Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#401 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 03 luty 2009 - 13:52

którą prasę zwijającą wybrać Ja nie mam firmy usługowej tylko prowadzę pozarolniczą działalność gospodarczą i chcąc być konkurencyjym na rynku lokalnym musiałem kupic prase z rotorem i nożami, siatka, sznurek i aplikator.
Co do ilości sprasowanych szt rocznie to jest to ok 3500, bo po pierwsze mam jeszcz dwa kombajny zbożowe i w żniwa to w sumie niewiele mogę zdziałać prasą, a poza tym u nas jest tyle pras zwijających (i duże kostki też) że wystarczy gwizdnąć to stoję w kolejce.SKR ma dwie SIPMY i jadą na okrągło (co te prasy przeżyły szczgólnie ta starsza).
Miałem propozycje usługowo prasować w firmie która robi brykety ale musiałem wybrać albo prasa albo kombajn i w sumie słyszałem że ta firma nie kfapi się do płacenia.
Jak masz odpowiedniego konia to może i jesteś w stanie zrobic tyle szt co piszesz ale nie wieżę w to że prasa zrobiła 25000 i dwa razy wymieniałeś łańcuchy.Poprostu jedziesz na pałę do przodu a w zbiorniku od smarowanie susza.
Może COMPRIMA spełni twoje oczekiwania,a tak ogólnie dlaczego jeszcze nie masz drugiego zestawu.U mnie z kombajnem było podobnie.
Ale skoro cię na to stać to powodzonka i szacunek dla sprzetu.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 21:44
  •  

#402 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 03 luty 2009 - 15:54

którą prasę zwijającą wybrać Na sezon '09 Agromix jeszcze za bardzo Comprimy nie chce w Polsce sprzedawać ;)

#403 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 03 luty 2009 - 16:20

którą prasę zwijającą wybrać Jak nie, ostatnio w jakiejś gazecie słyszałem że gość pod lesznem ma taką, więc jednak coś tam sprzedają ;)

EDIT: sory ale nie rozumiem czemu rok temu sprzedawali, a teraz nie chcą :D

#404 Share robert11

robert11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 03 luty 2009 - 16:45

Ja nie mam firmy usługowej tylko prowadzę pozarolniczą działalność gospodarczą i chcąc być konkurencyjym na rynku lokalnym musiałem kupic prase z rotorem i nożami, siatka, sznurek i aplikator.
Co do ilości sprasowanych szt rocznie to jest to ok 3500, bo po pierwsze mam jeszcz dwa kombajny zbożowe i w żniwa to w sumie niewiele mogę zdziałać prasą, a poza tym u nas jest tyle pras zwijających (i duże kostki też) że wystarczy gwizdnąć to stoję w kolejce.SKR ma dwie SIPMY i jadą na okrągło (co te prasy przeżyły szczgólnie ta starsza).
Miałem propozycje usługowo prasować w firmie która robi brykety ale musiałem wybrać albo prasa albo kombajn i w sumie słyszałem że ta firma nie kfapi się do płacenia.
Jak masz odpowiedniego konia to może i jesteś w stanie zrobic tyle szt co piszesz ale nie wieżę w to że prasa zrobiła 25000 i dwa razy wymieniałeś łańcuchy.Poprostu jedziesz na pałę do przodu a w zbiorniku od smarowanie susza.
Może COMPRIMA spełni twoje oczekiwania,a tak ogólnie dlaczego jeszcze nie masz drugiego zestawu.U mnie z kombajnem było podobnie.
Ale skoro cię na to stać to powodzonka i szacunek dla sprzetu.

mam jeszcze claasa255 ale on na słomę się nie nadaje. a co do łańcuchów to z serwisu sami powiedzieli że łańcuchy wytrzymują do 12 tys bel i tak było. oprucz tego mam jeszćżę jnne maszyny w usłudze no i oczywiście jeżdzą nimi pracownicy a wiadomo ze obcy tak nie zadbają o sprzęt

#405 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 03 luty 2009 - 17:29

którą prasę zwijającą wybrać Ja wymieniałem po ok 15000 szt.I zgadzam się z tobą w kwesti że walcowa się do słomy zabardzo nie nadaje, bo prasawanego w nocy ci co maja chodowle nie chcą a w ciągu dnia wiadomo.
Słyszałem od znajomego że ci co robią podłoże pod pieczarki to też wybrzydzają. U nas cała słoma która miała iść do firmy KAROL KANIA i SYNOWIE "PAWŁOWICZKI" leży i wygląda na to że poleży.
Co do pracowników to mam sezonowego i niestety znowu potwierdzam co pisałeś wcześniej o tym dbaniu o sprzęt.
U mnie ma płacone od skoszonego ha a prasa do tej pory na szt ale jak większe zamówienie to na tony.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#406 Share robert11

robert11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 03 luty 2009 - 17:46

którą prasę zwijającą wybrać ja płacę głównie na godziny i zatrudniam młodych (tacy szybciej łapią o co chodzi) ale są i wyjątki ;) .no i młodzi są bardziej zacięci na robote i "bicie rekordów" a ja też się cieszę że durzo chcą nakręcić. w nocy prasujemy głównie na brykiet, bo wiadomo takie firmy chcą taniej. Wracając do prasy to jak sprzedaję 2-3 letnią prasę to mam jeszcze dobrą cene do wzięcia a rolnik nie przypuszcza nawet ile mogła przejść i terz się cieszy

#407 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 03 luty 2009 - 20:47

którą prasę zwijającą wybrać Oj potrfi przez taką maszynę przejść ton.Nie dawno zostałem poproszony o zerknięcie na VARIO PACKA 1800 z Francji który miał kosztować coś ok 45000 zł, bo ten co sprzedawał (sprowadził ją) i ten co chciał kupić to zieloni.
Prasa chodziła na usługi bo rotor bez noży i wiązanie tylko na sznurek, musiała nie żle przyginać bo 2004 r i na niekasowalnym liczniku prawie 30000.Łańcuchy na oko ok ale jak wiesz gdzie popatrzeć to widać że maszyna zmęczona.
Co do młodych to trudno u nas o kogokolwiek do pracy bo wiadomo jak ma jaja to jest za granicą albo kręci własny biznes a reszta siedzi pod sklepem albo już jest na cmentarzu.
Ten niekasowalny licznik wiesz jak odczytać?

#408 Share robert11

robert11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 03 luty 2009 - 21:08

którą prasę zwijającą wybrać tak wiem.tylko musi to być wersia komfort. cwaniaki z serwisu nie chcieli powiedzieć ale podpatrzyłem jak sprawdzali. potem odkryłem jeszcze parę funkci na sprawdzenie parametrów ustawień prasy

#409 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 03 luty 2009 - 21:15

którą prasę zwijającą wybrać Ja się dużo dowiedziałem o wszelkich ustawieniach od zaprzyjaźnionego dilera KRONE w niemczech.

#410 Share robert11

robert11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 03 luty 2009 - 21:33

którą prasę zwijającą wybrać ja przewaznie uczę się na tym co kupie. TY masz krone i jesteś z niej zadowolony, a miałeś jeszcze inne prasy? bo dla mnie to co do obsługi codziennej, zakładanie siatki(jade tylko na siatce) to najbardziej podoba mi się claas. człowiek nawet się nie ukurzy ;) . myśle nad zakupem wielkogabarytowej kostki może będzie trwalsza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 03 luty 2009 - 22:34

którą prasę zwijającą wybrać Miałem ROLANDA ale to był stary model bo 44 i zrobiłem nim ładnych kilka tysięcy praktycznie bez większych awari.
Ja zakładam nową rolkę siatki wiążąc po bokach ze starą i prakycznie sama się wciąga, ale trzeba zatrzymaś prasę w odpowiednim momencie.
Co do dużej kostki to takie sprzęty są właśnie na takie areały jak ty obrabiasz.
Znajomy ma QŁADRANTA z wózkiem i najbardziej dobiła go cena tego wózka, ale nie wiem ile dał tylko nażekał.
Krone ma chyba w ofercie ciekawą kostkę bo ma sześć aparatów z tym że cztery są załąnczane osobno i po przecięciu dwuch sznurków masz z jednej dużej trzy małe kostki. Gdzieś o tym czytałem.
Ja nie mam ambicji ani potrzeby zmieniać posiadanego sprzętu na coś wydajniejszego, bo po pierwsze mam i tak nie zły a po drugie musiał bym zmienić konia, a w dziśiejszych czasach trzeba niestety liczyć i rozsądnie wydawać kasę mając rodzinę, niewielkie gospodarstwo i troszkę hodowli.

#412 Share jaroon

jaroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 05 luty 2009 - 10:03

którą prasę zwijającą wybrać a co sądzicie o prasie welger GP 150 pasowa stałokomorowa, jaki ciągnik do niej polecacie do sianokiszonki, czy jest awaryjna

#413 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 06 luty 2009 - 19:25

którą prasę zwijającą wybrać Jaką prasę byście wybrali, bo tak łatwo się nie mogę zdecydować :)

Obie są zmiennokomorowe z rotorem, siatką i nożami :)

NH BR7060 za < 105tyś. zł brutto

czy

Vicon RV2106 za ok. 130tyś brutto

Sama cena tu wiele podpowiada :)

Dodam jeszcze, że prasa miała by robić rocznie ok 3000 bel słomy i siana, oraz ok 1000 bel sianokiszonki...

#414 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 06 luty 2009 - 19:37

którą prasę zwijającą wybrać ilośc bel spora to i sprzęt musi byc konkretny :) a miało byc coś z Krone...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#415 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 06 luty 2009 - 19:46

którą prasę zwijającą wybrać Krone VarioPack 1500MC na dzień dzisiejszy w dobrej cenie przy obecnym kursie 4,6zł/€ wyjdzie ok 160tyś brutto
a wiadomo jak w dzisiejszych czasach jest z finansami.....

#416 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 07 luty 2009 - 10:49

którą prasę zwijającą wybrać 34500 krone vario pack
claas variant 365 rc hd 28900
wszystkie ceny netto

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#417 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 07 luty 2009 - 13:06

którą prasę zwijającą wybrać @statek z tą ceną to dobrze przesadziłeś bo jak dla mnie to VarioPack 1500 MultiCut Comfort kosztuje znacznie poniżej 30000 € netto :)

#418 Share adam27

adam27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 luty 2009 - 18:38

ja przewaznie uczę się na tym co kupie. TY masz krone i jesteś z niej zadowolony, a miałeś jeszcze inne prasy? bo dla mnie to co do obsługi codziennej, zakładanie siatki(jade tylko na siatce) to najbardziej podoba mi się claas. człowiek nawet się nie ukurzy :lol: . myśle nad zakupem wielkogabarytowej kostki może będzie trwalsza

Mam masseyka 140KM i potrzebuje do niego praska głównie na usługi i w wiekszosci bedzie to słoma. Zastanawiam sie naad claasem 250rc ale czy ona daje rade w słomie,czy lepiej szukac jakies pasówki?

Pisz w górnym oknie!!

Edytowany przez robertbara, 07 luty 2009 - 18:54.

#419 Share Demilio

Demilio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 12 luty 2009 - 20:33

którą prasę zwijającą wybrać ktora prasa najlepsza do slomy?? najbardziej wydajna?? pozdraiwam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 14 luty 2009 - 22:06

którą prasę zwijającą wybrać Jak napisałem w wcześniejszym poście o według mnie najlepszej prasie to napisałem na dole,że to tylko według mnie,że ja tak sądzę i bez obrazy.
A tu od razu jakiś fajfus na mnie gada.
Czasem pożyczam sipme od kumpla i uważam,że jest dobra i niedrogie części. Chociaż za dużo w niej nie wymieniałem,bo za dużo mu nie popsułem.
W mojej okolicy też mają dużo sipm i nie narzekają, znam gośći co mają stare krone i chwali stare classy i też chwalą i welger i też chwalą ale jak gadam z tymi co mają jakieś prasy to mówią,że teraz kupili by tylko krone,w ostateczności welger i mi też welger do gustu przypadły, że sipme to na pierwszą prasę tak ale na więcej belek w sezonie to wymięka,odradzają classy, vicony, NH, wszystkie polskie oprócz sipmy i sokółki, case, jd, feraboli i wiele innych.
Ja kupując prasę nową kupił bym krone lub sipme,to zależy od kasy. A używaną to welger. Uważam tak dlatego,że wiem ile doświadczenia mają ci starsi rolnicy,którzy tak mówią i wole zaufać im niż jakiemuś kolesiowi,który na mnie naskakuje bo chce się koledze z forum podlizać.
A ty bartus16 też życia jeszcze nie znasz i dla twojej wiadomości rolnikiem nie jestem(może będę,ale nie jestem).
Jeśli mi nie każesz tu pisać ,to popatrz na siebie i też nie pisz.