gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

jasko1993    11

Znam tego handlarza z Chlebowa, ma dość dobry towar tylko cena z kosmosu jak zawsze


zgadzam się z rzampol2 przy claasach trzeba słome prasować z rosą albo w nocy bo bela może wtedy stanąć w komorze 

Może ale nie musi! pszenżyto, pszenica nie stanie na 100% bele wychodzą może i trochę większe lub luźniejsze ale prasować można i w samo południe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Witam!
Panowie proszę o pomoc jaką prasę wybrać w przedziale cenowym 25-30 tys brałem pod uwagę krone 130s lub 10-16 bądź jakąś pasówkę john deer.Rocznie ma robić ok 4tys bel także bezawaryjność jest priorytetem.Do tej pory użytkowałem krone 130 i byłem z niej bardzo zadowolony,dlatego też w pierwszej kolejności w grę wchodzi prasa tej marki,jednak nie wykluczam żadnej innej.Dodam jeszcze że ma współpracować z ciągnikiem o mocy 90km.


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

LukaPro   mi sie za***iscie podoba  teraz  mam  ta jd 580 z  rtorem wczesniej milem  7 lat jd 550 ale obje te  prasy  sa  naprawde  bardzo dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

nie wiem czy za 25-30 tys dostaniesz prasę z rotorem i nożami która zrobi bez awaryjnie 4 tys bel 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Liczę się z tym że jeśli prasa będzie w bardzo ładnym stanie to rotor i noże przy tej cenie raczej odpadają.


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

A  ja sadze wystarczy ci sam rotor a   w tej cenie dostaniesz prase z rotorem sam mam taka i  jestes bardzo zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Jak z awaryjnością tych pras,proste w obsłudze?Jak radzi sobie w sianokiszonce i jaka jest waga tej prasy?Bo często zdarza mi się prasować na podmokłych terenach.


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

hmm 7 lat  mialem jd 550 z podbierakiem 170 cm i waskimi  kolami  i  czasami  troche  wpadaly   bo mam   torfowe  łaki ale  rok temu wlasnie zmienilem prase sam sprwadzilem sobie z  niemiec jd 580 na  bardzo szerokich  kołach z  rotorem i podbierakiem 220 cm i  nie mialem z nimi problemow 0 awaryjnosci sianokiszonka nie ma  mowie o jakich  klwiek  problemach prasa  nie jest  lekka ta jd 580 wazy 2800 kg ale jesli chodzi o zapotrzebowanie mocy jest  napewno  mniejsze od  innych pras

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Ok dzięki wielki za opinie,na pewno wezmę ją pod uwagę.A powiedz mi jeszcze jak z wydajnością tej prasy,masz może porównanie w stosunku do innych np krone,welger?Na co głównie zwrócić uwagę przy kupnie takiej prasy?


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

 Wydajnosc ?  rzadna inna nie ma szans  predksc prasowania jest duzo wysza od innych pras  a nie oddzialowuje to na  zbiciu  beli  ja  praswalem jd zrobilem 3  belke :) Napewno  przy zakupie musisz  zwrocic  na jakos pasow    masz  takie wrebki na pasach jesli jest  jakies 3-4 wrebki to jest ok  i musisz zobaczyc ile spinek  jest na jednym pasie jesli 1 spinka  tzn ze   nic nie  bylo przy  nich   robione a  reszta  to raczej norma kilka łancuchow kilka  tlokow i  tyle w  tej  prasie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

hehe  jak  kupisz i poprasujesz stwierdzisz ze nawet  warto mi  je  przywiezc  na  miejsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a-zA-Z0-9    43

koledzy czego może być wina że prasa mocno gęsto  dużo razy owija sznurkiem i potem nie odcina po wyrzyceniu balota w prasie

Massey Ferguson RV 146

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter954    0

ja mam prasę feraboli extreme 265 i jestem bardzo zadowolony. gorąco polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie :D

Która prasa byłaby najlepsza do prasowania koniczyny/siana oraz słomy.

Oraz która prasa jest lepsza walcowa,łańcuchowa czy pasowa :)

Mam na oku prasy takie jak

Claas Rollant 44

John Deere 550

Welger RP12

Krone 125

Miałaby chodzić z Zetorem 7011

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Każdy będzie zachwalał pewnie swój model ;)

Ja powiem tak, ja mam claasa 44s i mogę ci ją polecić, oczywiście w miarę dobrym stanie żeby była. Cicho pracuje bardzo nie ma się co psuć jedynie to jakieś łożysko ewentualnie, mi się rozsypało jedno po 3 sezonie ale koszt to 49 zł. Welgerkę ma kolega nie chwali jej mówi że często słoma staje jak jest sucha. Dwie pozostałe nie powiem nic bo nie miałem styczności.

A ciągałem ją 3P dwa sezony to i zetor da radę

 

Edytowano przez Piotrek1975
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

Siema

Ja  mialem 7 lat  jd 550  teraz  mam tez jd  tylko 580 i   przez  te  lata  nic  prawie do niej nie  dolozylem jedynie  kilka spinek a co wiecej  niska cena  prasy  dobre zbicie  male zapotrzebowanie  mocy jesli zdecydujesz sie na nia   to jedna z  wazniejszych  spraw to  patrz na  tsn pasow

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

W pasowej możesz zrobić większą belę bo ma komorę zmienną, w claasie tego nie ma ma sz stało-komorową.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj