Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#1841 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1960 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 22:44

którą prasę zwijającą wybrać ptaszyna nie tak ciężko naprawić to fakt akurat tylko ceny części potrafią zabić za małe łożysko do JD pamiętam dawaliśmy ok 300zł ... Ja akurat na lakier nie patrzę chociaż na to też trzeba zwracać uwagę bo widać tak to czy była garażowana i ile pracowała ... Na 100% nie kupię nic malowanego bo to już wskazuje że handlarz wyciągnął ją z krzaków ... Co do prasy ze sznurkiem to właśnie nie chciał bym nic drogo wtedy kupić żeby nie stracić przy sprzedaży. I np. zamiast takiego modelu 648 można by wziąć odpowiednik jeszcze z Fiata-Agri o kilka lat starszą ...

Ta jest np. ładna:
http://otomoto.pl/fi...80-A388986.html
tylko pewnie kręci bale do 180cm co niestety by ją zdyskwalifikowało :(

Edytowany przez Luke16, 06 marzec 2014 - 22:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 03:01
  •  

#1842 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 22:49

którą prasę zwijającą wybrać M

Edytowany przez ptaszyna, 06 marzec 2014 - 22:51.

#1843 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3440 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 07 marzec 2014 - 08:04

sznurek jest oryginał new holland ale kłebek nie jest taki mały jak od goloata w którym jest chyba coś ok 4000 m, grubość prawie że identyczna. Co do owinięć to nie mam w prasie bezstopniowej regulacji, tylko skokową i w tej chwili mam chyba 18 owinięć, bo 14 to jaki by nie był sznurek było za mało, najlepiej by pasowało 16 ale tak nie ustawię :(
Nigdy nie liczyłem ile zajmuje owinięcie, średnio robię 25-30 belek 140 cm średnicy na zgniocie ok 1500 bar, zależy dużo od pola.

Goliat ma coś około 3360m czyli połowa tego co piszesz że jest w tym twoim , za 50 zł to z Chin ten"new holland" :D
No i bez urazy ale 30 belek 140 cm w godz. samym sznurkiem do tego 18 owinięć - to albo ściemniasz ,albo takie te belki .......

konrad82 NH 648 ma podwójny sznurek :)

Ma podwójny sznurek - dwa ramiona - jedno od środka do brzegu , drugie z drugiej strony , i jednym sznurkiem-w sytuacjach awaryjnych - nie owiniesz normalnie belki

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#1844 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1960 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 08:10

którą prasę zwijającą wybrać mariuszd93 da rade osiągnąć sam JD 550 osiągałem takie wyniki na sznurku. Ale tylko w słomie bo w sianokiszonce czy sianie już tak szybko się nie jeździło....

#1845 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3440 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 07 marzec 2014 - 08:24

którą prasę zwijającą wybrać Nie twierdzę że się nie da , ja robię siatką ostatnio, więc ciężko mi powiedzieć jak jest ze sznurkiem .
W moich stronach są fachowcy co liczą od sztuki, to robią po 35 szt na godz claasem 44s , tylko potem belka waży 120kg , a moja ok 190kg

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#1846 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 08:37

którą prasę zwijającą wybrać mariusz belki są naprawde dobrze zbite, po co sobie miałbym robić kluski ;)
A sznurek jest z drugich rak i przetestowany w poprzednim sezonie i daje rade :P
Co do prasowania to musze zobaczyć w tabele prędkości ciagnika ale tak wychodzi jak dobrze pamiętam 7-10 km/h.
W sianokiszonce oczywiście mogę zapomnieć o tym wyniku ;)

#1847 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 11:34

ptaszyna nie tak ciężko naprawić to fakt akurat tylko ceny części potrafią zabić za małe łożysko do JD pamiętam dawaliśmy ok 300zł ... Ja akurat na lakier nie patrzę chociaż na to też trzeba zwracać uwagę bo widać tak to czy była garażowana i ile pracowała ... Na 100% nie kupię nic malowanego bo to już wskazuje że handlarz wyciągnął ją z krzaków ... Co do prasy ze sznurkiem to właśnie nie chciał bym nic drogo wtedy kupić żeby nie stracić przy sprzedaży. I np. zamiast takiego modelu 648 można by wziąć odpowiednik jeszcze z Fiata-Agri o kilka lat starszą ...

Ta jest np. ładna:
http://otomoto.pl/fi...80-A388986.html
tylko pewnie kręci bale do 180cm co niestety by ją zdyskwalifikowało :(

Trzy lata temu szukałem siewnika. Pojechałem do jednego handlarza i mówię że ten siewnik jest na 100% malowany.
On zarzekał się że "nie jest malowany". Kupiłem ten siewnik i nie żałuję (super sieje). Po dwóch latach lakier zrobił się matowy.
Ze względu na to że nadal robię interesy z tym handlarzem to powiedział mi że maluję Je lakierem bezbarwnym dlatego tak ładnie się świecą. Zdziwiłbyś się jak można pęknięta prasę naprawić nawet byś tego nie zauważył. :)
Ta prasa z linku moim zdaniem jest malowana.
A może ta, koleś ten sam co namiar podaje @ptaszyna, to od razu dwie byś pojechał obejrzeć:
http://impoljacekpol...90-A402051.html
Wygląda identycznie jak Twoje w galerii tylko że jest 590 i znów robi do 180cm.
Pozdrawiam

Edytowany przez tespis17, 07 marzec 2014 - 15:11.

#1848 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 13:18

którą prasę zwijającą wybrać @Luke16 a tą oglądałeś;http://impoljacekpol...48-A407212.html pisałeś że masz nie daleko a ta jest z siatką i nie malowana.Mogę polecić tego gościa, kupiłem od niego ciągnik i mogę powiedzieć że nie chachmęci i stara się mieć dobry sprzęt ( może warto dać 2-3 k więcej ), szrotów nie ściąga.
Co do wydajności to u mnie w słomie 50 szt/h to norma, to myślę że sznurkiem 30 spokojnie wykręci.

#1849 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1960 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 14:29

którą prasę zwijającą wybrać ptaszyna dzięki naprawdę za podpowiedź :) Prasa dzisiaj zakupiona właśnie od tego Pana :) Super gość nie wciska wody podłączy powie co i jak

#1850 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 18:42

którą prasę zwijającą wybrać Super, cieszę się Twoim szczęściem i oby wszyscy handlarze przynajmniej tacy byli.

P.S dużo urwałeś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1851 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 08 marzec 2014 - 21:33

którą prasę zwijającą wybrać Co możecie powiedzieć na temat prasy Welger RP 400 MasterCut (zmienno-komorowa na 3 szerokie pasy)
Czy warto się w to pchać?
Jakie są słabe punkty tego modelu?
Czy Fendt 308LSA do niej wystarczy?
http://tablica.pl/of...57-ID4MquR.html
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#1852 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1960 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 07:59

którą prasę zwijającą wybrać ptaszyna 600zł ale prasa ma jeszcze lakier na walcach i wszystkie pasy są bez spinek czyli tak jak fabrycznie powinny być czyli zgrzewane... I włączył i nawet komputer przyniósł i pokazał co i jak nawet ja nie chciałem a pokazał i nie było co się zastanawiać tylko brać bo przy mnie o nią dzwoniło jeszcze dwóch .... Chyba mu jeszcze ciągnik powierzę żeby mi jakiś ściągnął ;)

#1853 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 08:23

którą prasę zwijającą wybrać To jaką kupiłeś wstaw link

#1854 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1960 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 08:52

którą prasę zwijającą wybrać http://impoljacekpol...48-A407212.html
link był wyżej. Ogólnie to zdjęcia nie za dobre i opisu zero ale byłem wczoraj w Głownie i miałem raptem 15km do gościa to podjechałem i warto było ;)

#1855 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 09:38

ptaszyna 600zł ale prasa ma jeszcze lakier na walcach i wszystkie pasy są bez spinek czyli tak jak fabrycznie powinny być czyli zgrzewane... I włączył i nawet komputer przyniósł i pokazał co i jak nawet ja nie chciałem a pokazał i nie było co się zastanawiać tylko brać bo przy mnie o nią dzwoniło jeszcze dwóch .... Chyba mu jeszcze ciągnik powierzę żeby mi jakiś ściągnął ;)

Witam, ja jak szukałem swojej prasy to też znalazłem taką co miała lakier na walcach, ale zębatek na walcach już nie miała.....

#1856 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 10:21

którą prasę zwijającą wybrać @Luke16
Gratuluje. a możesz napisać jaki przebieg ma, ile przepracowanych bel łącznie???

#1857 Share piotr820

piotr820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 09 marzec 2014 - 10:42

którą prasę zwijającą wybrać @Luke Skoro ją kupiłeś to dlaczego ogłoszenie dalej jest???
KPK Kumurun Team

Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

#1858 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 11:57

którą prasę zwijającą wybrać Bo to nie allegro i nie ma "kup teraz" i do puki nie będą Cię denerwować telefony, to można spokojnie czekać aż ogłoszenie samo wygaśnie.

#1859 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 11:58

którą prasę zwijającą wybrać się spytaj kolesia co ją wystawił....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1860 Share Karol-13

Karol-13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 13:18

którą prasę zwijającą wybrać A mowicie że te walcowe to takie dobre,byłem dwa razy w Kąkolewie k.Grodziska Wlkp. na Zielonym Agro Shoow i jakoś do walcowych nie mam przekonania.Moim zdaniem przy presowaniu np. kończyny dużo listek jest wyczaśnietych przeez te walce.

A mowicie że te walcowe to takie dobre,byłem dwa razy w Kąkolewie k.Grodziska Wlkp. na Zielonym Agro Shoow i jakoś do walcowych nie mam przekonania.Moim zdaniem przy presowaniu np. kończyny dużo listek jest wyczaśnietych przeez te walce.