Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#541 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 28 wrzesień 2009 - 20:27

którą prasę zwijającą wybrać napisz jeszcze ile omłóci ton claas a ile new holland

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 05:17
  •  

#542 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 28 wrzesień 2009 - 21:38

którą prasę zwijającą wybrać @look19 to jaki problem z-590 sipma też nie jest zła ale zachodni sprzęt ma zdecydowanie lepszą jakość wykonania i części. A że się coś szybko rozleciało to wina jest jedynie operatora. Równie dobrze sipma może dłużej wytrzymać w rękach odpowiedzialnego traktorzysty. Jednak pozostanę przy swoim że jak jakość to tylko zachód claas krone z john deere i vicon nie miałem styczności więc sie nie wypowiadam.

#543 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 04 październik 2009 - 23:10

którą prasę zwijającą wybrać No to ja odświeżę temat pytaniem:P Czytam czytam i czegoś nie rozumiem. Dlaczego na stronach rożnych producentów jest napisane zapotrzebowanie na moc np 55KM a wy piszecie że ciągnik 120km dławiło :| O co tu chodzi? I teraz pytanie o krone. Drogie są do nich części, często sie psują? I jakie jest ich realne zapotrzebowanie na moc? np vario pack lub round pack
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#544 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 09 październik 2009 - 17:18

którą prasę zwijającą wybrać Producent na swojej stronie podaje zawsze informacje w pewien sposób prawidłowe, ale bezużyteczne dla rolnika, bo np. prasa rolująca podczas postoju na stoisku pomiarowym potrzebuje mniej mocy niż w zróżnicowanych warunkach polowych. Jednym słowem 55km da radę np z sipmą z279/1, ale będzie jechał z nią "...aby Polska nie zginęła...".

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#545 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 14 październik 2009 - 18:56

którą prasę zwijającą wybrać [quote name='lukasz20' date='25 August 2009 - 22:28' timestamp='1251232097' post='392042']
ja mam JD 550 w zestawie z 360 3p chodzi świetnie :) słuchaj jeśli ma ktoś blisko taką prasę(zmiennokomorową) to weź rodziców 2 bele po sipmie rozścielcie na wałek i niech to sprasuje pasówka wtedy zobaczą ile słomy po sipmie wejdzie w 1 po pasówce na słowo prawie nikt nie uwierzy. Jak robiliśmy test swojej prasy a wczesniej pracowała z 90-konnym ciągnikiem to zanim lekko zmniejszyłem zgniot do swojego 3p to weszły prawie 2 całe bele po sipmie teraz oczywiście nawet w pracy z 360 3p bela jest mocniej zagęszczona jak po stałej komorze
Tylko słoma sprasowana raz zmniejsza znacznie swą objętość wiec taki sposób sprawdzania nie jest idealny :) już raz ci to pisałem a ty nadal swoje :)

#546 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 14 październik 2009 - 20:38

Witam,
My mamy prasę UNII FAMAROL DF 120 1,8 VD pracuje z CASEM JX 90, jest to prasa łańcuchowo-walcowa, z rotorem, docinaczem,ogólnie jestem zadowolony, dostaliśmy ją w połowie żniw zrobiła 2000 bel słomy i 100 siana więc się nie napracowała, przy średnim zgniocie bela ze słomy ważyła 200 kg,Ten zgniot ustawił gościu od rozruchu ale moim zdaniem zgniot można jeszcze mocniej ustawić bo jest taka możliwość, to i masa beli będzie większa. Owijania siatką idzie cudownie, siatka dokładnie rozłożona po całej beli od krawędzi do krawędzi.
Za tą cenę z tym wyposażeniem to prasa godna polecenia, solidne wykonanie, licencja Deutz Fahr, Identyczna jak:Grenland RF 120, Deutz Fahr RB 3,20.
Pozdrawiam

Mam kumpla, który pracuje u deelera Uni-Famarol i mówił mi, że to są jednak dosyć awaryjne prasy, najczęściej do nich serwisanci jeżdżą ze wszystkich sprzedawanych przez nich maszyn. No ale cena w porównaniu z zachodnimi jest na pewno dużym plusem.

#547 Share Dawix321

Dawix321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 październik 2009 - 18:02

którą prasę zwijającą wybrać Ja posiadam Prase Riviere Casalis Rc112 i jestem z niej zadowolony :)

#548 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 październik 2009 - 00:03

którą prasę zwijającą wybrać Dla mnie, jako osoby, która nie użytkuje prasy rolującej. Jest jedynie obserwatorem i laikiem w praktyce. Nie mniej jednak uważam, że najwyższy stopnień rozwiązań technicznych osiągnęła firma Krone w modelu Comprima. Nikt przedtem nie oferował zmiennokomorowej prasy stałokomorowej pasowo-łańcuchowej. Pierwsze modele miały wady, ale sukcesywnie je usuwano. Z drugiej jednak strony wg. mojego uznania liderem wśród pras pasowych jest JD, który stosuje pasy o zdecydowanie wyższej trwałości niż pozostali, chociaż rozwiązania konstrukcyjne znaczącao nie odbiegają od konkurencji. Dodatkowo posiadają system owijania boków belki.

#549 Share pawello15

pawello15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 21 październik 2009 - 20:22

którą prasę zwijającą wybrać ja mam classa i dosyć dobra jest nie sypie sie a i bele dobrze zbija tyle że już dosyć stara jest , za jakiś czas planuje kupić nową na oku mam prase "kverneland bio" która ma niedługo wejść do sprzedaży (gdy zrobi bele wtedy podnosi się cała taka pokrywa od prasy i owija sie bela w ciągu 7 sekund )

#550 Share FLASH

FLASH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 październik 2009 - 21:21

którą prasę zwijającą wybrać w naszych stronach w 2007 roku pokazały sie trzy prasy
ja kupiłem varinta 180 sąsiad nówkę sipmy i znajomy starszą czerwona sipme
do varianta dołożyłem na łoyska i 1 pas jakieś 2000 złotych i jedyną awarią z jaką sie spitkałem to przebite koło
rocznie robie jakieś 3000 balotów słomy biednym u 914
zieloną sipmą bez awarii robi jakieś 100 balotów a to jakiś łancuch pęknie, zebatka z wałka sie oberwie itp
tą używaną robi tylko u siebie 400 belek rocznie śmiga 360 chyba zmienił dwa łożyska i kilka palcy podbieracza
na sezon 2009 pojawiła sie walfarma
biedak teraz wkuża okolice jak wyjeżdza prasować po 22 przecież normalni ludzie czasem muszą spać
co do wydajności claasem da sie zrobić 100 balotów 120 cm o wadze 220-250kg w 1 godzine
czyli 3 ha przy zbożu 8t a i po kombajnie 6m

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 29 październik 2009 - 16:12

którą prasę zwijającą wybrać @flash weź przemyśl te ostatnie dwa zdania co końcu co napisałeś :D

#552 Share hanek

hanek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 30 październik 2009 - 22:59

którą prasę zwijającą wybrać siemka jaką prasę polecacie do zetora 7711 ?? prasa by była do sianokiszonki i do słomy. Czy mój zetorek pójdzie z claasem roland 46 rc?? bo po waszych wypowiedziach jest to prasa idealna!!

#553 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 31 październik 2009 - 17:57

którą prasę zwijającą wybrać do tej prasy minimum 80 KM

#554 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 01 listopad 2009 - 09:36

Dla mnie, jako osoby, która nie użytkuje prasy rolującej. Jest jedynie obserwatorem i laikiem w praktyce. Nie mniej jednak uważam, że najwyższy stopnień rozwiązań technicznych osiągnęła firma Krone w modelu Comprima. Nikt przedtem nie oferował zmiennokomorowej prasy stałokomorowej pasowo-łańcuchowej. Pierwsze modele miały wady, ale sukcesywnie je usuwano. Z drugiej jednak strony wg. mojego uznania liderem wśród pras pasowych jest JD, który stosuje pasy o zdecydowanie wyższej trwałości niż pozostali, chociaż rozwiązania konstrukcyjne znaczącao nie odbiegają od konkurencji. Dodatkowo posiadają system owijania boków belki.

Co do tej Kronówki to nie zgodzę się do końca. To że wcześniej nikt nie oferował takiego rozwiązania to dla tego że pełne pasy są lżejsze i w wadze i w napędzaniu. A Krone tak długo brnęło w te zmiennokomorowe łańcuchy jak Claas w silnik za kabiną. Z tą różnicą że w kombajnach było jedno rozwiązanie, a w prasach rozwiązano problem połowicznie dzięki komorze łańcuchowo pasowej.

#555 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 listopad 2009 - 19:43

którą prasę zwijającą wybrać Co warte podkreślenia Comprima jest wyraźnie cichsza podczas pracy w porównaniu do pozostałych pras. Nie mówiąc już o większej żywotności gumowego pasa w porównaniu do łańcucha.

#556 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 19:58

którą prasę zwijającą wybrać Do @damian18: mój sąsiad ma dominatora 105 180km silnik z 5,7m hederem, a ja new holland 8050 silnik ok105km z hederem 3,6m i koszę w tym samym tempie, co sąsiad i gdzie tu dominacja claasa i jego wychwalenie?

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#557 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 05 listopad 2009 - 08:00

którą prasę zwijającą wybrać witam. chce kupic nową prase do mojego gospodarstwa, ma robic bele 120/150, miec szeroki podbierak, centralne smarowanie i jeszcze pare "bajerów" niezbednych do szybkiej i sprawnej pracy(tu licze na opinie osób które wiedzą co powinna mec nowoczesna prasa)powinna kosztować w okolicach 100-120 tys brutto. nie wiem czy wziąć stało czy zmiennokomorową? do tej pory mam welgra rp 15(walcowa, sałokomorowa- bardzo duże zapotrzebowanie na moc). prasa bedzie robić ok 200 sianokiszonki, ok 150 siana i ze 100 słomy do tego jeszcze ze 100 na usługach. prasa powinna być też solidnie wykonana gdyż łaki są często złej jakości do tego kamienie na ornym i górski teren. raczej nie chciałbym polskiej prasy a na classa za 150 tysi też mnie nie stać. proszę o jakies propozycje i sugestie. aha docelowo ma chodzic z ciagnikiem o mocy 99km

#558 Share KrzysztofJ

KrzysztofJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 05 listopad 2009 - 14:14

którą prasę zwijającą wybrać polecam prasę Gallignani, testowałem stałokomorową z rotorem i nożami, łańcuchowo-walcową , spisała się bardzo dobrze, siatkę można owijać na krawędzi beli, rotor ma opcję cofania E-H, sterowanie z panelu w kabinie cena netto ok. 100000 zł, Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Gallignani , albo ta z filmu /robi wrażenie/

#559 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 listopad 2009 - 14:58

którą prasę zwijającą wybrać Tak wogóle kupując nową prase to warto brać te szersze koła 400? ja rozumiem jak ktoś ciąga prase 3512 ale jak jest czym ciągnąć to te koła tak naprawde potrzebne do czegoś są nie wystarczą 11,2/15.3?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 05 listopad 2009 - 16:40

którą prasę zwijającą wybrać Warto dopłacić do szerszych kół. Trafi się mokrzejszy rok grząski teren i żaden mocny ciągnik Ci nie pomorze zebrać. Bo co z jego mocy jak prasa siądzie po osie. Wyciągnąć prase dasz rade ale zebrać w tym miejscu już Ci się nie uda.