Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#1821 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 17:45

którą prasę zwijającą wybrać Do Chlebowa to za daleko od mnie tak więc nic nie mogę powiedzieć o nich.
W okolicach Damasławka jest 5 takich komisów jak Dom-Rol tak więc "złomu" dużo jest do oglądania :)
Jakby co to pytaj.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 09:06
  •  

#1822 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 19:09

Kto co woli :) Ja właśnie tylko walcową bym kupił :)

Każdy chwali swoje gówno :D tak było jest i będzie chyba że mu niespodziankę sprawi.
A co do Damasławka sporo jest gratów

#1823 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 19:32

rolnik556 nie gadaj bzdur :D Ja innej niż pasowej nie chcę :P Walcowa nigdy tak nie dobije jak pasowa to raz a dwa przyjdą upały i słomy nie uprasujesz a ja tak :P Mając JD 550 miałem wszystko sprasowane w jeden dzień a ludzie przed wieczorem dopiero wyjeżdżali :D Sprawa zamknięta tylko pasowa i o innej nawet nie chcę słuchać ... Tym bardziej jak potrzebuje belki 100cm to mam 100cm jak 150cm to mam 150cm i tyle w tym temacie...

Z tą słomą to są problemy w polskich walcówkach, ja mam claasa 44s i nie ma problemu z prasowaniem suchej słomy, znam też kilku posiadaczy innych modeli claasa czy welger i nie ma problemu. Ja muszę suchą słomę prasować bo w mojej 44s z mocną rosą nie da się prasować bo bela w komorze się zatrzymuje.

#1824 Share piotrekKN83

piotrekKN83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 19:50

którą prasę zwijającą wybrać Ja mam John Deera 590 z siatką i nie ma różnicy czy słoma jest z rosą czy jest sucha, nawet w tegoroczne 37 stopniowe upały nie było problemu z prasowaniem w samo południe. A w walcowych z tego co udało mi sie zaobserwować bywa różnie.

Edytowany przez piotrekKN83, 05 marzec 2014 - 19:51.

#1825 Share rolnik556

rolnik556

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 19:51

którą prasę zwijającą wybrać Ja narazie mam metal fach z-507 to w tym roku z 5 mi się zatrzymało, ale ta słoma była strasznie sucha ponieważ leżała z 3 dni na ok.35 stopni celsjusza i belowałem je w samo południe :D więc nic dziwnego że mi stawały :)

#1826 Share irekwarmia1

irekwarmia1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 20:19

którą prasę zwijającą wybrać Polecam pasówke w słomie to walcowe różnie chodzą, a pasówka nie ma znaczenia czy 40 stopni czy deszcz pada a i prędkość większa o wiele i materiał zbity nieporównywalnie mocniej nie ważne czy to kiszonka czy słoma czy siano sam mam pasowego JD 592 roto cut trzecia prasa w gospodarstwie pierwsza pasowa i kolejna na 1000% pasowa :)

#1827 Share rolnik556

rolnik556

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 21:48

którą prasę zwijającą wybrać A te pasy nie pękają?

#1828 Share piotrekKN83

piotrekKN83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 22:12

którą prasę zwijającą wybrać Pasy same z siebie nie pękają bez powodu. Moga się porwać jeśli np. złapiesz twardy kawał drewna albo palce od karuzelówki, które mogą je przedziurawić , a najczęściej słabym punktem są spinki.

Edytowany przez piotrekKN83, 05 marzec 2014 - 22:16.

#1829 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1963 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 14:06

którą prasę zwijającą wybrać Nie kłóćmy się co lepsze bo akurat to nie ma sensu :P
Kurcze szukam NH/Fiat-Agri w ładnym stanie już nie patrzę na rocznik tylko na to żeby belki kręciła max do 160cm bo taka mi wejdzie do garażu akurat i idzie się załamać :( zaczynam się zastanawiać czy nie kupie czegoś bez siatki i przemęczę się rok na sznurku a potem sprzedam i kupię coś z siatką bo to jest jakaś masakra jakaś gdzie nie dzwonie to nie nie ma, sprzedana trzeba czekać... Mam prośbę do posiadaczy takowych pras modelu 644 i 648 i modeli jeszcze z Fiata czy ktoś mógłby mi przesłać zdjęcie balota owiniętego sznurkiem? Mój mail to Luke16@vp.pl
Nie ukrywam moja jak i nie tylko bo wujowa JD 550 co do owijania sznurka to nie za fajnie to wychodziło... A co za tym idzie sznurek potrafił spadać z rogów balota a potem wszystko się rozpitalało...

#1830 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 14:33

którą prasę zwijającą wybrać nie kupuj bez siatki bo jej później nie sprzedasz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1831 Share rolnik556

rolnik556

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 15:58

którą prasę zwijającą wybrać quazi ma rację, teraz wszyscy siatki chcą

#1832 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 19:39

którą prasę zwijającą wybrać kuk byles w pleszewie 15 km ode mnie trza bylo podjechac bym ci pokazał baloty i ogólnie prase ;)
Co do siatki to aktualnie mam na nią gwizdane bo sznurek kupuje 6800 m za 50 zł, także gwiżdżę na koszty siatki :P
Po drugie nie iwme czy jest sens dopłacać ok 4-5 tyś za to że ma siatke, to by trzeba naprawde ileś tysiecy balotow robić aby się to zwróciło

#1833 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 06 marzec 2014 - 19:44

którą prasę zwijającą wybrać 4 -5 TYS to może przy nowej prasie , w używanej połowa tego , poza tym bez siatki dziś problem sprzedać .
6800M w jednym kłębku? to musi być śmiesznie cienki ten sznurek :D żeby się nie rwał to musisz go nawinąć na grubo . Ile czasu zajmuje Ci owinięcie sznurkiem?

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#1834 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 20:56

Nie kłóćmy się co lepsze bo akurat to nie ma sensu :P
Kurcze szukam NH/Fiat-Agri w ładnym stanie już nie patrzę na rocznik tylko na to żeby belki kręciła max do 160cm bo taka mi wejdzie do garażu akurat i idzie się załamać :( zaczynam się zastanawiać czy nie kupie czegoś bez siatki i przemęczę się rok na sznurku a potem sprzedam i kupię coś z siatką bo to jest jakaś masakra jakaś gdzie nie dzwonie to nie nie ma, sprzedana trzeba czekać... Mam prośbę do posiadaczy takowych pras modelu 644 i 648 i modeli jeszcze z Fiata czy ktoś mógłby mi przesłać zdjęcie balota owiniętego sznurkiem? Mój mail to Luke16@vp.pl
Nie ukrywam moja jak i nie tylko bo wujowa JD 550 co do owijania sznurka to nie za fajnie to wychodziło... A co za tym idzie sznurek potrafił spadać z rogów balota a potem wszystko się rozpitalało...

Ja pół roku szukałem prasy i nie kupiłem takiej jaką bym chciał. A była to welger RP 200 cena 22 tyś netto. szeroki podbieracz ,siatka + sznurek, rotor z nożami. Prawda jest taka ze prasy z siatką są bardziej wyjechane ,powodzenia w zakupach. :)

#1835 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 21:06

którą prasę zwijającą wybrać sznurek jest oryginał new holland ale kłebek nie jest taki mały jak od goloata w którym jest chyba coś ok 4000 m, grubość prawie że identyczna. Co do owinięć to nie mam w prasie bezstopniowej regulacji, tylko skokową i w tej chwili mam chyba 18 owinięć, bo 14 to jaki by nie był sznurek było za mało, najlepiej by pasowało 16 ale tak nie ustawię :(
Nigdy nie liczyłem ile zajmuje owinięcie, średnio robię 25-30 belek 140 cm średnicy na zgniocie ok 1500 bar, zależy dużo od pola.

#1836 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1963 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 21:28

którą prasę zwijającą wybrać No właśnie zastanawiam się intensywnie nawet w tym Pleszewie a raczej jego okolicach co byłem 3 sztuki z siatką wyjechane totalnie zaś ta z samym sznurkiem nawet ładna była najładniejsza z nich wszystkich ... I nawet przeglądam na allegro ten model czyli 648 i bez sznurka są w znacznie lepszym stanie niż te z siatką a nie daj jeszcze z nożami ... Dlatego robiąc ok 500 belek rocznie może przemęczyć się z tym sznurkiem... Ja wiem co to znaczy siatka ale jeżeli nie idzie nic szczególnego kupić a sezon się zbliża to czy nie lepiej zainwestować w sam sznurek w ładnym stanie a i cena znacznie korzystniejsza, kolejna sprawa to ciekaw jestem jak właśnie takowa prasa owija tym sznurkiem bo o JD i sznurku dobrego słowa nie powiem akurat siatka super ale sznurek nie za ciekawie to wyglądało... Co do sprzedaży to się na 100% sprzeda już moja w tym głowa :)

konrad82 ja innej niż pasówki akurat nie chce i wolałbym się przemęczyć z sezon na usłudze niż inną prasę niż pasową kupić :P

#1837 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 21:55

którą prasę zwijającą wybrać A jak to jest tak naprawdę z tymi spinkami na pasach. Jestem świeżym posiadaczem prasy pasowej i ciekawi mnie jak to długo wytrzymuje zwłaszcza brzeżne część pasa? Jak często trzeba np. skracać pas?

A co do rodzaju komory to ja nigdy nie kupiłbym używanej prasy łańcuchowej- zobaczcie sobie na bieżnie łańcuchów tych pras :(

Co do jakości przekonałem się osobiście że zachodnie maszyny stają się bardziej made in china te starsze to żylety (w moim starym claasie to 3 łożyska na 15 lat wymieniłem na łożyskach było "germany") a w tej co teraz zakupiłem to już 6 wymieniłem ale co w tym dziwnego jak "romania" to polskie z kraśnika dużo lepsze

#1838 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 22:12

którą prasę zwijającą wybrać Luke 16 a może maja opcje z ,,podwójnym'' sznurkiem ?? Też w miarę szybko idzie , bo na pojedyńczym to można zasnąć...

#1839 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1963 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 22:34

którą prasę zwijającą wybrać konrad82 NH 648 ma podwójny sznurek :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1840 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 22:38

No właśnie zastanawiam się intensywnie nawet w tym Pleszewie a raczej jego okolicach co byłem 3 sztuki z siatką wyjechane totalnie zaś ta z samym sznurkiem nawet ładna była najładniejsza z nich wszystkich ... I nawet przeglądam na allegro ten model czyli 648 i bez sznurka są w znacznie lepszym stanie niż te z siatką a nie daj jeszcze z nożami ... Dlatego robiąc ok 500 belek rocznie może przemęczyć się z tym sznurkiem... Ja wiem co to znaczy siatka ale jeżeli nie idzie nic szczególnego kupić a sezon się zbliża to czy nie lepiej zainwestować w sam sznurek w ładnym stanie a i cena znacznie korzystniejsza, kolejna sprawa to ciekaw jestem jak właśnie takowa prasa owija tym sznurkiem bo o JD i sznurku dobrego słowa nie powiem akurat siatka super ale sznurek nie za ciekawie to wyglądało... Co do sprzedaży to się na 100% sprzeda już moja w tym głowa :)

konrad82 ja innej niż pasówki akurat nie chce i wolałbym się przemęczyć z sezon na usłudze niż inną prasę niż pasową kupić :P

@Luke16 spokojnie do sezonu jeszcze co najmniej 2 miesiące. Po drugie wg. mnie myślisz trochę nie logicznie bo po co szukać prasy w jakimś super stanie ( bez siatki) którą chcesz zrobić ok. 500 bel i po roku ją sprzedać, tyle to każda wytrzyma byle była na chodzie.
Prasa nie samochód nie musi się błyszczeć najważniejszy stan techniczny ( nie wizualny), wg. mnie lepiej kupić prasę kompletną ( która ma wszystko) i ewentualnie dołożyć trochę gotówki i mieś spokój na parę lat.
Nie namawiam Cie do kupna szrotu ale prasy to nie są bardzo skomplikowane maszyny i trudno coś w nich ukryć a z drugiej strony nie tak ciężko naprawić.