gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

lukasz20    683

U mnie JD 550 w zestawie z 3p w tym roku będzie pierwszy sezon myślę że nie powinno być problemów tym bardziej że tylko 150 bel ma robić :P ja mam podbieracz 1,8m i taki minimum albo szerszy radzę brać i z odrzutnikiem od razu!!a jak się trafi siatka to już całkiem super


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    204

Ja juz nwm co myślec o tych prasach JD, jedni piszą, ze chodzi sobie leko z 60tką, a drugiemu Zetor 7011 grzeje sie na 120 stopni, ja myśle, że żeby sianokiszonke ukulac porządnie to 100km do 550 by trzeba :P MF 255 z Sipma ma problemy, a co dopiero z takim kolosem jak JD 550 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    683

W sianokiszonce na pewno 60 będzie mieć ciężko ale słoma i siano powinno być ok. Co do sipmy to jest prasa stałokomorowa która potrzebuje dużo mocy żeby na koniec dobić belę i dlatego 60 się dusi natomiast w prasie zmiennokomorowej praktycznie obciążenia są stałe


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Słuchajcie mam dylemat z kolegą jaką prasę wybrać. A więc ciągnik z jakim by pracowała to Ford 7810 (100 koni 6 cyl). Jest około 30 tysięcy złotych do dyspozycji. I pytam jaką prasę kupić Jd czy może claas a może coś innego? A co do prasy jd 550 pracująca z c 360 to nie polecam. Zobaczcie jak endruju owi traktor siadł od takiej roboty Pozdrawiam zainteresowanych;)


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2
Słuchajcie mam dylemat z kolegą jaką prasę wybrać. A więc ciągnik z jakim by pracowała to Ford 7810 (100 koni 6 cyl). Jest około 30 tysięcy złotych do dyspozycji. I pytam jaką prasę kupić Jd czy może claas a może coś innego? A co do prasy jd 550 pracująca z c 360 to nie polecam. Zobaczcie jak endruju owi traktor siadł od takiej roboty Pozdrawiam zainteresowanych;)

 

Polecam classa varianta 180 100KM wystarczy kompletnie jego wymagania to 80 KM ale nadwyżka wskazana mocy. Osobiście mam 280 classa i nie nażekam.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Dzisiaj widziałem z bliska prace Warfarmy. Normalnie jestem pod wielkim wrażeniem. Belki z nej wyglądaja jak po pasówce (zaczyna się jak by ślimak) Mój claas nie dorasta jej do pięt. To jest na 100% najlepsza POLSKA prasa nawet wyniki z AGROSHOW mówią ze miała nalepsze zbicie beli zarazpo JD, a simpa (ta z rotorem i nożami) to porażka nie dość że "siekacz" to i zgniot mniejszy od SOKÓŁKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

bela z warfarmy nie może wyglądać tak jak po pasówce ponieważ pasowa zbija od samego środka a warfarma to prasa stałokomorwa i nigdy nie zbiję tak samo beli jak zmiennokomorowa .

@JD1052 mi jasi 5620 przy prasie 572 w sianokiszonce potrafi spaść z obrotów ale nie dużo jak prasa ma za ciężko to ścina się śruba zabezpieczająca za przekaźniku więc jeszcze tak źle nie jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Wiem że Warfarma to prasa stałokomorowa ale pisze co widziałem. Mój claas w środku robi tak jakby gwiazdkę po dobiciu a w warfarmie widziałem (z bliska) taki ślimak. Pisze co widziałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

kolego troche przesadzasz:)

na targach w szepietowie bylo badanie gestosci calej beli.

1 miejsce Welger 2. Krone 3. Vicon(obecnie Kuhn) 4. JD

a w tyle cala reszta nie pasowych.

zadna walcowa, czy lancuchowa nie zrobi takiej beli jak pasowa:)

mialem 3 prasy sipme, sokolke i obecnie posiadam vicona i moim zdaniem pasowa to poziom wyzej.

Dla przykladu jedz 8km/h caly czas formowania beli obydwiema prasami i tym samym ciagnikiem. Zobaczymy jakie belki wyskocza:)

bo wiem ze warfama moze zrobic ladna bele ale na najwolnieszym biegu w ciagniku jadac 2km/h ale chyba nie o to chodzi. MI np zalezy tez na wydajnosci wiec wybralem pasowa. I gdybym mial kupowac nowa warfame za 45tys z siatka to za tyle samo kupilbym uzywanego VarioPacka albo claasa varianta.

O jakosci polskich pras moge sie wypowiedziec i jedyne co moge powiedziec to fakt iz jaka cena taka prasa, dla kogos kto robi 500 rocznie to ok:) ale jesli ja zrobilem nia 12tys przez 3 sezony to nie potrafilbym powiedziec co w niej naprawialem, od walkow przez podbieracz na aparacie podajacym sznurek wiazawszy:)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Ja podałem kolejność pras stalokomorowych i to polskich a ty wyjeżdżasz z zmiennokomorwymi. Po drugie ja mówie o wyglądzie beli po warframie i po swoim claasie (obok pracowały też sipmy- czerwone). Środek jak już pisałem wyglądał tak jakby po Zmiennokomorowej a wy tu odrazu z krytyką że warfarma ma mniejszy stopień zgniotu od zmiennokomorowej- przecież to logiczne ale gdzie ja napisałem o zgniocie ;) , porównałem tylko wygląd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

@statek piszesz że jaka cena taka prasa tu się mylisz my prase JD 572 kupiliśmy za 90tyś brutto ( przez kurs euro zdrożała prawie 20tyś) a polskie pasowe zaczynają się od 85netto (czyli Sipma i teraz prasa z Uni) :) tyle ze te polskie mają już niby docinacz, a moja nie .ale dla mnie i tak starczy ;) . Ale za pieniądze nigdy bym nie wybrał polskiej pasowej (chyba że mieli by mi ją dać za poł darmo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

nie pisalem o tym aby wybrac polska pasowa:)

technologia i wykononanie na pewno bedzie slabsze

sorry marcin fakt, nie doczytalem Twojego postu

 

nie wiem co hodujesz w tej chwili, ale w moim przypadku (bydlo mleczne) to prasa tylko i wylacznie z nozami


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

no i stało się zetorowi z jd550 coś poszło w skrzyni przy większym obciążeniu coś huczy jak by miało zaraz wypajść czyli jednak do jd i do sianokiszonki najlepiej ciągnik 80KM wzwyż ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    683

@Luke16 na maxymalnym zgniocie prasujesz??


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

nie mam odkręcone 2 pełne obroty zawór do tyłu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    683

Ja robiłem próbne bele ze słomy 3p i nie było źle w najbliższych dniach jak pogoda pozwoli spróbuję go w sianie jak coś to podzielę się opinią ;)


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

75 km spokojnie starcza do sianokiszonki z JD 550 , wiem z doświadczenia, fakt czasem jak łyknie duuużo, to stęknie sobie, ale prędziej się coś upier.....li niż ciągnik zdechnie :) Luke 16 @ jak tam z tą listwą zgarniającą z tego wałka, mi się ostatnio ciągle zapychał, ojciec pojechał po troche stali, już ją prubowaliśmy, nic na wałku się nie nawija, foty mam w aparacie, przy odrobinie czasu wrzuce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

endrju fakt w sianokiszonce się ciągle zapychało ale kupiliśmy 3 noże od kostującej sipmy założyliśmy do oryginalnej tej metalowej listwy co przechodzi przez komorę i jakby ręką odjął problem zniknął można zaiwaniać jak mały samochodzik :) .... Po wypłacie za mleko kupujemy siatkę i będziemy ną wszystko owijać :) Co prawda nie wiem jak ją uruchomić no ale zawsze musi być ten pierwszy raz :) ... W słomie czy sianie zetor nie miał żadnego problemu no ale w sianokiszonce się pojawia nie tyle co silnik co skrzynia no i efekt :) jakiś trybik poszedł się pierdzielić bo wali niemiłosiernie i ciężko biegi chodzą ale jak stanie to się będzie robić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

chce kupic prase pasowa JD tylko niewiem zabardzo jaka, 550 czy 590 czym ruznia sie te prasy

590 to tylko mlodszy model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

rozgladam sie za prasa do 30tys co polecilibyscie mi z pras pasowych

mam na oku JD590 z szerokim podbieraczem i owijanie siatka co oniej powiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    683

@denzel a z jakim ciągnikiem będzie ona współpracować??ma rotor i noże??a odrzutnik? ja sam mam JD ale 550 :mellow:


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Prasa dobra, sam posiadam JD 550, a ta 590 to jej nowsza wersja :mellow: Szeroki podbierak i siatka to malinka, myśle że wybór trafiny, lecz zastanowił bym się nad claasem variantem w tych pieniądzach 180 kupisz :lol: Zalerzy do czego będzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28
@denzel a z jakim ciągnikiem będzie ona współpracować??ma rotor i noże??a odrzutnik? ja sam mam JD ale 550 :mellow:

 

potrzebuje do NH TD80 (80km) prasa raczej bez rotora bo za malo konikow w holandzie. a zbierc nia bede wszystko: sianokiszonkie, słome, siano

a plusy tej prasy to siatka, szeroki ogumienie, prasa zmienno komorowa, owijanie 2sznurki i siatka

a jakie minusy??? wy mi napiszcie

z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Wczoraj widziałem jak MTZ 82 śmigał z JD 580 z rotorem w sianokiszonce, chodził dobrze, a w słomie gna nią jak głupi, więc ja jednak zastanowił bym się nad JD 580 bądź 590 z rotorem :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj