Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#1161 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 08:07

którą prasę zwijającą wybrać mchale 5400c można kupić juz za ok 105k netto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 07:52
  •  

#1162 Share rurek86

rurek86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 14:17

którą prasę zwijającą wybrać Witam, no niestety fakt dokonany i wybór padł na lely welger zmiennokomorowa, zaliczkowalem sprzet wiec jestem wlascicielem WELGER RP 445 widziałem ,mchale solidnie wygladaja podoba mi sie bardziej nawet rotor w mchale ale na co postawilem? Usiadłem i przemyslałem sytuacje zwiazana z tymi dwiema markami, po pierwsze welgera znałem juz od dawna wiedziałem co to za marka mchale troche sie bałem , nie mogłem znalezc wsrod znajomych tego sprzetu ktory by miał juz dosc czasu by zobaczyc jak wyglada prasa ze sporym przebiegiem, jeden ze znajomych przerobił 2 sezony, no ale to bylo zdecydowanie za mało dla mnie zeby ostateczna decyzja padła na mchale. welgera widziałem zmiennokomorowa z nabitym licznikiem balotow i sie przekonałem ze ja nawet tyle nie dobije bo mysle ze sezonowo bedzie to maks 3-4 tys balotow to ten welger moje zapotrzebowanie przezyje. Wybrałem zmiennokomorowa ponieważ zawsze tam słomy sie troche robi to tego balota sie upcha 1.6 a jak trzzeba mniejsze to sie zrobi mniejsze. W mchale podoba mi sie rotor ale generalnie powiedzialem sobie ze przeciez on bedzie tylko przecigal materiał to czy ten czy ten tez jakos przeciagnie skoro znajomym w takie same rotory w welgerze sie nie owija tak zeby byly jakies problemy to i mi sie nie owinie. Jeszcze jedna wazna sprawa, welger kosztuje wiecej niz mchale , moim zdaniem niewiele wiecej jezeli wiem ze to sprzet sprawdzony przez niejednego gospodarza, i dlatego postanowilem ze te pare tysiecy dołoże a spac bede spokojnie. I juz nie rozmyslam czy dobrze zrobiłem czy zle, poprostu jestem teraz posiadaczem welgera, a wiem ze ten sprzet swoich posiadaczy nie zawodził.. Bedzie u mnie na podworku to wrzuce fote na forum. Pozdrawiam i dziękuje za podpowiedzi

#1163 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 14:35

którą prasę zwijającą wybrać odebrałeś już lely 445 ja też po poszukiwaniach i rozważaniach postawiłem na lely jaką opcję wybrałeś i za jaka kasę ja zamówiłem w fino w chełmie myślę że to dobra decyzja

#1164 Share rurek86

rurek86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 21:06

którą prasę zwijającą wybrać jeszcze nie odebrałem, ale zaliczka juz poszła wiec prasa zarezerwowana, na podworku bedzie niebawem, a gdzie kupiłem to nie bede robil pseudoreklamy- ale powiem ze u najwiekszego dilera lely welgera w podlasiu, znający temat beda wiedzieli o jaka firme chodzi. RP 445 13 NOZY 125 netto na 17 nozach kosztowala duzo wiecej ale mi tyle nie potrzeba i tak sadze ze co drugi noz zaslepie , zreszta wyjdzie w pracy jakie rozwiazanie bedzie najlepsze. a ty
szczepan84 na ilu nozach wybrałes prase?

#1165 Share farmer321

farmer321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Zainteresowania:Sport i rolnictwo

Napisany 04 marzec 2012 - 21:53

którą prasę zwijającą wybrać A co powiecie o tej prasie RIVIERRE GREENLAND RV 156l mało awaryjna ,jak ze zgniotem ?

#1166 Share farmer321

farmer321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 21:55

którą prasę zwijającą wybrać A co sądzicie o RIVIERRE GREENLAND RV 156l godna polecenia ? Która lepasza rivierka czy jd 590? Proszę o odpowiedzi

#1167 Share dragunov96

dragunov96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport,Komputery

Napisany 09 marzec 2012 - 21:33

którą prasę zwijającą wybrać ja mam NH BR6090 po pierwszym sezonie wszystko gra tylko troszke głośna bo łańcuchowa ale polecam ^^

#1168 Share farmer321

farmer321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 14:38

którą prasę zwijającą wybrać a co powiecie o prasie New holland br 750 ?

#1169 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 20:44

którą prasę zwijającą wybrać Witam
Mam taki o to problem poszukuję belarki używanej, która będzie mi służyła do belowania słomy i siana żadne sianokiszonki czy kiszonki nie wchodzą w grę i tu pojawia się problem gdyż będzie to moja pierwsza prasa rolująca i jestem kompletnie zielony w tym temacie i tu pytanie do was jaką prasę wybrać pasową walcową łańcuchową czy mieszaną stało- czy zmiennokomorową. Najbardziej chodzi mi o to żeby belki były dobrze zbite.
Dodam że dysponuję ciągnikiem o mocy 75km jak na razie i w założeniu to on ma pracować z belarką. Jestem otwarty na komentarze propozycje i porady bo nie chcę wpakować się w sprzęt który nie będzie spełniał moich oczekiwań. Na razie mam na ten cel 10 tyś.

A może ktoś z kolegów ma jakąś belarkę na sprzedaż.

Edytowany przez blondynek2004, 10 marzec 2012 - 20:52.

#1170 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 11:03

którą prasę zwijającą wybrać Sami byliśmy w takim dylemacie, bo w lubelskim wyboru nie wiadomo jakiego to nie ma za takie pieniądze. U mnie wybór padł na krone 155 (wąski podbieracz, jeden sznurek, ale za to na szerokich gumach 50cm), a raczej nie wybór tylko taka się trafiła. Z tego co dalej przeglądam ogłoszenia to nic wiele lepszego się nie pojawia w tych pieniądzach (11 tyś z transportem). Z opinii często polecane są jd 550 (pasowa zmiennokomorowa), ale w lubelskim to chyba trzeba dać za nią pod 15 tyś żeby to w miarę wyglądało i pracowało przede wszystkim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1171 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 19:33

którą prasę zwijającą wybrać no dokładnie kolego tak jak mówisz a w moich stronach najtańszą znalazłem jak do tej pory za 13500 pln plus transport także szału nie ma

#1172 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 20:20

którą prasę zwijającą wybrać Panowie każdy kto planuje robić sianokiszonkę w dzisiejszych czasach powinien kupować prasę z rotorem i nożami docinającymi choćby najmniejszą liczbą np. 11noży, z doświadczenia własnego na prasie Sipma 590/1 1 wałek jadę z nożami mam 10balotów rządek obok bez noży to ledwie weszło na 11 jak ważę na paszowozie to z nożami mają 600-700kg a bez noży w tym samym czasie robione 500-570kg największa różnica na pracy z nożami a bez jest na stałokomorowych prasach i z dużą ilością noży, zadawanie widłami paszy bez noży z balota dobrze ubitego to męczarnia zadawanie balota lepiej ubitego z tej samej prasy z 11 nożami to bajka naprawdę kto miał raz doczynienia z posiekanym balotem nie weźmie usługi bez sieczkarki, w prasie zmienno komorowej Welger 23noże różnica z nożami to 14% cięższy balot o tej samej średnicy od bez noży, krone zmienno komorowa na 17 nożach to 10%różnicy średnio na stałokomorowej to 15% średnio dane top technika z Top agrar test6pras zwijających, jeżeli prasa i jeżeli do sianokiszonki to tylko z docinaczem, w paszowozie to jeszcze bez docinacza się zmęczy jakoś

#1173 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 22:34

którą prasę zwijającą wybrać Mógłbyś wrzucić skan tego testu? Tak z ciekawości chciałbym przeczytać.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#1174 Share lolq1660

lolq1660

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 20:16

którą prasę zwijającą wybrać Właśnie z jakiego miesiąca masz te testy jeśli można wiedzieć?

#1175 Share brudnicka

brudnicka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 14:46

którą prasę zwijającą wybrać A co sądzicie o prasie Metal Fach Z 562?

#1176 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 16:47

którą prasę zwijającą wybrać Wydanie I 2005R testy Top Agrar. zaznaczam w prasie zmiennokomorowej jak mamy 10% różnicy w zgniocie z nożami a bez noży jest tam balot od najmniejszej średnicy formowany a w stałokomorowych powstaje w środku tzw. gwiazda i jak się włączy noże to dużo mniejsza jest ta gwiazda i da się radę dużo więcej ubić i jak mam noże to balot na brzegach jest równo ładnie ułożony do pełna na ful a jak wyłączę to są takie pofalowania i nie jest taki nabity różnica w stałokomorowej jest ogromna

jak nie znajdziecie skana nie wrzucę dajcie adres na gg moje to wyślę kopię. jest tam Krone VARIO PACK 1800MC, Vicon RV1901, Class Variant 280rc, Welger rp 520, NH BR750 John deere 592

Edytowany przez krzysiu, 13 marzec 2012 - 16:49.

#1177 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 18:00

którą prasę zwijającą wybrać To wyślij na danielhaker@interia.pl Z góry dzięki ;)
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#1178 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 18:01

którą prasę zwijającą wybrać Krzysiu-piszesz tak jakby zwykłą stałokomorową nie dało się w dzisiejszych czasach porządnej beli zrobić... :D .

#1179 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 20:00

którą prasę zwijającą wybrać Wiesz dzisiejsze czasy są trochę inne niż dawniej, C330 też już coraz mniej jeździ po polach dawniej Sipma Clasic to szczyt marzeń nie wspomnę o Farmie ale niestety balot 120x120 gwiazda w środku stopień zgniotu cieniutki! jakiś fajny postęp do przodu prasy z docinaczem 11-23noże wiadome o kiszonki chodzi przy stałokomorówce porządna sieczkarnia to 20%mniej balotów, jakiś postęp choćby w Sipmie to 120x130 uchylna komora nawet balot 120x138 czy 140 i 11noży znowu mniej balotów mniej wożenia lepsze zadawanie. Postęp i wymuszenie dużych wydajności prasy zmiennokomorowe z zasady dużo więcej materiału w balocie tej samej średnicy co stałokomorówka i postęp 26noży docinających, wiadome wzrost średnicy balota.

Sam mam 590/1 i 120x130 z 11nożami robię u siebie 700balotów sianokiszonki i 600-800balotów słomy +usługowo słoma i kiszonka do 1000bali rocznie życie mnie zmusiło do bardzo dużej zmiany wydajności prasy i dużo lepszego posiekania wymiana na zmiennokomorową 120do 160cm balot 23noże duży rotor.

Niestety dziś da się zbadać jaką kiszonkę zrobiliśmy i są różnice w jakości są na to laboratoria i wyniki słabiej ubity balot też zakiśnie tylko jaka wyjdzie analiza składu a jaka wyjdzie z ładnie posiekanej mega ubitej balki z aplikowaniem konserwantów lub bez?

PS. Doradzam ludziom co mają zamiar kupić lub wymienić a nie ganię tym co mają jak mają niech robią jak się da najlepiej.

Edytowany przez krzysiu, 13 marzec 2012 - 20:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1180 Share Lukasz82

Lukasz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo:) i wiele różności

Napisany 13 marzec 2012 - 20:11

którą prasę zwijającą wybrać Co powiecie o rp 200?