gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

dominik1234    0

Witam koledzy mam do was prośbę składam na młodego i muszę wybrać maszyny jada z nich będzie prasa i teraz się zastanawiam czy simpma czy metal fach będzie to nowa maszynka raczej chyba ze coś się trafi do 5 lat uzytkowania w dobrym stanie . co byście polecali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remek23    0

najlepszym zgniotem może pochwalić się tylko jedna prasa Lely WELGER i to nie ważne czy stało czy zmiennokomorowa. Pokazy agroshow Konkolew pokazały że balot po prasie Lely WELGER 202specjal(stałokomorowej) były minimum 50kg cięższe na 1m3 od innych pras zmiennokomorowych!!! dopisze tu również że jeśli chodzi o typową zmiennokomorową np RP 445 balot na 1m3 był cięższy o 200kg od pozostałych!! tu podaje link do wyników z 2010 roku: http://www.agroshow.....php?strona=299 łatwo policzyć ile oszczędzimy zwożąc zamiast 4 balotów - 5. ile więcej zmieści nam się pod wiatę? czy też ile mniej spalimy paliwa robiąc to samo co innymi prasami. warto wspomnieć o małym zapotrzebowaniu na moc! welger nie ma sobie równych.w standardzie welger oferuje swoim użytkownika to za co w innych markach każą sobie słono zapłacić. czy inne marki też Ci oferują dwuletnią gwarancję? .

mój nr gg: 7778209 - chętnie odpowiem na każe pytanie dotyczące pras czy innych maszyn LELY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniak222    1

Każdy chwali swoje:D Co powiecie o prasie feraboli ff 44 bo to już chyba troche nowsza prasa, tyle tylko że ma napinacze tylko na 2sprężyny a np ff 120 miały jeszcze taki siłównik hydrauliczny i że z tym siłownikiem miała lepiej zgniatać. Bo na początku miałem wziąśc hesstona 5540 ale powiedzieli mi że ma za słaby zgniot i jeszcze te owijanie na dwa sznurki to że tez słabo sciska bele. I teraz nie wiem którą wybrac chociarz ta ff 44 podoba mi się bo jest mała i prosta w budowie tylko że jak bedzie słabo ściskac belki no to co wtedy. Bo ta prasa głownie miałabybyc do słomy chociaż czasami może i trawe by się zbelowało. CO mi doradzicie???? Z góry dzięki :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@remek23 z jakimi ciągnikami chodziły te prasy na pokazach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dominik1234 bierz matal-fach przez te kilka lat się poprawili, fakt że są spore problemy ze zbiorem suchego materiału, ale da się temu zaradzić. Według mnie sipma spadła z jakością

 

Do tego Rollanda 255 będziesz męczył ciągnik...jak Ci pójdzie dużo materiału przy szybkiej jeździe to może się dusić. Jeśli jesteś cierpliwy i chcesz zwijać na pół gwizdka możliwości prasy to prosze...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prasa to tego NH miała by być na 2 może 3 sezony później kupił bym coś około 115 koni. Także, te 3 sezony mógłbym się pomęczyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poettinger    22

co sądzicie o prasoowijarce Claas Rolland 455 UNIWRAP? jest ktoś co taką posiada? bo wlasnie nad nia sie zastanawiam albo nad Varint 385 RC z owijarką samozaładowczą Vicona. który zestaw lepiej polecacie i dlaczego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie pierwszy zestaw. Dlaczego ? Miedzy innymi dlatego, ze potrzebna jest jedna osoba, jeden ciągnik, mniej paliwa, robota szybciej wykonana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jeżeli ta owijarka miałaby być z przednim załadunkiem i podczepiona do prasy to wybrałbym zestaw nr 2, a to dla tego że w kiszonce zmiennokomorową uzyskasz lepszy zgniot a jak będziesz chciał prasować słomę to odczepiasz owijarkę i w słomie szybciej będzie można pracować nie tracąc czasu na przeładowanie beli przez owijarkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

@gazi

Można tez składować po dwie belki obok siebie i zmniejszyć czas załadunku bel słomy o połowę.

Edytowano przez farmersNHtd95d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

niby można ale i tak bez owijarki jest szybciej w słomie, a poza tym robiąc bele słomy np 180cm i tak zaoszczędzi sporo czasu na załadunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GranitParts    0
Napisano (edytowany)

Moim zdaniem najlepsze zwijki to krone i sipma.Mam krone zrobiła 6000 balotów i jedyna awaria to łozysko za 60zł.POLECAM

 

 

Do Sipmy i warfamy masz tutaj części: Prasy

Edytowano przez GranitParts

Zapraszamy niedługo do Sklep-Granit.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82
Napisano (edytowany)

jeżeli ta owijarka miałaby być z przednim załadunkiem i podczepiona do prasy to wybrałbym zestaw nr 2, a to dla tego że w kiszonce zmiennokomorową uzyskasz lepszy zgniot a jak będziesz chciał prasować słomę to odczepiasz owijarkę i w słomie szybciej będzie można pracować nie tracąc czasu na przeładowanie beli przez owijarkę

 

Czyli najlepsza byłaby LELY RPC 445 Tornado czyli prasoowijarka zmiennokomorowa ;) Zna ktoś może jej cenę? Edytowano przez ejczbio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poettinger    22

ogólnie słomy to mniej sie robi tak ok 300 bel moze troche wiecej ale za to kiszonek duzo a ta ta prasoowijarka ma mps i tez ładnie dobija bele i jedna osoba jest potrzebna do roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepsza byłaby LELY RPC 445 Tornado czyli prasoowijarka zmiennokomorowa ;) Zna ktoś może jej cenę?

Około 250 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

zalezy do czego chcesz jeej uzywac. napisz do kolegi "ZETOR10045" on ma tak wiem ze mieli problemy ze słoma ale naspawywali na walcach cos i pomogło.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić belarkę zagraniczną około 100 tyś. z rotorem a mam tylko 82 kuce i jaka belarke ten ciagnik pociagnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matii3512    0

ja mam sipme z 569/1 z 2003 roku pracuje na 80ha łąk i 60ha prasowania słomy i narazie oprócz głównego łancucha i trzech łożysk nic sie nie zepsuło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

sipma i 80ha to porazka po całosci chyba pierwszy sezon i tylko łąncuch i łozyska ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik321    0

Witam! Mam problem ze swoja prasa (john deere 550) ostatnio przy prasowaniu suchego siana podbieracz podawal siano do komory a pasy i walek wyrzucaly czesc materialu z powrotem na podbieracz... jaka moze byc tego przyczyna prosze o szybka odpowiedz bo nie dlugo musze prasowac nastepna lake i nie wiem co robic:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angus    0

Witam użytkowników prasy KRONE KR 130. Podzielcie się doświadczeniami co do tej prasy. Robiła by głównie siano kiszonkę i słomę. ZA odpowiedzi dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

Witam,

Ja nie posiadam własnej prasy, ale najbardziej przekonany jestem do pras John Deere. Od kilku lat słomę mi kuzyn prasuje John Deerem zmiennokomorową i bardzo mi się podoba. Słoma jest dobrze zbita, baloty zachowują kształt, a poza tym jak sobie tak 1,80 bele do budynku wstawie to mi na tydzień starczy przy moim chowie. Inna sprawa, że jak jest bela dobrze zbita to jest mniej belek, a słomy tyle samo, a wiadomo, że jak mniej belek ciaśniej zbitych to i mniej miejsca na ustawienie ich potrzeba.

Do siana i sianokiszonki to biorę sąsiada z jego carraro 120x120, bo jest pod ręką, a siano nie musi być tak mocno zbite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Tylko ta słoma moicno zgnieciona to jest gówno warta, bo nie chłonie wilgoci i trzeba jej dwa razy tyle zużyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj