gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

tomek    0

nie wiem czy taką znajomy sąsiada ma taką chyba (napewno krone wym.bel 180.cm) ja presowałem obok sipmą 279/1 i bez porówniania zapierdzielał aż miło popatrzec  :o  szkoda że ja nie mam takiej :'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

KRONE to mercedes wśród pras. Mnie interesuje model Vario Pack 1500 z rotorem i ewentualnie z nożami- 24000EURO + noże  jakieś 3000EURO. Komora łańcuchowa byc może nie zapewnia takiego stopnia zgniotu jak pasowa ale ma bardzo niskie zapotrzebowanie na moc :D no i ta cena :( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Z częściami nie ma problemu-Agromix Rojęczyn, a poza tym to nie Sipma i tyle ich nie potrzebuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

ale sipma jest ściągnięta właśnie z krona  ;) ja mam rolanda 44S  i nie narzekam ( owijanie siatką )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

No właśnie-ściągnięta  :) Sam się zastanawiam nad prasą i jeszcze nie wiem co mam kupic  :- Czy Metalfach za 35tys lub jakąś pożądniejszą za większe pieniądze. Na własne potrzeby idzie mi 2000 bel słomy i ok. 500 sianokiszonki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Rolanda 46rc  sam zastanawiam się nad sprzedaniem swojej i kupieniem takiej bo do żyta by się przydała mam go 7 ha posiane  to ok 150 bel powinno być

 

Ile masz zwierzaków że  2000 słomy  ja mam  ok 50 ogonów  z z cielakami  to idzie mi bela na dzień  także siana , sianokiszonki i słomy robie u siebie ok  1000 bel teraz chyba słome wymienie na fermie drobiu na  pomiot z pod indyków ba sporo mi zostanie słomy i będzie gniła na stercie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Co tam jest,nie mam pod ręką a nie chce mi się szukać ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A to już wiem ale na którymś niemieckim forum mocno ją chwalili-zresztą ceny są względne-pamiętam jak parę lat temu kuzyn spytał się mnie ile trzeba byłoby dać za belarkę bo miał ze 300 ha łąki(teraz przerobił na orne) i miał pomysł na sprzedawanie bel -jak mu powiedziałem,że 30(tyle wtedy moja kosztowała)-skrzywił się i powiedział ,że to musi być szajs-bo za tanie ...a na wystawie w Szepietowie targował się z Korbankami o jakiegoś Claasa ale zrezygnował nie z powodu ceny ale uznał,że są jacyś tacy niepoważni ;D i chcą go przekręcić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

niedaleko mnie kupili nówke classa  w tym roku  coś ok 80000 dali  ale to nigdy prawdy się nie wie  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Obecnie w gospodarstwie jest 50 krów na głębokiej ściółce, a wszystkiego podejdzie pod 90 szt ;D

 

Class Rollant z MPS i docinaczem w lipcu kosztował 21000 Euro u korbanka, ale do tego to trzeba kawał ciągnika :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@piootr jaki masz szeroki podbieracz w swojej???ja słyszałem od kolesia handlującego owijarkami (nie pamiętam firmy ale tanie nie były,miały swój silnik i zdalne sterowanie ;) mówił że w sianokiszonce liczy sie tylko welger...ile w tym prawdy to nie wiem.wydaje mi sie że prasa do sianokiszonki powinna być wyposażona w noże docinające.chociaż ja jestam nastawiony na przyczapę zbierającą ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

  :D no własnie ze nie...ale kto go tam wie ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A czy krowom nie jest obojętne z jakiej firmy jest ta belarka ?W tamtym roku dla mego teścia robił bele facet jakimś  130 km Same+belarka z owijarką firmy Krone i nawet noże tam były i co-moja była lepiej zrobiona Metalfachem+7211 a w tym roku nowe bele to już bajka 80 km robi swoje.My tu mamy takich fachmanów w okolicy ,że robią po parę tysięcy bel prawie ,że byle czym-ot jakaś 80-ka +kawałek jakiejś Sipmy a przypominam,że mieszkam w najbardziej mlecznym miejscu Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
Obecnie w gospodarstwie jest 50 krów na głębokiej ściółce, a wszystkiego podejdzie pod 90 szt ;D

 

Class Rollant z MPS i docinaczem w lipcu kosztował 21000 Euro u korbanka, ale do tego to trzeba kawał ciągnika :P

 

Mi mówił na przęglądzie mechanik od korbanka że mój 110 km nie da rady z MPS  pociągnąć rolanda  zdechnie bo próbowali  ;)

 

 

@pioter  ja mam włąśnie w swojej  wązki podbieracz  i musi być dobrze nagrabione  ja jestem zadowolony ze stopnia sprasowania  a kiszonke dość szybko prasuje 1 szosowo w 360  a na jednym wale jest  6-7m zgrabione 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zgadza się piootr u mnie w okolicy facet zamordował 1614 w takiej prasie-a teraz z tego co wiem ciąga ją jakimś Claasem coś ok 190 kM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie używa go tylko do prasy  ;D.Zresztą u nas jest taka tendencja do zwiększania mocy ciągników-chodzi z reguły o to aby oszukać pogodę (znaczy zrobić jak najszybciej)-bo krówki to jednak czasu wymagają  ;D.Zresztą obok mnie czasami ludzie robią np jakąś Sipmą i C-3603p i twierdzą,że mają super sianokiszonkę (i robią na takim samym areale 1,5-2 razy więcej bel niż ja ;D)bardzo ciekawe-ale kłócić sie nie będę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

mam sprawę : czy do prasy sipma Z-249/7 opłaca się zamontować przystawkę do siatki? rocznie robie ok 1000 bel słomy i jaki z tego jest zysk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja mam w clasie owijanie siatką i  nigdy nie zamieniłbym na sznurek  podstawowa zaleta to szybkość  prasowania beli  u mnie owiniecie trwa 2 obroty beli  ludzie co mają sipmy  to przecierają  oczy jak ja prasuje , 2 sprawa  to jak trzyma sie słome na dworze  to siatka nie przymarza do słomy tak jak sznurek i szybciej się otwiera bele 

 

Myślę że mniejsze zużycie paliwa i prasy przez to że owijanie trwa krótko rekompensuje cene siatki zresztą sznurek też darmo nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

U mnie niestety nie ma możliwości owijania siatką-a szkoda-ale mam wałek 540E to jak tak troszkę po gazie to i w 35 s owinie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj