Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#1861 Share piotr820

piotr820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 09 marzec 2014 - 14:33

którą prasę zwijającą wybrać A miał ktoś NH 648 z mechanicznym owijaniem sznurka??? ja to się wszystko odbywa??? Da się do takich pras dołożyć obwiązywacz siatką???

@Luke Oglądałeś tą??? http://otomoto.pl/ne...na-A405845.html
Ja miałem zamiar po niedzieli jechać ją oglądać, ale chyba zrezygnuje, nie chciał jej uruchomić??? Mówisz że ta najlepsza była?? a pasy miała całe??

A oglądał ktoś tą http://otomoto.pl/ne...na-A398411.html ?????? Co o niej sądzicie?? Bo właśnie miałem jechać do pleszewa i tego jarocina obejrzeć te dwie...

@Luke A ty tą prase już kupiłeś?? Nie miał ten gość innej tam jeszcze??

@RafZielak Ale powiedz o którym mówisz?? o tym z Pleszewa, czy o tym od którego @Luke kupił prase??

Edytowany przez piotr820, 09 marzec 2014 - 14:47.

KPK Kumurun Team

Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 20:34
  •  

#1862 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Informatyka i Telekomunikacja, Elektrotechnika i Elektronika, Mechanika, Off-Road samochodowy, Muzyka, Fotografia, Sporty ekstremalne

Napisany 09 marzec 2014 - 14:36

którą prasę zwijającą wybrać Nie chcę za bardzo studzić Waszych pozytywnych emocji związanych z tym handlarzem z okolic Łyszkowic (woj. łódzkie) tym nie mniej ...
3 lata temu szukaliśmy ciągnika i dość mocno napalilismy się na sprzęt marki Kubota. Traf chciał, że ów handlarz posiadał wtedy akurat M9540 w dobrym roczniku i niezłej cenie. Chcieliśmy co prawda mocniejszy sprzęt, ale ... mając do niego 30 km postanowiliśmy zobaczyć co tam w trawie piszczy.
Handlarz mega uprzejmy, grający fachowca, całkiem sporo sprzętu ... poczuliśmy się jak w salonie samochodowym bo w zasadzie wszystko, do wyboru do koloru. Zdanie zmieniliśmy dopiero gdy chciał nam pokazac, że w owej Kubocie zmiana prędkości wałka WOM to "tylko" kwestia przekręcenia główki, złapał za klucz, odkręcił wszystko, pociągnął i ... wylał na swoje podwórko 70 litrów oleju przekładniowego ze skrzyni. Póxniej zaczęliśmy oglądac jego sprzęty uważniej i w końcu sam się przyznał, że wraz z ojcem i kimś tam jeszcze ściągają, naprawiają i sprzedają. Dalsze oglądanie sprzętu potwierdziło, że już tak cudownie nie jest.
Pozdrawiam
Rafał

P.S. Nie zmienia to jednak faktu, że szanownemu kupującemu życzę 100.000 balotów bez awarii. :-)

P.S. Nie znam nikogo kto po przesiadce z walcowej na pasową chciałby wrócić do walcówki. Każdy chwali swoje to prawda słuszna od wieków. W tym wypadku chwali dopóki nie wypróbuje czegoś lepszego (pasówki zmiennokomorowej).

Edytowany przez RafZielak, 09 marzec 2014 - 14:59.

#1863 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 14:57

którą prasę zwijającą wybrać Kolego Ameryki nie odkryłeś..... każdy handlarz tak robi... BO dobry sprzęt zza granicą jest dużo droższy niż u nas .Tylko jeden kupi nowe części ,włoży i działa a drugi pospawa stare poszlifuje dotoczy i działa trochę...

#1864 Share gustlik1

gustlik1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 15:00

którą prasę zwijającą wybrać witm slyszal ktos cos o takiej prasie Rivierre Casalis RC 94 co to jest warte

#1865 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 19:11

którą prasę zwijającą wybrać http://otomoto.pl/ne...na-A398411.html

Zobacz na tabliczce jest 644 a na zdjęciu jest 648. Moim zdaniem te tabliczki można podmienić, chociaż w swojej prasie też tak mam. :)
Zawsze się zastanawiam dlaczego żaden handlarz nie pisze w swoim opisie jaki ma przebieg- ilość bel od tego powinien zacząć opis.

#1866 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 19:29

którą prasę zwijającą wybrać W nh mechanicznej (bez elektroniki) nie ma licznika całościowego jest niestety tylko dzienny licznik balotów.
Na mojej 648 tez na tabliczce jest 644 a na obudowach itp 648 i na kilku co oglądałem tak było, moja jest 2002 rok.
Co do obwiązywania sznurkiem idzie dość sprawnie i szybko, idą 2 sznurki od środka do zewnetrznej strony, także z jednym sznurkiem nie da się owinąć.
A czy da radę dolożyc siatke tego nie umiem powiedzieć.

#1867 Share szpadel2012

szpadel2012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 21:54

którą prasę zwijającą wybrać Hopy co wybrać jd854 mchale 660 jd znam to jest stary model ale znany, na 960 nie stać mnie, mchale wygląda na ciężką prase (600kg cięższa). Ja mam do prasowania siano-kiszonke, siano i słome. Prosze o opinie i uwagi co do tych pras.

Edytowany przez szpadel2012, 09 marzec 2014 - 21:55.

#1868 Share PiotreQ99

PiotreQ99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 23:55

którą prasę zwijającą wybrać Panowie, potrzebuje nowej, polskiej prasy, do 500 sztuk sianokiszonki rocznie, w przyszlosci doszla by do tego na pewno sloma. Ciagnik to Ursus C385 (rzekomo z silnikiem 912). Mam dylemat czy wybrac cos tanszego, np Ursusa Z-543 czy moze lepiej doplacic do lepiej wyposazonej Famarolki VD z nozami i rotorem. Roznica w cenie bedzie na pewno znaczaca. Moze cos z Sipmy?

#1869 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1963 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 07:30

którą prasę zwijającą wybrać Na polskich prasach się nie znam za dobrze ale doradzę coś w kwestii rotora i noży, że możesz o tym zapomnieć przy ciągniku C385.... Kolejna sprawa koniecznie nowa? Jakością te prasy nie są za fajne no i nie mówimy tutaj o zbiciu bo kupisz np. pasówkę NH, JD czy Vicona za ok. 25 tys zł i zbije Ci lepiej niż nowa sipma... Ale jak koniecznie na nową się upierasz to wybrałbym Famarolkę DFkę ale bez żadnych noży czy rotora... Znajomy prasę ursusa kupił to była tak zrobiona że jak wyjechał w pole to mu się coś na dzień dobry urwało... Serwis przyjechał zrobił, potem owinęła mu 2 baloty siatką i aparat się rozleciał ... Sipma? Podobno strasznie poszły do góry te prasy... co do jakości sąsiad ma 3 letniego Classica i pół łożysk i łańcuchów wymieniał. Więc z tymi nowymi prasami to jest różnie

Edytowany przez Luke16, 13 marzec 2014 - 07:31.

#1870 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 09:13

którą prasę zwijającą wybrać C-385 powinna poradzić sobie z samym rotorem w sianokiszonce

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1871 Share PiotreQ99

PiotreQ99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 09:17

którą prasę zwijającą wybrać Co do rotora i nozy - sasiad ciaga VD 75 konnym Farmtrackiem z kompletem nozy, lekko nie ma ale daje rade, wiec mysle ze i moj Ursus powinien sobie poradzic.
Wolalbym nowa bo mysle ze byloby z nia mniej problemow niz z uzywana, ciezko wybrac cos w dobrym stanie, a i z czesciami nie byloby problemow z przypadku awarii, co w przypadku starszej zagranicznej mysle ze mogloby byc problemem.

#1872 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 09:18

którą prasę zwijającą wybrać

Ciagnik to Ursus C385 (rzekomo z silnikiem 912).

Żartujesz?Nie wiesz czym się różni sil. 385 od 912, 385 ma pokrywki przykręcane pod kolektorem wydechowym a 912 w tym miejscu ma okrągłe korki ( zaślepki).

#1873 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 12:36

którą prasę zwijającą wybrać z czesciami ciężej jest do nowych polskich niż do starych pras z zachodu, bo nigdzie w sklepie ich nie dostaniesz a podstawowe rzeczy to ja do NH dostane prawie w kazdym sklepie, do tego mam serwis 30 km ode mnie w razie czego

#1874 Share rolnik556

rolnik556

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 17:48

którą prasę zwijającą wybrać Co sądzicie na temat takiej prasy http://otomoto.pl/de...30-A401639.html
nadawałoby się takie coś?

#1875 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 20:25

którą prasę zwijającą wybrać drogo jak na stan i rocznik prasy

#1876 Share piotr820

piotr820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 11:55

którą prasę zwijającą wybrać @RafZielak ale u którego byłeś bo tam jest dwóch, ten pierwszy ma złomy, a ten drugi fajne, tam gdzie @Luke kupował...

Witam
Kupiłem prasę tam gdzie @Luke , czyli u pana Jacka z Koloni Łyszkowice...
Polecam, gość zna się na rzyczy, nic nie picuje, co chciałem to mi pokazał, nic nie kombinował, ceny nie ma tak bardzo wygórowane jak na stan maszyn, moja prasa ma jeszcze lakier na zębatkach, widziałem troche pras, i gadałem z kilkoma ludźmi i żadnego bym nie polecił.
Tylko transport to on ma drogi, tzn. on, jakiś tam jego kolega, liczy 2,3 zł/km, do tego jeszcze wydłuża trase, ja jechałem do niego i miałem 140 km a on wyliczył 175... Za tą cenę to by może i załatwił ciężarówkę z naczepą.
Wiec jeśli kupować u niego to tylko z własnym transportem...
Pozdrawiam ;) :) ;)
KPK Kumurun Team

#1877 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 12:18

którą prasę zwijającą wybrać Tak to jest jak się nie chce samemu szukać transportu, a tak na poważnie to ciekawe jak ty byś miał transport czy byś jeździł za marne grosze, w moich okolicach za ciężarówkę z naczepą wołają min. 4 zł/km za lawetę +/- 2 zł/km, a z wydłużaniem trasy to jest tak że tam gdzie przejedziesz osobówką nie zawsze przejedziesz ciężarówką bo są ograniczenia nośnośni na co kierowcy aut osobowych nie zwracają uwagi. Piszę to nie w obronie przewoźników tylko sam się przekonałem o tym bo osobówką zrobiłem 300 km w jedną a potem jak jechałem w ciężarówce po sprzęt to trzeba było drogi nadkładać ( wyszło 350 ) bo były ograniczenia na które nie zwracałem uwagi.

#1878 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 16 marzec 2014 - 12:54

którą prasę zwijającą wybrać w transporcie jest kryzys ale za 2,3 naczepy to raczej nie znajdziesz :) widziłęm oferty po 2,5 ale to jeżdza za tyle tylko samobójcy bo koszt paliwa i kierowcy to 2zł !!!!!!!!!! Druga sprawa to odległosc na trase 100 czy 150km nikt ci naczepa nie pojedzie nawet po 3zł bo tu nei chodzi o odległosc ale i czas stracony na załądunek i rozładunek. Trasy do 200km nawet wiecej to sie lata czesto na pusto czeby czasu nie marnowac. Co z tego ze wezmisz po 3złza 150km jak to daje w efecie koncowym może 100zł zarobku a pół dnia przy dobrych układach zmarnowane.

#1879 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1963 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 13:29

którą prasę zwijającą wybrać Ale muszę poprzeć kolegę piotr820 niestety gość od transportu leci sobie w kulki i dla mnie cena 2,30zł to jest normalna za km no ale nie wiedziałem że 71km x 2 czyli 142km x 2,30km to się równa według tego pana od transportu 430zł bo mi wychodzi 326zł umówiliśmy się na 350zł mówie ok no ale zaczął się tłumaczyć że autostrada płatna (dzień wcześniej jechałem i jakoś płatna nie była), bo viatol itp. no to kuźwa niech nie pierdzieli głupot że 2,3zł tylko 2,6zł bo wtedy bym go nie wziął tylko znajomego za 2,4zł ... Ja mu wypłaciłem 400zł i powiedziałem że niech nie liczy na dobrą opinię z mojej strony na internecie i każdemu chcącemu kupić maszynę tego handlarza będę polecał ale zaraz zaznaczę że jak dojdzie do zakupu to transportu niech szukają gdzie indziej bo gość jest oszustem i śmiało mogę to powiedzieć....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1880 Share piotr820

piotr820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 16:48

którą prasę zwijającą wybrać Dzięki @Luke za poparcie...

@ptaszyna ja rozumiem jak są drogi że nie da się inaczej przejechać, ale ja jak jechałem zwracałem na to uwagę, żeby większe samochody mogły przejechać. Mówię temu gościowi, a on mówi że tędy nie jedzie bo są dziury, no sory, ale ja płacę. Wyznaczyłem mu trasę która wynosiła 140 km a on wyznaczył 170, bo mu się nie chciało jechac wsiami, itp. Jechał trasą, cały czas 90 km/h więc samochód mu mało spalił, więc powinien wziąć to pod uwagę... Rozumiem że na 300 km 50 to normalne, ale nie na ponad 100 km 30... Chciałem żeby wzioł 2 prasy, @Luke i moją, ale on mówi że się nie zmieści, według mnie jeszcze by miejsca zostało. Dlatego mówię że drogo bo u mnie taki transport to poniżej 2 zł...
KPK Kumurun Team