gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
statek    140

piotras to ile ha zbierasz?


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Bo pewien mechanik powiedział mi że należy zamykać i podnosić klapę na wolnych obrotach, bo jak to robi się szybko i na gazie to sprzęgło szarpie łańcuch i go rwie :D

Ale u mnie jeszcze nie tylko była tego przyczyna bo i jeszcze łożysko się rozleciało z jednej strony w klapie tu gdzie zębatka prowadzi ten łańcuch który kręci kulkę. :)

A teraz jest git. :)

A po co jeszcze gazu dawać? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Zastanawiające są te pogięte osłony ale liczy się wnętrze :D Praktycznie nie ma wad, mam większą siostrę tej prasy i mogę śmiało polecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pawelol111 rotor jest za podbierakiem zamiast tych palców, więc go wyłączyć nie można. Ale noże w niej są chowane hydraulicznie pewnie, więc fajna prasa. I jest Krone w cenie Sipmy. :D


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

A co powiecie o vicon rv 157? Ile taka prasa jest warta na wyposażeniu jest rotor+noże, siatka, szeroki podbierak z gumowymi kołami kopiującymi, stan pasów i spinek super, po ogólnych oględzinach stan całej prasy super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz5714    11

A co powiecie o vicon rv 157? Ile taka prasa jest warta na wyposażeniu jest rotor+noże, siatka, szeroki podbierak z gumowymi kołami kopiującymi, stan pasów i spinek super, po ogólnych oględzinach stan całej prasy super

 

Ja widziałem takiego vicona jak prasował to muszę przyznać ze ładne beleczki robił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

piotras to ile ha zbierasz?

wszystko zależy od roku jak z usługami gdybyś miał jeździć nią wciąż na usługach to 1000 ha bez problemu ja najwięcej zrobiłem około 550 ha ogólnie brak zajęcia za dużo już jest tego sprzętu :D

 

wszystko zależy do czego potrzebujesz siano kiszonka czy głównie siano i słoma jeśli tylko siano i słoma to polecam pasówkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lizzak2007    9

koledzy am pytanie co myślicie o claasie roland 62?? nie mam pojęcia jaki to może być rok produkci wie może ktoś wie i czy to jest dobra prasa i czy trudno z cześciami i czy trudno się ją naprawie na usługi by poszła więc myśle że może ok 8 tys. belek by robiła co o tej prasie sądzicie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

siano słoma i sianokiszonka głównie 500 belek w tym roku bo nie robiłem kiszony B)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

koledzy am pytanie co myślicie o claasie roland 62?? nie mam pojęcia jaki to może być rok produkci wie może ktoś wie i czy to jest dobra prasa i czy trudno z cześciami i czy trudno się ją naprawie na usługi by poszła więc myśle że może ok 8 tys. belek by robiła co o tej prasie sądzicie pozdrawiam

Moge ci powiedzieć tyle: ja mam claasa 66, a kuzyn miał 62, i presowaliśmy na tym samym polu tą samą słome i jemu belki stawały w komorze a mi nie. Prasy są prawie identyczne moja ma komore o średnicy 150 a claas rolland 62 ma 160cm, i najważniejsze walce niby takiej samej średnicy, ale inny układ "ząbków" 62 ma w jednym rządku, a 66 naprzemian. Kuzyn przyspawał jakieś druty do walców, ale to już nie to samo. I oczywiście 62 ma wiązanie na 1 sznurek, a 66 na dwa. Praktycznie z mojej jestem zadowolony jest bardzo niezawodna i robi rocznie ok. 2000 belek


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

A jakiej mocy powinien być ciągnik, aby sprawnie i z możliwie jak największą wydajnością pociągnąć pasówkę z rotorem, 25 nożami, podbierakiem 2,3m i robiącą baloty do2m? Z tym, że sianokiszonka robiona z włączonymi nożami do rozmiaru 120x150, a słoma bez noży i do 2m. Czy 136km wystarczy?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Ja kiszonkę 120x150 robie zetorem 16145 bez noży ale w takim przypadku jak podałeś w słomie wystarczy i w kiszonce też powinno być bez problemów, wkońcu to te 136KM a nie 80KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

A jakiej mocy powinien być ciągnik, aby sprawnie i z możliwie jak największą wydajnością pociągnąć pasówkę z rotorem, 25 nożami, podbierakiem 2,3m i robiącą baloty do2m? Z tym, że sianokiszonka robiona z włączonymi nożami do rozmiaru 120x150, a słoma bez noży i do 2m. Czy 136km wystarczy?

Kolego jak chcesz największą wydajność to kupuj jak największy ciągnik np 300 KM, ale wtedy szkoda prasy!

U mnie kolega robił Welgerką: http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/225566-mf-3120/ Noże, baloty do 2 metrów + 120 KM.

W sianokiszące miał co robić (120x140), a w słomie bez noży to sobie latał.

DO takiej pras od 80-150 KM . Przy 136 KM bedziesz miał b. dużą wydajność.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Wiem co mówie, nidaleko pracuje taki zestaw i całkiem całkiem mu to idzie.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

widziałem ją na żywo i powiem tak odpuść sobie, na zdjęciu jeszcze jako tako wygląda a w rzeczywistości rdza rdzę pogania, blachy pordzewiałe niektóre już chyba dorabiane i malowane na jakiś czerwony kolor, z tego co pamiętam to miała jeden "grzebień" z rotora wyrwany, i coś przy podbieraku cięte, spawane, "palnikowane" łańcuchy do wymiany chyba wszystkie i nie wiadomo jaki stan łożysk ale cudów bym się nie spodziewał bo jak ją oglądaliśmy to stała zarośnięta w krzakach, a i sprzedający nie bardzo wiedzą co i jak bo nie udało sim się odpalić sterownika i uruchomienie polegało na podpięciu wałka (nawet zaczepu nie udało się podpiąć do ciągnika którym dysponowali) i pokręceniu trochę, ogólnie efekt słaby i wrażenie też nienajlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasjonat36    0

Cena chyba za bardzo niska. Ale zawsze można pojechać i obejrzeć.

 

@qazi Gdzie ty taka prasę spotkałeś z którego roku była, prasa zachodnia ale od czołówki sporo odstaje.


Happiness is easy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

oglądałem tą z linku wyżej, jest w okolicach Kobylina Borzymy, dokładniejszą nazwę miejscowości to mogę podać na PW jak ktoś jest zainteresowany, a rok tak jak w ogłoszeniu widać 2003 pokrywa się z metką na prasie,

 

taki sam model tylko że wbudowany w owijarkę firmy zaczynającej się na "g") nazwy nie pamiętam teraz ale są to chyba dość popularne owijarki koloru niebieskiego ) był jakiś miesiąc temu w stawiskach w Agrotechniku jakby ktoś chciał porównać, a nowe takie prasy sprzedają w Nowej wsi Ełckiej http://otomoto.pl/prasa-feraboli-trotter-125-top-cut-A13595.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj