Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#1501 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Informatyka i Telekomunikacja, Elektrotechnika i Elektronika, Mechanika, Off-Road samochodowy, Muzyka, Fotografia, Sporty ekstremalne

Napisany 01 maj 2013 - 19:08

którą prasę zwijającą wybrać Jeśli chcesz być zadowolony ... żadną. No chyba, że Twoje zadowolenie ma wynikać z patriotyzmu lub z tego, że jest nowa, a nie z tego jak pracuje. Po 1 to Ursus 3P to raczej jednak deczko mało do sensownej prasy rolującej. Po 2 ... z własnego i nie tylko własnego doświadczenia wiem, że póki co nie ma w Polsce producenta produkującego sprzęt na tyle dobry i niezawodny by ktoś mógł o nim napisac ze 100% pewnością swoich słów "jestem zadowolony". Zdecydowanie lepiej kupić używaną, 10 letnią, ale zachodnią renomowanego producenta typu Lely-Welger, John Deere, Claas niż cokolwiek Polskiego. Przed napisaniem postu powinienes poczytać forum od deski do deski i sam byś się na ten temat przekonał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 15:15
  •  

#1502 Share pablo112

pablo112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 15 maj 2013 - 14:06

którą prasę zwijającą wybrać Witam wszystkich forumowiczów.
Mam problem z wyborem prasy rolującej, która rocznie będzie robiła ok 2tysięcy bel, z czego większa połowa to sianokiszonka. Prasa ma pracować z ciągnikiem ok 120KM. Interesują mnie głównie marki: claas, krone oraz mchale. Prasa ma być najprawdopodobniej walcowa, stało komorowa. Mam pytanie do osób mających doświadczenie w tym temacie, którą prasę wybrać? Na razie najbardziej interesuje mnie Mchale f5500, ale jakie są opinie posiadaczy? Czy ciągnik 120KM da radę pracować z załączonymi wszystkimi nożami?
Liczę na odpowiedzi do mojego tematu.
Pozdrawiam, pablo112.

#1503 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego

Napisany 15 maj 2013 - 14:28

którą prasę zwijającą wybrać a myślales nad lely? u nas wielu rolnikow postawiło na tą firme i jak dotad są bardzo zadowoleni.. cena wydaje mi sie rowniez atrakcyjna. My w zeszlym roku kupilismy john deere 990 premium i maprawde polecam.. jednad ta ma jedna wade..CENA. ale jezeli mial bym wybierac z tych firm ktore wymieniłes to chyba clsaas.

#1504 Share pablo112

pablo112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 15 maj 2013 - 14:59

którą prasę zwijającą wybrać Nad lely myślałem, lecz nie znalazłem dealera w mojej okolicy, cenowo lely wychodzi tak jak mchale, chodzi o modele walcowe, ze stałą komorą i nożami, rotorem. Początkowo miał być Claas rollant, tylko szukam innej alternatywy, żeby w danych pieniądzach kupić opcję najlepszą i najmniej awaryjną. Ogólnie do o claasie myślę, że prasy są dobre, ale czy najlepsze w swoim segmencie? Poszukuję również prasy, która zaoferuje jak najlepsze zagęszczenie materiału żniwnego. Raz w miesiącu nawiedza mnie dealer krone, ale jakoś nie jestem przekonany do rozwiązania zastosowanego w ich prasach.

#1505 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Informatyka i Telekomunikacja, Elektrotechnika i Elektronika, Mechanika, Off-Road samochodowy, Muzyka, Fotografia, Sporty ekstremalne

Napisany 15 maj 2013 - 15:18

którą prasę zwijającą wybrać pablo112 ... coś mi się tu nie zgadza, a wręcz totalnie kłóci. Szukasz pracy i jednym z kryteriów jest dla Ciebie zagęszczenie materiału, a od wielu lat już nikt nie ma wątpliwości, potwierdzają to wszystkie testy, że wedle tego kryterium liczą się w zasadzie tylko zmiennokomorówki, a wśród zmiennokomorówek prym wiedzie Lely-Welger. To, że nie znalazłeś dealera w okolicy jakoś moim zdaniem jest wątpliwą przeszkodą. Dla dobrego sprzętu przejechałbym i pół Polski jeśli bym musiał. Fendty ludzie kupują u Korbanków niezależnie gdzie mieszkają.

#1506 Share pablo112

pablo112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 15 maj 2013 - 15:35

którą prasę zwijającą wybrać Fakt, z tym zagęszczeniem się zgadzam. Źle sprecyzowałem o co mi chodzi. Otóż na 90% ma to być prasa ze stałą komorą, jestem otwarty na wszelkie propozycje, aczkolwiek chcę zwrócić uwagę na budżet, który pozwala mi na zakup prasy pokroju mchale f5500, claas rollant 350rc, czy lely welger 245 :) Chcę znaleźć tzw złoty środek, gdyż taki zakup robi się na dłuższy okres czasu. Z dealerem chodzi bardziej o dostępność do serwisu w razie awarii, bo jednak czekać w polu aż ktoś przyjedzie przez pół kraju też mija się z celem.

#1507 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 15 maj 2013 - 18:40

którą prasę zwijającą wybrać o zloty srodek to dzisiaj naprawde ciezko...i naprawde pomysl o zminnokomorowej...bo to naprawde swietna sprawa i czasami warto troche wiecej dac a jak sam zauwazyles jest to zakup na lata...

#1508 Share maciek9225

maciek9225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 15 maj 2013 - 20:53

którą prasę zwijającą wybrać zgadzam się, będziesz żałował, że nie kupiłeś zmiennokomorowej, tym bardziej, że te 2 tys. bel rocznie to już jest sporo. A taka prasa ma same plusy: większa przepustowość, więcej materiału w jednej beli, a to wszystko zaoszczędza czas i pieniądze, a jak wiadomo czas jest najdroższy u rolnika, bo go nigdy nie ma, więc przemyśl to jeszcze

#1509 Share pablo112

pablo112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 15 maj 2013 - 21:53

którą prasę zwijającą wybrać To będę musiał jeszcze siąść i przemyśleć czy wystarczy mi środków. Tylko jeśli chodzi o zmienno komorowe to jakie modele polecacie? I jeżeli nie mógłbym sobie na nią pozwolić, to jaką stało komorową wybrać pod traktor +- 120KM?
Pozdrawiam, pablo112.

#1510 Share maciek9225

maciek9225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 15 maj 2013 - 22:29

którą prasę zwijającą wybrać Nie wiem dokładnie jak prasy Vicon przedstawiają się w obecnej chwili cenowo, ale jeśli o pasówki zmiennokomorowe to są bardzo dobre sprzęty, poza tym LELY bym polecił, robi najlepsze belki, z tego co się ja orientuję, no i Kuhn, podzwoń, popytaj o ceny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1511 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 15 maj 2013 - 22:53

którą prasę zwijającą wybrać wybor nie jest fatwy...kazdy bedzie mowil ze jego towar jest naj naj... telefon w dlon i podzwon albo pojedz niech kazdy przedstawi swoja oferte ... jezeli chodzi o marki to lely kuhn vicon krone...no i claas oraz john deere ale tu juz troche inne pieniazki ida...napewno zadna warfama czy inne wynalazki:) wiem z autopsji:P

co do ciagnika to 120km poradzi sobie raczej z kazda z nich..

#1512 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 15 maj 2013 - 23:17

którą prasę zwijającą wybrać ja zmiennokomorową Krone z 14 nożami jeździłem jakis czas ursusem 1014 (a wiec 95KM) Jęczał dość mocno, ale dawał radę. TAkże 120KM bez problemu bedzie sobie radził.

#1513 Share pablo112

pablo112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 16 maj 2013 - 07:52

którą prasę zwijającą wybrać Ogólnie biorę pod uwagę marki takie jak: lely, mchale, claas i krone. Tylko tu mam dylemat, bo każdy dealer to wiadomo, chce sprzedać swoje. Z tego co wiem prasy krone sa lżejsze na ciągnik, od reszty wymienionej, ale rozwiązanie (łańcuchowo prętowe) jakoś nie do końca do mnie przemawia.

#1514 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 16 maj 2013 - 09:46

którą prasę zwijającą wybrać Nie wiem jak te stałokomorowe Krone, ale mam zmienokomorową 10-16S (tę właśnie łańcuchowo prętową) i waży ona kosmicznie dużo, chyba ze 3 tony.
Także to rowiązaie łańcuchowo prętowe do lekkich raczej nie należy.

Edytowany przez nunu85, 16 maj 2013 - 09:50.

#1515 Share pablo112

pablo112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 16 maj 2013 - 12:58

którą prasę zwijającą wybrać Był dziś przejazdem dealer NH i mówił że jak prasa ma być pod sianokiszonkę, to nie ma co się pchać w pasówki, tylko brać prasę walcową dobrej firmy i ognia. W sumie patrząc się na dużych rolników w okolicy to każdy ma prasę walcową stało komorową do zbioru sianokiszonki. I tu pojawia się dylemat, powracamy do tematu pras walcowych, tylko w stronę jakiej firmy iść? patrząc się na opinie w Internecie chyba najbardziej interesuje mnie claas i mchale, idąc bardziej w stronę mchale. Czy są na forum użytkownicy pras rollant rc lub serii f5000?

#1516 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 16 maj 2013 - 13:27

którą prasę zwijającą wybrać Masz rację ... słuchaj się dealerów ... oni potrafią wcisnąc wszystko i do wszystkiego. Jak trafią na podatny grunt to i dużą kostkę Ci zaoferują jako idealne rozwiązanie do kiszonek
A jak już nasłuchasz się dealerów to porównaj ich słowa z pokazami rolniczymi i niezależnymi testami porównawczymi.

Ze swojej strony ... nigdy więcej walcówki. Sianokiszonka aby się dobrze zakiszała musi być pozbawiona powietrza w jak największym stopniu. Nie tylko przy krawędziach, nie tylko na samym brzegu ... OD SAMEGO ŚRODKA. Nie uzyskasz tego efektu w prasach stałokomorowych. Druga kwestia ... nie wiem czy prasowałeś czy nie prasą walcową, ale niezależnie od producenta za prasą zostaje całkiem pokaźna ilość cennego materiału, który przeleciał między walcami. Przesusz lekko lucernę i ... stracisz to co w niej najcenniejsze bo w balocie zostaną Ci conajwyżej łodygi, a listki będziesz miał pozbierać z pola odkurzaczem. Prasy Lely-Welger mają 4 szerokie pasy z minimalną przerwą między nimi. Oczywistym jest, że nie każda prasa pasowa nadaje się do sianokiszonek. Bezwzględne minimum to skrobaki na pasach, które zwykle nie są standardowym wyposażeniem.

#1517 Share pablo112

pablo112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 16 maj 2013 - 13:45

którą prasę zwijającą wybrać Dlatego piszę na forum, żeby dowiedzieć się wszystkiego. Zdziwiła mnie jego postawa, bo oferował prasy NH łańcuchowe i pasowe, a do kiszonek by tego nie brał. Więc drążę temat dalej :) Muszę pooglądać prasy pasowe, bo z tego co mówisz są najlepsze. A Ty masz prasę Lely? Ojciec rozmawiał z rolnikiem, który kupił prasę łańcuchowo-walcową Kronę, bo 'jakoś nie ma przekonania do pras pasowych'. Wiem, ze prasy Lely i McHale to swoista czołówka, tylko zastanawiam się też nad stałą komorą z tych firm. I jakoś boję się że ciągnik 120KM nie będzie pracował efektywnie w pasówce, że będzie miał ciężko, ponieważ chcę robić belki na załączonych wszystkich nożach.

#1518 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 16 maj 2013 - 14:09

którą prasę zwijającą wybrać @pablo112 ... Nie mieliśmy wypasionej prasy walcowej tylko zaledwie polskiego Metal-Facha i cóz ja mogę powiedzieć. Awarii z nią nie było, ale ... jej praca pozostawiała naprawdę dużo do życzenia. Class Rolant robi bez porównania lepsze belki choć ...
Tej zimy zakupiony został Vicon RV1601. Bez rotora (niestety) i bez noży, ale wreszcie pasowy. Porównanie stopnia zgniotu jest takie, że ... podczas testu, który został wykonany wczoraj ta prasa 3 rozwalone baloty z Metal-Facha zmieściła w niecałe 1,5 balota z niej. Wiem, że prasowanie tej samej słomy drugi raz to raczej kiepskie porównanie, ale fakt jest taki, że zgniot o wiele, wiele lepszy.
Mieliśmy zdecydowanie chęc na Lely i takiej szukaliśmy, ale są to ogromne prasy i nbasza leciuchna choć 105 konna Kubota mogłaby mieć problemy totez została kupiona mniejsza i lżejsza prasa. Ty masz 120 koni i jeśli to są konie prawdziwe, a nie tylko papierowe to nie zamartwiałbym się tak na Twoim miejscu bo nawet z taką Lely-Welger i właczonymi 17 nożami powinieneś dać rade bez większego problemu.

#1519 Share pablo112

pablo112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 16 maj 2013 - 14:41

którą prasę zwijającą wybrać Muszę jeszcze podzwonić, popytać a najlepiej to pojeździć po rolnikach i porozmawiać, pooglądać baloty. Chyba lepszej metody nie ma. Dziękuje za dotychczasową pomoc, niemniej jednak proszę też innych o opinie na temat pras jakie posiadają, gdyż to rozjaśni mi wybór. Niby mam czas do listopada, ale wolę już się za tym rozglądać, żeby widzieć dane prasy przy pracy i w efekcie podjąć najlepszą decyzję.
Pozdrawiam, pablo112.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1520 Share themr92582

themr92582

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Moje you tubehttp://www.youtube.com/user/mr92582

Napisany 17 maj 2013 - 20:53

którą prasę zwijającą wybrać Witam forumowiczów,zastanawiam się nad kupnem pras famarol 1,8 Vd a metal fachem Z 589/2 parsa ma robić około 1000 bel rocznie sianokiszonki i słomy.Którą z nich polecacie łańcuchową czy pasową,liczę na opinnie użytkowników tych maszyn.