Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#1341 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Informatyka i Telekomunikacja, Elektrotechnika i Elektronika, Mechanika, Off-Road samochodowy, Muzyka, Fotografia, Sporty ekstremalne

Napisany 12 sierpień 2012 - 12:30

którą prasę zwijającą wybrać Witam wszystkich.
Przeczytałem cały wątek jak też inne traktujące o tym temacie, ale nie znalazłem póki co dla siebie 100% odpowiedzi.
Nadszedł czas na rozstanie z 6 letnim, walcowym Metal-Fachem i drugi raz już błędu zakupu nowej pracy za małe pieniądze nie popełnimy (lepeij kupić używany porządny i sprawdzony sprzęt niż tanie, nowe dziadostwo).
Poszukujemy używanej prasy zmiennokomorowej, pasowej, z rotorem i włączanym/wyłączanym docinaczem, z jak najmniejszą ilością elektroniki do około 50000 PLN i zdolnej do efektywnej współpracy z Kubotą M105S (105 KM). Prasa będzie prasowała głównie sianokiszonki owijanej w siatkę (około 400 balotów własnych + ewentualne, okazjonalne usługi) oraz słomę owijaną najchętniej sznurkiem (około 500 balotów własnych i koło 1000-1500 w usługach).
Nigdy więcej prasy walcowej bo aż serce się krajało jak się widziało cenny materiał wypadający pomiędzy walcami (listki lucerny itp.). Rozpadający się rdzeń także już się nam znudził. Prasowanie słomy z poranną rosą bądź późnym wieczorem także chcemy puścić w niepamięć.
Dzisiaj jedziemy obejżeć John Deere 572, ale niestety tylko dlatego, że jest w bardzo dobrej cenie, zaledwie 4 letnia i zaledwie 4000 balotów przebiegu. Brak rotora trochę ją dyskwalifikuje.
Myślimy nad jakimiś Claasami Vario 260/280 RC, ale ... coproponujecie jako alternatywę?
Pozdrawiam
Rafał

Edytowany przez RafZielak, 12 sierpień 2012 - 12:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 01:15
  •  

#1342 Share wysoki24

wysoki24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 19:08

którą prasę zwijającą wybrać Znajomy ma BR6090 i jest bardzo zadowolony, także napewno masz coś z swoją do naprawy.

#1343 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 31 sierpień 2012 - 12:00

którą prasę zwijającą wybrać mam obecnie prasę Rc 121 na sprężynowym docisku pasów, i chciałem się zapytać czy prasa na hydraulicznym docisku pasów mocniej ściśnie balota oczywiście przy ciągniku podobnej mocy. Np taka hesston 5670 czy RC125.

#1344 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 03 wrzesień 2012 - 20:32

którą prasę zwijającą wybrać Czemu nie chcesz walcówki? Prasowanie słomy rano lub wieczorem to przypadłość Metal-Fachu ale np. Claas250 czy 350 RC nie ma z tym problemu.

#1345 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 09 wrzesień 2012 - 11:22

którą prasę zwijającą wybrać ja mam rollanda 44 i też nie miałem problemu z prasowaniem słomy. ale właśnie koledzy doradźcie która lepsza? wiadomo pasowa lepiej zbije-efekt mniej balotów mniej siatki, sznurka i folii z kolei moim zdaniem po walcówkach lepiej rozpracowuje się balot. dajcie wasze opinie.

#1346 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 09 wrzesień 2012 - 22:22

którą prasę zwijającą wybrać Ja pracuję z Claasem Rollandem 350 RC i nie mam najmniejszego problemu z wypadaniem zielonej masy czy słomy. Słoma nawet bardzo drobna zbierana jest bardzo czysto i nie ma problemu tak jak w przypadku poprzedniej prasy że trzeba było prasować z amego rana czy też wieczorami. Co do zbioru zielonki prasa ma bardzo dobry stopień upakowania materiału. Rdzeń jest nawet bardziej zbity niż zewnętrzna część beli ze względu na mps. Miałem bezpośrednie porównanie z JD 572 w zeszłym roku kiedy prasowałem usługowo u znajomego. Bardziej podobały mu się bele z mojej prasy gdyż to ja do tej pory zbieram mu całą zielonkę.

#1347 Share MalyJohn

MalyJohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Zainteresowania:Sport, motoryzacja, rolnictwo, wędkatstwo, muzyka :)

Napisany 16 wrzesień 2012 - 09:34

którą prasę zwijającą wybrać Witam. Przeszukałem cały ten temat i nic nie znalazłem na temat prasy Massey Ferguson. Chodzi mi konkretnie o model 167 VF. Czy posiada ktoś taką prasę? Lub widział ją w pracy? A poza tym orientuje się ktoś ile nowa taka może kosztować?

#1348 Share piterek1979

piterek1979

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Krówki ;)

Napisany 30 wrzesień 2012 - 22:12

którą prasę zwijającą wybrać Dilerze od Lely zapomniałeś dodać, że na te bezkrzywkowe podbieracze w lely to rolnicy coraz bardziej gromy sadzą. :) niestety ale aż tak pięknie zielonki to nie wciąga.
pozdro

#1349 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 13 październik 2012 - 20:38

którą prasę zwijającą wybrać witam. poszukuje jakiejś niedrogiej prasy zwijającej do ok 10 tys zł. cena tak nska, gdyż do sprasowania mam rocznie ok 10 ha trawy i troche słomy. normalnie przy takim areale nie opłaca się zakup prasy, ale w mojej okolicy nie ma kogo wynając żeby zbelował mi trawę, a ze wzgledu na inne wydatki nie jestem narazie w stanie wydać więcej. co byście w zwiazku z tym mi polecili?
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#1350 Share therider

therider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 14 październik 2012 - 17:52

którą prasę zwijającą wybrać

adamus12

jak na pryzmie wszystko dobrze zrobisz to niema żadnych odrzutów a z balotami jak nie koty to ptactwo i po balotach a co do roboty to przyczepą zworze 20ha w 8/10 godzin i po problemie a baloty nie chce nawet wspominać
lolq1660

to wszystko zależy jaki masz mechanizm do podawania siatki bo jak na boki za bardzo nie rozciąga to najlepsza siatka nie pomoże

chyba że są same łąki torfowe więc z przyczepą nie da rady

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1351 Share mtz55

mtz55

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 14 październik 2012 - 21:15

którą prasę zwijającą wybrać Witam poszukuje prasy zmiennokomorowej do ok 100zl netto, (niekoniecznie musi posiadać rotor) Jaką prase najbardziej wydajną można kupić w tej cenie?

#1352 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 15 październik 2012 - 08:35

którą prasę zwijającą wybrać Kolego @mtz55 jeżeli chcesz by prasa była wydajna, to niestety koniecznie musi posiadać rotor, natomiast nie koniecznie musi mieć nożne przy tym rotorze. Z wyposażenia które zwiększają wydajność to: wspomniany podajnik rotorowy, podbierak o szerokości powyżej 180cm, obwiązywacz siatką najlepiej przystosowany do wszystkich siatek łącznie z coverage, ewentualnie podwójny obwiązywacz sznurkiem. A reszta to wujek GOOGLE B) .

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#1353 Share supermichal13

supermichal13

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze Motoryzacja, rolnictwo, robienie filmów rolniczych.

Napisany 28 październik 2012 - 18:36

którą prasę zwijającą wybrać Ja chciałem się zapytać w sprawie prasy krone 130 jakie ona robi belki chodzi o wielkość

i czy c-360 będzie miała w niej letko :)
Zapraszam na kanał na YT http://www.youtube.c...13?feature=mhee

#1354 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 28 październik 2012 - 23:27

którą prasę zwijającą wybrać http://agroport.pl/t...ic-125-130-160/

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#1355 Share Krzysiek5121

Krzysiek5121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 21:30

którą prasę zwijającą wybrać Witam! Proszę o pomoc, a mianowicie jaką doradzilibyście prasę tak do 20 tys. jedynym moim kryterium jest aby miała szeroki podbierak. Pracowałaby z ursusem 1214.
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi

#1356 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 01 listopad 2012 - 21:35

którą prasę zwijającą wybrać Bez urazy ale przy takich kryteriach to cholera wie ............ Co ma robić? ile? jakieś konkrety człowieku..........

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#1357 Share Krzysiek5121

Krzysiek5121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 21:43

którą prasę zwijającą wybrać Ma robić wszystko: kiszonkę, siano, słomę , czyli uniwersalny sprzęt do niewielkiego gospodarstwa. Mam tylko c360 i 1214 wiec ten duzy bedzie chodził w prasie. Swojego jakieś 500 bel + może jakieś usługi. Nie mam za wiele czasu bo jeszcze pracuję, dlatego zależy mi na wydajności. Wiem że kwota nie jest duża ale na tą chwile nie dysponują większą, a u nas coraz gorzej znależć kogoś kto przyjdzie i zbeluje.

#1358 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 01 listopad 2012 - 22:02

którą prasę zwijającą wybrać Jak uniwersalny to proponowałbym pasówkę typu jd 550 vicon , riviere ilp dobry zgniot , możliwość regulacji średnicy i dobra wydajność . Sam mam Vicona RV 187 i jestem zadowolony. prasuje zetorem 7011 lub ursusem 1224.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#1359 Share Krzysiek5121

Krzysiek5121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 22:22

którą prasę zwijającą wybrać http://otomoto.pl/cl...50-A231013.html a co powiecie o tej prasie ? coś ta cena niska jak na taki sprzęt . Ciekawe co jej sie stało że tak wyglada ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1360 Share wak1

wak1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 18:14

którą prasę zwijającą wybrać Witam!
Proszę pomoc w wyborze prasy. Która najlepsza do sianokiszonki i do słomy Famarol 1.8 vd czy warfama z-594 czy Sipma 1221.Mam na nią około 70 brutto (+/-10).Będę robił około 500 bel rocznie sianokiszonki i słomy.