Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#381 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 22:10

którą prasę zwijającą wybrać teraz na spokojnie kolego Endrju dlaczego według ciebie obwiązywanie hydrauliczne ma więcej zalet niż elektryczne ? Może nie jestem wielkim znawcą ale dwa lata temu stanołem przed decyzją kupna za tę samą kasę JD 550 albo MF ( licencja Vicon) i padło na MF-a. Nie ukrywam że jedną z przyczyn dla którego wybrałem MF-a było właśnie elektryczne wiązanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 23:43
  •  

#382 Share nimar1999

nimar1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 01 luty 2009 - 09:05

którą prasę zwijającą wybrać Z tym stosunkiem ceny do jakości to się nie zgodzę, JD 550 drożeją z miesiąca na miesiąc rok temu były o wiele tańsze... A ja mam takie pytanie dlaczego w swoim profilu na Naszej klasie podałeś, że masz 15 lat a tutaj 17? Jeśli chodzi o posty, to przeczytaj pare razy co piszesz bo nie jestem w stanie się domyślić co napisałes ;) :)

#383 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 01 luty 2009 - 10:10

którą prasę zwijającą wybrać Kolego w profilu na naszej klasie mam 15 lat, a urodziłem się 8 listopada 1993 roku, więc w listopadzie skończe 16 lat, ale co ma do tego wiek ?? A na AF, to sam nie wiem, zaraz poprawie, wkońcu we wszystkich tematach pisze że mam 16 :)

Stosunek ceny do jakści, moim zdaniem tak, ceny 550 zalerzą od wyposzarzenia, a wachają się w granicach 13-25 tyś. Na moje to w tych cenach to może claas 44, albo jakąś nieznaną marke, rivere, itp. Każdy patrzy na to na swój sposób. :) Ceny ostatnie mnie przerażają, no cóż. Ale jak po kończą się dopłaty rolnikom, to spadną o 30%, bo kto im to kupi. Na wiosne zawsze jest szał na maszyny. I chandlarze o tym wiedzą i podnoszą ceny, bo rolnik który na dzień dzisiejszy ma kase, zaraz lata wszędzie aby coś kupić, a mniej ważne że troszku przepłaca. Latem znajdziesz 550 z szero9kim podbierakiem i z siatką za powiedzmy 17-18 tyś, a teraz to nawet za 25 nie ma ;)

binek@ hydrauliczne obwiązywanie ma swoje zalety, np. śpieszy ci się i chcesz szybko owinąć bele, a więc noga na gaz i jedziesz, wraz ze wzrostem obrotów zwiększa się wydajnośc pompki, przez co tak samo owiniesz na wolnych obrotach jak i na wysokich. Jak dla mnie jest to wygoda. A w elektrycznym prędkość będzie taka sama, nie zwiększy się z prędkością obrotów beli. Na moje to oby dwa sposoby owijania beli są dobre, bo np. elekryczny możesz ustawić wszystko z ciągnika, a w hydraulicznym musisz biegnąć do prasy. Ale to tam raz na sezon, albo przed każdą łąką, tzn. na życzenie klienta :) Więc nie jest aż tak strasznie :)

#384 Share sylwek20prosto

sylwek20prosto

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:motocykle , rolnictwo itd... ( ';' )

Napisany 01 luty 2009 - 10:13

którą prasę zwijającą wybrać ja polecil bym walcowa welgera sa u nas 2 we wsi i ladnie belki wygladaja ladnie dobite choc to zalezy tez od ciagnika pozdro

#385 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 01 luty 2009 - 12:00

którą prasę zwijającą wybrać Czytajac wasze posty widzę że w tym temacie robi się "duszno".
Co tu dużo pisać, każdy bedzie swoje chwalił.Moja przygoda z prazami zwijającymi zaczeła się w 90-ych latach.Najpierw wynajmowałem SIPME (jeszcze ta czerwona), a w 1998 kupiłem ROLANDA 44 i zaczołem świadczyć usługi.Dziś mam KRONE 10-16 S i każda maszyna ma + i -.
Sipma jest dobrą maszyną konstrukcyjnie, ale właściciel twiedzi że wszystkie części (zębatki, łańcuchy) jakie dokupywał do niej były coraz gorszej jakości.Najlepsze były oryginalne.
Roland jest walcowy i wiadomo, zatrzymywanie bel, wąski i wysoki podbierak z reguły tylko sznurek, nie mało zębatek i łańcuchów.Ale wykonanie solidne z odpowiedniego materiału.Drogie części (oryginalne), a dorabiane to wiadomo bywa różnie.
Krone jest stosunkowo droga przy zakupie,ale to sie zwraca przy eksploatacji.Mam maszynę zmiennokomrową z rotorem i wiązanie ma siatke i sznurek dlatego mogę dostosować usługe pod klijenta.Tylko znowu łańcuchy o które trzeba dbać, ale jest centralne smarowanie. Rotor lubi się przytkać i czasami zbierany materiał jest wciagany od razu do góry na wał rozruchowy (za wysokie obroty wom) a nie do komory.Za to jaki podbierak, jak się przesiadłem z 140 cm na 195 z blachą odbojową to stwierdziłem że życie jest piękne.
Co do pras JD to nie potrafie wiele powiedzieć, a co dopiero potwierdzić jakimś doświadczeniem praktycznym.U nas w okolicy nie ma tych maszyn.Szukając prasy znalazłem CLAAS VARIANT (nie pamiętam symbolu) z 2000 r no prawie idał z rotorem ale miała naderwane mocowannie wału dolnego w otwieranej części.Gościu mówił ze lubi się tam nawijać i trzeba tego pilnować, poza tym min 80 km a do kiszonki z rotorem wskazane 100.

Z pewnością następna prasa jaką kupię w przyszłości będzie zmiennokomorowa.Kto taką eksploatyje pewnie się zgodzi ze mną, a czy pasy czy łańcuchy czy może jeszcze coś innego to zobaczymy.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#386 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 01 luty 2009 - 22:02

którą prasę zwijającą wybrać Według mnie najlepsza jest krone a na drugim miejscu welger, a na trzecim stawiam sipme bo ja bym raczej jakiś viconów, classów i nh ni kupował bo dla mnie to szajs.
Ale to jest moja opinia więc bez obrazy.

#387 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 01 luty 2009 - 22:06

którą prasę zwijającą wybrać jak masz pisać takie głupoty to lepiej nie wchodź na forum tylko zajmij sie bardziej pożytecznymi rzecz mi np orgiami nie bede nic wiecej pisał bo zaraz zakończyło by się to kłótnia ale wyjaśnij mi tylko co takiego w sipmie jest super a w viconie szajsem no prosze czekam na odp
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#388 Share robert11

robert11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 01 luty 2009 - 22:16

którą prasę zwijającą wybrać niema się o co kłócić bo wszystkie prasy to szajs, żadna u mnie nie wytrzymała jednego sezonu bez awarii ;) . a nie kupuję badziewia tylko maszyny wyzszej klasy

#389 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 01 luty 2009 - 22:23

którą prasę zwijającą wybrać to ja nie wiem jak ty je użytkujesz ze nawet najlepsza prase zepsujesz ;) :)

#390 Share robert11

robert11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 01 luty 2009 - 22:31

którą prasę zwijającą wybrać krone vp1500 MC po jednym sezonie 25 tyś bel, wszystkie łańcuchy poszły. już drugi raz są wymienione. a clas 255 rc wytrzymał 2,5 sezonu bo boczne ściany w komorze się tak starły że zaczeły pękac no ale łańcuchy to nie zlicze ile razy były nowe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#391 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 01 luty 2009 - 22:34

Według mnie najlepsza jest krone a na drugim miejscu welger, a na trzecim stawiam sipme bo ja bym raczej jakiś viconów, classów i nh ni kupował bo dla mnie to szajs.
Ale to jest moja opinia więc bez obrazy.

He he dobry jesteś, widziałeś chociaż jak taka prasa pracuje żeby mieć porównanie?

#392 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 01 luty 2009 - 22:39

którą prasę zwijającą wybrać @ robert z takim ludzi nie ma nawet co dyskutować oni wiedzą swoje ;) sie nie dziwie rolnik w pełni doświadczony 15 lat :)

#393 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 01 luty 2009 - 23:34

(...) po jednym sezonie 25 tyś bel (...)

Troche dużo... ;) ile tys. hektarów prasujesz że w sezonie robisz tyle bel co średnio kilkunastoletnia prasa?

#394 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 02 luty 2009 - 13:26

którą prasę zwijającą wybrać Witam i dołączam się do pytania do robert11 jaki areał masz do sprasowania i ile czasu ci zajmuje te 25000 tyś.
Tak pobieżnie licząc z 1 ha ile masz belek, ile czasu robisz hektar i ile u ciebie trwają żniwa bo mi wychodzi że to trochę nierealne.
Co do łańcuchów to u ciebie pewnie było tak.Orginalne wytrzymały najwięcej, a następne to były tańsze zamienniki i ich żywotność skróciły zużyte zębatki i kto wie jak było dbane o centralne smarowanie.Od kilku lat użytkuję prasę KRONE i coś o tym wiem.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#395 Share kris840

kris840

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 02 luty 2009 - 13:41

hej
mam we wniosku claasa variant 365 HD, jakiej mocy ciagnika do niej potrzeba?

te 120 km to taki standart, ja mam variant 280 rc i do tefo fendt 312 gdzie na walku ma 110 bite i czasami czuje ta prase w zielonce! ale do slomy to bajka : http://pl.youtube.co...h?v=fH0Y0V_H4mI ;)

#396 Share luki93

luki93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 02 luty 2009 - 16:00

którą prasę zwijającą wybrać Moim zdanie najlepsza jest prasa jd

Leci ostrzeżenie za pisanie bezsensownych postów, bez uzasadnienia

Edytowany przez robertbara, 02 luty 2009 - 16:45.

Zetor 7011 + tur
Ursus C-360

#397 Share robert11

robert11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 02 luty 2009 - 23:07

Witam i dołączam się do pytania do robert11 jaki areał masz do sprasowania i ile czasu ci zajmuje te 25000 tyś.
Tak pobieżnie licząc z 1 ha ile masz belek, ile czasu robisz hektar i ile u ciebie trwają żniwa bo mi wychodzi że to trochę nierealne.
Co do łańcuchów to u ciebie pewnie było tak.Orginalne wytrzymały najwięcej, a następne to były tańsze zamienniki i ich żywotność skróciły zużyte zębatki i kto wie jak było dbane o centralne smarowanie.Od kilku lat użytkuję prasę KRONE i coś o tym wiem.

mam firmę usługową i prasa jeśli jest to tylko możliwe chodzi 24 na dobę . srednio wychodi 12 do 15 bel z hektara a wynik 25 tys to jeszcze nie to co bym chciał bo pierwszych traw robimy zaledwie 6-7 tys przy wydajnosci 300 bel na 10 godzin a reszta tego wyniku to już głuwnie słoma(rzepakowa najpierw a potem ze zbóż ) średnia wydajność w słomie to50-60 bel na godzinę. co do części to nie mam czasu bawić się w zamienniki. jak sobie dobrze policzysz to stać mie na orginały i nawet na nowke prasę co sezon ;)

#398 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 02 luty 2009 - 23:55

którą prasę zwijającą wybrać a po ile bierzesz jesli chodzi o jedna bele np sloma zebrana z 10ha swoja prasa?

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#399 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 03 luty 2009 - 08:33

którą prasę zwijającą wybrać @robert11 w jakim regionie działasz???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#400 Share robert11

robert11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 03 luty 2009 - 10:02

którą prasę zwijającą wybrać działam w trzech powiatach: makowskim, przasnyskim i ciechanowskim