gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

mariuszd93    559

@mariuszd93 wiem to z własnej praktyki. W słomie potrzeba większej prędkości żeby sprawnie prasować, chyba że chcesz się wlec to i więcej paliwa spalisz. Przy prasowaniu sianokiszonki im mniejsza prędkość tym bardziej zbita bela a co za tym idzie lepsza kiszonka i mniej bel. Powiedzmy że prasujesz sianokiszonkę ciągnikiem z zapasem mocy szybko na tyle że prasa poradzi sobie z pokosem, a potem sprasuj dwa biegi wolniej belkę i napewno będzie różnica w zbiciu belki.

Moja teoria polega na tym że 80KM wystarczy dla prasy ale pozostałe konie (przeznaczone dla uciągu) nierozwinął dużej prędkości prasowania.

Zgadzam się z tym co napisałeś , owszem w sianokiszonce trzeba wolniej jeździć , żeby dobre bele zrobić , ale nie zgadzam się że ciągnik w słomie ma ciężej


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

@mariuszd93 może to zależy od prasy (niewiem jak to jest w pasówkach) w co wątpię, ponieważ w claas rolland 44s, NH 544 cc (BR 6090cc), Krone roundpack 1250, warfama 543, unia DF 1,8 (walcowa) taka sytuacja występowała. Tymi prasami prasowałem i ich właściciele mieli takie samo zdanie co ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

W słomie ciągnik ma ciężej?? Od kiedy?? :D Czytam i przecieram oczy ze zdumienia :P Sama masa słomy jest o ile lżejsza od sianokiszonki czyli już jest jedna rzecz gdzie ciągnik ma lżej :P Mam prosty przykład do swojej JD 550 i Zetorze 7211 kiedy w sianokiszonce przy maxymalnie skręconym zaworze puszczał czarny dym zaś w słomie hulałem oczywiście biegami drogowymi a ciągnik nie czuł w ogóle prasy mocy brakowało dopiero pod gorę no ale ile ten zetor miał KM?? Chociaż mimo ich nie dużej ilości belki wychodziły super ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jeszcze prostszy przykład to - spróbuj przetoczyć ręcznie belkę słomy, po równej powierzchni- idzie bez problemu

belka sianokiszonki tej samej wielkości i dobrze zbita- baaaardzo duży problem , wręcz ani drgnie :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

Co ma wspólnego prasowanie do taczania ręcznego bel ? Bo ja nie mam pojęcia. Tak jak mówiłem, że w pasówkach może być inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Ciekawe spostrzeżenie z tym, że ciągnik ma lżej w sianokiszące.

 

Lzej moze nie ma, ale w sianokiszace chodzi przede wszystkim o jakosc zbicia beli. To mozna osiagnac przez mniejsza predkosc, w slomie chodzi przede wszystkim o jak najwieksza wydajnosc czyli zarazem predkosc, ktorej nie osiagnie sie zbyt slabym ciagnikiem. wiadomo, ze wszystko zalezy od rodzaju prasy, warunkow itp.


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

To jaka prasa była by odpowiednia do 80km, bo jak na razie to nic się nie dowiedziałem z tych postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Kupuj pasówkę czy to będzie JD czy Vicon czy Class to nie ważne kupuj w jak najlepszym stanie żeby długo w nią nie inwestować ... Ja za swoją JD 550 5 ponad 5 lat temu słono przepłaciłem ale za to odpłaciła mi się tak naprawdę bezawaryjną pracą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja new holland 648 ciagne Masseyem 675 co ma 68 ps i jest na styk mocy, takze 80 km bedzie idealnie do niej a przerob ma naprawde spory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Co ma wspólnego prasowanie do taczania ręcznego bel ? Bo ja nie mam pojęcia. Tak jak mówiłem, że w pasówkach może być inaczej.

Przykład który podałem obrazuje w prosty sposób ile siły potrzeba żeby obrócić bele słomy , a ile żeby obrócić bele sianokiszonki .

Tak samo wom w traktorze inaczej jest obciążony jak w komorze jest słoma , a inaczej jak sianokiszonka


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

@ Mikruss ale new holland 648 nie ma rotora (mniejsze zapotrzebowanie na wom)a do kiszonki dobrze żeby był.

@ mariuszd93 nie zapominaj że słoma jest sucha i sprężynuje a sianokiszonka nie. A także w słomie jest większa prędkość prasowania zabierając więcej mocy dla ciągnika w związku z czym mniej mocy pozostaje dla wom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrystianLS    8

Ja polecam Prasę Deutz Fahr Mp 122 jest nie zawodna posiada noże wysuwające się hydraulicznie oraz rotor szeroki podbierak oraz szer ogumienie (walcowa)

 

Mam ja u siebie 3 rok i jestem bardzo zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

@ Mikruss ale new holland 648 nie ma rotora (mniejsze zapotrzebowanie na wom)a do kiszonki dobrze żeby był.

@ mariuszd93 nie zapominaj że słoma jest sucha i sprężynuje a sianokiszonka nie. A także w słomie jest większa prędkość prasowania zabierając więcej mocy dla ciągnika w związku z czym mniej mocy pozostaje dla wom.

Pisz co chcesz , ale to nielogiczne i nie zgadzam się z tym stwierdzeniem , nie tylko ja zresztą , bo jakoś nie zauważyłem żeby ktoś jeszcze pisał, że w sianokiszonce ciągnik ma lżej niż w słomie :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

@ mariuszd93 nie zapominaj że słoma jest sucha i sprężynuje a sianokiszonka nie. A także w słomie jest większa prędkość prasowania zabierając więcej mocy dla ciągnika w związku z czym mniej mocy pozostaje dla wom.

 

Kolego @morfi81 dla obiektywnego stwierdzenia- zmierzenia co prasuje się ciężej, słome czy sianokiszonkę powinno się to zrobić przy tej samej prędkości!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Wiadomo że w kiszonce ciągnik ma dużo ciężej. Ale pewnie kolega morfi81 ma ciągnik o dużej mocy i tego nie odczuwa. Tak samo jak ja jeździłem słabszym ciągnikiem przy dużym zgniocie srał na bark. Jak zaczepiłem duży spadku mocy nie da się uchwycić ( ale wiadomo jak nie w ciągniku to w prasie może coś jeb..nąć). Jednego roku we wiosce jeden spalił roczną pasówkę newhollanda (zgniot na kite w słomie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

@ptaszyna jakbyś prasował z taką samą prędkością sianokiszonkę i słomę to na paliwo byś nie zarobił, nie mówiąc już o straconym czasie.

@szaman1 niestety mam tylko 80KM ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Stracony czas to jest na tą dyskusję @ morfi :P

Żyj dalej w przekonaniu że ty jeden masz rację a reszta się nie zna :D

Pozdrawiam


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

@mariuszd Nie mi ani tobie oceniać to czy ktoś się zna na czymś czy nie. Moje osobiste wnioski z prasowania są dla mnie jak najbardziej logiczne, czy komuś na tym forum się przydadzą i z nich skorzysta to mało mnie to interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

morfi jak moze byc strata czasu i paliwa - jakby sie dalo szybciej jechac w sianokiszonce to bys jezdzil ytlko wolno. Ja na probe zalozylem sobie brata mf 120 km i roznica byla kolosalna - jechalem prawie jak w slomie mfem 675 a i paliwa przy tym poszlo mniej bo raz ze szybko, dwa ze ciagnik nie szedl na pelnych obrotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

@ Mikruss trzymaj się tematu. Chodzi o to jaką prasę wybrać do ciągnika 80KM do słomy i trochę siana i sianokiszonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

polecasz prase z rotorem - ale bez nozy taki rotor jest bezuzyteczny, no chyba ze jedynie troche szybciej idzie, po drugie w slomie taka prasa robi sieczke(wersja z nozami), mimo ze wyciagnie sie noze to rotor przechodzi przez miejsca dla nozy.

Po drugie noze + rotor to potrzeba powyzej 100 km.

Jezeli ma robic glownie slome a tylko troche sianokiszonki to noze nie potrzebne, ja robie ok 400-500 beli slomy i ok 200 sianokiszonki i nie odczuwam braku nozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

morfi jak moze byc strata czasu i paliwa - jakby sie dalo szybciej jechac w sianokiszonce to bys jezdzil ytlko wolno. Ja na probe zalozylem sobie brata mf 120 km i roznica byla kolosalna - jechalem prawie jak w slomie mfem 675 a i paliwa przy tym poszlo mniej bo raz ze szybko, dwa ze ciagnik nie szedl na pelnych obrotach.

Jest dokładnie tak jak mówisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Witam,

Chcę kupić pracę do ok 25 tys. zł Prasa używana do słomy siana i sianokiszonki (z tego najwięcej do siania i sianokiszonki) - w sumie ok 800-1200 zwijek rocznie.

Myślę, że zmienno komorowa pasówka w tej sytuacji będzie najlepszym wyborem.

Będzie pracowała z ciągnikiem o mocy 110km. Warunek, że musi mieś możliwość owijania siatką.

 

Zastanawiam się nad Claas Variant 180 (z rotorem i nożami) - to chyba jest wersja roto cut.

 

Co o tym modelu sądzicie? Co jest jej najsłabszym punktem na co przy zakupie trzeba najbardziej zwrócić uwagę?

 

Myślałem jeszcze nad New Holland 658/644 oraz John Deere 550/580/580.

JD maja także dobre opinie, co do NH nie widzę za wiele informacji o nich.

 

Co o tym sadzicie, na jaki model się nastawiać?

A może coś zupełnie innego?

Edytowano przez Xeon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

Przy pasówce za 25 tys. z rotorem i nożami to kupisz szrota do remontu, a taki remont pasówki to droga impreza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj