Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#801 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 08 październik 2010 - 18:55

którą prasę zwijającą wybrać Głośniejszy to fakt ale ile osób wymieniło go na AF ? :huh: jedna dwe trzy osoby? na całą gamę pras łańcuchowych których posiadaczami są Koledzy na AF. @ limousine jest wogóle nie z tej bajki ! Najpierw należy przejrzeć wszystkie posty na temat pras rolujących a później oceniać czyjeś posty kolego. Zmiennokomorowe łańcuchowe są delikatniejsze i o nich nie mówię lecz o stalokomorowych łańcuchowych i zmennokomorowych pasowych. W pasowych wytrze się pas po ileś tam tys bel może ponad 20 tys i będzie gładszy bez tych karbków to jak z oponą że poniżej 1,5mm bierznika jest opona łysa tak i podobnie z pasem i może zdarzyć się tak że trzeba będzie wjeżdać na półsprzęgle lub bedzie ciężko ruszyć z balotem a w łańcuchowej zawsze leci jak trzeba

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 14:35
  •  

#802 Share limousine

limousine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 09 październik 2010 - 05:53

którą prasę zwijającą wybrać Skoro koszty eksploatacji pasówki i łańcuchowej wychodzą podobnie, to ja wybieram pasową gdyż
- jest cichsza
- mniejsze zużycie paliwa
- balot zbity od początku
Case 5140, NH T5060+MX T8, Zetor 7011, C330, Kramer 412

#803 Share tomekpd

tomekpd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 10 październik 2010 - 17:32

Skoro koszty eksploatacji pasówki i łańcuchowej wychodzą podobnie, to ja wybieram pasową gdyż
- jest cichsza
- mniejsze zużycie paliwa
- balot zbity od początku

Ale na pasowa trzeba bardziej uważac ponieważ można pociąć pasy rotorem przy podnoszeniu klapy, nie można jeździć z belką w środku bez włoczonego wom, a z tym ze balot jest zbijany od środka to też nie zawsze jest dobre ponieważ gdy się robi kiszonkię to jest wtedy mokra trawa zabardzo zbita i bez paszowozu ani rusz ale znów na siano czy słome to polecam ale suche :blink:

#804 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 10 październik 2010 - 18:06

którą prasę zwijającą wybrać w jaki sposób można pociąć pasy rotorem? u mnie mam 2 pasy jeden z przodu drugi na klapie i raczej pasy rotorem się nie potna,
dlaczego nie można jeździć z belką w środku bez włączonego WOM? pytam się bo kilka tak woziliśmy?
co do zbicia zielonki to można przecież ustawić miękki rdzeń jak jest taka potrzeba, a potrzeba jest bo mokrzejsza sianokiszonka może naprawdę sporo ważyć

#805 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 10 październik 2010 - 18:10

którą prasę zwijającą wybrać Rotor potnie pasy? :blink:
My zielonkę dla jałówek wozimy nieraz po kilometr i to 1,8 m i bezpośrednio do obory także przewożenie beli nie szkodzi bo niby jak?
Co do zbicia to jest miękki rdzeń.

#806 Share tomekpd

tomekpd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 10 październik 2010 - 18:24

Rotor potnie pasy? :blink:
My zielonkę dla jałówek wozimy nieraz po kilometr i to 1,8 m i bezpośrednio do obory także przewożenie beli nie szkodzi bo niby jak?
Co do zbicia to jest miękki rdzeń.

rotor może pociąć pasy umie raz zostały pod łoczone źle przewody i przy podnoszeniu wyskoczył i porobił małe dziury nie wiem czy wszystkie marki pras tak mają ale umie w claasie variant 360 tak moze sie stac juz serwisant mówił ze może się tak stać a no można wyłaczyć zbijanie środka ale i tak bedzie zbijane a jako masz prase jeśli można spytać? mi chodziło ze niemozna wozić w środku komory bo mozna rozciągnoć pasy

#807 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 11 październik 2010 - 18:58

którą prasę zwijającą wybrać Rotor pociął pasy przez twoją pomyłkę z przewodami,nie czytałem o podobnym przypadku na AF do tej pory, więc to nie jest wada pasówek.Skąd wiesz że pasy się rozciągają od belki w środku?Masz jakiś fragment z instrukcji na ten temat?Ja narazie nic takiego nie zauważyłem.

#808 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 13 październik 2010 - 19:30

którą prasę zwijającą wybrać powiedzcie czym sie różni krone kr8-16 od kr10-16?

#809 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 13 październik 2010 - 19:56

którą prasę zwijającą wybrać nie jestem pewien ale wnioskuję że minimalną średnicą beli, w pierwszym przypadku 0.8m a w drugim 1m, jeżeli się mylę niech nie ktoś poprawi

#810 Share lukasz654

lukasz654

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 17 październik 2010 - 11:12

którą prasę zwijającą wybrać Jak myślicie jak nowa prasa będzie najlepsza na 14ha słomy i 8 ha łąki?? Łąka z przeznaczeniem na sianokiszonkę dla krów mlecznych, a prasa będzie współpracowała z Zetorem 7441 72KM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#811 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 21 październik 2010 - 12:14

którą prasę zwijającą wybrać powiedzcie mi panowie jeszcze czym różnią się prasy nh 644 648 i 650?

#812 Share pawel675

pawel675

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 17:19

którą prasę zwijającą wybrać Jaką prasę wybrać do c-360 (zwijka) tak do 12-15 tys myłsałem nad Welgrem rp12\15 polecacie te prasy ??

#813 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 18:13

którą prasę zwijającą wybrać rp 15 sobie od razu daruj bo jest za duża, rp12 będzie chyba dobra

#814 Share wertus

wertus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    i budowlane

Napisany 07 listopad 2010 - 18:26

którą prasę zwijającą wybrać Do C-360 to polecam Carraro, Krone kr125,kr130, Welgera RP12, jeszcze spory zapas mocy będzie.

#815 Share emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 18:33

którą prasę zwijającą wybrać Welger RP12 to bardzo dobra prasa. Mam taką, pracuje z 60-tka i jest ok. Polecam
Deutz is Power!

#816 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 18:58

Do C-360 to polecam Carraro, Krone kr125,kr130, Welgera RP12, jeszcze spory zapas mocy będzie.

Z krone 130 to mnie zaskoczyłeś . łańcuchowe mają dość spore zapotrzebowanie na moc pomimo że w specyfikacji podano że wystarczy 30KM . U mnie w KR 160 jest podane 55KM ale to chyba na pusto by poszło :lol:
Być może walcowe są lżejsze dla silnika bo jednak walce są okrągłe i kręcą się wokół własnej osi to jest lżej i c-360 poradzi sobie ale z pewnością baloty po takim zestawie będą miały daleko to ideału

#817 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 19:04

którą prasę zwijającą wybrać wolno jeżdżąc to i 60 da się zrobić przyzwoite bele

#818 Share emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 19:08

którą prasę zwijającą wybrać Kolega @qazi dobrze powiedział, jak swoją welgerką zbiłem bele sianokiszonki to Ursus 1012 miał trudności z jej podniesieniem :lol:
Deutz is Power!

#819 Share wertus

wertus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
    i budowlane

Napisany 07 listopad 2010 - 20:10

którą prasę zwijającą wybrać Krone kr130 od kr125 różni się tylko szerokością podbieracza,odrzutnikiem bel i to że ma zamki hydrauliczne, więc C-360 spokojnie da radę, co innego już kr130s. A co do tego, że prasy walcowe są lżejsze od łańcuchowych to nie jest prawdą. Krone kr160 to jest gabarytowo większa prasa, większa bela, wiadomo że potrzebuje więcej mocy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#820 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 19:07

którą prasę zwijającą wybrać http://moto.allegro....1299913194.html
co o niej sądzicie, te pasy nie są zniszczone ?