Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#561 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 05 listopad 2009 - 17:58

którą prasę zwijającą wybrać Znajomy prasował warfamą na jednej łące - ślady po kołach zostały do wiosny następnego roku tak więc warto brać szersze opony.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 06:54
  •  

#562 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 05 listopad 2009 - 21:34

którą prasę zwijającą wybrać A ja poleciłbym jakiegoś jelonka zmiennokomorowego :P Nie chcę kolejnej burzy wywołać po prostu ja się przekonałem do zmiennej komory i wg mnie mniej wymaga mocy a bele są równomiernie zbite.

Prasy roluj�ce l Prasa roluj�ca zmiennokomorowa l Prasy zwijaj�ce John Deere

coś ok 120 tyś porządnego byś kupił. A JD to solidna firma z systemem cover edge bele pięknie wyglądają.
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#563 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 05 listopad 2009 - 22:08

którą prasę zwijającą wybrać macie tą samą prędkość ale on ma heder 5,7 a ty 3,6 troszkę pomyśl który skosi więcej ;p a pozatym to temat o prasach więc skończmy tą dyskusję

#564 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 05 listopad 2009 - 22:12

którą prasę zwijającą wybrać Ja podobnie jak @lukasz20 zdecydowanie polecam zmienną komorę.
Sam od kilku lat użytkuję taką prasę i jak przesiadłem się ze stało komorowej to puki co widzę same plusy i ja również nie mam zamiaru żeby coś tu "zgrzytało", ale proponuję coś z KRONE.
Za taką kasę to możesz poprzebierać.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#565 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 06:52

którą prasę zwijającą wybrać Ale kolega napisał, że maże przeznaczyć do 120tys brutto na prasę. A za takie pieniądze ani JD, ani Krone nowej zmiennokomorowej z dobrym wyposażeniem nie będzie. One kosztują w garnicach 150tys. W tej cenie ze zmiennokomorówek w dobrym wyposażeniu można kupić Galligani lub Case Ih/NH.

#566 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 06 listopad 2009 - 08:44

którą prasę zwijającą wybrać czyli generalnie najlepiej zmiennokomorowa z rotorem. a co sądzicie o lely welger?

#567 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 12:19

którą prasę zwijającą wybrać Nie orientuję się w cenach nowych pras, ale jeśli ma to być NÓWKA to pewnie @katator ma rację.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#568 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 22:02

którą prasę zwijającą wybrać Do @damian18: jesli ktoś tu nie myśli, to tylko ty, bo po 1 claas ma krótsze wytrząsacze, jeden bęben młócący i hydrostat, a new holland ma 2 bębny młócące, dłuższe wytrząsacze i przeciwwagi w miejscach, w których one powinny być, a claas tego nie ma.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#569 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 06 listopad 2009 - 22:36

którą prasę zwijającą wybrać

siemka jaką prasę polecacie do zetora 7711 ?? prasa by była do sianokiszonki i do słomy. Czy mój zetorek pójdzie z claasem roland 46 rc?? bo po waszych wypowiedziach jest to prasa idealna!!

Generalnie poleciłbym Cie prasę zmiennokomorową ja już się przekonałem do JD najlepiej 545 lub 550. Na pewno Twój zetor w sianokiszonce z rollantem będzie miał ciężko.
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#570 Share przecinak82

przecinak82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 10:28

którą prasę zwijającą wybrać ja stawiałbym na prasy WELGER.Obecnie mam WELGER RP 200 owijanie siatka ,sznurek,szeroki podbierak,centralne smarowanie,rotor,noże.Według mnie WELGER to numer 1 wśród belarek-mała awaryjnośc,łożyska wymienia sie bardzo łatwo i szybko,prasa prosta w naprawie,robi super zbite beloty,zrobiona z wytrzymałych materiałów.Siatka równo owija.Polecam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share pawello15

pawello15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 18:30

którą prasę zwijającą wybrać do @hanek u mnie zetor 7211 chodził z taką prasą class rolant 46rc tyle że bez noży no ale miał co robić ,

#572 Share mccormickc90max

mccormickc90max

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, Motorycaxja ,Rajdy, Rolnictwo

Napisany 23 listopad 2009 - 23:02

którą prasę zwijającą wybrać Ja mam Prase Unia - Famarol DF 120 1,8d współpracuje ona z ciągnikiem McCormick c90max 83 Km . Zasówa w terenie górzystym , ciągniczek spokojnie daje rade , nie dławai się , nie brakuje mu mocy itp , ale nieźle dostaje w "dupe" podczas prasowania sianokiszonki z koniczyny , na polach które są położone na stok o sporym na chyleniu gdy komora jest prawie pełna ciągnik musi się napocić. Prasa ro rocznik 2009 , sprasowała około 1100 balotów. Prasowałem nią przeważnie kiszonkę, jak równierz siano i słomę. Sprzęt cichy w pracy , miał kilka nieznacznych usterek np. skruszenie czujnika (czujnik magnesowy) odpowiadającego za sygnalizację na panelu sterującym domknięcia lub otwarcia klapy komory oraz peknięcie węża od siłownika otwierającego klape komory.
Ogólnie polecam prasę , Bardzo ładnie i ciasno zwija bele , aby bela była dobrze zwinięta nelży jeździź od jednej krawędzi pokosu do drógiej wtedy materiał jest rozkładany równomiernie. Niewątpliwie największą zaleata maszyny jest podbierak z rotorem podającym który dosłownie "pożre wszystko" nie ma opcji żeby się zapchał.
polecam tą prase.
Cena prasy brutto z aplikatorem zakiszacza : około 67 tysięcy.
Cena ciągnika z ładowaczem człowym 195 tyś brutto.
Pozdrawiam.

#573 Share agroplus77

agroplus77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 16:48

którą prasę zwijającą wybrać Witam
Mam dylemat w wyborze prasy. Muszę wybrać pomiędzy DF Varimaster 560 OC a Krone Comprima V 150 XC. Co byście polecili i napiszcie swoje spostrzeżenia(najlepiej użytkownicy). Prasa miała by pracować w sianokiszonce i słomie.

#574 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 02 grudzień 2009 - 17:30

którą prasę zwijającą wybrać ta prasa DF to to samo co Vicon 2160 OC lub obecnie Kuhn 2160 OC, wszystkie sa lub byly robione w jednej fabryce tylko wlasciciele sie zmieniaja. Jestem uzytkownikiem Vicona 2160 i jestem mega zadowolony, jest prosta w budowie i naprawde robil ladne belki
Co do Krone jest o wiele drozsza, jakies 25% ale to najnowsza technologia i moim zdaniem bedzie lepiej sobie radzila z ubiciem kiszonki od prasy pasowej

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#575 Share Rayman

Rayman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 17:58

którą prasę zwijającą wybrać Co myślicie o prasie z Pronaru Z 500. Komora łańcuchowa, szerokie ogumienie, akustyczno wizualny sygnalizator napełnienia komory, podbieracz 1,8 metra, podwójny obwwiązywacz sznurkiem, cena 41 000 brutto.

#576 Share agroplus77

agroplus77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 19:56

którą prasę zwijającą wybrać @statek miałeś w swojej prasie jakieś awarie i jak sprawują się pasy przy robieniu kiszonki? Łańcuchowa była by lepsza do kiszonki?

#577 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 02 grudzień 2009 - 20:15

którą prasę zwijającą wybrać awarii narazie brak, mam na niej okolo 1800szt w tym 1200 kiszonki, terminal sterujacy jest super i wiekszy niz w Krone,
w kiszonce jest ok, naprawde nie widze problemu i nie zamienilbym na inny model, rotor jest blisko podbieracza co sprawia ze podbieracz ma leciutko, wplywa na zywotnosc.
Faktem tez jest ze konstrukcja tej prasy nie zmienia sie od kilku lat, najpier DF potem Kverneland Vicon a teraz Kuhn i nic nie zostalo w niej zmodyfikowane
ja wzialem ja za 105tys netto w lutym tego roku

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#578 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 21:57

którą prasę zwijającą wybrać Ja Viconem 2160 OC zrobiłem w tym roku ok. 4300 bel w tym ok.800 sianokiszonki.
Z awarii to zerwany łańcuch od podbieracza i wymieniony terminal sterujący na nowy.

#579 Share kasia79

kasia79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 20:35

którą prasę zwijającą wybrać hej a co sądziecie o prasie FAMAROL DF 1,8V? LUB NAPISZCIE JAKĄ NOWĄ POLECACIE ZA ROZSĄDNE PIENIĄDZE TAK DO 60-70TYŚ BRUTTO?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share Nacki10

Nacki10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 18:49

którą prasę zwijającą wybrać Bardzo polecam Prasę zwijająca marki Sipma a dokładniej Z-569/1 (Farma II) ponieważ ma krótszy łańcuch i się belki nie gną, ale dodatkowo ma wstawione 3 dodatkowe walce które mocniej zbijają balota