gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Zamir    0

Jakie są główne różnice między modelami JD582 a JD864 ? bo różnica cenowa jest wielka ale konstrukcyjnie jakoś od siebie nie odbiegają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hawkblizyce    0

Mam do Was kilka pytań: Czy opołaca sie brać prasę john deere 545 bez sterownika? Czy takie sterowniki są awaryjne? Czy da się zamontować sterownik w prasie bez niego? Z góry dziekuję za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Sterownik, ale bardziej ja go bym nazwał wskaźnikiem ułatwia pracę przy zbiorze. Pokazuje stopień napełnienia na lewej i prawej stronie, sygnalizuje, że niedługo zakończy belkę, pokazuję że owija, Mówi również o tym czy komora jest otwarta. Ogólnie przydatna rzecz, ale znam takich co pracują bez niego i twierdzą, że da się. Ja natomiast nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie którą prasę wybrać Variant 260 roto cut czy Rollant 255 roto cut?? Taka prasa potrzebna by mi była do sianokiszonki i słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Ma ktoś pasę Fiatagri 5880 i co może o niej powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek952    0

Witam wszystkich użytkowników AF.

Myślę nad zakupem nowej prasy belującej, mam dylemat pomiedzy :

-Prasa pasowa New Holland BR 7060 ( do tej mam najwiekszą skłonność )

-Prasa walcowa McHale F5400c

-Prasa łancuchowa New Holland BR 6090

Wszystkie prasy są wyposarzone w rotor i noże .

Prasa bedzie robiła ok 1000 bel rocznie (500 siano i sianokiszonka i 500 słoma )

Prasa bedzie współpracowała z New Hollandem TD 5050 (95 km), nie wiem czy do tych pras bedzie to wystarczająca moc.

Proszę o opinie i może jakies ciekawe propozycje podobnych sprzętów :)

Edytowano przez adek952

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

Myśle ze z rotorem i nozami bedzie miał troche cięzko.


Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0209    22

jak będzie miał za ciężko to zawsze możesz wyjąć co drugi nóż albo wogóle je wyłączyć. Ale moim zdaniem powinien sobie poradzić, najwyżej wolniejszym biegiem będziesz robił. Też myślę nad New Hollandem bo moja Sipma Farma II to nie wypał. przepustowość i dobjanie belek ok ale wykonanie a konkretnie użyte do jej produkcji materiały to porażka. prasa robi ok 1500 balotów rocznie i cały czas jakieś problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek952    0

A przykładowo bez nozy , bez cięcia zielonki ciągnik bedzie miał bardzo cierzko? Czy ma Pan jakies doswiadczenie z prasą pasową ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maslak88    0

Bez noży to spokojnie sobie poradzi. A zastanawiałeś się może na John Deere'm. Polecam te prasy, mało awaryjne. Ja posiadam JD 580 i pracuje z nią Deutz Fahr Agrofarm 420 (100 KM), jeżdżę na ekonomicznych obrotach WOM i jescze ma zapas mocy, tylko mam ją bez rotora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek952    0

JD chyba są o wiele drorzsze ?A moze ktoś sie orientuje ceny nowej pasówki JD tak do dokładnego porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0209    22

bez noży nawet jej nie będzie czuł, prasa jd zmiennokomorowa to wydatek ok 120 000 zł netto za tyle to już kupisz Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek952    0

a moze ma ktoś jakies doswiadczenie z pasówka i z samym rotorem (bez nozy) , bardzo sie obawiam czy mój NH podoła tej prasie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Kolego co do tych pras które wymieniłeś to ja bym się skłaniał co do NH br6090 mam taka i chodzi w niej na 7 nożach agroplus 85 km .Co do pozostałych to mogą byc kłopoty z nożami ale niechce sie wypowiadac na ich temat bo niewiem wiem tylko że 110km ma co robic z br 7060.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek952    0

a ten ciagnik z BR 7060 to razem z nozami ma tak ciezko czy ogulnie prasa cierzko idzie bo ja bym swoim NH to tylko bym robił max. na 7-8 nozach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

a moze ma ktoś jakies doswiadczenie z pasówka i z samym rotorem (bez nozy) , bardzo sie obawiam czy mój NH podoła tej prasie .

 

 

Sam rotor nie generuje jakiegoś specjalnego obciążenia mocy ciągnika, za to jak ułatwia pracę. Ja osobiście nie kupiłbym już prasy bez rotora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

To akurat było w słomie to lekko nie mniał, ja sam chciałem ją kupic do mojego t 5060 którego kupowałem razem z praso ale mi odradzono że nie da rady a dróga sprawa że i kasowo było więcej za br7060.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Ja zakupiłem taką prasę BR6090 z nożami i rotorem i taki sam ciągnik TD5050 ale jaszcze nie robiłem ten będzie pierwszy sezon. Zobaczymy jak będzie sobie radził z tą prasą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karror830    3

Witam.

Jaką prase polecili byscie do zetora 7245, glowne przeznaczenie to ok 200 bel sianokiszonki, ok 200 słomy i ok 50 siana plus zarobek, lecz glownie chodzi o sianokiszonke, aby od poczatku byla zbita i zeby zetor dał w niej rade

Na prase chcialbym przeznaczyc 22-25 tys,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek952    0

Według katalogu NH br 7060 ma zapotrzebowanie mocy 70 km a podobno traktor 120 km przy br 6090 mozna udusic , to prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Witam.

Jaką prase polecili byscie do zetora 7245, glowne przeznaczenie to ok 200 bel sianokiszonki, ok 200 słomy i ok 50 siana plus zarobek, lecz glownie chodzi o sianokiszonke, aby od poczatku byla zbita i zeby zetor dał w niej rade

Na prase chcialbym przeznaczyc 22-25 tys,

Jeśli od początku ma być zbita- to pasówka , za te pieniądze to coś w rodzaju- JD550 lub jakiś VICON


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VERJAR    2

Witam wszystkich. mam pytanie którą prase wybrac lely welger rp 445 czy kuhn vb 2160? i czy ciagnik 100KM sobie z takimi poradzi z góry dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karror830    3

Jeśli od początku ma być zbita- to pasówka , za te pieniądze to coś w rodzaju- JD550 lub jakiś VICON

A czy w tej cenie dostanie się jakąs pasówke JD lub innej marki na siatke ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majk03    0

ja też miałem dylemat jak VERJAR, raz byłem nastawiony na kuhna, raz na lely i tak w kółko, w koncu jednak wybor padł na lely i ma przyjsc w maju, a pracowac bedzie ze 120 konnym ciagnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj