Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#481 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 09 czerwiec 2009 - 13:43

którą prasę zwijającą wybrać 75 km spokojnie starcza do sianokiszonki z JD 550 , wiem z doświadczenia, fakt czasem jak łyknie duuużo, to stęknie sobie, ale prędziej się coś upier.....li niż ciągnik zdechnie :) Luke 16 @ jak tam z tą listwą zgarniającą z tego wałka, mi się ostatnio ciągle zapychał, ojciec pojechał po troche stali, już ją prubowaliśmy, nic na wałku się nie nawija, foty mam w aparacie, przy odrobinie czasu wrzuce :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 20:19
  •  

#482 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1963 postów

Napisany 09 czerwiec 2009 - 14:36

którą prasę zwijającą wybrać endrju fakt w sianokiszonce się ciągle zapychało ale kupiliśmy 3 noże od kostującej sipmy założyliśmy do oryginalnej tej metalowej listwy co przechodzi przez komorę i jakby ręką odjął problem zniknął można zaiwaniać jak mały samochodzik :) .... Po wypłacie za mleko kupujemy siatkę i będziemy ną wszystko owijać :) Co prawda nie wiem jak ją uruchomić no ale zawsze musi być ten pierwszy raz :) ... W słomie czy sianie zetor nie miał żadnego problemu no ale w sianokiszonce się pojawia nie tyle co silnik co skrzynia no i efekt :) jakiś trybik poszedł się pierdzielić bo wali niemiłosiernie i ciężko biegi chodzą ale jak stanie to się będzie robić :)

#483 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 21:02

którą prasę zwijającą wybrać chce kupic prase pasowa JD tylko niewiem zabardzo jaka, 550 czy 590 czym ruznia sie te prasy
590 to tylko mlodszy model.

#484 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 15 czerwiec 2009 - 21:08

którą prasę zwijającą wybrać rozgladam sie za prasa do 30tys co polecilibyscie mi z pras pasowych
mam na oku JD590 z szerokim podbieraczem i owijanie siatka co oniej powiecie

#485 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 15 czerwiec 2009 - 21:15

którą prasę zwijającą wybrać @denzel a z jakim ciągnikiem będzie ona współpracować??ma rotor i noże??a odrzutnik? ja sam mam JD ale 550 :mellow:
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#486 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 15 czerwiec 2009 - 21:17

którą prasę zwijającą wybrać Prasa dobra, sam posiadam JD 550, a ta 590 to jej nowsza wersja :mellow: Szeroki podbierak i siatka to malinka, myśle że wybór trafiny, lecz zastanowił bym się nad claasem variantem w tych pieniądzach 180 kupisz :lol: Zalerzy do czego będzie :D

#487 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 13:57

którą prasę zwijającą wybrać

@denzel a z jakim ciągnikiem będzie ona współpracować??ma rotor i noże??a odrzutnik? ja sam mam JD ale 550 :mellow:

potrzebuje do NH TD80 (80km) prasa raczej bez rotora bo za malo konikow w holandzie. a zbierc nia bede wszystko: sianokiszonkie, słome, siano
a plusy tej prasy to siatka, szeroki ogumienie, prasa zmienno komorowa, owijanie 2sznurki i siatka
a jakie minusy??? wy mi napiszcie
z gory dzieki

#488 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 14:02

którą prasę zwijającą wybrać Wczoraj widziałem jak MTZ 82 śmigał z JD 580 z rotorem w sianokiszonce, chodził dobrze, a w słomie gna nią jak głupi, więc ja jednak zastanowił bym się nad JD 580 bądź 590 z rotorem :mellow:

#489 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 14:09

którą prasę zwijającą wybrać za prase JD590 trzeba dac ponad 35tys wole miec prase z mozliwoscia owijania siatka niz z rotorem

#490 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 18:43

którą prasę zwijającą wybrać No coś za coś wiadomo siatka to podstawa, ale warto i dołożyć za rotor, zawsze3 jest inny przepływ materiału, jak i lepsze rozłożenie i pobieranie :mellow:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#491 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 18 czerwiec 2009 - 15:49

którą prasę zwijającą wybrać Rotor możesz mieć jak pisze endrju lepszy przepływ masy ale już na założenie noży będzie za mało mocy. W tych modelach tzn 580 590 są już komputery sterujące ja w 550 mam sterownik więc dobrze by było się dokładniej przyjrzeć żeby jakiegoś wadliwego nie kupić bo trochę kosztuje ;)
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#492 Share paradam

paradam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 13:16

którą prasę zwijającą wybrać Witam Panowie! Przez trzy lata użytkowałem Sipmę z569/1 nową (niby wzmacniana) z Pronarem 82 sa JEDNA WIELKA PORAŻKA
Ciągłe zapychanie się materiału na hederze, spadający sznurek. Po 4000 belek pękające łańcuchy i rama.
Dziś pracuję New Hollan BR 7060 (pasówka 90-150 cm, siatka, siekacz) i wiem, że żyję. Siatka wiąże belkę w kilka sekund, pokosy można brać w poprzek bez strachu o zapchanie, belka jest pięknie dobita od samego środka. Jeden jedyny problem to trochę mało kucuków pod maską (t5060 106 km). gdy zbierałem żyto (trochę późno bo już kwitło) skoszonę pokosówką (4m heder) to 6 km/h jest już dużą prędkością dla tego ciągnika (obroty 1800-1900 n.min)

#493 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 13:31

którą prasę zwijającą wybrać a ile kosztowała prasa new holland?

#494 Share paradam

paradam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 15:40

którą prasę zwijającą wybrać Prasa zadatkowana przed podwyżkami ze stycznia 85 000 netto plus bonus (no i oczywiście złożona na prow 2009)

#495 Share robert277

robert277

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 19:19

którą prasę zwijającą wybrać Ja mam sipme tą czerwoną zrobiła juz około 5 tyś sztuk w dwalata i niiejest tak zle ale będe kupował na ten sezon Claasa 180 z nożami chyba ta prasa bedzie najlepsza bo około 35 tyś zł

#496 Share paradam

paradam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 20:53

którą prasę zwijającą wybrać wcześniejsze wyroby polskich producentów były lepsze (sipma unia) ale teraz idą na masę. Przetapiają wiaderka i robią pługi. Maszyny z przed 10 lat są jeszcze ok. dobra jakość stali ale te obecne to powtarzam JEDNA WIELKA PORAŻKA. Staram się kupować maszyny nowe a nie reperować stare kiedy trzeba pracować lub zarabiać i kiedyś relacja ceny do jakości nie była taka zła. Ale teraz lepiej dołożyć 20-30% i mieć coś porządnego (pracować anie oglądać się za siebie). Co z tego, że masz klimę w ciągniku jak musisz nonstop wysiadać do pługa w którym pękają śrubu na słupicach albo urywają się lemiesze. Miałem kiedyś pług tur4+1 zab. śrubowe ale cały się pogiął na kamieniach. Postanowiłem zmienić na tę samą firmę ale zab.resor ale akurat była promocja na kvernelanda 100AB i za te same pieniądze mam pług ozmiennej szerokości orki a praca bez porównania. Gdy lemiesz się kończy popuszczam śruby kluczem i odkręcam je palcami. Unia grudziądz tylko szlifierka albo przecinak. Nie jestem wielkim fascynatem wszystkiego co zachodnie ale fakty mówią za siebie.
Dzisiaj dobre to są polskie DZIEWCZYNY, JEDZENIE, WÓDKA i POWIETRZE

#497 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 22:16

którą prasę zwijającą wybrać Mam zamiar sobie kupić nową prasę. Zastanawiałem się nad claasem lub john deer, ale skłaniam się bardziej w stronę johna. Więc mam pytanie czy ktoś z was posiada prasę john deere i podzielił by się swoimi spostrzeżeniami. Ze strony john deer najlepsza dla mnie byłaby stałokomorowa z nożami 568.

#498 Share rolek

rolek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 04 lipiec 2009 - 09:43

którą prasę zwijającą wybrać stałokomorowa vicon RF-121 jaka ma komore prasowanie walcowa czy łańcuchowa bo pasowej chyba nie ma

#499 Share Kipper

Kipper

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 21:59

którą prasę zwijającą wybrać Moim zdaniem najlepsze prasy są tych firm które się zajmują sprzetem zielonkarskim itp, a nie jak np. Unia robi pługi, rozzutniki, belarki i co tylko zechcesz (ja nie mam nic do Uni to tylko przykład). Te firmy które zajmują się sprzętem zielonkarskim zajmują się tylko tym i mają to opracowane i wiedzą jak skonstruowac dobrą maszyne.

Class zajmuje się głównie sprzętem zielonkarskim(robi też ciągniki) i ma bardzo dobre prasy.
Krone zajmuje się tylko sprzętem zielonkarskim i ma te maszyny dopracowane i mało awaryjne
To dwa przykłady producentów pras które są jedne z najlepszych na rynku

takie jest moje zdanie, a wasze moze byc inne:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#500 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 22:18

którą prasę zwijającą wybrać Według mnie najlepsza jest Hew Holland lub John Deere podobno najlepiej zbijają (śćskają) bele i są ładnie owiniete . Sam miałem kiedyś JD prase rolke i mam dobro opinie o niej a teraz mam New Hollanda Fiataagri i muszę powiedzieć ze jest lepsza troche od JD lepiej zaciska sznurek na beli i lepiej je zbija.
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow