Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#661 Share emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 07 kwiecień 2010 - 17:06

którą prasę zwijającą wybrać Po jednym sezonie prasowania to wydaje mi się, że najciężej to ma w słomie, a w sianokiszonce radzi sobie dobrze, tylko wiadomo że szybko nie pojedziesz bo 60tka jest za słaba.
Deutz is Power!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 20:22
  •  

#662 Share Adex

Adex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 17:55

którą prasę zwijającą wybrać A poleciłbyś mi taki sam zestaw jaki ty masz(welger rp 12 i c 360)? Jak sądzisz opłaca się kupować takiego welgera do 60-siątki?

#663 Share emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 07 kwiecień 2010 - 18:21

którą prasę zwijającą wybrać Ja mam Welgera rp12s czyli posiada funkcję owijania siatką. Jak najbardziej polecam na mały areał bo jeżeli masz dużo do prasowania to nie bardzo bo wolno idzie robota. Przez ten sezon jeszcze nie miałem żadnej awarii z tą prasą. Ja planuje kupić jakiś większy ciągnik do tej prasy, a i bym był zapomniał ma tylko jeden minus a mianowicie wąski podbierak, ale ja z tym nie mam za dużego problemu. Jednym słowem mogę Ci ją z czystym sumieniem polecić :lol:
Deutz is Power!

#664 Share Adex

Adex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 18:55

Ja mam Welgera rp12s czyli posiada funkcję owijania siatką. Jak najbardziej polecam na mały areał bo jeżeli masz dużo do prasowania to nie bardzo bo wolno idzie robota. Przez ten sezon jeszcze nie miałem żadnej awarii z tą prasą. Ja planuje kupić jakiś większy ciągnik do tej prasy, a i bym był zapomniał ma tylko jeden minus a mianowicie wąski podbierak, ale ja z tym nie mam za dużego problemu. Jednym słowem mogę Ci ją z czystym sumieniem polecić ;[

Aha to bardzo dziękuje za polecenie. Prasowania nie będzie zbyt dużo to będzie można pomyśleć nad welgerem. :(
Jeszcze raz dzięki :lol:

#665 Share pio46

pio46

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 11:14

ja kupiłem nh br 6090, bo wydaje mi się, że to porządna prasa za rozsądne pieniądze, gdyby cena nie grała roli kupiłbym krone

A te rozsądne pieniądze to znaczy: ile taka kosztuje?

#666 Share marceli

marceli

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 12:23

którą prasę zwijającą wybrać @edwin nie pamiętam dokładnie ale tam są malutkie otwory o jeden rozmiar chyb je zwiększyłem i lata klapa jak trza

#667 Share SAMIK

SAMIK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 17:46

którą prasę zwijającą wybrać Witam
Przymieżam sie do zakupu prasy rolującej i mam 2 do wyboru Claas 46(22000 zl) lub Jd 580 (29000 zl). Posiadam 30 hektarowe gospodarstwo, prasa głownie byłaby użytkowana w słomie ale też troszke siano i sianokiszonki, posiadam 95-konny ciągnik. Porsze Was o doradzenie co wybrać czy jest sens dopłacać do JD przy takim areale , czy Claas wystarczy. Iprosiłbym o opinie na temat Claas 46. Pozdrawiam i z góry dziękować ;)

==> Ruch Narodowy <== Mój Avatar to nie hrabia tylko ALI G 

#668 Share Antek21

Antek21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 29 kwiecień 2010 - 18:30

którą prasę zwijającą wybrać ja prasuje Farma II z łancuchowa-walcowa komora i nie ma żadnego problemu nawet jak słoma jest sucha jak pieprz.
:)

#669 Share wieszczyczyn

wieszczyczyn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, majsterkowanie, motoryzacja

Napisany 30 kwiecień 2010 - 20:42

którą prasę zwijającą wybrać Nie chcę zakładać nowego tematu więc się zapytam tu czy ktoś z was pracował na takiej prasie bo się strasznie nagrzałem na taką http://moto.allegro....john_derre.html i chcę poznać wasze opinie

#670 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 30 kwiecień 2010 - 21:02

którą prasę zwijającą wybrać weź taka z szerokim podbieraczem a nie wymienisz na żadną inną sąsiad miał taka i narzekał że ciężko się prasuje przez ten podbieracz bo jak zrobisz pokos wąski to jest gruby a jak się rozrzuci na ok 2 metry to się leci i nie patrzy na nic
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 01 maj 2010 - 00:16

którą prasę zwijającą wybrać Wygoda na pierwszym miejscu bo po co śmigać po dwa razy te sam pokos? U mnie po claasie sipmą jeździł na dwa razy bo nie ogarniał małym podbieraczem i baloty były nieco skośne hehe

#672 Share Antek21

Antek21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 02 maj 2010 - 18:19

którą prasę zwijającą wybrać Bierz z szerokim podbierakiem bo na tą tylko szkoda nerwów.... jaka to praca jak bendziesz musiał jeżdzić weżykiem albo 2 razy...takie moje zdanie
:)

