Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#1541 Share DFAgroplus85

DFAgroplus85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 20:41

którą prasę zwijającą wybrać Witam, ja nie mówię że Sokółka jest najlepsza tylko mówię że ja nie widzę w niej żadnej wady i doceniam równie dobrze inne prasy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 07:20
  •  

#1542 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 09:12

Z tego co mi wiadomo to prasy nh i case też są robione w Polsce :)

Tak, tylko jakością niewiele odstają od zachodnich.
Sokółka niestety ma więcej wad niż zalet i z uśmiechem na ustach pozbyłem się tego produktu prasopodobnego.

#1543 Share brutus44

brutus44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 12 czerwiec 2013 - 20:59

którą prasę zwijającą wybrać jezeli ktoś z Was będzie na opolagrze to niech się przyjrzy prasie unii pasowej stałokomorowej PP 1.2. I niech podzieli się spostrzezeniami-co do jakości podzespołów jak i prasowania.
Interesuje się nią a nigdzie nie można jej obejzeć-a do Opola mam za daleko.Dzwoniłem do Slupska to powiedzieli ze mają jedną prasę w trasie do obejzenia i akurat będzie teraz w Opolu
Dzięki

#1544 Share kowal995

kowal995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:https://www.youtube.com/channel/UCRqsl0YfKFfL_g_wLFqDO4A zapraszam na mój kanał yt

Napisany 25 czerwiec 2013 - 13:08

którą prasę zwijającą wybrać Witam. Chciałbym abyście pomogli wybrać mi prasę, mam na oku kilku producentów (nie modele) Deutz-fahr, Claas, Krone i New- holland. Może powiecie mi który producent jest najlepszy i ma najlepsze oceny, interesują mnie wasze spostrzeżenia, także może wasi sąsiedzi mają prase danego producenta i jak go ocenia. Za pomoc będe bardzo wdzięczny

#1545 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 18:48

którą prasę zwijającą wybrać Witam posiadam prasę NH br 6090 z nożami i powiem szczerze że jestem z niej zadowolony dobry stosunek ceny do jakości.Fakt prasa głośna podczas pracy bo wiadomo to łańcuch.Prasa dobrze zbija i dobrze rozprowadza siatkie na beli .Waga jednej belki to około -podsuszona i to dobrze sianokiszonka to 480 kg PLUS MINUS MIERZONE W PASZOWOZIE.Prasa dobrze też łyka na podbieraczu prędkośc to w zależności od terenu waha się miedzy 5 a 10 km na godz.A odnośnie tych 3 pozostałych marek to krone ta sama zasada co NH tylko cena wyższa a czy lepsza ja uważam że nie .CLAAS-em(variant) miałem przyjemnośc pracowac prędkośc w słomie 18 km ,prasa szatan ale już nie w sianokiszonce.Co do DEUTZ-a to prasa naprawdę ma wydajnoś (walcowa)dobrze wchłania materiał lepiej jak mój NH .z tych pras o które się pytasz to NH wypada cenowo najlepiej a nie odbiega w jakiś szczególny sposób od pozostałej trójki.w rodzinie maja case rb 343 to samo co NH I przez 3 lata zrobili ponad 11000 tys bel i nic więc to o czymś świadczy .

#1546 Share jacek27

jacek27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 12:12

którą prasę zwijającą wybrać Witam. A czy ktos może powiedziec cos na temat pras ORKEL . Najlepiej właściciel takiej prasy ;).

#1547 Share mdolata

mdolata

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO PRECYZYJNE

Napisany 01 lipiec 2013 - 21:48

którą prasę zwijającą wybrać Witam
Panowie mam mały problem.
Dzisiaj zapadła decyzja o kupnie nowe prasy (jak się uda to przed żniwami). Do tej pory pracujemy na prasie JD 550 z szerokim podbieraczem i jak do tej pory jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. Nowa prasa na pewno będzie PASOWA.
W grę wchodzą McHale, CASE, CLAAS, JD, proszę o jakieś porównanie i/lub wyrażenie opinii.

Aha najważniejsze prasa będzie zwijać ok 2000 balotów słomy (żytnia, pszeniczna, jęczmienna i owsiana która bywa krótka i łamliwa) i ok 500 szt. balotów siana.

Edytowany przez mdolata, 01 lipiec 2013 - 21:54.

#1548 Share Rafal150

Rafal150

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 17:26

którą prasę zwijającą wybrać ja osobiście z tych wymienionych marek pras widziałem belki po prasie JD i CLAAS modeli nie pamietam ale były to nowe prasy, to najlepiej wyglądały belki po CLAASie.

a wie ktoś moze jak sie sprawuja prasy krone zmiennokomorowe równiez nowe??

#1549 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 03 lipiec 2013 - 18:00

którą prasę zwijającą wybrać Z tych co wymieniłeś to Claas u goscia u nas na usługach nią lata i sobie chwali ją do słomy kichy siana za***ista a drugi usługo dawca ma JD i Krone łańcuchową Krone do słomy i siana najlepsza mówi ale JD nie odstaje i tez piękne belki kręci ja bym był za Claasem lub John Deerem :)

#1550 Share kuki88

kuki88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 12:05

Witam
Panowie mam mały problem.
Dzisiaj zapadła decyzja o kupnie nowe prasy (jak się uda to przed żniwami). Do tej pory pracujemy na prasie JD 550 z szerokim podbieraczem i jak do tej pory jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. Nowa prasa na pewno będzie PASOWA.
W grę wchodzą McHale, CASE, CLAAS, JD, proszę o jakieś porównanie i/lub wyrażenie opinii.

Aha najważniejsze prasa będzie zwijać ok 2000 balotów słomy (żytnia, pszeniczna, jęczmienna i owsiana która bywa krótka i łamliwa) i ok 500 szt. balotów siana.

Ja bym brał pod uwagę albo CASE (bo obecnie są naprawdę tanie a do tego dobre) albo CLAAS (trochę droższy ale także świetna prasa).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1551 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 10:30

którą prasę zwijającą wybrać Myślę o kupnie prasy.
Na początku myślałem o nowej Famarol 1.8 DF ale to cofanie mnie denerwuje tym bardziej jak nie ma się rewersu w ciągniku (skomplikowana prasa). Ciągnik 80KM. Potem myślałem o Krone 130S ale czy da radę 80KM??? Teraz myślę o JD ponieważ jak nie mógłbym dać rady to bym kręcił mniejsze bele. Prasa ma być prosta. Rocznie min 500bel max 1000. Walcowe prasy i te które trzeba cofać też odpadają.

Edytowany przez tespis17, 02 sierpień 2013 - 11:19.

#1552 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 01 sierpień 2013 - 22:28

którą prasę zwijającą wybrać Przecież Famarolka ma w standardzie odrzutnik bel. Nie wiem co Ty chcesz od niej

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#1553 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 02 sierpień 2013 - 11:16

którą prasę zwijającą wybrać Tu masz filmik kolego że trzeba cofać.

Nie wiem po co jest ten odrzutnik w famarolce bo i tak za każdym razem trzeba cofną. Za nisko umieścili środek ciężkości. Zobacz jak mają JD i jak daleko odrzucają balota. Moim zdaniem dużo wad ma ta prasa (Bez urazy kolego bo widzę że famarolke masz).

Edytowany przez tespis17, 02 sierpień 2013 - 11:18.

#1554 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 02 sierpień 2013 - 11:38

którą prasę zwijającą wybrać Spoko ;)
Ja też cofam, ale jakoś z przyzwyczajenia. Tam są śruby którymi można regulować na sprężynach siłę odrzutu. To że nie jest idealna- nie zaprzeczam. Kilka rzeczy mogli zrobić inaczej ale chyba do każdego sprzętu można się przyczepić że coś można było inaczej wykonać.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#1555 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 02 sierpień 2013 - 20:58

którą prasę zwijającą wybrać o ile bela siana w famarolce odlatuje to ze słoma jest problem i dla pewności ja zawsze cofam, nie popoba mi soe to bo wzrasta zużycie paliwa.

#1556 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 04 sierpień 2013 - 08:57

Tu masz filmik kolego że trzeba cofać.
http://www.youtube.com/watch?v=Ic2b0WA53fU
Nie wiem po co jest ten odrzutnik w famarolce bo i tak za każdym razem trzeba cofną. Za nisko umieścili środek ciężkości. Zobacz jak mają JD i jak daleko odrzucają balota. Moim zdaniem dużo wad ma ta prasa (Bez urazy kolego bo widzę że famarolke masz).

Nie rozumiem za bardzo czego niby - według ciebie dowodzi ten filmik?
pokazuje że jakiś gość cofa owszem , ale nie widać jak zachowuje się bela , i co by się stało gdyby nie cofał

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#1557 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2646 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 09:02

o ile bela siana w famarolce odlatuje to ze słoma jest problem i dla pewności ja zawsze cofam, nie popoba mi soe to bo wzrasta zużycie paliwa.

O ile Ci więcej tego paliwa spali ? Niektórzy to po prostu już z tym zużyciem paliwa przesadzają... Każdą kropla ropy dla Ciebie jest aż tak ważna ? :ph34r:
Mam pomysł to może gaś ciągnik i tą bele ręcznie wypychaj z komory, to jeszcze mniejsze spalanie będzie ? :ph34r:

#1558 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 11:54

którą prasę zwijającą wybrać @mariuszd93
Cofają dlatego żeby nie przyhaczyć balot jak będą zamykać klapę, masz 99% pewność jak cofniesz. Dlatego mają nie które prasy pogiętą blachę z tył a filmik wziąłem pierwszy lepszy i on nie ma dowodzić czegoś tam. Po prostu zaliczyłbym to cofanie do minusów i tak jak kolega danielhaker napisał "nic nie jest idealne". To jaką prasę byś mi polecił kolego???

Edytowany przez tespis17, 04 sierpień 2013 - 12:06.

#1559 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 04 sierpień 2013 - 13:56

którą prasę zwijającą wybrać @tespis
ogólnie pasową zmiennokomorową , bardzo dobry zgniot od początku beli i mozliwość regulacji wielkości beli , marka to według uznania, moim zdaniem JD lub VICON , koniecznie z siatką .
Ja mam Vicon RV187 , 2001rok z siatką , niestety bez odrzutnika , teraz 3 sezon i nie narzekam , wcześniej miałem claas rollant 44s i zmiana zdecydowanie na plus :)

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1560 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 19:09

którą prasę zwijającą wybrać A czy musi mieć rotor??? Ponieważ spotkałem się z taką opinią że bardziej rozdrabnia słomę chociaż wydaję mi się to nieprawdą.

Edytowany przez tespis17, 04 sierpień 2013 - 19:13.