Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#521 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 11:34

którą prasę zwijającą wybrać Czyli elita to claas, john deere, vicon, new holland, welger i pochodne od nich konstrukcje.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 02:36
  •  

#522 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 09:40

którą prasę zwijającą wybrać Można jeszcze powiedzieć, że krone robi dobre prasy, lecz już kiedyś miałem okazje widzieć, jak się rozpie.... cały podbieracz w prasoowijarce, przez jednego zęba. Jednym słowem 6 godzin roboty ;[ Była to Krone Kombi Pack 1250 ( chyba tak szedł model :o )

#523 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 09:52

jasne ze vicon nie jest najbardziej doswiadczony, ale w moim odczuciu jest naprawde dobry.
metal fachu nie bede komentowal, naprawde dno jesli chodzi o jakosc materialow, to jest dobra prasa jesli ktos robi 500 bel rocznie
jesli chodzi o Welgera to znam osobe ktora kupila RP220 i ma z nia same problemy
wiec tak naprawde nie wiem co kupic. wszystko zalezy od glebokosci portfela

Zgodzę się z Tobą że teraz to i owszem dno (już to wczoraj opisałem tyle że w innym temacie)-ale ja mam tą prasę że tak powiem z początków produkcji i jest wykonana naprawdę nienajgorzej-ale niestety to taka przypadłość naszych firm-jak z czymś wystartują i zaczyna to przynosić zyski to zaraz chcą zarobić jeszcze więcej-nieważne jakim kosztem-ostatnio właśnie oglądałem nowy model i chyba tylko nazwę ma taką samą jak moja-spawy to chyba jakiś uczeń po szkole specjalnej w pijanym widzie lewą ręką przez prawe ramię kładł,blachy wszędzie cieńsze,lakier gorszy,opony jakiejś firmy o której w życiu nie słyszałem itd

#524 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 23:09

którą prasę zwijającą wybrać Mój znajomy ma sokólkę z 2006roku inie narzeka, a drugi ma z 2007 i chce ją sprzedać, a trzeci ma famarola walcową z tego roku i już ją oddał do reklamacji z powodu chińskich łożysk, które się sypały, a ja mam sipmę tą czerwoną, ale nosi ona już pewne ślady zużycia.
EDIT: Jak przekonać rodziców, że starsza zachodnia prasa pasowa jest lepsza od sipmy z 1998roku? Jakich użyć argumentów? Rodzice sugerują się tym, że kiedyś w pgr-ach sipmy pasowe słabo zbijały bele i to jest ten problem...Co do mnie, to już 2lata temu bym ją sprzedał i kupił coś innego, lepszego, zachodniego - np.claas, vicon, new holland, john deere zmienno komorową, a co do krone, to po przejściach z sipmą nie mam zaufania do łańcuchowej.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

#525 Share benek

benek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 15:47

którą prasę zwijającą wybrać Najlepszy Jd zmiennokomorowa pasowa sąsiad robi baloty 120/170 to baloty mają ponad 300 kg tak zbija a sąsiad nam baloty simpą łańcuchowa robił stałokomorową to w stogu się z nich jaja zrobiły i jak się skończyły mrozy to miesiąc jeszcze lód w balotach był
....................Jo Władzia miołym mom i mieć bydę.................
.........I jeszcze coś t25a to moc i siła której 30-stka się nie ima............

#526 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 25 sierpień 2009 - 21:28

Mój znajomy ma sokólkę z 2006roku inie narzeka, a drugi ma z 2007 i chce ją sprzedać, a trzeci ma famarola walcową z tego roku i już ją oddał do reklamacji z powodu chińskich łożysk, które się sypały, a ja mam sipmę tą czerwoną, ale nosi ona już pewne ślady zużycia.
EDIT: Jak przekonać rodziców, że starsza zachodnia prasa pasowa jest lepsza od sipmy z 1998roku? Jakich użyć argumentów? Rodzice sugerują się tym, że kiedyś w pgr-ach sipmy pasowe słabo zbijały bele i to jest ten problem...Co do mnie, to już 2lata temu bym ją sprzedał i kupił coś innego, lepszego, zachodniego - np.claas, vicon, new holland, john deere zmienno komorową, a co do krone, to po przejściach z sipmą nie mam zaufania do łańcuchowej.

ja mam JD 550 w zestawie z 360 3p chodzi świetnie :D słuchaj jeśli ma ktoś blisko taką prasę(zmiennokomorową) to weź rodziców 2 bele po sipmie rozścielcie na wałek i niech to sprasuje pasówka wtedy zobaczą ile słomy po sipmie wejdzie w 1 po pasówce na słowo prawie nikt nie uwierzy. Jak robiliśmy test swojej prasy a wczesniej pracowała z 90-konnym ciągnikiem to zanim lekko zmniejszyłem zgniot do swojego 3p to weszły prawie 2 całe bele po sipmie teraz oczywiście nawet w pracy z 360 3p bela jest mocniej zagęszczona jak po stałej komorze
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#527 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 wrzesień 2009 - 20:56

którą prasę zwijającą wybrać he a nei ma minusów tak dużego zgniotu, co jak siano będzie niedoschnięte bo po sipmie bele lubią się grzać a czy po jd będą się bardziej grzały jeśli bela jest w środku mocno zbita? oraz czy w taką bele po JD łatwo wbić dziubaka do bel?
W końcu jaki model JD polecacie, czy nei bać się pras z lat 80tych?

#528 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 01 wrzesień 2009 - 22:48

którą prasę zwijającą wybrać z sianem to nie wiem ale zapewne spleśnieje i sklei się oczywiście nie doschnięte. ja bym sie bał prasy z lat 80 przecierz ona już swoje zrobiła

#529 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 01 wrzesień 2009 - 23:15

którą prasę zwijającą wybrać Co do prsy zawsze najlepiej kierować się stanem technicznym, a nie wiekiem. Na pierwszy rzut oka widać, czy dbano o nią, czy nie. Co do stopnia zużycia, to wystarczy poodkręcać osłony, złapać za koło zębate i nim poruczać i wtedy wyczuje się ewentualne luzy na łożyskach, następnie trzeba dokładnie sprawdzić stan blach i palców podbieracza, a potem otworzyć komorę prasy i zajrzeć do środka czy czasem nie jest popękana lub za mocno przetarta, stan widełek(lub rotora i noży tnących jeśli występują) no i oczywiście sprawdzić stan łańcuchów(ewentualnie w innych prasach jeszcze stan walców lub pasów) i stan przekładni głównej oraz kół zębatych oraz sprawdzić, czy prasa nie jest pokrzywiona i ewentualnie zbyt mocno pospawana.

#530 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 04 wrzesień 2009 - 11:19

którą prasę zwijającą wybrać PRASA NEW HOLLAND BR 6080.Czy ktoś z was miał kiedykolwiek do czynienia z tą prasą lub podobną tej marki? Za wszelkie informacje z góry dziękuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 04 wrzesień 2009 - 11:47

którą prasę zwijającą wybrać Ja mam Caseowski odpowiednik BR6090. Prasa stałokomorowa z komorą łańcuchową. Robi belki 125x120. Podbieracz 2 m szerokości roboczej, podajnik rotorowy(6080) siaczkarnia wirnikowa z 15 nożami (6090). W wyposażeniu jest centralne smarowanie łańcuchów, obwiazywacz siatką no i rampa rozładowcza. Wiekszość ustawień jak np. zgniot beli, ilość owinięć siatka, iloiść i wzór owinięć sznurkiem ustawiana z monitora w kabinie ciągnika. Monitor pokazuje również status poszczególnych czynności i ewentualne błędy. Posiada wskażnik kształtu beli. Ogółnie dosyć prosta prasa za średnie pieniądze.

#532 Share damiel86

damiel86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 wrzesień 2009 - 11:57

którą prasę zwijającą wybrać Witam,
My mamy prasę UNII FAMAROL DF 120 1,8 VD pracuje z CASEM JX 90, jest to prasa łańcuchowo-walcowa, z rotorem, docinaczem,ogólnie jestem zadowolony, dostaliśmy ją w połowie żniw zrobiła 2000 bel słomy i 100 siana więc się nie napracowała, przy średnim zgniocie bela ze słomy ważyła 200 kg,Ten zgniot ustawił gościu od rozruchu ale moim zdaniem zgniot można jeszcze mocniej ustawić bo jest taka możliwość, to i masa beli będzie większa. Owijania siatką idzie cudownie, siatka dokładnie rozłożona po całej beli od krawędzi do krawędzi.
Za tą cenę z tym wyposażeniem to prasa godna polecenia, solidne wykonanie, licencja Deutz Fahr, Identyczna jak:Grenland RF 120, Deutz Fahr RB 3,20.
Pozdrawiam

#533 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 06 wrzesień 2009 - 00:20

Ja mam Caseowski odpowiednik BR6090. Prasa stałokomorowa z komorą łańcuchową. Robi belki 125x120. Podbieracz 2 m szerokości roboczej, podajnik rotorowy(6080) siaczkarnia wirnikowa z 15 nożami (6090). W wyposażeniu jest centralne smarowanie łańcuchów, obwiazywacz siatką no i rampa rozładowcza. Wiekszość ustawień jak np. zgniot beli, ilość owinięć siatka, iloiść i wzór owinięć sznurkiem ustawiana z monitora w kabinie ciągnika. Monitor pokazuje również status poszczególnych czynności i ewentualne błędy. Posiada wskażnik kształtu beli. Ogółnie dosyć prosta prasa za średnie pieniądze.

Czy ta prasa ma ustawiany zgniot beli?

#534 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 06 wrzesień 2009 - 14:00

którą prasę zwijającą wybrać Ma ustawiany zgniot beli od 0 do 100% w krokach co 10%. Jak już napisałem ustawienia zgniotu dokonuje się z monitora osiągów w kabinie ciagnika.

#535 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 08 wrzesień 2009 - 09:28

którą prasę zwijającą wybrać Jakie funkcje oprócz ustawiania zgniotu są na tym wyświetlaczu?

#536 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 08 wrzesień 2009 - 15:29

którą prasę zwijającą wybrać Sporo jest tych funkcji na monitorze. Z takich głównych to bedzie ilość owinięć siatką/sznurkiem, przełącznik owijarki(siatka/ sznurek), w przypadku sznurka można ustawić wżór obwiązywania, ustawianie zgniotu beli, ustawienie gróbości niepociętej zewnętrzenej warstwy beli(jeśli prasa ma noże), włączanie/wyłączanie sieczkarni wirnikowej(jeśli jest), przełączanie z trybu automatycznego na manualny, licznik bel dzienny i całkowity, i jeszcze kilka funkcji, z których nie korzystałem. Na monitorze jest dwa wyswietlacze. Na wiekszym wyświetlane są informacje aktualnym stanie maszyny, czyli co się w danej chwili dzieje, np. że komora jest pełna, że podaje siatkę itp. Mniejszy wyświetlacz pokazuje dwa wykresy słupkowe, które pokazują jak jechać, żeby zrobić ładną belke.

#537 Share JohnDeere6330Premium

JohnDeere6330Premium

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 16:29

którą prasę zwijającą wybrać Co sądzicie o prasie new holland br7060????

#538 Share butchless

butchless

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 27 wrzesień 2009 - 20:31

którą prasę zwijającą wybrać Mam 60h łak i około 20 h słomy szukam prasy,ktora sobie da rade w bardzo trudnym terenie.Na tych łaka jest bardzo miekko wiec potrzebowałbym szerokich opon.Prasa powinna pośadać rotor, śatke, szeroki podbieracz.Bedzie pracowała z fendem 312 lub 412 czyli 120 koników. MOze jakies propozycje.Myslałem ze moze jakis vicon lub claas, ale czekam na nowe propozycje.

#539 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 27 wrzesień 2009 - 21:04

którą prasę zwijającą wybrać To najlepiej coś małego w stylu sipma 279/1 ale z zagranicznej półki. i wiadomo musi być lekka. Najlepiej coś z claasa ponieważ 70% gospodarzy ma claasa więc radziłbym z tej półki. Claas Roland 46 może

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 28 wrzesień 2009 - 13:49

To najlepiej coś małego w stylu sipma 279/1 ale z zagranicznej półki. i wiadomo musi być lekka. Najlepiej coś z claasa ponieważ 70% gospodarzy ma claasa więc radziłbym z tej półki. Claas Roland 46 może

Kolego tomi382 skąd masz takie informacje, że 70% gospodarzy ma claasa?Możesz to poprzeć jakimiś dowodami?Mnie się wydaje, że chodzi op zachodnich gospodarzy. Z nimi się nie porównujmy, bo mają oni większe dopłaty i lepsze gleby i w związku z tym więcej można uciułać na tych glebach. Wcale nie jest prawdą, że claas jest taki bezawaryjny. Kolega ma Claasa Varianta 380 i na gwarancji po sprasowaniu ok 200ha słomy(różnej wielkości, najczęściej taka słoma po 3tonach zboża z hektara) i poszła mu oś, która została wymieniona na gwarancji. Bez gwarancji kosztowałoby to 7000zł. Ja radziłbym wziąć coś tańszego typu john deere, new holland lub vicon. Claas, Krone i Welger to maszyny z najwyższej półki i takie maszyny to warto brać tylko na usługi. Tańsza prasa wcale nie musi być gorsza, a na pewno będzie tańsza w eksploatacji, bo jest prostsza w budowie. Maszyny firmy claas słyną z bardzo dużego zapotrzebowania na moc. Wspomniany wcześniej znajomy ma do tej prasy ciągnik claasa 6cyl o mocy 120km i jak przyjdzie wjechać w dużą słomę, to na prostym potrafi go zdusić. Z sieczkarnią do kukurydzy jest tak samo. Miałem kiedyś claasa jaguara 35 - jednorzędówkę i c355 z nią potrafiła wypić 8-9litrów na godzinę. Kombajn claas dominator 98 z takim samym silnikiem (mercedes) jak new holland 8060 spali 15l/h, a new holland 12l/h.