Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#741 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 19 sierpień 2010 - 06:57

którą prasę zwijającą wybrać dlaczego myslicie ze walcowki sa lepsze do pasowek?

u mnie wszyscy co mieli walcowe przesiedli sie na pasowe i nie ma zadnych problemow. Zobaczcie wage tej samej beli zrobiona pasowa a walcowa. Mialem metal-fach (fakt ze to nie porownanie) i bela wazyla 400kg (120cm) a teraz viconem nawet 600kg o tej samej srednicy

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 12:25
  •  

#742 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 18:36

którą prasę zwijającą wybrać ja ma prase Deutz Fahr Gp 2.30 a to to samo co vicon i bele są dobrze zbite więc polecam te prasy a że wszyscy chwalą pasówki bo tak dobrze zbijają od samego początku ale mi akurat to nie jest potrzebne bo wiem że walcówka więcej wytrzyma niż pasówka ale każdy sam decyduje o wyborze

#743 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 07:19

którą prasę zwijającą wybrać mam pytanie do użytkowników pras pasowych, czy da się nimi prasować świeżo skoszoną trawę, albo nawet mokrą trawę ze śniegiem? albo jak jest trawa na mokrych torfowych łąkach i jest w niej trochę ziemi to czy nie okleja się błoto na pasy?

#744 Share pimper21

pimper21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ,mechanika,zetor ,wędkarstwo

Napisany 22 sierpień 2010 - 09:11

którą prasę zwijającą wybrać a co powiecie o prasie Welger supertino 1200 :) ??
Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

#745 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 10:00

którą prasę zwijającą wybrać Co do simpy sam miałem czerwoną z 98 roku obecnie posiadam Claasa Varianta 280 z 2006 roku wiec dzień do nocy zaczynając od zbijania wydajności i awaryjności o warunkach pracy nie wspomnę claasa posiadam 3 lata bez awarii simpa w życiu by tego nie wytrwała a co do zielonych to już wogóle nie ma co komentować. A która lepsza presa każdy żyd swoje gó..... chwali powiem tak nie narzekam i bym się nie zamienił. Pozdrawiam

#746 Share pimper21

pimper21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 11:10

którą prasę zwijającą wybrać a jaką byście polecili mi prase rocznie robiła by 500 blotów na sezon ?? :)

a ta poszła by z zetorem 8011??
:)

http://allegro.pl/it...k_stan_bdb.html

taką do 20 tyś. :)
Zetor Team

#747 Share henry19

henry19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 13:23

którą prasę zwijającą wybrać @piotras ile rocznie bel zwijasz??
ja mam sipme farma II zwijam srednio 2500 bel/rok i uwazam ze jest to za slaby sprzet na tako ilosc, chociaz akurat moja maszyna nie jest awaryjna, problem jest w tym ze praca to maszyno zajmuje za duzo czasu

#748 Share ZirakS

ZirakS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:Webmasterka, rolnictwo, motoryzacja, informatyka

Napisany 22 sierpień 2010 - 13:34

którą prasę zwijającą wybrać Sipma Power Cut :) Moim zdaniem jest najlepsza posiada wiele ciekawych funkcji bardzo przydatna na większe gospodarstwa a w zasadzie dla hodowców bydła ponieważ posiada ona cięcie trawy a to bardzo pomaga w sianokiszące (lepiej się zakisza) no i owijanie siatką w standardzie też bardzo pomocne przy robieniu sianokiszonki.
Nie zezwalam na wynoszenie moim zdjęć poza portal bez mojej zgody. Zapytaj mnie o to ;)
Zapraszam na mój kanał na YouTube, znajdziesz mnie pod nickiem StudioUrsus4514

#749 Share pimper21

pimper21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 19:23

którą prasę zwijającą wybrać a co powiecie o JD 550 ?? jak z częściami jak sobie radzi i ile kosztuje śr. ?? i do jakiego ciągnika :) a no i czy ona posiada rotr?? :) tak czy inaczej nie bede kupował teraz tylko wiosna po dopłacie :) ale wole już szukać dobrej firmy :)
Zetor Team

#750 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 23 sierpień 2010 - 07:50

którą prasę zwijającą wybrać ZirkaS a wiesz, że dużo zachodnich producentów miała to w latach 90'? Fakt Sipma tez robiła na export, chrzestny taką kupił no i wiele nie zrobił awaria za awarią, rok niby jeszcze dobry bo "czerwony"(1997). Te czerwone to jeszcze w miarę były, a te zielone... jakość o wiele słabsza. Dla mnie najlepsza prasa to Welger RP 535 w full wyposażeniu. :)
KPK - Ochrona

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#751 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 23 sierpień 2010 - 08:28

którą prasę zwijającą wybrać Ja posiadam czerwoną Sipmę Farmę z z lat 97-99 (nie pamiętam dokładnie) to przez te 11-13 lat z awarii to tylko urwany łańcuch ten z przodu po prawej stronie i jak to w każdej odstająca klapa przy dobijaniu belki. :)
A co powiecie na temat nowych Krone? Ile kosztują i jak z ich jakością?

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#752 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 23 sierpień 2010 - 17:51

którą prasę zwijającą wybrać Krone sama w sobie jest wytrzymała :) 155KM 16145 z KR 160 i na 2 szosowej przy dobijaniu wskazówka lekko skacze od temperatury i prasa działa luksusowo a w sipmie odrazu łańcuch sie rwał przy dobijaniu

#753 Share Lukasz5714

Lukasz5714

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 23 sierpień 2010 - 18:44

którą prasę zwijającą wybrać Tylko Krone jest 2 razy droższa niż Sipma :)
Na pewno nowa Krona lepsza jest niż Sipma, ale nie wiele osób stać na nową Krone, a jak bym miał kupić używaną Kronkę to wolał bym kupić Sipme Power Cut :)

#754 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 24 sierpień 2010 - 07:36

którą prasę zwijającą wybrać Czemu na forum nadal są tacy, którzy uważają, że nowe to nowe? Za 30tys można już kupić sobie super prasę, a za cenę nowej Sipmy jest coś powyżej 2002, w tym i Krone 1250 z nożami, siatką, cent. smarowaniem i szerokimi kapciami, i nie porównujcie tu tych pras bo to przepaść. Nowa Sipma sprawi Ci o wiele więcej kłopotów, jeśli już chcesz coś tańszego to NH.
KPK - Ochrona

#755 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 24 sierpień 2010 - 08:14

którą prasę zwijającą wybrać "Czemu na forum nadal są tacy, którzy uważają, że nowe to nowe?" Bo często do nowej maszyny przez wiele lat nie zaglądasz, tylko smarujesz i w pole a w używce nigdy nie masz pewności że coś ci nie siądzie ale ja już się przekonałem co lepsze, czy nowe ale słaba marka czy stare markowe, 13-letni polonez to już rzadkość na polskich drogach a taki zwykły golf 89r. który jest już pełnoletni czasem w ogóle nie jest pordzewiały. Ja się teraz z tatem śmieję że jak sprzedawaliśmy 12-letniego Poloneza to już rdzę gołym okiem było widać a 12 letnie Audi a4 nawet żadnego odprysku nie ma. :)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#756 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 10:05

Krone sama w sobie jest wytrzymała :) 155KM 16145 z KR 160 i na 2 szosowej przy dobijaniu wskazówka lekko skacze od temperatury i prasa działa luksusowo a w sipmie odrazu łańcuch sie rwał przy dobijaniu

150 konny ciągnik ma ciężko w tej prasie? Dla mnie taka prasa to ciągnik 100 koni to maks. Ja swoją zrobię ponad 50 bel słomy i ciągnik 100 koni mało ją czuje, do tego spalanie nie przekracza 10 litrów/h.
Jedno jest pewne, jak ktoś kupi porządną pasówkę to j nie wróci do walcówki czy łańcuchówki, mam w terenie mnóstwo przykładów.
Zalety: małe zapotrzebowanie na moc, cicha praca, średnica balotu do wyboru, balot zbity od samego początku, brak efektu stawania suchej beli w komorze.

#757 Share Lukasz5714

Lukasz5714

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 14:33

którą prasę zwijającą wybrać Przecież mało kto sprzedaje prasę jeśli jest dobra, przeważnie są jakieś usterki i nie dociągnięcia ze strony producenta i taką prasą porobią parę lat a później stoi u handlarza a oni biorą nową. :)

Krone sama w sobie jest wytrzymała :) 155KM 16145 z KR 160 i na 2 szosowej przy dobijaniu wskazówka lekko skacze od temperatury i prasa działa luksusowo a w sipmie odrazu łańcuch sie rwał przy dobijaniu

A jaki miałeś łańcuch główny???
oryginalny czyli 16 BX??? zależy jeszcze a jak sipma i jak się nią pracuje chodzi mi o zamykanie i podnoszenie klapy. Ja miałem 16B to się rwał ale jak kupiłem 16 BXX to już się nie rwie. :)

#758 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 15:41

którą prasę zwijającą wybrać @Robert a jaką porządną pasówkę można kupić do 25k, co możesz powiedzieć o takiej Vicon rv187

#759 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 17:20

A jaki miałeś łańcuch główny???
oryginalny czyli 16 BX??? zależy jeszcze a jak sipma i jak się nią pracuje chodzi mi o zamykanie i podnoszenie klapy. Ja miałem 16B to się rwał ale jak kupiłem 16 BXX to już się nie rwie. :)

Zapewne ten słabszy a prasa 276/1 96r, w pasowych masz cały czas obciążenie to chyba gorzej wpływa na ciągnik. A w stałokomorowych na luzie lecisz kawał pola i w ost chwilach jest cięzko czyli łatwiej zniesie stałokomorowe. Plusem pasuwek jest właśnie cała bela zbita i większa prędkość prasowania no i są ciche :) może kiedyś się skuszę na JD590 :) ale narazie Krone daje rady i zero awarii, nawet łożysko nie wymienione a cały okres: od pierwszych balotów sianokiszonki do ost balota słomy stoi pod chmurką i na deszczu. ( wszystkie jej części to jeszcze oryginał ) Znajomy kupił JD 590 (używka)za 25tys więc także cena przemawia za JD

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#760 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 19:16

którą prasę zwijającą wybrać Witam. Mam prasę Krone KR 125 owijanie na dwa sznurki i siatka. Gorąco polecam wszystkim którzy potrzebują prasy do 20 tys. Jest to prasa czerwono zielona - przejściówka bo model taki jak te zielono zielone tyle że kolor inny. Rolki zbite dobrze, MF 255 ma co robić w kiszonce ale słoma, siano idzie bezproblemowo. Jedyny minus to podbierak 140cm.

Piszecie tutaj na temat pras pasowych - owszem do słomy/kiszonki są bardzo dobre bo nie ma w rolce niezbitego "komina" jednak do siana lepsza łańcuchowa. Czasami siano ma ciut większy % wilgotności i zbita rolka psuje się. Np w tym roku ręcznie suszyłem 2ha siana - traktor na polu był 3 razy - koszenie, roztrząsanie (potem tak polało że jedyne co zostało to grabie i widły), rolowanie- rolki robiłem mniej więcej takie 5 rolek = 3 rolki dobrze dobite i siano się nie zmarnowało. Pasową mógłbym zrobić mniejsze ale ubite tak samo jak te normalne.
Walcowej osobiście nie polecam - sąsiad miał i sprzedał. Słoma się blokowała, nie chciało jej podawać, prasował albo z rana albo wieczorem żeby troche wilgotniejsza była i jakoś szło. Słyszałem o naspawywaniu drutów na walce żeby się nie dławiło. Kiszonke zwinie dobrze bo mokry materiał.

Chciałbym w przyszłości kupić prasę Krone KR 130 S http://allegro.pl/kr...1192268065.html - o taka. Może orientuje się ktoś jakie ma zapotrzebowanie na moc?

Jeszcze jedno pytanko, czy jest możliwość "wyłączenia" rotora i pracy bez niego?