Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 22 lipiec 2006 - 09:45

którą prasę zwijającą wybrać moja z 86r tez ma centralne smarowanie i owijanie siatka :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 11:56
  •  

#22 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 27 sierpień 2006 - 09:45

którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj kierowca co mleko zabiera pytał mnie się jak ja słome prasuje bo myślał że lokomotywa jeździłą u mnie po polu z prasą a to ja śmigałem 360 :cool: z podkręconą dawką na pompie

Ile bierzecie za prasowanie od beli ze swoją siatką /sznurkiem ?

#23 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 27 sierpień 2006 - 10:32

którą prasę zwijającą wybrać

Dzisiaj kierowca co mleko zabiera pytał mnie się jak ja słome prasuje bo myślał  że lokomotywa jeździłą u mnie po polu z prasą  a to ja śmigałem 360 :cool: z podkręconą dawką na pompie

Ile bierzecie za prasowanie od beli ze swoją siatką /sznurkiem  ?

A ile pali na motogodzinę ta Twoja 360 z podkręconą pompą??

Czy w 7 litrach na mtg się zmieści? Czy wzrosła wyraźnie moc ? :D

Wujek ma 360 i teraz sobie będzie ją modyfikował, to znaczy założy koła 16,9 -radialki i myśli o dociążeniu tyłu.

Jakby zwiększył też dawkę na pompie to by 360 chodził jak rakieta :D

Pozdrawiam.P
Nie ma to jak ursus C330! ;)

#24 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 27 sierpień 2006 - 11:44

którą prasę zwijającą wybrać 7 to mieści się pali mi koło 6 tylko ja mam inne wtryski

miałem z nimi zawsze problemy i pojechałem do pompiarza i mówie mu co za badziwie robisz a właściciel to mój kumpel z podstawówki razem do klasy chodziliśmy , powiedziałem zrób coź z tą pompą i wtryskami nie obchodzi mnie ale ma ciągnąć gość zrobił wtryski i popmpe po robocie przywiózł założyliśmy ustawiliśmy zapłon na słuch i śmiga spoko 2 lata i w te mrozy 360 paliła mi lepiej jak 3 letni MF 4270 a wcześniej były problemy z odpaleniem 360 wiem tylko że wtryski nie są oryginalne nie powiedział jakie ale spoko chodzi

#25 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 11 listopad 2006 - 17:24

którą prasę zwijającą wybrać Witam.Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o prasie zwijającej Krone Vario Pack 1800,ponieważ mam zamiar taką kupić.Będe bardzo wdzięczny za wasze opinie.

Pozdro dla całego AF.

Honda - The Power of Dreams :)

#26 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 11 listopad 2006 - 17:48

którą prasę zwijającą wybrać nie wiem czy taką znajomy sąsiada ma taką chyba (napewno krone wym.bel 180.cm) ja presowałem obok sipmą 279/1 i bez porówniania zapierdzielał aż miło popatrzec  :o  szkoda że ja nie mam takiej :'(

#27 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 11 listopad 2006 - 21:20

którą prasę zwijającą wybrać KRONE to mercedes wśród pras. Mnie interesuje model Vario Pack 1500 z rotorem i ewentualnie z nożami- 24000EURO + noże  jakieś 3000EURO. Komora łańcuchowa byc może nie zapewnia takiego stopnia zgniotu jak pasowa ale ma bardzo niskie zapotrzebowanie na moc :D no i ta cena :( 

#28 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 21 listopad 2006 - 21:03

którą prasę zwijającą wybrać A jak z częsciami, sa latwo czy trudno dostepne?

Honda - The Power of Dreams :)

#29 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 26 listopad 2006 - 17:24

którą prasę zwijającą wybrać Z częściami nie ma problemu-Agromix Rojęczyn, a poza tym to nie Sipma i tyle ich nie potrzebuje :P

#30 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 26 listopad 2006 - 18:58

którą prasę zwijającą wybrać ale sipma jest ściągnięta właśnie z krona  ;) ja mam rolanda 44S  i nie narzekam ( owijanie siatką )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 26 listopad 2006 - 19:40

którą prasę zwijającą wybrać No właśnie-ściągnięta  :) Sam się zastanawiam nad prasą i jeszcze nie wiem co mam kupic  :- Czy Metalfach za 35tys lub jakąś pożądniejszą za większe pieniądze. Na własne potrzeby idzie mi 2000 bel słomy i ok. 500 sianokiszonki :)

#32 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 26 listopad 2006 - 19:48

którą prasę zwijającą wybrać Rolanda 46rc  sam zastanawiam się nad sprzedaniem swojej i kupieniem takiej bo do żyta by się przydała mam go 7 ha posiane  to ok 150 bel powinno być

Ile masz zwierzaków że  2000 słomy  ja mam  ok 50 ogonów  z z cielakami  to idzie mi bela na dzień  także siana , sianokiszonki i słomy robie u siebie ok  1000 bel teraz chyba słome wymienie na fermie drobiu na  pomiot z pod indyków ba sporo mi zostanie słomy i będzie gniła na stercie

#33 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 26 listopad 2006 - 19:50

którą prasę zwijającą wybrać w RPT11/2006  na str.13 jest ładna  :o

#34 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 26 listopad 2006 - 19:53

którą prasę zwijającą wybrać cena też ładna  ;D

#35 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 listopad 2006 - 20:04

którą prasę zwijającą wybrać Co tam jest,nie mam pod ręką a nie chce mi się szukać ;D

#36 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 26 listopad 2006 - 20:08

którą prasę zwijającą wybrać ORKEL  1260  za  23000 euro netto  ;)

#37 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 listopad 2006 - 20:22

którą prasę zwijającą wybrać A to już wiem ale na którymś niemieckim forum mocno ją chwalili-zresztą ceny są względne-pamiętam jak parę lat temu kuzyn spytał się mnie ile trzeba byłoby dać za belarkę bo miał ze 300 ha łąki(teraz przerobił na orne) i miał pomysł na sprzedawanie bel -jak mu powiedziałem,że 30(tyle wtedy moja kosztowała)-skrzywił się i powiedział ,że to musi być szajs-bo za tanie ...a na wystawie w Szepietowie targował się z Korbankami o jakiegoś Claasa ale zrezygnował nie z powodu ceny ale uznał,że są jacyś tacy niepoważni ;D i chcą go przekręcić

#38 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 26 listopad 2006 - 20:27

którą prasę zwijającą wybrać niedaleko mnie kupili nówke classa  w tym roku  coś ok 80000 dali  ale to nigdy prawdy się nie wie  ;)

#39 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 26 listopad 2006 - 22:14

którą prasę zwijającą wybrać Obecnie w gospodarstwie jest 50 krów na głębokiej ściółce, a wszystkiego podejdzie pod 90 szt ;D

Class Rollant z MPS i docinaczem w lipcu kosztował 21000 Euro u korbanka, ale do tego to trzeba kawał ciągnika :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 26 listopad 2006 - 22:27

którą prasę zwijającą wybrać @piootr jaki masz szeroki podbieracz w swojej???ja słyszałem od kolesia handlującego owijarkami (nie pamiętam firmy ale tanie nie były,miały swój silnik i zdalne sterowanie ;) mówił że w sianokiszonce liczy sie tylko welger...ile w tym prawdy to nie wiem.wydaje mi sie że prasa do sianokiszonki powinna być wyposażona w noże docinające.chociaż ja jestam nastawiony na przyczapę zbierającą ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!