gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

jeśli mowa o jakości pras to może ktoś mi powie coś o prasie VICON 1601 jak z wydajnością, jakością zbicia beli no zapotrzebowane mocy na ten model .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Ostatnio posłuchałem opini o prasach.

Znajomy używa prasy Vicon. Właściwie to już ostatni rok bo stracił do niej cierpliwość. Nie znam modelu ale opowiadał że koło prasy to nawet nie stało. Rocznik 2002, w ostatnim sezonie poszła z dymem, odremontował i chce ją wymienić na Krone. A balotów po niej to nie chcieli byście widzieć. Kuzyn miał polską zieloną Sipmę, ogólnie taka zła nie była ale jak kupił Krone VarioPack 1500 to mówił że całkiem inna robota. Siada i jedzie, nie naprawia. Jak sipmą za dzień zwinął 200 balotów to był sukces. A krone bez problemu podchodzi pod 250, a nawet więcej. Miał styczność z wieloma prasami i stwierdził że Krone jest jedną z najlepszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekkk    0

co sądzicie o prasach zwijających łancuchowych new holland br6090 nowych czy jest warta zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PecikAgro    0

Panowie szybkie pytanie prasa Sipma Z279 Farma II czy Feraboli Access 120 też łańcuchowa?Na nie duże gospodarstwo ponad 30h.

Edytowano przez PecikAgro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remek23    0

010436855.JPG

Co sądzicie o tej maszynie? :D

 

W okolicach Przasnysza spaliła się ostatnio nowiutka prasa LELY, ale to chyba nie pierwszy przypadek w tej marce. :D

 

kolego myślę, że nie ma maszyny idealnej. każda ma mniejsze lub większe wady. jeśli się spaliła to operator nie dbał o łożyska. nawet te najlepsze powinny być smarowane, zgodzisz się? bo gdy w chodzi w gre tarcie metal o metal.. niestety.

 

pokazujesz nam mc halle, ok.

 

pasy są gumowe. ok. każda guma się rozciąga. ok. po kilkunastu tys bel środkowe są dłuższe zewnętrzne krótsze(bo na środku jest większy zgniot jest więcej masy). ok. pasy rozciągnięte trzeba przełożyć, lely ma 4 i wewnętrzne przekłada (jeden przez drugiego) na zewnętrzne i jedziemy dalej. jak to wygląda u mc hale? 3 pasy?

 

lely ma 2 rolki czyszczące pasy - gumowe.. mc halle 1 rolkę z naspawaną żmijką.. ok dalej? uwierz jest tego więcej..

 

nie macie zdjęć kolego dealerze pras z kółkami skrętnymi na podbieraczu..?

 

poza tym życzę powodzenia na agroshow w konkolewie. lely 3 lata pod rząd w każdym z pomiarów zdobywa pierwsze miejsce. dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

mam pytanie jaką prasę wybrac jaka macie może jakieś propozycję może czego urzywacie i polecacie cena to 120tyś prasa ma chodzic na usługach słoma siano wszystkie rodzję słomy siano kiszonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hawkblizyce    0

Jakie są różnice pomiędzy John Deere 545 a 570 oprócz tego że 545 jest starsza? Proszę o szybką odpowiedź :rolleyes:

 

znalazłem tutaj takie różnice:

Edytowano przez hawkblizyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W Sipmie Farmie II wciągnęło łańcuch od prasowania z poprzeczkami i wyrwało aparat od siatki... Prasa chodzi ale nie nadaje się już na większe przebiegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Lely naprawdę można niezłe wyniki osiągnąć wiadomo im większy ciągnik i ma lżej tym szybciej i lepiej to zrobimy, można na yt popatrzeć jak śmigają ludzie z tymi prasami i idzie jak wichura a w porównaniu z polskimi no sory tu lepiej tego nie robić bo się by rozleciała:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor12741    11

Siema wiecie jake zapotrzebowanie mocy ma prasa Uni-Famarol DF 1.8 dd

i czy da rade w niej Zetor7745 ???


Zetor Forterra 115, Ursus c-385+tur, Zetor 7745, Zetor 7211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Moim skromnym zdaniem prasa pasowa to jest to(oczywiście nie każdy musi się z tym zgodzić) sam posiadam prasę JD 545 z siatką i podwójnym sznurkiem ale niestety na wąskim podbieraczu. Prasa pracuje z fordem 4600(60KM) lub Internationalem 654(też 60KM) praca nie wygląda najgorzej chociaż przydało by się tak z 10-15 KM więcej żeby szybciej szło. Jednak i tak bele są doskonale zbite, od samego początku-waga 120-120 była niewiele niższa od wagi bali 150/180 robionej claasem.

Edytowano przez milanreal1
caps lock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wumis    0

Mam galignani6600l,podbieracz 180,zamki,hydraulicznie unoszony podbieracz.sterowanie el na dwa sznurki,regulacja gęstości beli 3 stopnie,nie chcę siąę chwalić ale odkąd kupiłem to w ciągu dwu lat usunąłem w cień takie prasy jak claas jd nie mówiąc o polskich.Po prostu jakość a nie ilość.W samo południe temp.30 w cieniu,słoma jęczmienna bardzo krótka,ja w polu wokół cisza.Łyka wsio a inni po nocach.no i waga tylko 2000kg.Naprawdę polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Mam galignani6600l,podbieracz 180,zamki,hydraulicznie unoszony podbieracz.sterowanie el na dwa sznurki,regulacja gęstości beli 3 stopnie,nie chcę siąę chwalić ale odkąd kupiłem to w ciągu dwu lat usunąłem w cień takie prasy jak claas jd nie mówiąc o polskich.Po prostu jakość a nie ilość.W samo południe temp.30 w cieniu,słoma jęczmienna bardzo krótka,ja w polu wokół cisza.Łyka wsio a inni po nocach.no i waga tylko 2000kg.Naprawdę polecam

Kolego mogę się z Tobą założyć, że bela, którą ukręcę JD co najmniej nie będzie odbiegała od TWOJEJ, a powiem więcej będzie lepiej zbita.............

ps. masz stało czy zmiennokomorową?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22gucio    0

Witam co myślicie o prasie CLAAS VARIANT 365. Będzie mi potrzebna na ok.300ha sezonowo i jakiego konia do tego sprzętu polecacie. Myślę o CASE MX 135. Proszę o porady bardziej doświadczonych w tej branży. Może polecacie inną prasę?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

osobiscie polecam prase metal fach z 562 .ja taka mam i jestem zadowolony a ma co robic.rocznie ponad 1300 bali. moge polecic dilera u ktorego i ja kupilem. mam tez inne maszyny tej firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyy18    1

A co powiecie na temat prasy JD 550 czy polecacie ja zarówno do słomy jak i do sianokiszonki?Czy łatwo jest o części i czy są tanie do JD 550?

Czy może lepsza od niej będzie walcowa lub łańcuchowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1975franki    0

Witam:Potrzeboje porady w doborze prasy z rotorem i nozami 120x120.CHodzi mi raczej o polska,bo zagraniczne maja przewaznie wieksze wymiary bel 120x125 (krone,new holand),a kasy mam do wydania ok 100-110tys.Dzieki za wszystkie podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

pomysl konkretnie nad NH czy CASE lub krone !!!!!! napewn nie pożałujesz a cena praktycznie w twojej granicy. te 3 marki to praktycznie taka sama prasa konstrukcyjnie. nh pewnie bedzie najtanszy i mozesz lepiej doposzyc niz blizniaka CASE :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1313    0

Witam:Potrzeboje porady w doborze prasy z rotorem i nozami 120x120.CHodzi mi raczej o polska,bo zagraniczne maja przewaznie wieksze wymiary bel 120x125 (krone,new holand),a kasy mam do wydania ok 100-110tys.Dzieki za wszystkie podpowiedzi

nie napisałeś 100-110 netto czy brutto. Jeśli możesz wydać 110 tyś zł netto to poważnie zastanów się nad McHale najlepsza maszyna do prasowania na świecie używana w firmach usługowych. Natomiast jeśli chciałbyś kupić polski sprzęt to odradzam nie mamy żadnej rodzimej firmy która robi przyzwoite prasy. Mam sipme i wiem co mówię. Sąsiad kupił w zeszłym sezonie prasę firmy Farabolii fajna maszyna za rozsądne pieniądze. Nie wiem ile by kosztowała ta z rotorem ale sąsiad dał za zwykłą bez rotora około 58tyś brutto w najbogatszym wyp. Tyle samo kosztowały polskie a wykonanie o niebo lepsze. Jeśli chcesz namiary na ta firmę gdzie kupował sąsiad to odezwij się na priv i się spytam znajomego gdzie kupował bo on jest super zadowolony.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gesy    5

Welger RP12 czy Deutz Fahr GP 2.30 - którą wybrać?

polecam DF,sam mam taką porządny sprzęt,są u mnie we wsi takie i takie,więc wiem co mówie ,niby na DF pisze system Welger ale ona ma takie walce jak Welger ale RP200,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1975franki    0

michal 1313:chodzilo mi o brutto 100-110,tylko,ze potrzebuje prasy ,ktora robi bele 120x120,a zachodnie robia przewaznie 120x125,a te sa za ciezkie do c-330,bo inny ciagnik nie wchodzi mi do obory.Ostatnio gdzie ,kupowalem rorzutnik diler polecal mi unia famarol df 1,8cena ok 76 tys brutto,ale nie slyszalem o nich i niewiem co o niej sadzic.A prasa NH zmiennokomorowa cena 120tys brutto

Edytowano przez 1975franki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Witam :) Przymierzam się do zakupu prasy rolującej, pasowej, w przedziale cenowym do 35 tysięcy. Prasa tylko i wyłącznie do słomy i belki 180 cm. Będzie współpracowała z ciagnikiem 100 KM. I tak moją uwagę przykuły dwa modele, John Deere 590 ( http://otomoto.pl/john-deere-590-A75391.html ) oraz Claas variant 180 ( http://otomoto.pl/claas-vicon-john-deere-krone-variant-180-A61754.html ) . Która z tych plas w waszej opinii jest lepsza?Bo ja słyszałem że Jd potrzebuje mniej mocy niz claas , dlaktóego nie którzy uważaja 100 KM za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

ja mam mały dylemat jaka prasę wybrać czy pasowa jd 545 czy łańcuchowa krone KR 125 bo nie wiem która tu wybrać proszę o szczere opinie o tych prasach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj