Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#1881 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 18:50

którą prasę zwijającą wybrać

Dlatego mówię że drogo bo u mnie taki transport to poniżej 2 zł...

Tym bardziej się dziwię że nie bierzesz " swojego " transportu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 10:05
  •  

#1882 Share jacor95

jacor95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 marzec 2014 - 17:34

którą prasę zwijającą wybrać Witam. Podepnę sie pod temat. Czy prasa rolująca welger rp 12 z gładkimi walcami posiada haki trzymające komore?? Pozdrawiam

#1883 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 19:21

którą prasę zwijającą wybrać posiada haki ale słomę to mój sąsiad prasuje taką prasą w nocy

#1884 Share jacor95

jacor95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 marzec 2014 - 21:37

którą prasę zwijającą wybrać Morfi81, a sianokiszonkę też robi? Jak tak, to jak mu sie w niej sprawuje? Wiesz może czy dobrze zbija sąsiadowi bele?

#1885 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 22:17

którą prasę zwijającą wybrać sianokiszonke dobrze zbija

#1886 Share usiek93

usiek93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 22:32

którą prasę zwijającą wybrać Ja mam John deere 623 Multicrop i jest super bele dobite że paznokcia by nie wycisną. Nie chcę narazie polecać bo mam ją dopiero rok Ale narazie bez zarzutów.

#1887 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 18 marzec 2014 - 22:47

którą prasę zwijającą wybrać Jacor95 mój kumpel ma taką prasę nawet belował mi ze 2 lata w sianokiszonce belowała ale nie były zbite i na dodatek zdeformowane. Słomę belował tylko wieczorem bo mu się zatrzymywało tylko że on na dodatek miał nad spawane druty na walcach , bo bez nich to w ogóle by chyba nie dał rady w słomie. Ja też miałem taką kupić ale jakoś wybrałem klasa 44S i nawet przez chwilę nie żałuję tylko raż stanęła bela ale dla tego że łańcuch się zerwał a belowałem w samo południe przy 33 stopniach aż słoma się się kruszyła ale szło.

#1888 Share łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo i rolnictwo

Napisany 19 marzec 2014 - 13:10

którą prasę zwijającą wybrać Panowie szukam prasy zmienno-komorowej do 65tyś zł. Ma być to prasa do sianokiszonki czyli mile widziane noże. Zastanawiałem się nad welger rp435 i claas variant 360 którą wybrać?

#1889 Share domi113

domi113

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 08:49

którą prasę zwijającą wybrać Witam. Zapadła decyzja kupna prasy FENDT 5200V SC14N cen jaką dogadałem ze sprzedawcą to 122 tyś netto umowy jeszcze nie podpisałem więc mogę się rozmyślić. Czy ktoś wie coś na temat tych pras lub Massey Feguson, Galliganii, i Vicon bo wszystkie zjeżdżają z jednej linii montażowej produkowane są w fabryce galligiani we Włoszech a właścicielem marki jest grupa kverneland . Jak ta prasa spisuje się w praktyce czy jest awaryjna? Będzie współpracować z MF 5460. Czy uważacie że to dobry zakup?

#1890 Share Luk1988

Luk1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Jakieś są:)

Napisany 12 kwiecień 2014 - 20:32

którą prasę zwijającą wybrać Witam wszytkich. Jestem tu nowy i postanowiłem się podpiąć pod ten temat gdyż też nie wiem jaką prasę wybrać :wacko: Cena +- 20 tyś.A mianowicie czy iść w polski sprzęt tj sipma/metal fach czy może lepiej zachodni. Ma być z siatką bo nie chcę się bawić w poszukiwanie adapteru. Obecnie mam na oku dwie prasy,metal fach http://tablica.pl/of...57-ID5zQlW.html
I znalazłem gallignani R52 L2, ta ma rotor i noże http://tablica.pl/of...57-ID3HZUW.html
I mam wgl mentlik w głowie, wiem że polskie są młodsze i mają tańsze części ale jakość taka sobie,zachodnie,jakość lepsza ale cena i dostępność części.
Szczerze to kusi mnie ta gallignani, ta marka ma dobre opinie z tego co wyczytałem, a ten egzemplarz ma rotor co przy kiszonce jest plusem,ale te części,ech pomóżcie,pozdrawiam :)

PS ciągnik mam 102 konny

Edytowany przez Luk1988, 12 kwiecień 2014 - 20:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1891 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 20:53

którą prasę zwijającą wybrać kolego ja bym ci zaproponował bardziej prasę zmienokomorową dla kiszonki. Zbicie zawsze będzie lepsze.

Z taich na szybko to zaproponował bym Ci:

NH 648: http://tablica.pl/of...html#4b1a7bf84d
JD 545: http://tablica.pl/of...html#9e3f175355
NH 658: http://tablica.pl/of...57-ID4r5O1.html
NH 650: http://tablica.pl/of...html#0abe6a2a02

#1892 Share Luk1988

Luk1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Jakieś są:)

Napisany 12 kwiecień 2014 - 20:57

którą prasę zwijającą wybrać No oki oki, tyle że ja się trochę boję takich pras przez ich już bardziej skomplikowaną budowę, no i nie mam przekonania do pasów,bardziej jestem za wacówką , a co o tej gallignani powiesz?

#1893 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 21:19

którą prasę zwijającą wybrać Ja osobiście nic nie powiem bo takiej nie mam ani ja ani na okolicy. Mogę się podzielić tylko tym że zmiennokomorowe zbiją ci lepiej niż walcowa stałokomorowa. Może być to też przez to że sam mam zmiennokomorową. Z drugiej strony znam osoby które mając prasę stałokomorwą mają odwrotną teorię ale to już inna sprawa.

#1894 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 21:42

którą prasę zwijającą wybrać Ja mam NH 648, od 2 sezonów, zrobiła trochę ponad 1000 balotów. Pracuje super, naprawdę wydajna prasa, u mnie śmiga z ciągnikiem 68 km i zbicie jest genialne ;)
Co do części, jedyne co może ci się popsuś to albo spinki na pasahc albo łożyska a to dostaniesz w większości dobrych sklepów rolniczych ;)

#1895 Share tomcio551

tomcio551

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 04 maj 2014 - 08:39

którą prasę zwijającą wybrać Witam mam pytanie mam do kupienia prese john deere 590 rok 1999.Za 18tys.niewiem czy to dobra cena presa niema siatki wałka czyszczącegoteż niema.a tak pozatym ma wszystko szeroki podbieracz, komputer ,szeroki opony.i pisze do was o porade brać czy nie proszę o odp...

#1896 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3441 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 04 maj 2014 - 09:33

którą prasę zwijającą wybrać Wstaw jakieś zdjęcia to można coś ocenić

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#1897 Share tomcio551

tomcio551

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 04 maj 2014 - 13:07

którą prasę zwijającą wybrać to jest ta http://olx.pl/oferta...html#d2ad5c5bcf

#1898 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3441 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 04 maj 2014 - 15:08

którą prasę zwijającą wybrać Cena jest dość atrakcyjna , niestety zdjęcia robione tak żeby za duzo nie zobaczyć .
Według mnie najlepsze lata ma już dawno za sobą , ale trzeba dokładniej obejrzeć

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#1899 Share SF21

SF21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 12 maj 2014 - 16:20

którą prasę zwijającą wybrać witam mam pytanie czy sipma z 279\1 łańcuchowa jest dobra do sianokiszonek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1900 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 12 maj 2014 - 18:53

którą prasę zwijającą wybrać @ SF21 raczej nie jest dobra do sianokiszonki, ponieważ dobra prasa do sianokiszonki powinna posiadać rotor i noże, szeroki podbierak, owijanie siatką, natomiast jeżeli chodzi o rodzaj prasy to już według upodobania czy też mocy ciągnika, funduszu i ilości prasowanych bel w sezonie