Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#41 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 26 listopad 2006 - 22:32

którą prasę zwijającą wybrać Pewnie ten koleś też prasy Welgera sprzedawał ;D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 05:29
  •  

#42 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 26 listopad 2006 - 22:47

którą prasę zwijającą wybrać   :D no własnie ze nie...ale kto go tam wie ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#43 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 listopad 2006 - 23:02

którą prasę zwijającą wybrać A czy krowom nie jest obojętne z jakiej firmy jest ta belarka ?W tamtym roku dla mego teścia robił bele facet jakimś  130 km Same+belarka z owijarką firmy Krone i nawet noże tam były i co-moja była lepiej zrobiona Metalfachem+7211 a w tym roku nowe bele to już bajka 80 km robi swoje.My tu mamy takich fachmanów w okolicy ,że robią po parę tysięcy bel prawie ,że byle czym-ot jakaś 80-ka +kawałek jakiejś Sipmy a przypominam,że mieszkam w najbardziej mlecznym miejscu Polski.

#44 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 27 listopad 2006 - 19:21

Obecnie w gospodarstwie jest 50 krów na głębokiej ściółce, a wszystkiego podejdzie pod 90 szt ;D

Class Rollant z MPS i docinaczem w lipcu kosztował 21000 Euro u korbanka, ale do tego to trzeba kawał ciągnika :P

Mi mówił na przęglądzie mechanik od korbanka że mój 110 km nie da rady z MPS  pociągnąć rolanda  zdechnie bo próbowali  ;)

@pioter  ja mam włąśnie w swojej  wązki podbieracz  i musi być dobrze nagrabione  ja jestem zadowolony ze stopnia sprasowania  a kiszonke dość szybko prasuje 1 szosowo w 360  a na jednym wale jest  6-7m zgrabione 

#45 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 listopad 2006 - 19:50

którą prasę zwijającą wybrać Zgadza się piootr u mnie w okolicy facet zamordował 1614 w takiej prasie-a teraz z tego co wiem ciąga ją jakimś Claasem coś ok 190 kM

#46 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 27 listopad 2006 - 19:56

którą prasę zwijającą wybrać 190 kucyków z prasą to sporo  :o

#47 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 listopad 2006 - 20:06

którą prasę zwijającą wybrać Nie używa go tylko do prasy  ;D.Zresztą u nas jest taka tendencja do zwiększania mocy ciągników-chodzi z reguły o to aby oszukać pogodę (znaczy zrobić jak najszybciej)-bo krówki to jednak czasu wymagają  ;D.Zresztą obok mnie czasami ludzie robią np jakąś Sipmą i C-3603p i twierdzą,że mają super sianokiszonkę (i robią na takim samym areale 1,5-2 razy więcej bel niż ja ;D)bardzo ciekawe-ale kłócić sie nie będę

#48 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 27 listopad 2006 - 20:10

którą prasę zwijającą wybrać mam sprawę : czy do prasy sipma Z-249/7 opłaca się zamontować przystawkę do siatki? rocznie robie ok 1000 bel słomy i jaki z tego jest zysk?

#49 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 27 listopad 2006 - 20:25

którą prasę zwijającą wybrać Ja mam w clasie owijanie siatką i  nigdy nie zamieniłbym na sznurek  podstawowa zaleta to szybkość  prasowania beli  u mnie owiniecie trwa 2 obroty beli  ludzie co mają sipmy  to przecierają  oczy jak ja prasuje , 2 sprawa  to jak trzyma sie słome na dworze  to siatka nie przymarza do słomy tak jak sznurek i szybciej się otwiera bele 

Myślę że mniejsze zużycie paliwa i prasy przez to że owijanie trwa krótko rekompensuje cene siatki zresztą sznurek też darmo nie jest

#50 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 listopad 2006 - 20:36

którą prasę zwijającą wybrać U mnie niestety nie ma możliwości owijania siatką-a szkoda-ale mam wałek 540E to jak tak troszkę po gazie to i w 35 s owinie ;D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 27 listopad 2006 - 20:46

którą prasę zwijającą wybrać @piootr i napewno presa mniej dostaje po du..e i ciągnik co?

#52 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 27 listopad 2006 - 21:06

którą prasę zwijającą wybrać mniej dostaje i to sporo  :P

@ jaro  jak ty kończysz owijać to ja mam prawie 2 belke  ;)

#53 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 27 listopad 2006 - 21:08

którą prasę zwijającą wybrać jak dopłaty przyjdą to już wiem co kupić ;D ;)

#54 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 28 listopad 2006 - 21:34

którą prasę zwijającą wybrać kiedys w topagrar pisali ze po uwzględnieniu wszystkich kosztów paliwo itd owijanie siatką wychodzi taniej,tylko teraz nie pamiętam na ile  :- chyba 13zł na 100 beli  ;)
dla mnie idealny zestaw to szeroki podbieracz, siatka, centralne smarowanie i że tylko do słomy to pasowa i oczywiście traktor z 540eco ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#55 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 listopad 2006 - 22:11

którą prasę zwijającą wybrać @ jaro  jak ty kończysz owijać to ja mam prawie 2 belke 
I tak trzymać-mi aż tak się nie spieszy-ja i tak wszystkiego robię z 800-1000 bel rocznie (a i to wliczając parę bel u znajomych ;D)-zresztą jak już pisałem mam cholernie nierówne łąki-nie pogonię-ale może się to z lekka zmieni gdyż od wczoraj atakuję je 5(no prawie  ;D) tonowym wałem.

#56 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 28 listopad 2006 - 22:27

którą prasę zwijającą wybrać i co widac efekt???

#57 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 28 listopad 2006 - 22:54

kiedys w topagrar pisali ze po uwzględnieniu wszystkich kosztów paliwo itd owijanie siatką wychodzi taniej,tylko teraz nie pamiętam na ile  :- chyba 13zł na 100 beli  ;)
dla mnie idealny zestaw to szeroki podbieracz, siatka, centralne smarowanie i że tylko do słomy to pasowa i oczywiście traktor z 540eco ;)

Moja jest z 80 lat i ma smarowane łańcuchy  i ja robie w MF  WOM na 1000obr i silnik też 1000-1200 obr  i daje rade  tylko podbieracz mam za wązki  ja nie mam przekonania do pasowych bo sąsiad ma stałokomorową pasową  GALIGHNANI  100/120 i jak mocniej chciał dobić żyto to poszły 2 pasy na łączeniach  :-

#58 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 28 listopad 2006 - 23:10

którą prasę zwijającą wybrać no ale pasowe są zmienno komorowe.i właśnie mi na tym zależy

#59 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 28 listopad 2006 - 23:17

którą prasę zwijającą wybrać czemu????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 28 listopad 2006 - 23:28

którą prasę zwijającą wybrać jak robisz stóg??stawiasz na okrągłej czy na płaskiej stronie beli??ja próbowałem 120x120 C-330 kłaść na płasko i sie nie dało więc jak by miały większą średnice to były by stabilniejsze...ide spac bo już literki mi się zlewają  ;)