gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

denzel    28

za prase JD590 trzeba dac ponad 35tys wole miec prase z mozliwoscia owijania siatka niz z rotorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

No coś za coś wiadomo siatka to podstawa, ale warto i dołożyć za rotor, zawsze3 jest inny przepływ materiału, jak i lepsze rozłożenie i pobieranie :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    683

Rotor możesz mieć jak pisze endrju lepszy przepływ masy ale już na założenie noży będzie za mało mocy. W tych modelach tzn 580 590 są już komputery sterujące ja w 550 mam sterownik więc dobrze by było się dokładniej przyjrzeć żeby jakiegoś wadliwego nie kupić bo trochę kosztuje ;)


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paradam    0

Witam Panowie! Przez trzy lata użytkowałem Sipmę z569/1 nową (niby wzmacniana) z Pronarem 82 sa JEDNA WIELKA PORAŻKA

Ciągłe zapychanie się materiału na hederze, spadający sznurek. Po 4000 belek pękające łańcuchy i rama.

Dziś pracuję New Hollan BR 7060 (pasówka 90-150 cm, siatka, siekacz) i wiem, że żyję. Siatka wiąże belkę w kilka sekund, pokosy można brać w poprzek bez strachu o zapchanie, belka jest pięknie dobita od samego środka. Jeden jedyny problem to trochę mało kucuków pod maską (t5060 106 km). gdy zbierałem żyto (trochę późno bo już kwitło) skoszonę pokosówką (4m heder) to 6 km/h jest już dużą prędkością dla tego ciągnika (obroty 1800-1900 n.min)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paradam    0

Prasa zadatkowana przed podwyżkami ze stycznia 85 000 netto plus bonus (no i oczywiście złożona na prow 2009)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert277    0

Ja mam sipme tą czerwoną zrobiła juz około 5 tyś sztuk w dwalata i niiejest tak zle ale będe kupował na ten sezon Claasa 180 z nożami chyba ta prasa bedzie najlepsza bo około 35 tyś zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paradam    0

wcześniejsze wyroby polskich producentów były lepsze (sipma unia) ale teraz idą na masę. Przetapiają wiaderka i robią pługi. Maszyny z przed 10 lat są jeszcze ok. dobra jakość stali ale te obecne to powtarzam JEDNA WIELKA PORAŻKA. Staram się kupować maszyny nowe a nie reperować stare kiedy trzeba pracować lub zarabiać i kiedyś relacja ceny do jakości nie była taka zła. Ale teraz lepiej dołożyć 20-30% i mieć coś porządnego (pracować anie oglądać się za siebie). Co z tego, że masz klimę w ciągniku jak musisz nonstop wysiadać do pługa w którym pękają śrubu na słupicach albo urywają się lemiesze. Miałem kiedyś pług tur4+1 zab. śrubowe ale cały się pogiął na kamieniach. Postanowiłem zmienić na tę samą firmę ale zab.resor ale akurat była promocja na kvernelanda 100AB i za te same pieniądze mam pług ozmiennej szerokości orki a praca bez porównania. Gdy lemiesz się kończy popuszczam śruby kluczem i odkręcam je palcami. Unia grudziądz tylko szlifierka albo przecinak. Nie jestem wielkim fascynatem wszystkiego co zachodnie ale fakty mówią za siebie.

Dzisiaj dobre to są polskie DZIEWCZYNY, JEDZENIE, WÓDKA i POWIETRZE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Mam zamiar sobie kupić nową prasę. Zastanawiałem się nad claasem lub john deer, ale skłaniam się bardziej w stronę johna. Więc mam pytanie czy ktoś z was posiada prasę john deere i podzielił by się swoimi spostrzeżeniami. Ze strony john deer najlepsza dla mnie byłaby stałokomorowa z nożami 568.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolek    0

stałokomorowa vicon RF-121 jaka ma komore prasowanie walcowa czy łańcuchowa bo pasowej chyba nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kipper    1

Moim zdaniem najlepsze prasy są tych firm które się zajmują sprzetem zielonkarskim itp, a nie jak np. Unia robi pługi, rozzutniki, belarki i co tylko zechcesz (ja nie mam nic do Uni to tylko przykład). Te firmy które zajmują się sprzętem zielonkarskim zajmują się tylko tym i mają to opracowane i wiedzą jak skonstruowac dobrą maszyne.

 

Class zajmuje się głównie sprzętem zielonkarskim(robi też ciągniki) i ma bardzo dobre prasy.

Krone zajmuje się tylko sprzętem zielonkarskim i ma te maszyny dopracowane i mało awaryjne

To dwa przykłady producentów pras które są jedne z najlepszych na rynku

 

takie jest moje zdanie, a wasze moze byc inne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Według mnie najlepsza jest Hew Holland lub John Deere podobno najlepiej zbijają (śćskają) bele i są ładnie owiniete . Sam miałem kiedyś JD prase rolke i mam dobro opinie o niej a teraz mam New Hollanda Fiataagri i muszę powiedzieć ze jest lepsza troche od JD lepiej zaciska sznurek na beli i lepiej je zbija.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

nie zgodze sie z Twoja opinia, wedlug testu na targach w szepietowie, byly brane pod uwage NH, JD Welger, Vicon (teraz Kuhn), Krone

wygrala Welger zmiennokomorowa, potem vicon, Krone a dopiero w dalszych miejscach JD i NH

 

test polegal na jak najwiekszym zageszczeniu beli


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

A ja mam sipme(dobra, ale wolno się ja robi) i no przydało by się ja wymienić i jak już wymieniać to na mc hale f550. poprostu ta prasa wymiata! nie widziałem lepszej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho106    0

Ja prasuje prasą JD i w porównaniu do walcówki to jest niebo a ziemia bele są zbite od samego początku i lepiej zakisają a i jeszczed idzie mniej foli na bele bo po tej prasie jest o wile mniej bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

I tak niech każdy mówi co chce ale pasem najlepiej się zbije i nie ma huia we wsi przynajmniej u mnie gdzie inni z ha trawy potrafią zrobić sipmami kronami itp. 20parę belek a ja 10/14 <_< i to na niebardzo skręconym zaworze bo inaczej ciągnik nie wyrabia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1
potrzebuje do NH TD80 (80km) prasa raczej bez rotora bo za malo konikow w holandzie. a zbierc nia bede wszystko: sianokiszonkie, słome, siano

a plusy tej prasy to siatka, szeroki ogumienie, prasa zmienno komorowa, owijanie 2sznurki i siatka

a jakie minusy??? wy mi napiszcie

z gory dzieki

 

 

posiadam od niedawna prase new holland 841 z 85 roku jest to prasa lancuchowa zmienno-komorowa bez rotora owijanie siatką

podbierak 140 cm dalem za nia 10tys tylko podbierak to wymiany za te pieniadze warto pracuje z case jx 80 cos takiego ja twoj new holland

pozdro <_<


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam się z @robertbara. to całkowita prawda. mój sąsiad miał zachodnią walcową i nie chciała mu zetorem 5340 belować słomy. a ja 3512 ciągałem siedmioletnią SIPMĘ łańcuchową belowałem wszystko i bez żadnej awarii.

 

Masz rację nie chciała mi belować ale to nie wina Zetora. Ale jak spojrzałem na datę produkcji to tak się zastanawiałem co z tą moją sipmą będzie za 30 lat ŻYLETKI <_< Zachodnie maszyną są dopracowane czego nie mogę powiedzieć o sipmie <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olo1104    0
Mam ogromna prosbe jesli ktos zna sie na prasach to niech wypowie sie cos na ich temat.Mam zamiar kupic uzywana prase Class Rolant 44 tak 120 x 120 do 20 tys. zl i chyba najlepiej walcowa.Jesli jestem w bledzie to niech ktos napisze ktore prasy sa lepsze moze lancuchowa pasowa czy walcowa i jakiej firmy zachodniej czy polskiej ale polaska chyba odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Jakich marek (oprócz polskich) prasy rolujące polecacie (walcowe 120x120 lub zmienno-komorowe pasowe)?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

A czy welger rp 180 jest stało, czy zmienno-komorowa?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Którą ze zmienno-komorowych pras najbardziej polecacie spośród marek tj.:. new holland, claas, vicon, welger, gallignani, ferraboli, carraro, omas, morra, rivierre-casalis, john deere, sipma, unia-famarol, hesston, deutz-faHR, greenland, orkel, mc-halle.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj