gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

tomi382    99

To najlepiej coś małego w stylu sipma 279/1 ale z zagranicznej półki. i wiadomo musi być lekka. Najlepiej coś z claasa ponieważ 70% gospodarzy ma claasa więc radziłbym z tej półki. Claas Roland 46 może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

To najlepiej coś małego w stylu sipma 279/1 ale z zagranicznej półki. i wiadomo musi być lekka. Najlepiej coś z claasa ponieważ 70% gospodarzy ma claasa więc radziłbym z tej półki. Claas Roland 46 może

Kolego tomi382 skąd masz takie informacje, że 70% gospodarzy ma claasa?Możesz to poprzeć jakimiś dowodami?Mnie się wydaje, że chodzi op zachodnich gospodarzy. Z nimi się nie porównujmy, bo mają oni większe dopłaty i lepsze gleby i w związku z tym więcej można uciułać na tych glebach. Wcale nie jest prawdą, że claas jest taki bezawaryjny. Kolega ma Claasa Varianta 380 i na gwarancji po sprasowaniu ok 200ha słomy(różnej wielkości, najczęściej taka słoma po 3tonach zboża z hektara) i poszła mu oś, która została wymieniona na gwarancji. Bez gwarancji kosztowałoby to 7000zł. Ja radziłbym wziąć coś tańszego typu john deere, new holland lub vicon. Claas, Krone i Welger to maszyny z najwyższej półki i takie maszyny to warto brać tylko na usługi. Tańsza prasa wcale nie musi być gorsza, a na pewno będzie tańsza w eksploatacji, bo jest prostsza w budowie. Maszyny firmy claas słyną z bardzo dużego zapotrzebowania na moc. Wspomniany wcześniej znajomy ma do tej prasy ciągnik claasa 6cyl o mocy 120km i jak przyjdzie wjechać w dużą słomę, to na prostym potrafi go zdusić. Z sieczkarnią do kukurydzy jest tak samo. Miałem kiedyś claasa jaguara 35 - jednorzędówkę i c355 z nią potrafiła wypić 8-9litrów na godzinę. Kombajn claas dominator 98 z takim samym silnikiem (mercedes) jak new holland 8060 spali 15l/h, a new holland 12l/h.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

@look19 to jaki problem z-590 sipma też nie jest zła ale zachodni sprzęt ma zdecydowanie lepszą jakość wykonania i części. A że się coś szybko rozleciało to wina jest jedynie operatora. Równie dobrze sipma może dłużej wytrzymać w rękach odpowiedzialnego traktorzysty. Jednak pozostanę przy swoim że jak jakość to tylko zachód claas krone z john deere i vicon nie miałem styczności więc sie nie wypowiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

No to ja odświeżę temat pytaniem:P Czytam czytam i czegoś nie rozumiem. Dlaczego na stronach rożnych producentów jest napisane zapotrzebowanie na moc np 55KM a wy piszecie że ciągnik 120km dławiło :| O co tu chodzi? I teraz pytanie o krone. Drogie są do nich części, często sie psują? I jakie jest ich realne zapotrzebowanie na moc? np vario pack lub round pack


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Producent na swojej stronie podaje zawsze informacje w pewien sposób prawidłowe, ale bezużyteczne dla rolnika, bo np. prasa rolująca podczas postoju na stoisku pomiarowym potrzebuje mniej mocy niż w zróżnicowanych warunkach polowych. Jednym słowem 55km da radę np z sipmą z279/1, ale będzie jechał z nią "...aby Polska nie zginęła...".


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

ja mam JD 550 w zestawie z 360 3p chodzi świetnie :) słuchaj jeśli ma ktoś blisko taką prasę(zmiennokomorową) to weź rodziców 2 bele po sipmie rozścielcie na wałek i niech to sprasuje pasówka wtedy zobaczą ile słomy po sipmie wejdzie w 1 po pasówce na słowo prawie nikt nie uwierzy. Jak robiliśmy test swojej prasy a wczesniej pracowała z 90-konnym ciągnikiem to zanim lekko zmniejszyłem zgniot do swojego 3p to weszły prawie 2 całe bele po sipmie teraz oczywiście nawet w pracy z 360 3p bela jest mocniej zagęszczona jak po stałej komorze

Tylko słoma sprasowana raz zmniejsza znacznie swą objętość wiec taki sposób sprawdzania nie jest idealny :) już raz ci to pisałem a ty nadal swoje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Witam,

My mamy prasę UNII FAMAROL DF 120 1,8 VD pracuje z CASEM JX 90, jest to prasa łańcuchowo-walcowa, z rotorem, docinaczem,ogólnie jestem zadowolony, dostaliśmy ją w połowie żniw zrobiła 2000 bel słomy i 100 siana więc się nie napracowała, przy średnim zgniocie bela ze słomy ważyła 200 kg,Ten zgniot ustawił gościu od rozruchu ale moim zdaniem zgniot można jeszcze mocniej ustawić bo jest taka możliwość, to i masa beli będzie większa. Owijania siatką idzie cudownie, siatka dokładnie rozłożona po całej beli od krawędzi do krawędzi.

Za tą cenę z tym wyposażeniem to prasa godna polecenia, solidne wykonanie, licencja Deutz Fahr, Identyczna jak:Grenland RF 120, Deutz Fahr RB 3,20.

Pozdrawiam

Mam kumpla, który pracuje u deelera Uni-Famarol i mówił mi, że to są jednak dosyć awaryjne prasy, najczęściej do nich serwisanci jeżdżą ze wszystkich sprzedawanych przez nich maszyn. No ale cena w porównaniu z zachodnimi jest na pewno dużym plusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dla mnie, jako osoby, która nie użytkuje prasy rolującej. Jest jedynie obserwatorem i laikiem w praktyce. Nie mniej jednak uważam, że najwyższy stopnień rozwiązań technicznych osiągnęła firma Krone w modelu Comprima. Nikt przedtem nie oferował zmiennokomorowej prasy stałokomorowej pasowo-łańcuchowej. Pierwsze modele miały wady, ale sukcesywnie je usuwano. Z drugiej jednak strony wg. mojego uznania liderem wśród pras pasowych jest JD, który stosuje pasy o zdecydowanie wyższej trwałości niż pozostali, chociaż rozwiązania konstrukcyjne znaczącao nie odbiegają od konkurencji. Dodatkowo posiadają system owijania boków belki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawello15    1

ja mam classa i dosyć dobra jest nie sypie sie a i bele dobrze zbija tyle że już dosyć stara jest , za jakiś czas planuje kupić nową na oku mam prase "kverneland bio" która ma niedługo wejść do sprzedaży (gdy zrobi bele wtedy podnosi się cała taka pokrywa od prasy i owija sie bela w ciągu 7 sekund )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FLASH    0

w naszych stronach w 2007 roku pokazały sie trzy prasy

ja kupiłem varinta 180 sąsiad nówkę sipmy i znajomy starszą czerwona sipme

do varianta dołożyłem na łoyska i 1 pas jakieś 2000 złotych i jedyną awarią z jaką sie spitkałem to przebite koło

rocznie robie jakieś 3000 balotów słomy biednym u 914

zieloną sipmą bez awarii robi jakieś 100 balotów a to jakiś łancuch pęknie, zebatka z wałka sie oberwie itp

tą używaną robi tylko u siebie 400 belek rocznie śmiga 360 chyba zmienił dwa łożyska i kilka palcy podbieracza

na sezon 2009 pojawiła sie walfarma

biedak teraz wkuża okolice jak wyjeżdza prasować po 22 przecież normalni ludzie czasem muszą spać

co do wydajności claasem da sie zrobić 100 balotów 120 cm o wadze 220-250kg w 1 godzine

czyli 3 ha przy zbożu 8t a i po kombajnie 6m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hanek    0

siemka jaką prasę polecacie do zetora 7711 ?? prasa by była do sianokiszonki i do słomy. Czy mój zetorek pójdzie z claasem roland 46 rc?? bo po waszych wypowiedziach jest to prasa idealna!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Dla mnie, jako osoby, która nie użytkuje prasy rolującej. Jest jedynie obserwatorem i laikiem w praktyce. Nie mniej jednak uważam, że najwyższy stopnień rozwiązań technicznych osiągnęła firma Krone w modelu Comprima. Nikt przedtem nie oferował zmiennokomorowej prasy stałokomorowej pasowo-łańcuchowej. Pierwsze modele miały wady, ale sukcesywnie je usuwano. Z drugiej jednak strony wg. mojego uznania liderem wśród pras pasowych jest JD, który stosuje pasy o zdecydowanie wyższej trwałości niż pozostali, chociaż rozwiązania konstrukcyjne znaczącao nie odbiegają od konkurencji. Dodatkowo posiadają system owijania boków belki.

 

Co do tej Kronówki to nie zgodzę się do końca. To że wcześniej nikt nie oferował takiego rozwiązania to dla tego że pełne pasy są lżejsze i w wadze i w napędzaniu. A Krone tak długo brnęło w te zmiennokomorowe łańcuchy jak Claas w silnik za kabiną. Z tą różnicą że w kombajnach było jedno rozwiązanie, a w prasach rozwiązano problem połowicznie dzięki komorze łańcuchowo pasowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co warte podkreślenia Comprima jest wyraźnie cichsza podczas pracy w porównaniu do pozostałych pras. Nie mówiąc już o większej żywotności gumowego pasa w porównaniu do łańcucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Do @damian18: mój sąsiad ma dominatora 105 180km silnik z 5,7m hederem, a ja new holland 8050 silnik ok105km z hederem 3,6m i koszę w tym samym tempie, co sąsiad i gdzie tu dominacja claasa i jego wychwalenie?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

witam. chce kupic nową prase do mojego gospodarstwa, ma robic bele 120/150, miec szeroki podbierak, centralne smarowanie i jeszcze pare "bajerów" niezbednych do szybkiej i sprawnej pracy(tu licze na opinie osób które wiedzą co powinna mec nowoczesna prasa)powinna kosztować w okolicach 100-120 tys brutto. nie wiem czy wziąć stało czy zmiennokomorową? do tej pory mam welgra rp 15(walcowa, sałokomorowa- bardzo duże zapotrzebowanie na moc). prasa bedzie robić ok 200 sianokiszonki, ok 150 siana i ze 100 słomy do tego jeszcze ze 100 na usługach. prasa powinna być też solidnie wykonana gdyż łaki są często złej jakości do tego kamienie na ornym i górski teren. raczej nie chciałbym polskiej prasy a na classa za 150 tysi też mnie nie stać. proszę o jakies propozycje i sugestie. aha docelowo ma chodzic z ciagnikiem o mocy 99km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

polecam prasę Gallignani, testowałem stałokomorową z rotorem i nożami, łańcuchowo-walcową , spisała się bardzo dobrze, siatkę można owijać na krawędzi beli, rotor ma opcję cofania E-H, sterowanie z panelu w kabinie cena netto ok. 100000 zł, Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Gallignani , albo ta z filmu /robi wrażenie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Tak wogóle kupując nową prase to warto brać te szersze koła 400? ja rozumiem jak ktoś ciąga prase 3512 ale jak jest czym ciągnąć to te koła tak naprawde potrzebne do czegoś są nie wystarczą 11,2/15.3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Warto dopłacić do szerszych kół. Trafi się mokrzejszy rok grząski teren i żaden mocny ciągnik Ci nie pomorze zebrać. Bo co z jego mocy jak prasa siądzie po osie. Wyciągnąć prase dasz rade ale zebrać w tym miejscu już Ci się nie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Znajomy prasował warfamą na jednej łące - ślady po kołach zostały do wiosny następnego roku tak więc warto brać szersze opony.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

A ja poleciłbym jakiegoś jelonka zmiennokomorowego :P Nie chcę kolejnej burzy wywołać po prostu ja się przekonałem do zmiennej komory i wg mnie mniej wymaga mocy a bele są równomiernie zbite.

 

Prasy roluj�ce l Prasa roluj�ca zmiennokomorowa l Prasy zwijaj�ce John Deere

 

coś ok 120 tyś porządnego byś kupił. A JD to solidna firma z systemem cover edge bele pięknie wyglądają.


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

macie tą samą prędkość ale on ma heder 5,7 a ty 3,6 troszkę pomyśl który skosi więcej ;p a pozatym to temat o prasach więc skończmy tą dyskusję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj