Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#1521 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 17 maj 2013 - 23:03

którą prasę zwijającą wybrać Zajrzyj tutaj http://www.agrofoto....amarol-df-18-v/
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 01:53
  •  

#1522 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego

Napisany 17 maj 2013 - 23:40

którą prasę zwijającą wybrać kolego NAPRAWDĘ przerabiałe POLSKA MYŚL TECHNICZNA i Poprostu była to masakra. . . Może źle trafiłem . . . W claasie też napewno można trafić na trefny egzemplarz ale po moich doświadczeniach wiem jedno... Katalog części zamiennych polskiej maszyny znam lepiej niż książeczkę do nabożeństwa . . . OPINIA KILKULETNIEGO UŻYTKOWNIA który chciał oszczędzić parę tysi kupując polska prese

#1523 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 18 maj 2013 - 00:00

którą prasę zwijającą wybrać Ja też się obawiałem czy moc mojego ciągnika będzie wystarczająca tyle, że ja jestem w gorszej sytuacji bo dysponuje tylko 95 KM. Kupiłem 2 letnią Lely i jakoś mój NH daje sobie radę, nie mówiąc już o twoich 120 KM ;-)

Wysyłane z mojego LT26i za pomocą Tapatalk 2

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

#1524 Share TOMEK0603

TOMEK0603

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 21 maj 2013 - 13:42

którą prasę zwijającą wybrać Ktoś oglądał tą prasę nie za niska cena? : http://otomoto.pl/jo...18781.html

Edytowany przez TOMEK0603, 21 maj 2013 - 13:44.

#1525 Share brutus44

brutus44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 22 maj 2013 - 20:27

którą prasę zwijającą wybrać zainteresowała mnie prasa unii model PP 1.2.Czy ktoś miał z nią do czynienia lub choćby oglądał? Jest to prasa stałokomorowa pasowo -walcowa.Czy warto się w takie coś pchać? No i ile może kosztować bo nigdzie nie mogę znależć. Miała by pracować na małym gospodarstwie-może trochę usług. Małych kostek już mi się nie chce w skwar dzwigać ;)
Dziękuje za wszelkie sugestie i podpowiedzi

#1526 Share aappaa

aappaa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 24 maj 2013 - 23:00

którą prasę zwijającą wybrać Nie polecm unii. nawet jak robisz 200 brl do roku to będziesz z nią miał kłopot. A po drugie widziałeś z bliska jak ona jest wykonana ?? jak by jakiś żul z pod sklepu ją składał :) lepiej kup 5 letnią uzywkę. Kombajny john deere po 30 lat mają i wiekszość łozysk w orginale a polskie ??? co rok to samo. moze to słabe porównanie

#1527 Share DFAgroplus85

DFAgroplus85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 24 maj 2013 - 23:48

którą prasę zwijającą wybrać Siemka, mam prasę Metal-Fach i nie narzekam wielu mówi że Sokółka jest nic nie warta ja osobiście mam inne zdanie. Jest u nas prawie od 4 lat i jedyną awarią było odgięcie się płaskownika na wale.
Ogólnie prasa jest godna polecenia.

#1528 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Informatyka i Telekomunikacja, Elektrotechnika i Elektronika, Mechanika, Off-Road samochodowy, Muzyka, Fotografia, Sporty ekstremalne

Napisany 24 maj 2013 - 23:57

którą prasę zwijającą wybrać A ja jednak poprzestanę przy swoim zdaniu (podzielanym przez wielu innych forumowiczów), że polskie prasy są nic nie wartymi kiepskimi klonami bądź totalnie niedopracowanymi wymysłami Polskiej pseudogospodarki.

@DFAgroplus85 ... Piszesz, że Metal-Fach jest tak wspaniały ... a z czym go porównywałes? U nas też był MF od nowości, 6 sezonów i niby nie narzekaliśmy, ale i nigdy dobrego słowa o nim nie powiedzieliśmy. Pracował bo musiał. A jak pracował to zupełnie inna kwestia. 10 letnia zmiennokomorówka pasowa Vicona po pierwszych kilkudziesięciu balotach sianokiszonek udowodniła jak dalecy byliśmy od sensownej jakości. Nagle okazało się, że w balocie może się zmieścić 1,5 raza więcej. Nagle okazało się, że balot może trzymac kształt. Niestety nagle okazało się również, że siatki JUTA (kolejny polski, tani "twór)) są do d*py i trzeba poszukać czegoś mocniejszego bo nie wytrzymują sensownego zgniotu. Jedyne co o naszym egzemplarzu MFa mogę powiedzieć dobrego to to, że była bezawaryjna, ale z drugiej strony ... przez 5 lat zrobiła max. 5000 balotów więc o czym mowa jeśli swego czasu widziałem 5 letnią Welgerkę mającą na liczniku 60000 balotów i wyglądającą jak nówka.

#1529 Share brutus44

brutus44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 27 maj 2013 - 20:18

którą prasę zwijającą wybrać dzięki za podpowiedzi-czuję się trochę w kropce. Chciałem brać belarkę na ostatki z PROW-u. Niestety nie oglądałem belarki z unii ale być może masz racje ze niechlujnie zrobiona jest( mam rozsiewacz nawozu - po 2 latach rdza go bierze) Ale może ktoś ma pozytywne doświadczenia z polskimi prasami(nie planuje szaleć po polu-to może polska też wytrzyma i mocno zbije?) Posiadam zetora 7211 i proxime 90 km-będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi

#1530 Share lukasz56612

lukasz56612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 27 maj 2013 - 21:43

którą prasę zwijającą wybrać Jeśli chodzi o zgniot, to na pewno unia famarol, ale tylko walcowa (nie wiem jak jest w tej hybrydzie walcowo pasowej) dobrze zbije ci bele, tak jak chcesz. Ja taką mam, to jak ustawię zgniot za duży to nawet 95 km potrafi zadusić. Bele naprawdę są zbite. Jedynie przy w pełni walcowym modelu trochę się pomęczysz z suchą, krótką słomą. Poza tym u mnie mechanizm (konkretnie noż ) nie docina 1 sznurka (musiałem go trochę inaczej umiejscowić i narazie jakoś idzie). Prócz tego w zeszłym sezonie miałem problem z siatką, a konkretnie cały ów mechanizm nie chciał jej wciągać. Narazie go przeczyściłem i zredukowałem zbędne opory, jednak nie wiem czy to coś pomoże (siatki używam jednej z najlepszych, firmy TAMA "Ecobull"). Zobaczymy w tegorocznym sianie. Acha, jeszcze zauważyłem, że mechanizm od siatki dokładnie jej nie podaje na belę, a mianowicie, nie dociąga siatki do krawędzi beli, tak jak powinien. Dodam również, że mam prasę Unii Famarol z 2007 roku, a więc są to pierwsze egzemplarze. Od tamtej pory mogli coś zmienić, ale nie wiem, czy to zrobili ;) Centralne smarowanie też nie spełnia swej roli, niby oleju ubywa w zbiorniczku, ale łańcuchy i tak się grzeją. Tak więc, przed każdym wyjazdem w pole, smaruję je na wszelki wypadek ręcznie. Z inną prasą nie miałem do czynienia, więc narazie nie mam do czego jej porównywać. Jak dotąd są to jedynie jej usterki. Ogólnie w polu idzie bardzo dobrze i gdyby nie te usterki to dla mnie byłaby prawie idealną prasą, pozdrawiam

Edytowany przez lukasz56612, 27 maj 2013 - 21:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1531 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Informatyka i Telekomunikacja, Elektrotechnika i Elektronika, Mechanika, Off-Road samochodowy, Muzyka, Fotografia, Sporty ekstremalne

Napisany 27 maj 2013 - 21:52

którą prasę zwijającą wybrać Heh ... i to jest właśnie ta Polska myśl techniczna. To nie działa od początku, inne od niedawna, to podgiąłem, inne zmieniłem, jeszcze inne czekam aż popsuje się dokumentnie. :-) Prawda jest jednak okrutna ... jeśli coś jakiś produkt tak naprawdę nigdy nie wykracza poza ramy testów i produktu czysto developerskiego nie ma szans na usunięcie wszystkich usterek. Każdy egzemplarz może być tak na prawdę zupełnie nową prasa o czym niejednokrotnie przekonują się użytkownicy polskiego sprzętu chcąc później kupić części.

W kwestii zgniotu kolego lukasz56612 skoro nie testowałeś innych pras naprawdę lepiej byś się nie wypowiadał. O ile zgniot na zewnętrznych 5-10 pras walcowych może być lepszy niż pras pasowych co wynika zwyczajnie z tego, że pas ma pewną sprężystość, a walce metalowe nie to jednak zgniot rdzenia i bliższych rdzeniowi warstw bezwzględnie i niezaprzeczalnie sa lepiej i mocniej sprasowane w prasach zmiennokomorowych. Masz swoją prasę, kochasz ją bo jest Twoja, ale ... testy, niezalezne testy można przeczytać, przyswoić sobie i przestać pisać głupoty.

#1532 Share lukasz56612

lukasz56612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 27 maj 2013 - 22:17

którą prasę zwijającą wybrać Kolego RafZielak,
może jest moja, ale za co mam ją kochać, za te usterki z którymi mam się męczyć? A co do bel to trochę porównania mam, po pierwsze poprzednio, gdy nie miałem prasy, zatrudniałem do tego sasiądów, a potem specjalną firmę usługową. Jeden sąsiad miał jakiś model Krone stałokomorowej (modelu nie pamiętam), inny Sipmę łańcuchową, a firma nową New Holland zmiennokomorową. A więc miałem styczność z belami tych pras i powiem ci, że rzeczywiście zmiennokomorowy New Holland robił najbardziej zbite bele. Dlatego też teraz, gdy mam walcową Unię Famarol, mówię ci, że robi ona naprawdę dobrze zbite bele (środek, wiadomo nie jest aż tak zbity, ale u mnie nie jest tak luźny, jak na przykład cała bela po Sipmie łańcuchowej). Po drugie, czytałem i przeglądałem różne testy pras w Top Agrar i innych czasopismach, z których to jednoznacznie wynikało, że niektóre modele pras stałokomorowych walcowych (wiadomo, nie polskich producentów, lecz zagranicznych) formują bele o dość mocno zbliżonej ogólnej gęstości co prasy zmiennokomorowe, a czasami nawet o większej gęstości (zalezy jaki model do jakiego modelu się porównywało). Nie pisz więc, że gadam głupoty i że prasy zmiennokomorowe formują bele o niewyobrażalnych gestościach, nieosiągalnych przez prasy stałomorowe, bo tak nie jest :) Wiadomo, polskie walcówki nie osiągną takich parametrów, ale zagraniczne na pewno. Faktem natomiast jest, że zmiennokomorowe nie potrzebują tyle mocy co walcowe stałokomorowe, aby dobrze zbić bele i osiągnąć przy tym wysoką ogólną gęstość beli, ale przecież nie to jest przedmiotem naszej dyskusji/rozważań.

Poza tym, z twojego postu wywnioskowałem, że miałeś do czynienia jedynie z polską prasą Metal-Fachu (nie wiem jaką, może łańcuchową? Jeśli się mylę to mnie popraw, a ja przepraszam :) ). Dlaczego więc skazujesz od razu inne prasy polskich firm i mówisz, że tak słabo zbijają? Co do mnie, staram się pomóc autorowi tematu w wyborze prasy i przekazuję moje spostrzeżenia. Staram się być w pełni obiektywny i wytykam zarówno jej słabe strony jak i dobre. Zapewniam cię, na pewno jej nie faworyzuję, gdyż jak sam możesz się domyślić, zaszła mi za skórę ...

Edytowany przez lukasz56612, 27 maj 2013 - 23:28.

#1533 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1960 postów

Napisany 28 maj 2013 - 07:48

którą prasę zwijającą wybrać Kolego lukasz56612 ale kolega RafZielak ma po stukroć rację ... Co prezentują Polskie prasy?? Nic!!! Mam styczność z sipmami, metal-fachami, warfarmami itp... i co ja widzę naćkane balotów jak diabli... Albo jak sąsiad się do mnie chwali że kawałek sprasował i miał ponad 20 balotów... Tylko dziwnym trafem u niego belka starcza na cały dzień a u mnie na 3 dni :D Mam porównanie bo sipmę ma mój wujek a znajomy metal-facha żadna nie dorównuje pasowej ... Ustawię zawór nawet nie na maxa a mam takie beleczki że niekiedy turem ciężko było raz że podnieść a dwa że się wbić ... I mam prasę która ma już swoje lata .... Kolego lukasz56612 też jak nie miałem prasy zatrudniałem a to ludzi a to firmę i co każdy kręcił kapcie bo po co ma sobie ciągnik przemęczać czy prase?? Proste porównie masy bo byłem kiedyś na wadze z belką pszennej suchej słomy belka o wymiarach 100x120 masa 180kg przy nie skręconym do końca zaworze bo poprostu szkoda mi było maszyny, przy czym przyjechał akurat znajomy po jakieś prasie która cykała belki 150x120 i jakie było jego zdumienie gdy ją położył na wadze :D bo wyskoczyło ledwo 140kg :D

#1534 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 28 maj 2013 - 09:43

którą prasę zwijającą wybrać Pamiętaj tylko, że prasy z Unii (famarolu) to całkowicie inny gatunek pras na licencji zachodniej firmy Greenland (późniejszy Vicon), która produkowała też pod marką Deutz-Fahr i coś jeszcze te prasy sobą reprezentują. Kumpel potrafił nią zadusić 100 konnego Pronara P5. Aczkolwiek lubią się często famarolowi przytrafiać niedoróbki.

#1535 Share lukasz56612

lukasz56612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 28 maj 2013 - 15:15

którą prasę zwijającą wybrać Właśnie, i o tym własnie mówię. Piszę cały czas o zgniocie prasy Unii Famarol (walcowej), a nie jakiś innych polskich samoróbek. Jak wiadomo ona jest na zagranicznej licencji, a wy, jako, że jest przez polską firmę produkowaną mówicie, że na pewno kapcie wiąże, choć nie mieliście z nią nigdy styczności. Co jak co, usterki i niedociągnięcia ma, czasami takie, których wogóle nie powinno być, ale tego, że słabo zwija bele nie można jej zarzucić. Poza tym warto też zwrócić uwagę, czym się ciąga taką prasę, bo na przykład C-360, czy jakiś inny ciągnik z mocą nawet ok 70 km jak ma zbić porządnie bele? Później jest napaćkane na polu bel jak niegdyś małych kostek, i potem sąsiedzi swą uwagę kierują wpierw i obwiniają tym samym za to prasę ...

Dodam również, że pierwsze egzemplarze pras Unii Famarol (te z 2007 roku), a właściwie jej wszystkie części były ściągane w całości z Niemiec, a w Polsce tylko składane (m.in. ja taką mam, i o jej zgniocie się wypowiadam). Dopiero później Unia rozpoczęła własną produkcję opartą na licencji Deutz-Fahr. Wiadomości te uważam za pewne, bo pochodzą od mechanika pracującego w tej firmie, z którym osobiście rozmawiałem.

Edytowany przez lukasz56612, 28 maj 2013 - 15:20.

#1536 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1960 postów

Napisany 28 maj 2013 - 15:35

którą prasę zwijającą wybrać lukasz56612 prasowane miałem taką UF i nie powiem 4514 stękał strasznie z tą prasą, nie ukrywam że belki były znacznie lepsze jak kręcili ludzie sipmą czy nawet classem 46 który współpracował z mfem ponad 100KM ale i tak dużo tym belką brakuje do pras zmiennokomorowych.... U nas chodzą różne prasy i nawet jeden pracuje sipmą z mfem 100 KM a drugi ze 130KM i jak kapcie robili tak robią ... z resztą wujo pracuje sipmą z urususem 1224 i sam przyznał jak mu pomagałem ze słomą że ja wtedy zetorem 7211 i jd 550 zrobiłem belki któych nawet nie ma co porównywać z sipmą no i dodatkowo szybkość ... znacznie wyprzedzałem 1224....

#1537 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 28 maj 2013 - 19:56

którą prasę zwijającą wybrać Miałem okazje wozić bele słomy pszennej po sipmie 120x120 wilgotność około 12% ważyły po 200 kg
jako ciekawostkę dodam że owa sipma wyzionęła ducha przy tych balotach, łańcuchy i listwy się skończyły.

Osobiście jakbym mógł to bym kupił sobie jakąś pasowa prasę, ale niestety nasi urzędnicy z arimr doszli do wniosku że dla mnie taka maszyna będzie zbyt wydajna.

#1538 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 28 maj 2013 - 20:13

którą prasę zwijającą wybrać witam dodam coś od siebie . W roku 2006 kupiłem prasę MF -sokółka wydawało się że lepszej prasy nie ma że jest wydajnośc i szereg innych zalet i tkwiłem w tym przekonaniu do zeszłego roku gdy zakupiłem NH BR 6090 CROPCATER to podczas pierwszego prasowania byłem w szoku jaka może byc różnica w prasowaniu .Po pierwsze nie ten zgniot (próba z inną prasą , nh zrobił 1 bela a sipma 2)kształt beli i spokój pracy a nie ciągłe oglądanie się czy sie nie zapchała czy siatka poszła .Może ten nh nie jest super zachodnią prasą bo są na pewno lepsze -ale lepsza jak te polskie prasy włącznie z famarolem .

#1539 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 29 maj 2013 - 02:24

którą prasę zwijającą wybrać Przynajmniej się nie nudziłeś :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1540 Share kuki88

kuki88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 14:38

którą prasę zwijającą wybrać

Może ten nh nie jest super zachodnią prasą bo są na pewno lepsze -ale lepsza jak te polskie prasy włącznie z famarolem .

Z tego co mi wiadomo to prasy nh i case też są robione w Polsce :)