Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#961 Share sisuTL100JD5720

sisuTL100JD5720

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja, elektronika, :D NH :D

Napisany 22 marzec 2011 - 21:24

którą prasę zwijającą wybrać może i dzialja ale na 15sto chektarowych gospodarstwach ja preferuje tylko cos zachodniego i tylko pasówke denerwóją mnie na przykład opinie ludzi na temat pras pasowych którzy nigdy taka maszyna nie pracowali ani nie widdzieli tylko usłyszlei od kolegi kolegi szwagra ....(to samo jest jesli chodzi o kosiarki dyskowe) stereotypy... baloty sa nie porówwnywalne do stałokomorowych

Edytowany przez sisuTL100JD5720, 24 marzec 2011 - 19:44.
Cytowanie posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 21:00
  •  

#962 Share panton

panton

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 09:55

którą prasę zwijającą wybrać Zgadzam się z Tobą w 100% ale i cena jest dużo wyższa:)
Link do prasy na youtube

Edytowany przez nasil90, 24 marzec 2011 - 16:52.
Cytowanie posta

#963 Share michal1313

michal1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Taniec Rozrywka i Luz

Napisany 24 marzec 2011 - 11:26

którą prasę zwijającą wybrać Spieracie się pasowa czy stało komorowa wszystko zależy na co kogo stać i co potrzebuje naważniejsze to wiedzieć które firmy robią najlebsze praszy Moim zdaniem nr.1 na świecie to dwie firmy Leyl (kiedyś Welger) i McHale. to są prasy nie do zajechania. Dalej to Clasy, Krone, i cała reszta zachodnich, niestety nasi krajowi producenci jeszcze nie dorównują najlebszym. Jednak że jeśli kupi się Polską prasę za 50tyś na 50ha to ona będzie śmigała jak złoto i niema sensu ładować 100-150tyś za za***iste zachodnie maszyny bo to się nie kalkuluje.

Edytowany przez nasil90, 24 marzec 2011 - 16:56.
Cytowanie posta

#964 Share sisuTL100JD5720

sisuTL100JD5720

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja, elektronika, :D NH :D

Napisany 24 marzec 2011 - 19:49

którą prasę zwijającą wybrać ja miałem sipme i dziękuje bardzo nigdy więcej polskich maszyn wole 15 letnią zachodnią niż nową polską

#965 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 18:26

którą prasę zwijającą wybrać Chciałbym się poradzić w sprawie prasy.Chcemy kupic prase do sianokiszonki glownie,jakies 200 sztuk rocznie wiec niewiele moze kiedys troche slomy. I teraz mam dylemat czy na taka ilosc kupowac JD 864 nowa ktorej mi szkoda na taka ilosc balotow bo to dosc duza prasa i ekonomicznie rzecz biorac to nie bardzo sie kalkuluje, czy kupic urzywana pasowke np 550. Rożnica polaga na tym ze urzywna pasowke kupie za 20 tys zeby byla w przyzwoitym stanie a za nowa 864 zaplace jakies 40 tys po zwrocie. W sumie jak kupie nowa to na takim areale to kilkanascie lat spokojnie posłuży.

#966 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 18:44

którą prasę zwijającą wybrać tylko przy takiej ilości bel to nowa częściej będzie się psuła z powodu rdzy i zastojenia niż od pracy więc bym sobie nową darował, używana jak dobrze wybierzesz też przy takiej ilości nie powinna sprawiać problemów, a 20 tys różnicy pomiędzy nową a używana to też nie mało

#967 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 22:36

którą prasę zwijającą wybrać JD 590 jak już :) fajna prasa szeroki wachlarz możliwości pod względem śr balota oraz nie wiele droższa od 550

Edytowany przez tomi382, 29 marzec 2011 - 22:36.

#968 Share Dziubas

Dziubas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:Gospodarstwo,Laski,Maszyny rolnicze,Alkochol:)

Napisany 03 kwiecień 2011 - 21:50

którą prasę zwijającą wybrać Moim zdaniem najlepsze zwijki to krone i sipma.Mam krone zrobiła 6000 balotów i jedyna awaria to łozysko za 60zł.POLECAM

#969 Share taszarek

taszarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 13:56

Ale na pasowa trzeba bardziej uważac ponieważ można pociąć pasy rotorem przy podnoszeniu klapy, nie można jeździć z belką w środku bez włoczonego wom, a z tym ze balot jest zbijany od środka to też nie zawsze jest dobre ponieważ gdy się robi kiszonkię to jest wtedy mokra trawa zabardzo zbita i bez paszowozu ani rusz ale znów na siano czy słome to polecam ale suche :blink:

Jak potniesz pasy rotorem to jesteś mistrz pomyśl gdzie są pasy a gdzie noże,ja mam łąki 30 km od domu i raz jak na przyczepach brakło miejsca to przywiozłem bele do domu w belarce JD550 i nic się jej nie stało,
Jak jest trawa dobrze zbita to się nie psuje,poza tym masz regulacje stopnia zgniotu na zaworze w belarce przynajmniej u mnie tak jest,ja mam baloty zbite konkret i paszowozu nie mam tnę je wycinarką,kiedyś rąbałem je siekierą 5 minut i belka przerąbana i potem to lekko widłami,więc jak nie miałeś do czynienia z pasową to o niej nie pisz,według mnie to najlepsze prasy,stanowczo odradzam sipme bo to dziadostwo,oraz inne stałokomorowe które lipnie zbijają i mają niską wydajność.

#970 Share chwedo5

chwedo5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 20:43

którą prasę zwijającą wybrać Chcialbym sie zapytac was, bo nie mialem wczesniej stycznosci z prasami z rotorem i nozami. Czy ktos tnie slome nozami czy rotor wystarczajaca rozdrobni slome??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#971 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 21:30

którą prasę zwijającą wybrać Witam mam zamiar kupic prasę rolującą nową
mam jakieś 65-70tyś na nią złożone do agencji
myślałem o metal fachu z rotorem ale teraz myślę też o unia famarol pasowa
jaką wybrac

#972 Share chwedo5

chwedo5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 18:25

którą prasę zwijającą wybrać A zamierzasz slome ciac czy tylko zielonke?? zamierzasz prasowac Agrofarmem?? tez mam takiego samego (100KM) i tez mysle nad zakupem prasy z nozami

#973 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 19:49

którą prasę zwijającą wybrać chyba nie będę cioc
tak do agrofarma 100 będę miał jeszcze aproplusa gs 320 ale on raczej będzie za słaby choc nie wiem zapewne wypróbuję bo jest oszczędny

#974 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 19:50

Chcialbym sie zapytac was, bo nie mialem wczesniej stycznosci z prasami z rotorem i nozami. Czy ktos tnie slome nozami czy rotor wystarczajaca rozdrobni slome??

Na jakie cele Ci ta słoma? Jeśli do ścielenia to cięcie bez sensu by było. Rotor zwiększy masę beli , bo bardziej będzie zbita belka, przy czym ciągnik będzie bardziej obciążony, chyba ze masz spory zapas mocy to możesz go używać;)

#975 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 19:57

którą prasę zwijającą wybrać ogólnie chodzi mi o dobrą siano-kiszonkę
ale siano słomę również będzie się prasowac bo nikt już nie chce kostki dzwigac podobnie pasówka jest lepsza nisz walcowa nie miałem jeszcze do czynienia z prasami rolującymi
co myślicie o tym http://otomoto.pl/ku...uhn-A36401.html jak to się sprawuje

Edytowany przez szczepan84, 11 kwiecień 2011 - 19:58.

#976 Share chwedo5

chwedo5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 20:50

Na jakie cele Ci ta słoma? Jeśli do ścielenia to cięcie bez sensu by było. Rotor zwiększy masę beli , bo bardziej będzie zbita belka, przy czym ciągnik będzie bardziej obciążony, chyba ze masz spory zapas mocy to możesz go używać;)

Chodzi mi o ciecie slomy w bele i scielenie nimi kurnik. to mowisz ze ciecie slomy nozami sie nie sprawdza?? tylko trawe sie tnie??

#977 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 21:27

którą prasę zwijającą wybrać Ciężko mi powiedzieć, ale nie wydaje mi się żeby słoma do ścielenia potrzebowała dodatkowego rozdrobnienia, musisz sprawdzić jak to u Ciebie będzie;) a ciac to mozesz co chcesz, ale też zależy jaki masz ciagnik bo rotor troche mocy potrzebuje;)

#978 Share chwedo5

chwedo5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 21:31

którą prasę zwijającą wybrać Mam agrofarma (100KM) mam nadzieje ze sobie poradzi, a jak nie to mam jeszcze zetora 115KM. A ty posiadasz prase z nozami?? bela nie bedzie sie rozwalac jak sie slome potnie??

Edytowany przez nasil90, 17 kwiecień 2011 - 13:07.
Cytowanie posta

#979 Share chwedo5

chwedo5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 11:43

którą prasę zwijającą wybrać Zauwazylem ze nikt na forum nie prasowal nigdy slomy z nozami w siatke :( kazdy cial trawe ale slomy juz nikt. Nie mam kogo sie doradzic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#980 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 17 kwiecień 2011 - 12:13

którą prasę zwijającą wybrać Ja w zeszłym roku zażyczyłem sobie słomę pociętą przez rotor i owiniętą siatką(sąsiad mi prasował claas-em ze wszystkimi nożami). Słoma żytnia i pszenżyto i powiem tak ch...wo się to roznosi :D ale krówki nie wygarniają jej od razu do kanału kanału, lepsza chłonność i mniejsze zużycie o ok.25%. Poza tym pryzma z obornikiem mnie się nie rozjeżdża ( a na niepociętej słomie żytniej to był koszmar) i lepiej się rozrzuca obornik. W tym roku też będę tak zbierał całą słomę.:)
antyfan AF