Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#781 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 10:56

którą prasę zwijającą wybrać a co sądzicie o takiej http://otomoto.pl/vi...26l-A15132.html nadawałaby się do sianokiszonki? i jakie pasy są lepsze takie jak ma JD karbowane czy takie jak tu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 18:13
  •  

#782 Share kamil19873

kamil19873

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:rolnictwem

Napisany 03 październik 2010 - 11:46

którą prasę zwijającą wybrać A co sądzicie o zwijającej prasie Metal Fach z Sokółki??? bo zmierzam nową taką kupić.

#783 Share TOMEK0603

TOMEK0603

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 03 październik 2010 - 18:39

którą prasę zwijającą wybrać Co myślicie o prasie Feraboli trotter? http://moto.allegro....1250633354.html Czy ta cena za ten rocznik nie jest za mała?

#784 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 03 październik 2010 - 19:01

którą prasę zwijającą wybrać widziałem ją na żywo i powiem tak odpuść sobie, na zdjęciu jeszcze jako tako wygląda a w rzeczywistości rdza rdzę pogania, blachy pordzewiałe niektóre już chyba dorabiane i malowane na jakiś czerwony kolor, z tego co pamiętam to miała jeden "grzebień" z rotora wyrwany, i coś przy podbieraku cięte, spawane, "palnikowane" łańcuchy do wymiany chyba wszystkie i nie wiadomo jaki stan łożysk ale cudów bym się nie spodziewał bo jak ją oglądaliśmy to stała zarośnięta w krzakach, a i sprzedający nie bardzo wiedzą co i jak bo nie udało sim się odpalić sterownika i uruchomienie polegało na podpięciu wałka (nawet zaczepu nie udało się podpiąć do ciągnika którym dysponowali) i pokręceniu trochę, ogólnie efekt słaby i wrażenie też nienajlepsze

#785 Share pasjonat36

pasjonat36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 03 październik 2010 - 19:07

którą prasę zwijającą wybrać Cena chyba za bardzo niska. Ale zawsze można pojechać i obejrzeć.

@qazi Gdzie ty taka prasę spotkałeś z którego roku była, prasa zachodnia ale od czołówki sporo odstaje.
Happiness is easy

#786 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 03 październik 2010 - 19:16

którą prasę zwijającą wybrać oglądałem tą z linku wyżej, jest w okolicach Kobylina Borzymy, dokładniejszą nazwę miejscowości to mogę podać na PW jak ktoś jest zainteresowany, a rok tak jak w ogłoszeniu widać 2003 pokrywa się z metką na prasie,

taki sam model tylko że wbudowany w owijarkę firmy zaczynającej się na "g") nazwy nie pamiętam teraz ale są to chyba dość popularne owijarki koloru niebieskiego ) był jakiś miesiąc temu w stawiskach w Agrotechniku jakby ktoś chciał porównać, a nowe takie prasy sprzedają w Nowej wsi Ełckiej http://otomoto.pl/pr...cut-A13595.html

#787 Share TOMEK0603

TOMEK0603

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 04 październik 2010 - 18:17

którą prasę zwijającą wybrać To jaką prase byście polecili bo szukam jakieś tak do 20tyś.

#788 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 04 październik 2010 - 18:25

którą prasę zwijającą wybrać zależy czego oczekujesz od prasy, i jakiego konia do niej masz

#789 Share gabo89

gabo89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 05 październik 2010 - 08:11

którą prasę zwijającą wybrać Witam wszystkich!! Mam pytanko co sadzicie o prasie NH 644 walcowo-pasowej czy moj c-360 sobie z nia poradzi jak sie nastawi ja na slabszy zgniot i małe baloty?? Narazie to jest c 360 ale myslimy o zakupie wiekszego ciagnika ale nie w chwili obecnej. :D czy jest łatwa w obsłudze bo nigdy nie mielismy do czynienia z prasą rolująca. Posiada ona troche elektroniki czy jest z nią duzy problem?? Na taka prase mam do wydania 20k. Narazie ma pracoewac w sianie i slomie, a w przyszlosci moze do sianokiszonki. :) Przykładowe prasy :
New holland 644
http://allegro.pl/ne...1244394635.html
Dzieki za Odpowiedzi. Pozdrawiam!!

#790 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 05 październik 2010 - 10:22

którą prasę zwijającą wybrać do tej drugiej to jak z opisu wynika są noże wiec 60 raczej bym nawet nie zapinał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#791 Share TOMEK0603

TOMEK0603

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 05 październik 2010 - 16:41

którą prasę zwijającą wybrać Mam Farmtraca 675DT to co byś polecił myślałem nad jakąś DF, Galigani może krone

#792 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 05 październik 2010 - 18:32

którą prasę zwijającą wybrać do 20 tys to może DF 2,30 ale nie wiem czy takie występowały z szerokim podbierakiem albo jakby trochę ponad 20k to może i znajdzie się ładną DF 3.20 albo jej odpowiedniki spod Greenlanda, Vcona, co do Krone to słyszałem że są lekkie na ciągnik i za ok 20 k można kupić już KR 130 z ładnym wyposażeniem,
sam do ciągnika podobnej mocy mam teraz pasówkę Greenlanda RV 126L OC i powiem szczerze że chyba bym jej nie polecił do ciągnika takiej mocy bo chociaż bele naprawdę ładne robi to niestety prędkość zestawu nie powala bo max dla niego to chyba tylko ok 5km/h

#793 Share Skrzypek

Skrzypek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 06 październik 2010 - 03:41

którą prasę zwijającą wybrać Claas Rolant 46-najlepsza.

Edytowany przez robertbara, 08 październik 2010 - 18:09.
Brak uzasadnienia

#794 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 06 październik 2010 - 20:40

którą prasę zwijającą wybrać @Skrzypek mógłbyś podać jakieś sensowne argumenty?
Polecam pasową zmiennokomorową ,ponieważ: robisz balota jakiej chcesz wielkości,zwija od samego początku(palca nie wciśniesz, a noga zaboli jak kopniesz), mniejsze zapotrzebowanie na moc(nie obciąża tak mocno ciągnika),prosta budowa(4 zębatki i 2 łańcuchy + pasek klinowy).

#795 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 06 październik 2010 - 22:04

którą prasę zwijającą wybrać + drogie pasy
łańcuchowa też jest prosta tyle że dobija w końcowym etapie, pas Ci pęknie i spinka a spinek całe życie nie będziesz dawać więc pasy a pasy są drogie. łańcuch jest długowieczny i nie naciąga się tak ragicznie jak niektórzy mówią. Różni ich jedynie moment zgniotu

#796 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 06 październik 2010 - 22:22

którą prasę zwijającą wybrać Ceny pasa na allegro 60-80zł za metr, wymienia się tyle ile trzeba (a nie cały pas),pas nie pęknie,prędziej spinka puści jak jest wytarta, a spinek na jednym pasie może być dużo i nic to nie szkodzi.Nawet kiedy puści spinka można dalej prasować i dokończyć zbieranie(bez 1 pasa zebrałem parę ha i nie było problemu).Widziałeś z bliska balota po zmiennokomorowej?Jest duża różnica przy rozwijaniu np.słomy po takiej prasie.Pasy są długowieczne(do ok.15 tys. bel) i w miarę tanie(60 - 80zł), a jaka jest cena łańcucha do np. Krone?Powiedz@tomi.

#797 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 07 październik 2010 - 08:31

którą prasę zwijającą wybrać Nawet mnie ceny łańcucha nie obchodzą bo prasa zgnije i łańcuch razem z nią :blink: w krone kupuje się kawałki łańcucha trzy ogniwa bodajże i to wszystko ale nie wiem czy wiesz łańcuchy nie wysiadają główne od komory tylko czasem się wymienia te co przekazują napęd z WOMu na całą prase ale toteż rzadkość, więc ten chwyt Ci nie wyszedł :D 10tys łańcuch może kosztować do sipmy ale dokładnie się nie orientuje bo jeszcze nie słyszałem o tym żeby ktoś wymieniał łańcuch.

#798 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 07 październik 2010 - 21:46

którą prasę zwijającą wybrać Chciałem żeby było porównanie ewentualnych napraw prasy, a nie chwyt.Te 3 ogniwa też coś przecież kosztują.Mit o drogich pasach obaliłem.Powtórzę pytanie- widziałeś balot po zmiennokomorowej z bliska i jak się go potem rozwija?Jest spora różnica.

#799 Share limousine

limousine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 08 październik 2010 - 17:14

którą prasę zwijającą wybrać @tomi382 nie widział na oczy prasy pasowej ani łańcuchowej zmiennokomorowej i dletego taki głupoty wypisuje.

@jako512 taka ciekawostka znajomy ma prase pasową Welgera i ma na liczniku ponad 40 tyś. balotów i jaszcze żaden pas nie był zerwany.
Case 5140, NH T5060+MX T8, Zetor 7011, C330, Kramer 412

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#800 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 08 październik 2010 - 18:17

którą prasę zwijającą wybrać

Claas Rolant 46-najlepsza.

Takie odpowiedzi nic nie wnoszą do tematu, oprócz Claasa są inne porównywalne maszyny, po za tym jeśli już najlepsza to pracowałeś jakąś inną, porównujesz do jakiej innej maszyny?

+ drogie pasy
łańcuchowa też jest prosta tyle że dobija w końcowym etapie, pas Ci pęknie i spinka a spinek całe życie nie będziesz dawać więc pasy a pasy są drogie. łańcuch jest długowieczny i nie naciąga się tak ragicznie jak niektórzy mówią. Różni ich jedynie moment zgniotu

Pas wytrzymuje ponad 20 tys bel, ja mam 19 tys i dopiero spinki powymieniałem. Łańcuch nie jest długowieczny, dużo głośniejszy, cięższy.