#673 Share pawelwlosty

pawelwlosty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 02 maj 2010 - 20:52

Bierz z szerokim podbierakiem bo na tą tylko szkoda nerwów.... jaka to praca jak bendziesz musiał jeżdzić weżykiem albo 2 razy...takie moje zdanie

I koniecznie z siatką bo na sznurek to szkoda czasu :rolleyes:
Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

#674 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 02 maj 2010 - 21:37

którą prasę zwijającą wybrać dobrze radzicie; szeroki podbierak, siatka do tego najlepiej szerokie opony tylko z tych 11500zł. zrobi się 21500zł. A ja Ci powiem że jeśli potrzebujesz prasę na własne potrzeby i słomę zbierasz po Bizonie to ta w zupełności wystarczy. W poprzednim sezonie podobną zrobiłem blisko 1000 bel i jakoś katastrofy nie było, owszem w naprawdę tęgiej słomie zdarzyło się że kilka omijaków zostało ale to chyba nie powód do rozpaczy.

#675 Share wieszczyczyn

wieszczyczyn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, majsterkowanie, motoryzacja

Napisany 03 maj 2010 - 04:00

którą prasę zwijającą wybrać no bo właśnie tutaj znajomy wziął z wąskim podbieraczem bo cena była okazyjna i dołożył po bokach takie małe nagarniacze jak tu http://moto.allegro...._deere_545.html iśmigał po tęgich rzędach siana w zeszłym roku i dość szybko, i bele równe a owijanie sznurkiem to ja wiem że wolno idzie ale na moje ha to powinno wystarczyć a słoma czy siano i tak idzie pod dach więc mi nie namoknie.Dzięki za zainteresowanie tematem , jeszcze ten zakup przemyśle.

#676 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 03 maj 2010 - 12:44

którą prasę zwijającą wybrać za poniżej 20 tyś spokojnie się znajdzie coś full wypas
lub ta
lub ta
trzeba szukać negocjować lepiej dać ok 5 tys więcej niż te 11 tyś i się alta że miło
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#677 Share inseminator

inseminator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 15 maj 2010 - 09:31

którą prasę zwijającą wybrać witam!!!MAM PYTANKO WIE KTOŚ NA TEMAT PRESY DEUTZ FAHR GP 2.30 OC, NA ROTORZE, Z NOŻAMI, WIĄZANA SIATKĄ, MAM PROBLEMY Z ZAŁĄNCZANIEM WŁASNIE SIATKI.MIAŁ KTOŚ MOŻE STYCZNOŚĆ. WIEM ŻE FAMAROLOWSKIE PRASY BYŁY ROBIONE WŁASNIE NA TEJ LICENCJI, Z GÓRY DZIĘKUJE.POZDRAWIAM!!!

#678 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 15 maj 2010 - 09:49

Witam
Przymieżam sie do zakupu prasy rolującej i mam 2 do wyboru Claas 46(22000 zl) lub Jd 580 (29000 zl). Posiadam 30 hektarowe gospodarstwo, prasa głownie byłaby użytkowana w słomie ale też troszke siano i sianokiszonki, posiadam 95-konny ciągnik. Porsze Was o doradzenie co wybrać czy jest sens dopłacać do JD przy takim areale , czy Claas wystarczy. Iprosiłbym o opinie na temat Claas 46. Pozdrawiam i z góry dziękować B)

Zdecydowanie polecam Ci JD użytkuję 550 fakt z 3p muszę wolniej jeździć bo jakość beli się dla mnie liczy a są zbite porządnie. 95 km na spoko wystarczy będziesz śmigał aż miło :) Co do samego porównania tych pras to czytałem kiedyś artykuł w RPT było tam porównanie używanych pras JD i Claas. Ceny części zamiennych do Claasa są dużo dużo droższe niż do JD :)
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#679 Share Przemek1988

Przemek1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 18 maj 2010 - 21:50

którą prasę zwijającą wybrać Witam! Ja również przymierzam się do zakupy prasy. Chcę przeznaczyć na nią max 15 000 zł. Będę ją używał głównie do prasowania słomy u siebie jak i na wynajmie, czasem może siano. Mam do niej U-385. Nastawiłem się w sumie już na JD 550, ale teraz się zastanawiam czy nie poszukać czegoś innego. Wiem, że dobrze by było żeby podbieracz był szeroki, ale JD 550 z szerokim podbieraczem za 15 000 zł to ciężko znaleźć... Co innego możecie mi polecić? Myślałem o prasie pasowej... A może to nie najlepszy wybór? Zastanawiam się teraz także nad prasą Deutz-Fahr GP-510, która jest znacznie tańsza niż JD. Tu mam aukcję podglądową: http://moto.allegro....ahr_gp_510.html
Możecie mi pomóc z wyborem? Dzięki za wszelką pomoc:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share wsk1993

wsk1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 24 maj 2010 - 14:48

którą prasę zwijającą wybrać Co myślicie o mieszanej komorze (łańcuchy-walce) z famarolu cena przystępna a i wykonanie nie najgorsze, przynajmniej ma rotor.