Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#621 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 01 luty 2010 - 09:54

którą prasę zwijającą wybrać Mam pytanie: jaką inną prasę dobrej marki produkcji zachodniej dostanę w cenie new hollanda br 6080?

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 15:23
  •  

#622 Share TrackLift

TrackLift

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja Sport Informatyka

Napisany 01 luty 2010 - 10:05

którą prasę zwijającą wybrać Case RB344

#623 Share Darek310

Darek310

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01 luty 2010 - 13:07

którą prasę zwijającą wybrać Chcę kupić prasę może mi ktoś doradzić która z pras jest lepsza 580 rotor+siatka czy 590 rotor+siatka czym one się różnią?
Mam na oku http://www.allegro.p..._deere_580.html Co o niej sądzicie?

#624 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 03 luty 2010 - 19:51

którą prasę zwijającą wybrać którą prasę mi polecicie JD 580 z siatka szer. ogumienie i szer. podbieracz czy Vicon Greenland RV 186L tez z siatką obie z ok 1997r jak w sprawdzić teraz czy wszystko jest sprawne i działa jak należy (owijanie siatką, i sterowanie) i co w takiej prasie sprawdzić i gdzie zajrzeć

#625 Share krzysztofgru1

krzysztofgru1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:cięcie , gięcie i spawanie czyli ogólnie wszystko co związane z mechaniką i majsterkowaniem ;)

Napisany 15 luty 2010 - 19:03

którą prasę zwijającą wybrać Czy ktoś z was posiada lub miał kontakt z prasą Riviere Casalis RC 125 , co sądzicie o tym sprzęcie - da się tym pracować ?

#626 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 15 luty 2010 - 19:06

którą prasę zwijającą wybrać robić się da zawsze każda prasą ale z wąskim podbieraczem to nie praca tylko męczarnia
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#627 Share krzysztofgru1

krzysztofgru1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:cięcie , gięcie i spawanie czyli ogólnie wszystko co związane z mechaniką i majsterkowaniem ;)

Napisany 15 luty 2010 - 19:16

którą prasę zwijającą wybrać No szału niema - tylko 140cm ^^

#628 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 15 luty 2010 - 19:30

którą prasę zwijającą wybrać kup z takimi zgarniaczami bocznymi lub normalnie z szerokim podbieraczem vicon 126L np

#629 Share rutek22kret

rutek22kret

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 15 luty 2010 - 20:07

którą prasę zwijającą wybrać widzę że panowie głównie pasówki was interesują , ja posiadam prasę CLAAS ROLLANT 46 i przez 2 sezony wysiadło 2 łożyska koszt łącznie chyba z 50 zł :P jest to prasa całkowicie walcowa no i jest problem z suchą słomą ponieważ słabo się to beluje lub czasem nawet bela staje ale poza tym prasa jest świetna ponieważ cichutka i i bardzo dobrze dobija bele ^^ posiadam w niej podbieracz 140 cm . Może to nie rewelacja ale da sie robić , a chciałbym spytać czy nie da się założyć do niej szerszego podbieracza np z jakiejś prasy na części ponieważ są te modele także z szerokimi podbieraczmi:rolleyes:
jeśli ktoś ma informacje niech się podzieli:rolleyes:

#630 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 15 luty 2010 - 21:06

którą prasę zwijającą wybrać wg mnie zamiana podbieracza na szeroki jest mega dużo pracy patrząc na katalog części od pasówki z 2 rodzajami podbieraczy. ja myślę żeby sobie gdzieś kupić siatkę może dodatkowo ale z tym prąd i wszystko tez jest pracy a z podbieraczem jeszcze więcej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 16 luty 2010 - 10:57

którą prasę zwijającą wybrać dołacze się do tematu szukam sobie prasy belujacej walcowej do c-360 sukałem ogólnie welgera rp12 ale znalazłem taka u siebie w okolicy deutz-fahr GP 2.30 http://www.allegro.p...ger_rp_200.html
z zewnatrz nie wyglada na ideał ale po oglądałem ja od środka i musze przyznac ze dobrze sie prezentuje.jak sadzicie czy moje 60-tka(76rok)da rade sobie.

#632 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 16 luty 2010 - 11:06

którą prasę zwijającą wybrać będzie miał ciężko, nawet bardzo ciężko. Ja jestem zdania, że do c-360 to coś co produkuje bele 90x120 np. Claas 34, przynajmniej będzie zdrowiej na ciągnik, bo w takiej 120x120 to kilka sezonów i remont.

#633 Share Bialy

Bialy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 16 luty 2010 - 15:02

którą prasę zwijającą wybrać Posiada ktoś z was prasę Sipma zmiennokomorową (Z-599)? Jaka byłaby jej wydajność na godzinę? Areał do prasowania to jakieś 400ha. Jaką inną prasę byście mogli polecić z przyzwoitą wydajnością? Od razu proszę o cenę ^^
Pozdrawiam

#634 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 16 luty 2010 - 19:04

którą prasę zwijającą wybrać remont 360 to żaden problem jak dla mnie chodzi mi tylko o to czy wogóle ona pociągnie taka prase bo wiem ze dużo osób smiga z welgerem rp12 i daja sobie radę więc dlaczego z deutz -fahrem sobie nie poradzi skoro to taka sama prasa

#635 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 16 luty 2010 - 21:01

którą prasę zwijającą wybrać A ja tu zadam moje pytanie :D Co sądzicie o prasach z uni? Czy te prasy famarol z rotorem i nożami są dobre? Jak z awaryjnością. Próbuje znaleźć opinie o nich i za duzo nie ma opinii. Z tego co się orientuje zmienili jej obudowę. Czy coś jeszcze? Wiem ze były w nich wady fabryczne i cofali je do fabryki jak to jest teraz?
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#636 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 17 luty 2010 - 23:23

którą prasę zwijającą wybrać turion23 mam podobną prasę tylko że z grenlanda i chodziła z 3512 3 sezony i dawał radę tylko w słomie czasem ciężko było a siano i kiszonka szło elegancko tylko powoli prasa jest bezawaryjna

#637 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 19 luty 2010 - 15:46

którą prasę zwijającą wybrać

Co warte podkreślenia Comprima jest wyraźnie cichsza podczas pracy w porównaniu do pozostałych pras. Nie mówiąc już o większej żywotności gumowego pasa w porównaniu do łańcucha.

Pisząc cichszą w porównaniu do innych pras miałeś chyba na myśli prasy komorami łańcuchowo prętowymi , bo szczerze wątpie aby Comprima była cichsza od dobrej prasy z pełną komorą walcową(co najwyżej może im dorównywać pod względem hałasu ) Sam posiadam Welgera rp 220 profi i jestem w sumie z niej zadowolony, ale ;[ ale jest zawsze jakieś ale. jak robie sianokiszonke to niemoge dobić jej na maksa ;[ ( moja 16 ma słaby wałek coś nie tak ze sprzęgiełkiem przeciążeniowym) ale nawet jak wałek sie nie zatrzyma to jak dobije tak do 6-8 (różnie mi sie uda) to ciągnik stojąc i obwiązując siatkom puszcza dyma i to nieźle ( nie dusi go ale oceniam że silnik jest obciążony na 80%-90%) wydaje mi sie że bardzo dużo mocy potrzebuje ten mój welgerek :( . No ale coś za coś baloty są bardzo dobrze dobite 1 na 100 balotów zaczyna psóć sie od środka i jest bardziej spowodowane nie równym snopkiem (zła jazda) niż słabym zgniotem. Heh raz jak na oszczyłem porządnie noże i wjechałem w lucerne przy pustej komorze i wpadł więkrzy kęs to tylko 16-stke przydusiło , zawsze ciągam ową welgerke 16 bo następnym ciągnikiem o mniejszej mocy u mnie jest c-360 i tylko raz go podpiłem żeby zobaczyć czy sobie poradzi ( podpiłem pierwszy i ostatni raz 60-tka jest zdecydowanie za słaba) ale 3 baloty sianokiszonki udało sie zrobić i dobrze były dobite , no ale 16 to bez porównania lepiej dobija. Podobno znawcy pras mawiają że jak prasa do sianokiszonki to tylko welger ( pełna walcówka i komora blokowana zamkami mechanicznymi)
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#638 Share krzysztofgru1

krzysztofgru1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 19 luty 2010 - 17:21

którą prasę zwijającą wybrać To chyba nie jest właściwe forum na takie pytanie ale nie zaszkodzi spróbować ;[ Gdzie kupujecie części do swoich pras , w szczególności chodzi mi o prasy vicon , może macie jakieś namiary na sklepy internetowe z częściami ?

#639 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 19 luty 2010 - 18:35

którą prasę zwijającą wybrać To zależy co potrzebujesz jeśli jakąś część ( że tak powiem trudną do dorobienia) to poszukaj dilera Vicona to powinien Ci pomóc z częściami . I zajrzyj na strone Grene tam też jest sporo ciekawych części. A jeśli jakieś np. łożysko czy pasek to na składnice lub do sklepu specjalizującego sie np w wyrobach gumowych.
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 24 luty 2010 - 21:54

którą prasę zwijającą wybrać Witam mam problem z wyborem prasy zwijającej. Na celu mam Claas Variant 180 RC lub John Deere 590 MAxi Cut. Proszę o konkrety która jest lepsza i pod jakim względem. Jak z ceną części zamiennych?
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich