Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#1641 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 11:10

którą prasę zwijającą wybrać @mariuszd93 może to zależy od prasy (niewiem jak to jest w pasówkach) w co wątpię, ponieważ w claas rolland 44s, NH 544 cc (BR 6090cc), Krone roundpack 1250, warfama 543, unia DF 1,8 (walcowa) taka sytuacja występowała. Tymi prasami prasowałem i ich właściciele mieli takie samo zdanie co ja.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 21:10
  •  

#1642 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1957 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 11:18

którą prasę zwijającą wybrać W słomie ciągnik ma ciężej?? Od kiedy?? :D Czytam i przecieram oczy ze zdumienia :P Sama masa słomy jest o ile lżejsza od sianokiszonki czyli już jest jedna rzecz gdzie ciągnik ma lżej :P Mam prosty przykład do swojej JD 550 i Zetorze 7211 kiedy w sianokiszonce przy maxymalnie skręconym zaworze puszczał czarny dym zaś w słomie hulałem oczywiście biegami drogowymi a ciągnik nie czuł w ogóle prasy mocy brakowało dopiero pod gorę no ale ile ten zetor miał KM?? Chociaż mimo ich nie dużej ilości belki wychodziły super ...

#1643 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3440 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 12 styczeń 2014 - 13:25

którą prasę zwijającą wybrać Jeszcze prostszy przykład to - spróbuj przetoczyć ręcznie belkę słomy, po równej powierzchni- idzie bez problemu
belka sianokiszonki tej samej wielkości i dobrze zbita- baaaardzo duży problem , wręcz ani drgnie :P

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#1644 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 14:15

którą prasę zwijającą wybrać Co ma wspólnego prasowanie do taczania ręcznego bel ? Bo ja nie mam pojęcia. Tak jak mówiłem, że w pasówkach może być inaczej.

#1645 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 14:16

którą prasę zwijającą wybrać Ciekawe spostrzeżenie z tym, że ciągnik ma lżej w sianokiszące.

Lzej moze nie ma, ale w sianokiszace chodzi przede wszystkim o jakosc zbicia beli. To mozna osiagnac przez mniejsza predkosc, w slomie chodzi przede wszystkim o jak najwieksza wydajnosc czyli zarazem predkosc, ktorej nie osiagnie sie zbyt slabym ciagnikiem. wiadomo, ze wszystko zalezy od rodzaju prasy, warunkow itp.
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#1646 Share SKORPION1

SKORPION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna oraz nowinki w rolnictwie

Napisany 12 styczeń 2014 - 15:08

którą prasę zwijającą wybrać To jaka prasa była by odpowiednia do 80km, bo jak na razie to nic się nie dowiedziałem z tych postów

#1647 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1957 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 15:11

którą prasę zwijającą wybrać Kupuj pasówkę czy to będzie JD czy Vicon czy Class to nie ważne kupuj w jak najlepszym stanie żeby długo w nią nie inwestować ... Ja za swoją JD 550 5 ponad 5 lat temu słono przepłaciłem ale za to odpłaciła mi się tak naprawdę bezawaryjną pracą ...

#1648 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 15:14

którą prasę zwijającą wybrać Ja new holland 648 ciagne Masseyem 675 co ma 68 ps i jest na styk mocy, takze 80 km bedzie idealnie do niej a przerob ma naprawde spory :)

#1649 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3440 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 15:31

Co ma wspólnego prasowanie do taczania ręcznego bel ? Bo ja nie mam pojęcia. Tak jak mówiłem, że w pasówkach może być inaczej.

Przykład który podałem obrazuje w prosty sposób ile siły potrzeba żeby obrócić bele słomy , a ile żeby obrócić bele sianokiszonki .
Tak samo wom w traktorze inaczej jest obciążony jak w komorze jest słoma , a inaczej jak sianokiszonka

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#1650 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 16:09

którą prasę zwijającą wybrać @ Mikruss ale new holland 648 nie ma rotora (mniejsze zapotrzebowanie na wom)a do kiszonki dobrze żeby był.
@ mariuszd93 nie zapominaj że słoma jest sucha i sprężynuje a sianokiszonka nie. A także w słomie jest większa prędkość prasowania zabierając więcej mocy dla ciągnika w związku z czym mniej mocy pozostaje dla wom.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1651 Share KrystianLS

