Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#701 Share wertus

wertus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    i budowlane

Napisany 04 czerwiec 2010 - 14:18

którą prasę zwijającą wybrać Dokładnie na wysokości kół, górne widać na zdjęciu u tego handlarza z linku, takie zielone kółka. Dolne sprawdzisz jak będzie podniesiona klapa, wtedy łańcuch pójdzie w górę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 21:05
  •  

#702 Share rumcajs9

rumcajs9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 04 czerwiec 2010 - 14:20

którą prasę zwijającą wybrać to jak będą zdarte to znaczy że już się nakręciła ?

#703 Share wertus

wertus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
    i budowlane

Napisany 04 czerwiec 2010 - 14:25

którą prasę zwijającą wybrać To znaczy, że ktoś za bardzo nie dbał o prasę, wytarte będą tylko wtedy jeśli rozleciały się łożyska. Przy kupnie trzeba sprawdzać wszystko, to jest najczęstsze miejsce gdzie mało kto zagląda :D

#704 Share rumcajs9

rumcajs9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 04 czerwiec 2010 - 14:28

którą prasę zwijającą wybrać powiedz co jeszcze warto sprawdzić

#705 Share wertus

wertus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
    i budowlane

Napisany 04 czerwiec 2010 - 14:37

którą prasę zwijającą wybrać Z ważniejszych rzeczy to wszystko, no i zwróć uwagę na wałek od prasy(przekażnik) aby miał sprzęgło przeciążeniowe, starszego typu Krone nie miały go, tylko taką śrubę co się ścinała, handlarze lubią takie wciskać. Ten na zdjęciu jest ok :D

#706 Share rumcajs9

rumcajs9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 04 czerwiec 2010 - 16:16

którą prasę zwijającą wybrać wielkie dzięki

#707 Share Przemek1988

Przemek1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 04 czerwiec 2010 - 20:03

którą prasę zwijającą wybrać Ja mam pytanie dotyczące John Deere 590, mianowicie chcę taką kupić, ale jeszcze nie koniecznie teraz i chodzi mi o jej cene, bo teraz trzeba liczyć min. 22 tys. zł, a na jesień, po sezonie ile można taniej ją kupić? Orientuje się ktoś może? Czy warto czekać z zakupem? I jeszcze jakie opinie o niej macie? Dzięki za odpowiedzi :D

#708 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 18 czerwiec 2010 - 09:49

metal-fach z-562

uzasadnij swój wybór

#709 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 06:13

którą prasę zwijającą wybrać Witam, zamierzam zmienić swoją prase rolującą bo już mam dosc awarii. Mam metal-facha z 2001roku czyli to były pierwsze modele i wtedy uczyli sie dopiero te prasy robic.... Teraz chce kupić cos porządnego w ramach PROW-u wiec ma to byc prasa nowa. Rocznie robie 1500-1800 bel u siebie (połowa to sianokiszonka, reszta to słoma) + ewentualnie cos na zarobku. Coraz poważniej zastanawiam sie nad prasa fendt 2600VS lub MF 167VS (prasy takie same tylko barwy inne). W słomie wiadomo ze nie bedzie problemu tylko jak sobie dadza rade w kiszonce? Sa to prasy pasowe a z taka nie mialem stycznosci i nie wiem jak sie sprawuja w prasowaniu sianokiszonki. Moze cos doradzicie. Z gory dzieki.

#710 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 06:20

którą prasę zwijającą wybrać A co w niej się psuje ?-mam też taki model-bel robię troszkę mniej ale żeby była awaryjna to bym nie powiedział (na początku jedynie pękały łańcuszki od podbieracza-ale poradziłem sobie).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#711 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 06:32

którą prasę zwijającą wybrać łańcuszki na podbieraczu zrywało-dałem wzmocnione, wydarta bieżnia podbieracza, ukręcona oś podbieracza, pęknieta rama klapy tylnej-siłownik ją wyrwał nie wiedzieć czemu, problem z owijaniem sznurka-ten podajnik co jezdzi zacina sie jak dojeżdza bo brzegu i rwie sie sznurek, 4 wymiany łozysk na podbieraczu, przy mocnym scisku ukręcają sie rolki... szajs

#712 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 06:44

którą prasę zwijającą wybrać Ty masz podbieracz na łożyskach ?-ja mam na tulejkach-ale prasę mam z bodajże 2003 (2002 ?)-do tej pory to tylko jedno łożysko mi padło-ten podajnik potrafi się zaciąć jak pod tą obudową (w rogach) zbierze sie kurz,smar i co tam jeszcze  ;)-wystarczy raz na trzy  :D lata wyczyścić.

#713 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 09:16

którą prasę zwijającą wybrać co do podajnika to nie jest wina kurzu bo ja to czyszcze po kazdym sezonie i nawet wczoraj robilem 50 bel to ciągle mi sie zacinalo i rwało sznurek, a brudu tam nic nie ma wiec nie wiem jaka jest przyczyna. A co do łożysk na podbieraku to mi chodzi o główną oś podbieraka, tam zmieniałem łożyska a nie na na rolkach przy palcach. Jak dla mnie to ta prasa jest niedopracowana i pozbede sie jej jak najszybciej, dosc dlugo sie juz nia meczyłem. A wracając do mojego wątku który mnie najbardziej interesuje to co sądzicie o tych prasach fendt i mf?

#714 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 10:07

którą prasę zwijającą wybrać Jaka tam jest prowadnica do sznurka? Jeśli jest metalowa to sprawdż czy sie nie zrobiły tam ostre krawędzie, wytarte przez stosowanie różnych grubości sznurka. Miałem tak u swojej że robiłem sznurkiem 700-ką, a jak zmieniłem na 500-kę to co chwile się zrywało. Zobacz czy na obwiązanym balocie nie masz postrzępionego sznurka, jeśli tak to pilnik do ostrzenia łańcucha piły spalinowej załatwi sprawę ;)

#715 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 10:17

którą prasę zwijającą wybrać prowadnica jest ok, sznurek nigdzie nie jest postrzępiony. gładki tak jak w kłębku

#716 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 18:58

którą prasę zwijającą wybrać Poluzuj osłone prowadnicy sznurka (tą co przysłania łańcuszek który napędza podawanie sznurka) tam są bodajrze śruby na 13 klucz od góry i podnieś ją deko do góry i powinno pomóc.

#717 Share sim12

sim12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 22 czerwiec 2010 - 19:35

którą prasę zwijającą wybrać jaką prasę kupić do mtz 80 ?? myślę nad claasem rolantem 65 . Jaką byście mi doradzili żeby do 10 tysiecy złotych kupić dobrą??

#718 Share wertus

wertus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
    i budowlane

Napisany 22 czerwiec 2010 - 19:58

którą prasę zwijającą wybrać Nie kupuj Classa, drogie części, a po za tym ciężko będzie miał w niej. Do 10 tys. to ciężko coś wybrać, ja bym polecił Jd 550, Welgera rp12(ma bardzo wąski podbieracz), Deutz Fahr GP 220,230,250(120x150), Carraro, Krone. W tych pieniądzach to naprawdę ciężko będzie coś dobrego kupić z tych wymienionych, raczej coś do remontu.

#719 Share duszekl

duszekl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 17:39

Moim zdaniem John Deere to najlepsza prasa.

ja bym pomyślał nad clasem np: variant 280 a ma byc nawa czy uzywana

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#720 Share kingway

kingway

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 06 lipiec 2010 - 14:03

którą prasę zwijającą wybrać najlepiej nh łożyska możesz sam dorobić a w przypadku jd są chyba jak się nie mylę sześciokątne ale też są dobre ale ja mam nh i polecam