Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#121 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 10 czerwiec 2007 - 15:13

którą prasę zwijającą wybrać Vicona ale jaki model, przecież np. zmienno-komorowa RV-1901 jest 2 razy droższa od stałokomorowej RF-121? :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 15:14
  •  

#122 Share ursus1634

ursus1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 10 czerwiec 2007 - 15:24

którą prasę zwijającą wybrać Zmienno komorowa
................................
Mój I filmik
http://pl.youtube.co...h?v=pS0RE4CqVSw

#123 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 10 czerwiec 2007 - 15:27

którą prasę zwijającą wybrać No za 1901 to chyba w granicach 100 tys. ale nie jestem pewien :D

#124 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 11 czerwiec 2007 - 15:47

Sipma nie ma zalet więc nikt nic nie pisze o niej, bo jak by miała zalety to pewnie by ktoś napisał
Pozdrawiam Balzak

no to jak nie ma zalet to napisz jej wady...pewnie użytkowałeś to wiesz skoro takie opinie wyrażasz...
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#125 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 11 czerwiec 2007 - 16:13

którą prasę zwijającą wybrać Użytkować nie użytkuje ale dookoła mnie jest ich tyle ze co nieco moge powiedzieć na ich temat. wiesz jak ktoś robi ok 4 tys bel rocznie taką prasa to po 4 latach czeka wymiana łańcuchów jak nic. poza tym system wrzucania sznurka jest tak nie dopracowany ze głowa mała. Ogulnie nie jest to sprzęt na duże areały i do konkretnej pracy, wykozystane stale itp materiały są tak słąbej jakości ze szybko sie zużywają weżmy nawet pod uwage zeby w podbieraku,

To jest moja wypowiedz i moje zdania na temat tych prac a wiadomo jak ktoś ma to będzie to chwalił.

Pozdrawiam Balzak

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#126 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 11 czerwiec 2007 - 18:37

Użytkować nie użytkuje ale dookoła mnie jest ich tyle ze co nieco moge powiedzieć na ich temat. wiesz jak ktoś robi ok 4 tys bel rocznie taką prasa to po 4 latach czeka wymiana łańcuchów jak nic. poza tym system wrzucania sznurka jest tak nie dopracowany ze głowa mała. Ogulnie nie jest to sprzęt na duże areały i do konkretnej pracy, wykozystane stale itp materiały są tak słąbej jakości ze szybko sie zużywają weżmy nawet pod uwage zeby w podbieraku,

To jest moja wypowiedz i moje zdania na temat tych prac a wiadomo jak ktoś ma to będzie to chwalił.

Pozdrawiam Balzak

no właśnie, ja wcale nie chwale ale mówisz ze na duze areały a ja nie pisze ze obrabiam nia 100 ha bo przy takim stanie rzeczy kupiłbym coś lepszego ale na moje (nasze)hektary w zupełności wystarcza.
ludzie gadają ze się psują im,, no tak bo kupować to trzeba z głową a nie kupi ktoś taką prasę która nie da sobie rady na danym areale i narzeka ze sie psuje.najpierw to trzeba pomyśleć i dopiero brać się za kupowanie,w grę wchodzi tez uzytkowanie bo jak ktos o sprzet nie dba i mówi ze się psuje to to dla mnie jest czubek.
ja jakoś na ponad 40 ha zadnych z nią problemów nie miałem, ząbki wymieniałem i śmiga jak trzeba, nie wiem co wy robicie ludzie z tymi prasami ze wam się tak psują...a same się napewno nie psują..
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#127 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 11 czerwiec 2007 - 18:43

którą prasę zwijającą wybrać I z tą wypowiedzią sie zgadzam w 100% ze ludzie źle dobierają maszyny do swoich areałów, stąd te wszystkie awarie i w ogóle. ciągłe Narzekanie.

Pozdrawiam Balzak

#128 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 11 czerwiec 2007 - 19:48

którą prasę zwijającą wybrać jakpracowalem w UK to szefo 5 razy zamawial serwis do 3 letniej JD pasówki ( na tabliczce pisze ze wyprodukowane we FRANCJI) jak dla mnie to: nigdy ladowarka JD i Prasa: przestalem liczyc ile razy serwis przyjezdzal a najczesciej do 5 miesiecznej ladowarki JD chyba 3330 ( ale lapy sobie uciac nie dam bo nie pamietam), z prasa szybko jezdzil ale ile sie nawk***iał to slow brak...
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#129 Share ursus1634

ursus1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 11 czerwiec 2007 - 20:32

którą prasę zwijającą wybrać Jaka by była najlepsza prasa na 40ha słomy rocznie.
Mój I filmik

#130 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 11 czerwiec 2007 - 21:06

którą prasę zwijającą wybrać Wiesz wszystko zależy od tego jaki masz ciągnik i czy chcesz z nożami czy bez. Jak do samej słomy to polecałbym łańcuchówkę lub pasową, w ostateczności do słomy polecałbym walcówki w walcówkach jest problem natury takiej ze podczas belowania słomy bela może sie zatrzymać. Więc napisz jakięs dokładne informacje

Pozdrawiam Balzak

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 11 czerwiec 2007 - 21:20

którą prasę zwijającą wybrać ja mam podobny problem bo zamierzam cos wybrac jak kolega wyzej mam ok 40h i jeszcze ze 8 łąk z łak najczęsciej sianokiszonke robie i jak by sie nadawał prasa nowa.. do 40000>50000 zł

#132 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 11 czerwiec 2007 - 21:35

którą prasę zwijającą wybrać To jak chcesz nową w tych granicach cenowych to wyboru dużego nie masz albo Sipma lub Metal Fach

#133 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 11 czerwiec 2007 - 21:41

którą prasę zwijającą wybrać no tak do wyboru jest Metal Fach, Sipma, unia tylko któro mogła by byc walcowa ale słome da sie prasowac walcowymi??tzn słome sie da ale sie podobno zapycha

#134 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 11 czerwiec 2007 - 21:51

którą prasę zwijającą wybrać Chyba prasy Welger nie są złe
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#135 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 11 czerwiec 2007 - 21:54

którą prasę zwijającą wybrać Za taka kasę to polecam Sipme Z569/1. Ma komorę łańcuchowo-walcową. Prasuję nią jakieś 25ha zboża i około 10 łąk. Nie zauważyłem, żeby kiedykolwiek coś się zapychało albo balot przestał sie kręcić. A moim zdaniem ma dużo lepszy zgniot niż te z samym łańcuchem.

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

#136 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 11 czerwiec 2007 - 21:55

którą prasę zwijającą wybrać Właśnie podobno w Welgerach najszybciej zatrzymuje sie bela

Pozdrawiam Balzak

#137 Share ursus1634

ursus1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 12 czerwiec 2007 - 19:28

którą prasę zwijającą wybrać Samą słome chce presować
Mój I filmik

#138 Share przemal_1989

przemal_1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 13 czerwiec 2007 - 18:30

którą prasę zwijającą wybrać moim zdaniem najlepsza prasa to vicon rf 125 z docinaczem zapierdziela sie nią nawet do 20 km/h i sie nie patrzy czy sie zapycha bo to nie mozliwe moim zdaniem
Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

#139 Share Mateo13

Mateo13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 13 czerwiec 2007 - 18:57

którą prasę zwijającą wybrać Dobre są prasy Krone CLASS dużo ich jest :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share luks

luks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 13 czerwiec 2007 - 19:11

którą prasę zwijającą wybrać Ja miałem Claasa 46, teraz mam jd 570, 580 i jestem bardzo zadowolony przy zwijaniu słomy