KrystianLS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:Motocykle oraz Rolnictwo :)

Napisany 12 styczeń 2014 - 17:16

którą prasę zwijającą wybrać Ja polecam Prasę Deutz Fahr Mp 122 jest nie zawodna posiada noże wysuwające się hydraulicznie oraz rotor szeroki podbierak oraz szer ogumienie (walcowa)

Mam ja u siebie 3 rok i jestem bardzo zadowolony

#1652 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3440 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 17:39

@ Mikruss ale new holland 648 nie ma rotora (mniejsze zapotrzebowanie na wom)a do kiszonki dobrze żeby był.
@ mariuszd93 nie zapominaj że słoma jest sucha i sprężynuje a sianokiszonka nie. A także w słomie jest większa prędkość prasowania zabierając więcej mocy dla ciągnika w związku z czym mniej mocy pozostaje dla wom.

Pisz co chcesz , ale to nielogiczne i nie zgadzam się z tym stwierdzeniem , nie tylko ja zresztą , bo jakoś nie zauważyłem żeby ktoś jeszcze pisał, że w sianokiszonce ciągnik ma lżej niż w słomie :P

#1653 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 18:25

Kolego @morfi81 dla obiektywnego stwierdzenia- zmierzenia co prasuje się ciężej, słome czy sianokiszonkę powinno się to zrobić przy tej samej prędkości!!!

#1654 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 18:46

którą prasę zwijającą wybrać Wiadomo że w kiszonce ciągnik ma dużo ciężej. Ale pewnie kolega morfi81 ma ciągnik o dużej mocy i tego nie odczuwa. Tak samo jak ja jeździłem słabszym ciągnikiem przy dużym zgniocie srał na bark. Jak zaczepiłem duży spadku mocy nie da się uchwycić ( ale wiadomo jak nie w ciągniku to w prasie może coś jeb..nąć). Jednego roku we wiosce jeden spalił roczną pasówkę newhollanda (zgniot na kite w słomie)

#1655 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 19:03

którą prasę zwijającą wybrać @ptaszyna jakbyś prasował z taką samą prędkością sianokiszonkę i słomę to na paliwo byś nie zarobił, nie mówiąc już o straconym czasie.
@szaman1 niestety mam tylko 80KM ciągnik.

#1656 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3440 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 19:05

którą prasę zwijającą wybrać Stracony czas to jest na tą dyskusję @ morfi :P
Żyj dalej w przekonaniu że ty jeden masz rację a reszta się nie zna :D
Pozdrawiam

#1657 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 19:30

którą prasę zwijającą wybrać @mariuszd Nie mi ani tobie oceniać to czy ktoś się zna na czymś czy nie. Moje osobiste wnioski z prasowania są dla mnie jak najbardziej logiczne, czy komuś na tym forum się przydadzą i z nich skorzysta to mało mnie to interesuje.

#1658 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 19:39

którą prasę zwijającą wybrać morfi jak moze byc strata czasu i paliwa - jakby sie dalo szybciej jechac w sianokiszonce to bys jezdzil ytlko wolno. Ja na probe zalozylem sobie brata mf 120 km i roznica byla kolosalna - jechalem prawie jak w slomie mfem 675 a i paliwa przy tym poszlo mniej bo raz ze szybko, dwa ze ciagnik nie szedl na pelnych obrotach.

#1659 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 19:53

którą prasę zwijającą wybrać @ Mikruss trzymaj się tematu. Chodzi o to jaką prasę wybrać do ciągnika 80KM do słomy i trochę siana i sianokiszonki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1660 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 20:11

którą prasę zwijającą wybrać polecasz prase z rotorem - ale bez nozy taki rotor jest bezuzyteczny, no chyba ze jedynie troche szybciej idzie, po drugie w slomie taka prasa robi sieczke(wersja z nozami), mimo ze wyciagnie sie noze to rotor przechodzi przez miejsca dla nozy.
Po drugie noze + rotor to potrzeba powyzej 100 km.
Jezeli ma robic glownie slome a tylko troche sianokiszonki to noze nie potrzebne, ja robie ok 400-500 beli slomy i ok 200 sianokiszonki i nie odczuwam braku nozy.