gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a czy 540 ma regulacje zgniotu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czy prasa pasowa dobrze sie sprawdzi przy prasowaniu np. gps ?

 

a co sadzicie o prasach rivierre casalis albo vicon ?

jakie modele tych marek sa porównywalne z JD 550 ?

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

A czemu by miala się nie sprawdzic tylko pytanie czy jakie baloty wyjda bo jak pojedziesz prosto to ci kula a nie balot wyjdzie B)
Co do tych rivierre to maja gladkie pasy co jest duzym minusem w takiej prasie no i ich wydajnosc duzo mniejsza, zbicie szalu nie robi no i niewiem jak z czesciami.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a vicon ? jaki model vicona jest porównywalny z jd550 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROL--PARTS    3

Szczerze z Pasowych w tym budgecie,to polecalbym tylko JD :) 


Pierwszy błąd, który ludzie popełniają to fakt, że nie wiedzą, co chcą osiągnąć  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Jestem tego samego zdania co kolega wyżej. Jak chcesz mieć w tej cenie dobrą robotę zrobioną to najlepiej kup dobra John Deere'kę.

 

Jak się mylę to niech ktoś mnie poprawi bo mocno mi się zdaje ze Vicon to to samo co Rivierre Casalis tylko młodsze.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a jd 580 czy 590 to co to za sprzet ? jakie zapotrzebowanie mocy ? to nie sa nowsze wersje 550 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROL--PARTS    3

580 nie ma zakow na komorze,590 jest z zamkami.No i tu oba modele moga miec rotory. lub tez nie itd.Co do modeli 580-590 sprzedalem swego czasu kilka sztuk.I ludzie byli zachwyceni.Ogolnie bardzo dobre prasy jak nie wyrobily wiecej balotow jak 30.000-50.000 . Widzialem takie co mialy nabite ponad 80.000balotow. (mozna sprawdzic w sterowniku ile prasa sprasowala) 582-592 to sa nowsze wersje modeli 580-590


Pierwszy błąd, który ludzie popełniają to fakt, że nie wiedzą, co chcą osiągnąć  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Pasówki jd są przez kilka lat robione bardzo podobnie sporo części pasuje i głównie różnią się tylko że w nowszych jest elektronika i częściej spotykany rotor pasy taki sam wzór a i w nowszych jest dodatkowy wałek napędzający pasy :)


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Tak jest 570 580 590 to nowsze wersje pochodnych 550tki. Maja sterownik elektryczne owijanie i praktycznie wszystko oprucz regulacji zgniotu masz w sterowniku. Zapotrzebowanie mocy maja podobne.

Edytowano przez Milosz27

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Czy 18 tys balotów jakie wskazuje sterownik prasy Fiat Agri 5880 to dużo jak na nią ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Witam chcę się was koledzy poradzić przy wybieraniu prasy padł wybór nad jd 550 lub krone kr125lub130  prasa będzie głownie prasować słomę i sianokiszonkę cena tak granice 15 tysięcy po rozmowach z kolegami mam dylemat którą wybrać jeden mówi żeby łańcuchowa ponieważ mniejsze ryzyko samozapłonu drudzy zaś są za jg ponieważ zbija od samego początku.A i mój kolega w tamtym roku zakupił jd 550 i jak wjechał w suchą owsianą słomę w samo południe to nie szło wcale prasować normalnie bela nie chciała się tworzyć,doradźcie panowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Też miałem ten dylemat z wyborem w tamtym roku w południe 1 raz mi słoma staneła przy zaczynaniu a tak to ok


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Na pewno w pasowej nie zatrzyma Ci się słoma częsciej niż w jakiej kolwiek innej. Prędzej w pasówce zatrzyma się bardzo mokre niż bardzo suche ja w tym roku mogłem jechać cały dzień południe nie południe a gadałem z gościem co ma walcową to mowił ze nie da rady normalnie jechac w słońcu. Sąsiedzi mają łańcuchowe to też narzekali że ciężko ujechać w bardzo suchej. A owsianą musiałem jednemu prasować bo swoja łańcuchową nie mogł. Jedynie co w jd to w bardzo długiej żytniej słomie nieraz nie chce zacząć obracać ale jak już zacznie to pełna moc nie zatrzyma się czy coś. Co do zapłonu to nieprawda, że od tak sama się zapali tym bardziej że nie ma rotora także jak łożyska i podbieracz jest ok to niema możliwości zapłonu, a jak zaniedbana to każda się zapali.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Aha jeszcze pojeżdżę i po patrze w okolicy Siedlec tych jd a chyba nie każda z nich ma sterownik w komplecie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

powinna miec kazda ja tez    na dniach bede jezdzil po handlarzach w zbuczynie i okolicach tylko za ciagnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Sporo tam jest tych handlarzy na olx mało stoi kolego rób zdjęcia to coś doradzimy


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Dobrze kolega radzi porob zdjecia kazdy cos doradzi B)
Sterownik kazda 550musi miec.

Edytowano przez Milosz27

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ile warta jest jd 550 w dobrym stanie ? ile mozna za nia zapłacic zeby nie przepłacic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manisty    0

Ja bym  polecił krone 130 osobiście sam posiadam nie narzekam szeroki podbierak,większe belki 130-120 ,zbicie dobre i małe zapotrzebowanie mocy nawet c 360 tyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

ile warta jest jd 550 w dobrym stanie ? ile mozna za nia zapłacic zeby nie przepłacic ?

W dobrym stanie z szerokim podbieraczem to ok 13-15tys to jest optymalnie z siatka ok 3tys wiecej. Jak wiecej niz 15tys bez siatki to trzeba sie zastanowic czy nie warto kupic 590 ostatnio widzialem ze handlarz co od niego bralem moja ma 590 na zdjeciach zle nie wyglada za 16900 z 97r i sam sie zastanawiam czy nie zamienic mojej na ta 590 bede przejezdzal wjade zobaczyc i pogadac o ile nie sprzedal :P bo od niego przewaznie bierze inny handlarz poleruje podmaluje i 5tys wiecej.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlugi1993    62

prasę jd 550 to zależy z jakim podbierakiem bo jak na wąskim to cena od 10 tys, a szerszym to już kolo 14tys a bym ci bardziej polecał na tym szerszy, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Trochę ich naciągneli bo w tamtym roku to za 15tys nie bylo co kupic z szerokim dopiero od 17 bez siatki były ładne


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj