Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#1321 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 08:22

którą prasę zwijającą wybrać wszystko fajnie tylko te pasy pojadą zaraz na samych złączkach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 18:10
  •  

#1322 Share decybel8

decybel8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 10:47

którą prasę zwijającą wybrać jak uważacie warta ceny a jak lepiej zabezpieczyć te pasy czy coś z tymi da się zrobić

#1323 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 11:28

którą prasę zwijającą wybrać trochę za drogo zwłaszcza ze pasy maja już po kilka spinek

#1324 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3443 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 17 lipiec 2012 - 20:24

którą prasę zwijającą wybrać

co myślicie o tej prasie http://moto.allegro....2465432774.html

Moim zdaniem nie warta tej ceny . Mam podobną ale w zdecydowanie lepszym stanie. Pasy kosztują ok 200zl mb więc na wymianę to się nie nastawiaj spinki też nie są tanie od100zł szt

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#1325 Share Baartekk

Baartekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 21 lipiec 2012 - 12:04

którą prasę zwijającą wybrać za 200 zł to kolega chyba z ameryki te pasy sprowadza:)

#1326 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3443 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 21 lipiec 2012 - 20:53

którą prasę zwijającą wybrać Nie wiem skąd są sprowadzane ale na pewno nie z chin :)

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#1327 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:Rodzina, mechanika, rolnictwo.

Napisany 02 sierpień 2012 - 12:14

którą prasę zwijającą wybrać Zastanawiam się nad kupnem prasy Warfamy z543 lub Famarol 1,8 V, a może inną używaną do pięciu lat w kwocie (55 000zł brutto) oczywiście na prow.
... bo wszystko zaczyna się w głowie

#1328 Share wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 02 sierpień 2012 - 21:32

którą prasę zwijającą wybrać Kolego boosky, właśnie zrobiłem Warfamą około 200 bel, oceniam ją na 3. Prasa jest nowa, mi brak doświadczenia w obsłudze, jednak myślałem że będzie lepiej chodzić. Dziś mi się pierwszy raz zapchała, zadziałało sprzęgło kłowe , no i niestety scieło 2 śruby.Nie wiem czemu tak się stało? Słoma była nędzna więc szybciej jezdziłem (ale bez przesady). Najbardziej wkurzyła mnie osłona, którą trzeba zdemontować by śruby wymienić.
Uważam że da kogoś kto robi 200-300 bel rocznie, to taki sprzęt może być, natomiast jeśli masz zamiar robić dużo więcej to odradzam Ci zakup warfamy czy innej polskiej prasy. U mnie w okolicy ludzie którzy dużo prasują, posprzedawali te polskie złomy i pokupili zachodnie (nówki), śmigają aż miło popatrzeć , a tu człowiek męczy się z jakimiś śrubkami.

Edytowany przez wiesio, 02 sierpień 2012 - 21:33.

#1329 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 02 sierpień 2012 - 22:08

którą prasę zwijającą wybrać śrubki są w większości pras jako zabezpieczenie podbieraka. dzis jak zabierałem bele z łąki to akurat prasowali warfama wszystko cacy tylko że jak wiatr zawiał to siatke wywiewało i nie owijało bel do owinięca każdej beli trzeba było wyjść z ciagnika siatke wsadzić w dziure i czym prędzej owijać.

#1330 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 02 sierpień 2012 - 22:25

którą prasę zwijającą wybrać Znajomy ma Warfamę to w wietrzny dzień jedzie ze sznurkiem. Obawiałem się że w Unii będę miał to samo ale mogę jechać w największy wiatr i nie ma żadnych problemów z owijaniem siatką. Belka zawsze jest równomiernie owinięta od brzegu do brzegu.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1331 Share adamus12

adamus12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 03 sierpień 2012 - 11:48

którą prasę zwijającą wybrać Witam wszystkich mam problem z prasą Feraboli entry 120 spaduje mi z jednej strony sznurek jak naprawić ten problem POMOCY!!!!

#1332 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 03 sierpień 2012 - 12:55

którą prasę zwijającą wybrać W którym miejscu spada ten sznurek, z obwiązywacza, czy ze snopka. Jak ze snopka to brakuje ogranicznika w komorze, zwykle kawałek pręta który nie pozwala sznurkowi dalej przesunąć się.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#1333 Share adamus12

adamus12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 03 sierpień 2012 - 14:39

którą prasę zwijającą wybrać Z balota spaduje ale ograniczniki są po oby stronach

#1334 Share Zawisza

Zawisza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 04 sierpień 2012 - 15:23

którą prasę zwijającą wybrać Witam panowie. Napewno w tym temacie padła już odpowiedz, której ja szukam, aczkolwiek nie mam weny by jej szukać więc zacznę od początku. Tak więc zbliża się okres, w którym planuje zmienić prasę z sipmy classic na coś lepszego. Rocznie robię około 1000 balotów, przez co sipma nie spełnia moich wymagań od jakiegoś czasu. W większej mierze jest to sianokiszonka, bo ok. 650-700bel, reszta to słoma. Nastawiam się na kupno używanej prasy, za którą byłbym w stanie zapłacić do ok. 60 tyś. w grę nie wchodzi żadna polska prasa. Belarka powinna być wyposażona w centralne smarowanie, siatkę, rotor. Współpracowałaby z Zetorem Proximą 8441. Obecnie najbardziej interesują mnie prasy walcowe/łańcuchowe takie jak claas, krone czy welger. Czy mógłby mi ktoś rozsądnie doradzić jaką prasę wybrać? Oczywiscie względem mocy ciągnika, być może macie jakieś lepsze propozycję? Jeżeli miałaby to być prasa pasowa, to tylko nowa. Mam nadzieje, że sipmę sprzedam za jakieś 20tyś zł, jest ona z 2005 roku. Co do claasa, to interesuje mnie model 250 roto cut, lecz obawiam się, że proxa by nieźle dostawała po tyłku.

Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam.

Edytowany przez Zawisza, 04 sierpień 2012 - 15:24.

#1335 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 12:29

którą prasę zwijającą wybrać tak poważnie to sipme sobie zostaw dosłomy i za te 40 kup przyczepę samozbierającą bo na folie do sianokiszonki wydajesz jakie 8ty. rocznie a na przykrycie pryzmy starczy ci kasa ta co wydasz na siatkę

#1336 Share adamus12

adamus12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 20:34

którą prasę zwijającą wybrać Tylko że na pryzmie ile masz odrzutu i ile roboty a co do prasy sipma to nic dobrego

#1337 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 21:04

którą prasę zwijającą wybrać Ja mimo że już nie mam Sipmy to dobrze ją wspominam. Nie było z nią żadnych problemów. Może belki nie zrobiła takiej ciężkiej oraz nie miała rotora, siatki ale była bezawaryjna.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#1338 Share lolq1660

lolq1660

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 10:02

którą prasę zwijającą wybrać Koledzy jaką wybrać siatkę do prasy lely welger 445 żeby zachodziła na boki? miałem siatkę o szerokości roboczej 128cm ale i tak zostawia po bokach, miałem najzwyklejszą 123cm i było trochę lepiej ale też nie wyglądało to tak jak bym chciał. Ma ktoś jakiś pomysł?

#1339 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 18:19

którą prasę zwijającą wybrać adamus12

jak na pryzmie wszystko dobrze zrobisz to niema żadnych odrzutów a z balotami jak nie koty to ptactwo i po balotach a co do roboty to przyczepą zworze 20ha w 8/10 godzin i po problemie a baloty nie chce nawet wspominać
lolq1660

to wszystko zależy jaki masz mechanizm do podawania siatki bo jak na boki za bardzo nie rozciąga to najlepsza siatka nie pomoże

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1340 Share adamus12

adamus12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 20:04

którą prasę zwijającą wybrać Kolego sprubuj siatki NETZ WERK 125cm lub siatki Hybrid 2600m 123cm ja mam w feraboli i boki są zakryte ładnie