Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#1141 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 07 luty 2012 - 23:35

którą prasę zwijającą wybrać To waszym zdaniem ile bel sanokiszonki trzeba kręcic w roku żeby miało sens branie prasy z nożami?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 04:18
  •  

#1142 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 07 luty 2012 - 23:57

którą prasę zwijającą wybrać ja będę robił kilkaset i biorę nowkę mchale z nozami za ponad 100tys zł netto ,ktoś by pomyslał ze co ja robię ale po pierwsze prasa takiego pokroju będzie na pokolenie a po drugie przy zwrocie z MGR rzędu 60% netto wychodzi mnie ta prasa 40tys więc nie miałem się nad czym zastanawiać , dodam ze do tego będzie owijarka samozaladowcza tej samej firmy za 42 tys netto razem 58 tys mnie to bedzie kosztowac wiec tyle co zajechana poniemiecka stara jakaś więc zależy na jakich warunkach kupujemy i jak postrzegamy jej zadanie, mi ma służyć długie długie lata i postanowiłem kupic raz a dobrze!

#1143 Share Piteriiv

Piteriiv

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 09 luty 2012 - 22:51

którą prasę zwijającą wybrać koledzy - może ktoś z was wie jaka moc jest potrzebna do pracy z prasą DEUTZ- FAHR GP 2.50 lub GP 2.30 bez rotora. najlepiej jak by były to dane fabryczne - potrzebne są mi do arimr. ja mogę polecić obie te prasy - ich wadą są jedynie wąskie podbieraki (1.4 m) no i trzeba często ( około 2000 balotów) wymieniać główny łańcuch - koszt około 200 zł za polski a tak po za tym smar i olej przez około 10000 rolek

#1144 Share witild85

witild85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 13 luty 2012 - 15:59

którą prasę zwijającą wybrać Witam. Miałem prase JD 540 chodziła z MF 68 KM , wogóle jej nieczuł w słomie pięknie chodziła , łykała wszystko , a bele zbite na kamień , tylko w kiszonce tak sobie chodziła , materiał nawijał się na wałki, sprzedałem ją bo bele były tak zbite że niemogłem ich rozwalić .

#1145 Share dcnt

dcnt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 13 luty 2012 - 18:35

którą prasę zwijającą wybrać Czy ktos dysponuje wymiarami prasy JD 545 lub 550 dlugosc x szerokosc x wysokosc i ciezar prasy ? bylbym wdzieczny

#1146 Share krystianmierzwa

krystianmierzwa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 13 luty 2012 - 19:35

którą prasę zwijającą wybrać co lepiej kupić krone fortima 1500 czy lely welger rp 445

#1147 Share szandrzej

szandrzej

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 luty 2012 - 19:30

którą prasę zwijającą wybrać Witam mam pytanie odnośnie prasy NEW HOLAND 650 a FIATAGRI 5880 na zdjęciu niczym się nie różnią którą kupić a może lepiej JD 545,550 tak do 20tyś

Edytowany przez szandrzej, 15 luty 2012 - 19:49.

#1148 Share farmtractractorseurope

farmtractractorseurope

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 17 luty 2012 - 21:44

którą prasę zwijającą wybrać Witam czy w claas 46 z RC da się wyłączyć rotor ??

#1149 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 17 luty 2012 - 22:09

którą prasę zwijającą wybrać Rotor jest to układ podający i nie da się go wyłączyć w żadnej prasie jeśli chodzi ci o system tnący to można w prasach opuścić nożne lub je wyjąc

#1150 Share rurek86

rurek86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 22 luty 2012 - 16:01

którą prasę zwijającą wybrać Witam, to moj pierwszy post na forum choc powiem szczerze ze wiele razy czytalem szukalem opinii , a teraz wiec zadaje pytanie ktora prase stałokomorowa wybrac , lely welger czy mchale, wiem ze welger jest droższy ale moich dwoch znajomych pracuje tymi prasami i wiem ze cena warta jest tej prasy, ale wracając do pytania to ktos moze podpowie czy ten mchale jest moze warty zainteresowania, jednak to jest w pewnej fajnej kwocie ta różnica, którą mozna by przeznaczyc na inny cel.pozdrawiam uzytkowinkow agrofoto i czekam na podpowiedz...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1151 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 22 luty 2012 - 16:56

którą prasę zwijającą wybrać Mchale ma wszystkie łożyska na walcach 50mm, są dodatkowo w najbardiej obciąrzonych miejscach łożyska 2-rzędowe,łancuchy 1i1/4", na rotor 2x1", napęd z przekładni głównej dzielony jest na dwie strony jedna napędza rotor i podbierak, druga walce, opuszczana podłogo w standardzie, rotor o 4ramiennej gwiaździe o śrubowym kształcie, centralne smarowanie łancuchów, i łożysk (5500), w 5400 kalamitki pogrupowane na bokach, galwanizowany podbierak, rotor 15 nozy standard w 5500 możne być 23 noże, koła 500/22,5", ogólnie prasa bardzo dobra, bogato wyposażona w standardzie a cena napewno niższa jak za lely o podobnym wyposażeniu

#1152 Share rurek86

rurek86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 23 luty 2012 - 18:51

którą prasę zwijającą wybrać Fajnie opisane, w sobote ruszam do dilerow welgera i mchale u mnie w regionie, przyjrze sie dokładnie welgerowi i mchale no i oczywista sprawa, co dalej czyli jak wyglada sprawa serwisu tych maszyn co jest dla mnie jedna z najważniejszych rzeczy, postaram sie napisac jak to widze

#1153 Share Miras886

Miras886

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 26 luty 2012 - 21:05

którą prasę zwijającą wybrać Ja ma MTZ 82 i chciałbym kupić do niego prasę New Holland 654. Moje pytanie brzmi: da sobie z nią radę??

#1154 Share patryk90

patryk90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 13:02

Witam, to moj pierwszy post na forum choc powiem szczerze ze wiele razy czytalem szukalem opinii , a teraz wiec zadaje pytanie ktora prase stałokomorowa wybrac , lely welger czy mchale, wiem ze welger jest droższy ale moich dwoch znajomych pracuje tymi prasami i wiem ze cena warta jest tej prasy, ale wracając do pytania to ktos moze podpowie czy ten mchale jest moze warty zainteresowania, jednak to jest w pewnej fajnej kwocie ta różnica, którą mozna by przeznaczyc na inny cel.pozdrawiam uzytkowinkow agrofoto i czekam na podpowiedz...

tez stałem przed tym wyborem niedawno i wybrałem mchale. W wyborze pomógł mi znajomy który pracuje w norwegi u rolnika na takich prasach. mówiłże śa bezawaryjne zrobili 170000 belek bez remontu. Robi wrażenie:)

#1155 Share Farmer4

Farmer4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 08:49

którą prasę zwijającą wybrać mam pytanie ; czy Zetor proxima82km poradzi sobie z prasą MC Hale 540

ja będę robił kilkaset i biorę nowkę mchale z nozami za ponad 100tys zł netto ,ktoś by pomyslał ze co ja robię ale po pierwsze prasa takiego pokroju będzie na pokolenie a po drugie przy zwrocie z MGR rzędu 60% netto wychodzi mnie ta prasa 40tys więc nie miałem się nad czym zastanawiać , dodam ze do tego będzie owijarka samozaladowcza tej samej firmy za 42 tys netto razem 58 tys mnie to bedzie kosztowac wiec tyle co zajechana poniemiecka stara jakaś więc zależy na jakich warunkach kupujemy i jak postrzegamy jej zadanie, mi ma służyć długie długie lata i postanowiłem kupic raz a dobrze!

a jaki ciagnik uzywasz do tej prasy ?

#1156 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 09:08

którą prasę zwijającą wybrać niby 5400 potrzebuje wg katalogu 80kM więc jakoś powinna sobie radzić, wydajności oszałamiającej nie będzie ale powinna chodzić

#1157 Share gorgo7170

gorgo7170

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 17:24

którą prasę zwijającą wybrać mnie kiedys robil kolega uslugowo sianokiszonki claasem 44 bez rotora i i niestety niebyla tak zbita jak bym, chcial poprostu rdzeń tej beli byl luzny i mozna by wlozyc reke do tej beli, prawie na co drugiej albo co trzeciej byla pleśn, wkurzylem sie i kupilem sobie claasa z rotorem i nożami i powiem wam niebo a ziemia bela jest tak zbita ze do rdzenia beli palca nie mozna wlozyc niemam zadnych zniszczen niz niejest zepsute poprostu są duzo lepsze.Ja tez nie mam paszowozu i bardzo fajnie mi sie ją rozwija poprostu nie trzeba sie szarpac jak z tymi poprzednimi belami i dlatego bede kazdego namawial zeby kupowaliscie prese z rotorem i nozami bo warto zapewne co nie ktorzy nie bedą sie ze mną zgadzac ale taka jest moja opinia i jej nie zmienie :):)

Edytowany przez milanreal1, 04 marzec 2012 - 00:12.

#1158 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 02 marzec 2012 - 18:38

mam pytanie ; czy Zetor proxima82km poradzi sobie z prasą MC Hale 540

a jaki ciagnik uzywasz do tej prasy ?

zetor bedzie mial ciezko ,moze na 8 nozach pojdzie,ja bd robil johnym 110km widocznym w mojej galerii

#1159 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 00:22

którą prasę zwijającą wybrać Daniel a co to za prasa(model) że taka tania? Bo jak patrzyłem ceny tych mchale to dużo więcej kosztowały niz Podałeś.
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1160 Share Bogus007

Bogus007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 00:29

którą prasę zwijającą wybrać witam potrzebuje opini na temat prasy new hollanda BR750 z rotorem i nożami ma ktos moze taką jak sie sprawuje?? bo planuje taką zakupic