Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#1421 Share oscar

oscar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 luty 2013 - 21:56

którą prasę zwijającą wybrać Prasa Metal-Fach Z586\2 akcje zniwa zaliczyla bez zadnych awari.Tylko brak slomy nie mogla sie wykazac swoja wydajnoscia. Jak na hetarze robia jakies 6 bali o wysokosci 155cm przy cisnieniu 150 bar. Na jednym polu zrobila w ciagu 50minut 30 bali. Byl koniec siatki.Tak prasa jest wart swej ceny z tym wyposazeniem na maks

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 01:55
  •  

#1422 Share edi25

edi25

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 10 luty 2013 - 12:26

którą prasę zwijającą wybrać Jaka prase wybrac ktora bedzie uzywana tylko do slomy, baloty moze robic nawet te najwieksze, najlepiej pasowa?
Oczywiscie uzywana, i nie droga

#1423 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3444 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 10 luty 2013 - 13:27

którą prasę zwijającą wybrać Trochę mało danych żeby coś konkretnego doradzić ..
Jakim traktorem będzie ciągana?
Niedroga to mało precyzyjne określenie

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#1424 Share edi25

edi25

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 10 luty 2013 - 13:38

którą prasę zwijającą wybrać .

Edytowany przez edi25, 13 marzec 2013 - 01:28.

#1425 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3444 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 10 luty 2013 - 14:49

którą prasę zwijającą wybrać Ja mam taką 2 sezony , ok. 4tys. szt i narazie się nie psuje http://allegro.pl/pr...2984072238.html

lub
http://allegro.pl/jo...2987429838.html
http://allegro.pl/pr...2987248636.html

Edytowany przez mariuszd93, 10 luty 2013 - 14:52.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#1426 Share stuart

stuart

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:historia mechanizacji rolnictwa , współczesna technika rolna film gry

Napisany 11 luty 2013 - 17:53

którą prasę zwijającą wybrać Do słomy to tylko pasowa lub w ostateczności łańcuchowa TYLKO NIE WARFAMA !!! ja mam Metal Fach i w kiszonce i sianie super ale słoma to już nie bardzo na 100 sprasowanych bel to ok 3-5 przestała się obracać . Co do pras pasowych JD to wiem że mają duże zapotrzebowanie mocy 80 km w słomie to sobie świetnie poradzi ale w kiszonce to myśle że nie bardzo
( Jak by ci przyszło na usługach ). A i najczęściej stają w ogniu :D

Edytowany przez stuart, 11 luty 2013 - 17:57.

#1427 Share soltys123

soltys123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 11 luty 2013 - 20:17

którą prasę zwijającą wybrać Witam podłączam się pod temat. Mam do was pytanie czy lepsza będzie prasa łańcuchowa czy pasowa? Dodam że mam ok 5 ha łąki i może z 7 słomy, ciągnik jaki będzie prasował z zestawem tj Belarus 920. Szukam czegoś do max 16 tysięcy.
Z góry dzięki za pomoc.

#1428 Share themr92582

themr92582

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Moje you tubehttp://www.youtube.com/user/mr92582

Napisany 11 luty 2013 - 20:29

którą prasę zwijającą wybrać @soltys123 za max 16 tyśęcy to będzie ciężko coś znaleźć w dobrym stanie

#1429 Share soltys123

soltys123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 11 luty 2013 - 21:09

którą prasę zwijającą wybrać No przegladałem allegro i można już poszukac. No i niestety ale fundusze tylko na to pozwalają więc musze szukac w tych granicach

#1430 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Informatyka i Telekomunikacja, Elektrotechnika i Elektronika, Mechanika, Off-Road samochodowy, Muzyka, Fotografia, Sporty ekstremalne

Napisany 11 luty 2013 - 22:21

którą prasę zwijającą wybrać @soltys123 ... Szukałeś i co znalazłeś? Chcesz kupić sprzęt do pracy czy tylko po to by go mieć? Za 16000 PLN wybacz, ale nic sensownego kupić się naprawdę nie da. Inną kwestią jest zadanie sobie wcale nie bezzasadnego w Twoim przypadku pytania ... czy do takiej ilości prasowania oby na pewno tak niezbędnym sprzętem jest własna prasa, czy nie lepiej jednak skorzystać z usługi.
Jeśli już szukać używki ... dobre i sprawdzone to JD 550. Da się kupić stosunkowo niedrogo i jak się wie czego szukać i na co zwracać uwagę da się tym prasować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1431 Share soltys123

soltys123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 12 luty 2013 - 09:23

którą prasę zwijającą wybrać No właśnie potrzebna bo jak się czeka na usługi to albo ktoś nie ma czasu albo coś. No właśnie o tym modelu myślę bo krone łańcuchowe to już same szroty.

#1432 Share stuart

stuart

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:historia mechanizacji rolnictwa , współczesna technika rolna film gry

Napisany 15 luty 2013 - 20:28

którą prasę zwijającą wybrać To trzeba brać takich co się starają o klienta, ja na usługach wykręciłem 2000 bel to jakieś 2/3 wszystkich sprasowanych bel . Bo się staram o klienta .Znam takich co kupowali sprzęt po 500-600 tyś i że na usługi a jak klient przyjeżdżał to: "Nie mam czasu, tego dnia beluje swoje jak chcesz to na drugi dzień " a drugiego dnia od rana ma padać deszcz .... I w tedy do mnie ,a ja takiemu robię pierwsze ,a swoje w nocy. Raz zdarzyło się tak że owijanie bel skończyliśmy tak późno że nawet nie opłacało się kłaść sie spać tylko do porannego obrządku :D . Albo inna sytuacja ... Klient ma do z belowania jakieś 3-4 bele i mówi że pierwszy raz będzie robił kiszonkę , a każdy go odrzucał bo co będę tłukł sprzęt i podpinał traktory na kilka bel się nie opłaca a ja jechałem , i tak po tygodni ten sam gość mówi że ma do sprasowania 70 bel . A te pierwsze to tak na próbę zobaczyć jak to wychodzi i czy zleceniobiorca dobrze wykona robotę , bo jak będą "pampuchy" to 3-4 bele się zmarnują a nie 70 bel .....

ps Tylko szkoda że z płaceniem za robotę nie jest tak fajnie ;[ "Poczekaj do pierwszego" a pierwszy był dwa dni temu :P .

Ja na miejscu kolegi poczekał by na nowy PROW ( jak będzie ) i kupił sobie nowy sprzęt to i trochę posłuży i "Bajer" na wsi jaki że sobie nowo prasę kupił. B)

#1433 Share wel

wel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 18 luty 2013 - 19:40

którą prasę zwijającą wybrać http://otomoto.pl/pr...ma-A190436.html
Tania ale nie wiem czy dobra :lol:

#1434 Share grantexxx

grantexxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 18 luty 2013 - 19:49

którą prasę zwijającą wybrać Zależy do czego taka prasa, ogólnie doświadczenia związane z Sipmą Classic pierwszej generacji, nie przekonują mnie do pras tego typu jeśli chodzi o robienie bel o dobrych parametrach, no może jeśli w gre wchodzi siano. W sianokiszonce bele te będą słabo zagęszczone, a w słomie są ciągłe problemy z nadmiernym kruszeniem sie słomy, a więc blokowanie łancucha głównego, sianadnie łożysk, w skrajnym przypadku zapalenie się prasy :). Na dodatek podbieracz ma niską przepustowość i często się zapycha w "lepszej" słomie. Jeśli ma robić dużo to warto zaoszczędzić na nerwach i dodać kilka tysięcy do funduszu :)

#1435 Share kuba5997

kuba5997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 19 luty 2013 - 14:27

którą prasę zwijającą wybrać Witam. Czy opłaca się kupować sipmę z 279/1 farmę za około 25 tyś - 28 tyś do 3P ? miała by robić około 250 bel sianokiszonki tyle samo słomy i około 50 siana ? Chciałbym za te pieniądze już np z rocznika 04 - 07 nie zależy mi na tym aby miała siatkę. Zastanawiam się nad krone kr 130 ale one są średnio 10 lat starsze i wiadomo na zachodzie to one nie stały tylko robiły w sezonie tyle co sipma da radę przez 5 lat

#1436 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 19 luty 2013 - 17:25

którą prasę zwijającą wybrać A dlaczego nie? Tylko w tej cenie ciężko będzie znaleźć coś w ładnym stanie nie pogiętego z lat 04-07.
Ja niewiele taniej sprzedałem z 97 ale warta była tej ceny. Na allegro była tylko przez noc. Po północy wystawiłem- rano, godzina 8-9 sprzedana.
3P nieźle z nią sobie radził.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#1437 Share Zamir

Zamir

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:muzyka, podróże, motocykle, samochody, sporty walki, historia

Napisany 19 luty 2013 - 18:15

którą prasę zwijającą wybrać Carraro Olimpic 1200 moim zdaniem byłaby lepsza niż simpa sam zanim kupiłem new holland sprzedałem taką za 17 tysięcy w bardzo dobrym stanie i mam kontakt z osobą co kupiła i brdzo dobrze się sprawuje prasuje 60-tką ;)

Edytowany przez Zamir, 19 luty 2013 - 18:19.

#1438 Share kuba5997

kuba5997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 19 luty 2013 - 21:56

którą prasę zwijającą wybrać ok dzięki za opinię. Boję się w sipmie o łożyska ale jak będzie smarowana to nic nie powinno się zdarzyć ;) Posiadam już 15 lat z 263 to nawet 330 w słomie lata ;) ale wiadomo sianokiszonkę ciężko zrobić bo się wałki owijają ;/

#1439 Share Zamir

Zamir

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:muzyka, podróże, motocykle, samochody, sporty walki, historia

Napisany 20 luty 2013 - 17:27

którą prasę zwijającą wybrać Jakie są główne różnice między modelami JD582 a JD864 ? bo różnica cenowa jest wielka ale konstrukcyjnie jakoś od siebie nie odbiegają.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1440 Share hawkblizyce

hawkblizyce

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 22 luty 2013 - 12:15

którą prasę zwijającą wybrać Mam do Was kilka pytań: Czy opołaca sie brać prasę john deere 545 bez sterownika? Czy takie sterowniki są awaryjne? Czy da się zamontować sterownik w prasie bez niego? Z góry dziekuję za odpowiedzi