Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#141 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 13 czerwiec 2007 - 19:17

którą prasę zwijającą wybrać a jak z awariami bo słyszałem że są dos częste w tych prasach...bo części napewno tansze niz do claasa...z jakimi ciągnikami chodzą te prasy??? ile potrzebuja km????jaka jest ich wydajnośc???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 23:50
  •  

#142 Share luks

luks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 13 czerwiec 2007 - 19:36

którą prasę zwijającą wybrać Pioter chodzi o presy jd? w tamtym sezonie jechalem jd 570 + 2650 i nie mialem zadnej awari.(3500 bali) w tym roku mam drugi zestaw jd 580 + 2650. zapotrzebowanie mocy na te presy to okolo 60 KM ale jak jest wiecej szybciej jedziesz.

#143 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 13 czerwiec 2007 - 19:43

którą prasę zwijającą wybrać tak chodzi mi o prasy JD.ile za nie dałeś i z którego moga byc roku??masz może w nich rotor???owijasz siatka czy sznurkiem???ile beli zrobisz na 1h???pytam sie bo podobaja mi sie te prasy i jak bede kupował to raczej coś z Jd

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#144 Share ursus1634

ursus1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 13 czerwiec 2007 - 19:44

którą prasę zwijającą wybrać Co to znaczy rotor w prasie
................................
Mój I filmik
http://pl.youtube.co...h?v=pS0RE4CqVSw

#145 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 13 czerwiec 2007 - 20:19

którą prasę zwijającą wybrać To jest podajnik gwiazdowy który przesuwanie materiału do komory prasowania. kest umieszczony między podbieraczem a komora prasowania,

Pozdrawiam Balzak

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#146 Share luks

luks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 14 czerwiec 2007 - 13:40

tak chodzi mi o prasy JD.ile za nie dałeś i z którego moga byc roku??masz może w nich rotor???owijasz siatka czy sznurkiem???ile beli zrobisz na 1h???pytam sie bo podobaja mi sie te prasy i jak bede kupował to raczej coś z Jd

Presy sa z 2000r i 98, nie posiadaja rotora poniewaz do siana lub sianokiszonki zalecam Claas 250 z roto. lub inna walcówke. owijam sznurkiem wiadomo za siatke trzeba bylo wiecej położyć kasy. ale mam na dwa sznurki wiec czas owijania jest przyzwoity. Dokładnie ile robie beli z 1H nie jestem wstanie powiedziec, to zalezy od slomy i mieszanki itd. Powiem tylko tyle ze mniej niz sipma, bo jd ma wiekszy zgniot.

#147 Share zetor7745

zetor7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 461 postów

Napisany 14 czerwiec 2007 - 16:03

którą prasę zwijającą wybrać mam zamiar sprzedac swoja sipme a i chce kupic inna http://allegro.pl/it...1_jak_nowy.html ktora z tych polecacie czy moj 80-konny zetor da rade??

#148 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 14 czerwiec 2007 - 16:32

którą prasę zwijającą wybrać Zetor7745 mysle ze troche porywasz z motyka na księżyc, sprzęt ogólnie super zejefajny. Ale mi by chyba było szkoda ciągnika do niej dać rade moze i da ale lekko to on nie bedzie miał w tej prasie. Szczególnie przy dobijaniu. Jak widziałem taką prase w pracy to z ciągnikami min 100KM. Zawsze mozna próbować ale szkoda ciągnika.

Pozdrawiam Balzak

#149 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 14 czerwiec 2007 - 16:49

którą prasę zwijającą wybrać Ale którą Viconke czy Claasa. Jeśli będziesz dzwonił to powiedz że mnie znasz, będzie upust. To mój kumpel handluje tymi sprzętami :D
Ogólnie to poleciłbym Ci Viconkę. Sam mam ale RV 1901 mam zrobione na niej 9 tys balotów, ta ma tylko 1,3 tys. :)
80 konny ciągnik będzie chodził, do tego będziesz miał super zbite bele :)

#150 Share zetor7745

zetor7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 461 postów

Napisany 14 czerwiec 2007 - 16:53

którą prasę zwijającą wybrać nie wiesz czy ona jest wyposażona w aparat na siatke?? i rotor??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 14 czerwiec 2007 - 16:54

którą prasę zwijającą wybrać Robert a tą swoją Viconke masz z nożami czy bez. ??

#152 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 14 czerwiec 2007 - 16:55

mam zamiar sprzedac swoja sipme a i chce kupic inna http://allegro.pl/it...1_jak_nowy.html ktora z tych polecacie czy moj 80-konny zetor da rade??

z tym vicon'em to jakaś ściema chyba 4 lata i tylko 1300bel ktoś ją kupił albo tylko do popatrzenia na nią albo licznik cofnięty

#153 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 14 czerwiec 2007 - 16:55

Robert a tą swoją Viconke masz z nożami czy bez. ??

Bez noży i bez rotora

Stan jest super, przecież oglądałem ją, maszyna nie do zaje...., tam masz tylko 3 łańcuchy reszta pasy i łożyska kryte, chyba 4 kalamitki tylko :D

Raczej podstawowa wersja, też mam na sznurki i nie zakładam siatki, kupuje po pare groszy sznurek, na jedno wychodzi

#154 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 14 czerwiec 2007 - 16:58

którą prasę zwijającą wybrać tylko zwykły podajnik jakiś w podłodze, i ty masz pasówkie a pasy ci nie pękają w niej, i jak jest z awaryjnością i dostępem części.

Pozdrawiam Balzak

#155 Share zetor7745

zetor7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 461 postów

Napisany 14 czerwiec 2007 - 16:58

którą prasę zwijającą wybrać znacie jakas polska stronke zebym mogl sie cos wiecej dowiedziec o tej viconce?

#156 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 14 czerwiec 2007 - 17:02

którą prasę zwijającą wybrać Z częściami nie problem (u dilera co sprzedaje Kvernelanda bo to grupa), ja nią przez 2 lata zrobiłem już około 2,5 tys balotów i nic się nie popsuło. Oby tak dalej, pasy ani nie pękają, ani się nie zatrzymują, ale balota to masz tak zbitego że ciężko przy ładowaniu widły wyciągnąć :D

#157 Share zetor7745

zetor7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 461 postów

Napisany 14 czerwiec 2007 - 17:06

którą prasę zwijającą wybrać kurcze a najbardziej o to mi chodzi siatka i rotor, ;/ a nie wiesz czy ta claas ma??

#158 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 14 czerwiec 2007 - 17:11

którą prasę zwijającą wybrać Raczej nie ale będę dziś u niego to podejrzę :D . A po co Ci rotor, wtedy to już 100 konny ciągnik się kłania :)

#159 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 14 czerwiec 2007 - 17:15

którą prasę zwijającą wybrać Robert a ile dałeś za tą swoją prasę jak można wiedzieć??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share zetor7745

zetor7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 461 postów

Napisany 14 czerwiec 2007 - 17:17

którą prasę zwijającą wybrać do sianokiszonki,i mi sie podczas tego rocznych zatykala sipma a jak sie zatka to przejebane;/ za sipme bym dostal tyle ile dalem raczej;/ wlasnie tu jest z ciagnikiem problem, ale mam nadzieje ze sie rozwiaze. Kumplowi dzisiaj przywiezli claasa rolanda 250 nowke za 80tys