Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#441 Share nimar1999

nimar1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 19:30

którą prasę zwijającą wybrać @tomi382 świetny argument! :P ty chyba nie wiesz co to prasa pasowa, odpowiedz mi na jedno pytanie jaka pasówka zwijałeś, że jest aż tak nie praktyczna i awaryjna?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 13:16
  •  

#442 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 07 kwiecień 2009 - 13:35

którą prasę zwijającą wybrać Tomi382 @ życze dalszych sukcesów w prasowaniu. Jeżeli jesteś tak doświadczony, to nie rozumiem .... A z resztą, nie będę się z tobą kłucił, bo uważasz się za doświadczonego. Tylko jedno, wstaw fotki tej twojej wspaniałej prasy pasowej, albo łańcuchowej, i napisz jeszcze jaki masz rzeczywisty przerób ( czyli ile zrobisz bel i o jakiej masie w czasie jednej godziny ) I oczewiście z jaką prędkością jeździsz ciągnikiem, a po drugie jak zaczynasz coś pisać to podaj choć porządne argumenty, i je uzasadnij :P

#443 Share gregor6

gregor6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 07 kwiecień 2009 - 19:58

którą prasę zwijającą wybrać @tomi382 po przeczytaniu twojego postu aż musiałem się zalogować i napisać to Niemasz pojęcia o prasach pasowych więc się onich nie wypowiadaj!, nie wypowiadaj sie w ten sposub że pasowe są nie praktyczne i awaryjne podaj argumenty pszykłady itp.dlaczego co ijak jest nie tak.Nie wprowadzaj innych użytkowników wbład co maja zamiar kupic pasówke.pewnie miales jakąś wadliwa isie psuła aże niepraktyczna to już tego nierozumiem oco kaman :P .DO slomy i siana na 1 miejscu stawiam pasowke na 2 łancuchuwke .

#444 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 07 kwiecień 2009 - 20:13

którą prasę zwijającą wybrać Może @tomi382 chodziło o pasowe stałokomorowe a w życiu nie spotkał pasowej zmiennokomorowej :P

#445 Share marcin615

marcin615

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 20:36

którą prasę zwijającą wybrać a czy wiecie cos na temat deutch fahr gp 500?

#446 Share Lechu

Lechu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 22:09

którą prasę zwijającą wybrać Ależ na tych prasach jest gorąco :) A ja mam NH BR 560 A ,łańcuchowa ,stało komorowa,podbierak 2m i jestem zadowolony.Ale nie mam obiektywnego porównania bo w okolicy jest tylko jedna Sokółka i jedna Warfama ale z przyzwoitości nie będę porównywał.

#447 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 16 kwiecień 2009 - 19:09

którą prasę zwijającą wybrać ja mam metal-fach walcowa robie nia wszystko siano, sianokiszonkie i slome i nie mam z nia zadnych problemow
ma szerokie ogumieie co jest wielkim plusem na podmoklym terenie ma szeroki podbieracz owijanie siadka i sznurkiem.
bardzo prosta i latwa w obsludze.
jak dla mnie jest to dobra prasa za nie az tak duze pieniadze

#448 Share chaner123

chaner123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo Motoryzacja dobry film

Napisany 23 kwiecień 2009 - 10:24

którą prasę zwijającą wybrać co sądzicie o tej http://www.allegro.p..._deere_590.html

prasa miałabybyć wykorzystana do wszystkiego siano słoma sianokiszonka (około 80ha wszystkiego)

mam 30ha łąk

mam max 32 tys na prasę

#449 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 11:02

którą prasę zwijającą wybrać Hmm, praska super, ale ja w tych pieniądzach rozglądnoł bym się za Claas-em Variant-em 180 z siatką, rotor z nożami, nawet w tych pieniądzach byś mógł znaleźć. Teraz wszystko zalerzy jakiego masz konia. Bo jak 75 - 85 to stawiaj na JD , ale jak 100 to z claas-em da rade B)

#450 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 12 maj 2009 - 17:45

którą prasę zwijającą wybrać jak dla mnie to miałem simpe pasówkę simpe łańcuchową teraz mam od roku classa varianta 280 w zeszłym roku zrobiłem nią około 500 ha bez awarii praktycznie słoma siano sianokiszonka przy sianokiszące nio nie powiem ale wiekszy zapas mocy jest potrzebny ale 135 km na górzystym terenie daje radę. Szczeże jestem zadowolony z niej co do walcowych to się nie wypowiem nie miałem styczności.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share look9023

look9023

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 15 maj 2009 - 13:33

kolego LUKASZ345!!! nie kupuj Riviery pasowej, wąski (bardzo wąski) podbieracz i GŁADKIE pasy= porażka. ktoś wciśnie Ci to a Ty będziesz kur... później. Nie wyobrażasz sobie ilu mam klientów, którzy chcą sie zamienić póżniej na JOHN DEERE za dopłatą. Nie słuchaj sie jeśli ktoś Ci powie,że to dobra prasa. jeden wielki bubel. Ja przywożę tylko JOHN DEERE 540,545,550,570,580,590 Claas 44,46,66, Krone 120,125,130, 8-16,10-16, Welger rp12, New Holland 841,835. Tylko te, bo te się sprzedaja, a nie takie wynalazki jak Hesstony, Riviery, MF i inne dziwne.
Jeśli nie masz za daleko to zapraszam do mnie. Za 18 tys. masz u mnie ładną, zadbaną JD550 na szerokim podbieraczu, owijanie na 2 sznurki. mogę Ci to zawieżć nawet do domu. Jak sobie VAT odliczysz od mojej ceny to Cie wyjdzie tyle co Riviera, a masz dobry sprzęt. (mieszkam w kujawsko-pomorskim)
Kupujecie prasy? Nie słuchajcie handlarzy, którzy wciskają Hesstony, Riviery itp. to są buble.

Podaj mi swój nr., i lokalizację na wszelki wypadek, jeśli będę chciał kiedyś kupić od ciebie jakąś prasę

#452 Share lukaszewiczm

lukaszewiczm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 18 maj 2009 - 19:53

którą prasę zwijającą wybrać Mam pytanie, jaką prasę kupić tak do 20k, najchętniej walcową, dodam że prasa ma być głównie używana do sianokiszonki i ewentualnie słoma, może coś takiego? http://allegro.pl/it...lger_rp120.html

#453 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 18 maj 2009 - 20:26

którą prasę zwijającą wybrać Dam ci bardzo dobrą rade szukaj prasy walcowej z niskim podbierakiem!! To co dałeś do niej link to ma wysoki podbierak i jak masz drobną trawe to ją tylko do przodu podrzuca- ale i na to jest sposób ;)

#454 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 18 maj 2009 - 20:33

którą prasę zwijającą wybrać ja polecam Claasa np model 44, albo odpowiednik tego modelu Aroballe 1212 (dokładnie to samo, różnica tylko kolorze)

#455 Share lukaszewiczm

lukaszewiczm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 18 maj 2009 - 20:45

Dam ci bardzo dobrą rade szukaj prasy walcowej z niskim podbierakiem!! To co dałeś do niej link to ma wysoki podbierak i jak masz drobną trawe to ją tylko do przodu podrzuca- ale i na to jest sposób :D

A zdradzisz mi jaki to sposób, chyba że to tajemnica ;)

#456 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 18 maj 2009 - 20:51

ja polecam Claasa np model 44, albo odpowiednik tego modelu Aroballe 1212 (dokładnie to samo, różnica tylko kolorze)

Ten model claasa ma też wysoki podbierak -wiem bo sam mam ;) i wiem jak się sprawuje. A ten sposób to nie żadna tajemnica poprtostu nad podbierakiem robisz taką blache (w galeriI poszukaj sobie)

#457 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 19 maj 2009 - 14:06

którą prasę zwijającą wybrać tego wcale nie trzeba robić, taka blacha powinna i przeważnie znajduje sie na wyposażeniu maszyny, Po prostu jak będziesz gdzieś kupował lub oglądał to zapytaj czy posiada taką blachę zakładana na podbierak, W 60% każdy sprzedający ją ma na placu ale nie bardzo się orientuje do czego ona służy i gdzie się ją montuje.

#458 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1963 postów

Napisany 19 maj 2009 - 14:53

pasowe są nie praktyczne i awaryjne. Muszą być albo walce albo łańcuch. a podbierak minimum 180cm. trochę się naprasowałem i wiem co pisze

Po prostu jak to przeczytałem to o mały włos nie padłem ze śmiechu :) ... tomi najpierw napisz jaką tą pasówką prasowałeś bo może starą zdezelowaną sipmą :) ... po prostu buhahaha jak wjadę pasem w cokolwiek nie ważne czy słomę siano, sianokiszonkę i ustawię się z jakąkolwiek prasą to i tak dalej zajadę na belce 120x120 niż jakaś sipma, krone, class (przetestowane ;) ) z 2ha dobrej podsuszonej trawy zrobię 14 balotów sianokiszonki :) ... Druga sprawa kumpel prasował słomę pszenną krone kr125 na sąsiednim polu jak wiemy krone robi belki 125x120 ja robiłem 100x120 i w słomie żytniej gdzie więcej leżało zajeżdżałem dalej niż on krone :) ... A jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać :) ... A zapomniałem dodać po sprasowaniu ok. 600 belek zero awarii :) Teraz wyznaję regułę ... "Tylko pasowa i nie ma huia we wsi" :)

#459 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 19 maj 2009 - 15:03

którą prasę zwijającą wybrać W każdej wsi znajdzie się jakiś ch.. A co do pras to też wydaje mi się że dobra pasówka jest lepsza od innych np mój kolega teraz ma zmieniać z walcowej Claasa na JD 550 i wydaje mi się ze to będzie dobra zamiana
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 19 maj 2009 - 19:58

którą prasę zwijającą wybrać ludzie co tak na niego najeżdżacie jemu zapewne chodziło o prasy pasowe stało komorowe a te jak wiemy nie są najlepsze pasówki zmieno komorowe nie są jeszcze tak popularne jak ine prasy u mnie w okolicy żadnej takiej nie ma i narazie walcówki uchodzą za najlepsze