Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#2761 Share inwi

inwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze, komputery

Napisany 17 czerwiec 2016 - 06:44

korne to inna bajka. Masz racje prosto nie jest cofnąć, ale znam przypadek z welger da gdzie serwis dał człowiekowi sterownik od innej prasy i to był uczciwy facet i się przyznawał że jak miał około  20 tys bel zmieniono mu na taki co miał niecałe 12tys różnica jest taka że on miał starszy sterownik nie wiem czy ten w tornado jest lepiej zabezpieczony. Miałem okazje przyjrzeć się tej welgerce w pracy i szczerze fajna jest ale jedna rzecz mnie ukuła,poślad za belarką, myślałem że to w pasówce raczej marginalne zjawisko a za prasą w miejscu przerzucenia beli na owijarkę i trochę po linni przejazdu odrobina nie potartego materiału (belowany materiał raczej wilgotny). Szkoda że Mchale tak trzyma cenę bo z tego co widziałem i wiem najładniejsze bele robią właśnie ich prasy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 11:15
  •  

#2762 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 17 czerwiec 2016 - 08:34

U mnie w 16 letnim deutz-fahrze belki były zapisane nie w sterowniki w tym od kabiny tylko w tym komputerze w prasie a ty mówisz że lely nadal zapisuje w sterowniku użytkowym? Oczywiście, można znaleść sterowniki z 15-20 tys. belek ale wtedy trzeba mieć na zegarze 40 żeby się opłacało, znalezienie komputera z prasy która ma 4 czy 5 tysięcy belek to jak trafienie w lotka

#2763 Share inwi

inwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze, komputery

Napisany 17 czerwiec 2016 - 19:23

a spalone egzemplarze przecież się zdarzają i to nawet w pierwszym roku użytkowania.

#2764 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 19 czerwiec 2016 - 09:44

Ale zazwyczaj spalone egzemplarze mają tak popaloną elektronikę że do niczego się to nie nadaje...

#2765 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 19 czerwiec 2016 - 22:18

którą prasę zwijającą wybrać A co za problem uruchomić elektryke? Kazdą prase po spaleniu można przerobić sobie nawet na zwykły joystick z przyciskami i prostym wyświetlaczem.

Edytowany przez Mikruss, 20 czerwiec 2016 - 07:44.

#2766 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 20 czerwiec 2016 - 09:56

No można ale tutaj chodzi o to by sterownik się nadawał aby dało się przerzucić do innej sprawnej prasy i wyglądało jak oryginał...

#2767 Share robert1226

robert1226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 08:33

którą prasę zwijającą wybrać Mam pytanie do posiadaczy pras na siatkie co maja do ucinania siatki taka jakby kosę .czy uciecie zalerzy o od samej siatki bo siatka Juta NET kiepsko się tnie dodam ze to moja dopiero druga rolka siatki pierwsza miałem taka zielona nazwy nie znam tamta lepiej szła i się zastanawiał czy to siatka czy prasa chrzani .

#2768 Share Skoczek1994

Skoczek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 09:58

którą prasę zwijającą wybrać A jaka to prasa? U mnie w Welgerze, to tak naprawdę siatkę urywa hamulec tarczowy, a nóż ją tylko uderza by dała się równo urwać. Możliwe że u ciebie jest podobnie. Chociaż możliwe, że problem tkwi w siatce

#2769 Share robert1226

robert1226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 25 czerwiec 2016 - 04:58

którą prasę zwijającą wybrać Prasa to feraboli sprinter a siatkie ucina taka jakby kosa ktura spada na siatkie częściowo ja ucina reszta się urywa.

Edytowany przez robert1226, 25 czerwiec 2016 - 08:22.

#2770 Share Skoczek1994

Skoczek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 25 czerwiec 2016 - 17:11

którą prasę zwijającą wybrać W takim razie muszisz mieć słabo wyregulowany hamulec. Bo nóż tylko ma zadanie osłabić siatkę, krótką następnie urwie hamulec. Musisz sprawdzić jak to jest u Ciebie zrobione, i wyregulować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2771 Share lks91

lks91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rolnictwo, mechanizacja, muzyka

Napisany 01 sierpień 2016 - 21:32

Witam, jaką polecicie prasę do 65000 brutto. Koniecznie zmiennokomorową. Będzie prasować 1000-1500 bel słomy rocznie

#2772 Share Mateuszlampo

Mateuszlampo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 03 sierpień 2016 - 20:19

Witam, jaką polecicie prasę do 65000 brutto. Koniecznie zmiennokomorową. Będzie prasować 1000-1500 bel słomy rocznie

Masz swoje typy?

Tutaj masz dwie oferty dosyć ciekawe.

http://otomoto.pl/of...html#f15c215f51

http://otomoto.pl/of...html#272133fac5

#2773 Share lks91

lks91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 03 sierpień 2016 - 20:23

Claasa właśnie mam, Lely hmmm nie brałem pod uwagę. Myslę nad krone NH lub vicon

#2774 Share Mateuszlampo

Mateuszlampo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 03 sierpień 2016 - 20:58

Claasa właśnie mam, Lely hmmm nie brałem pod uwagę. Myslę nad krone NH lub vicon

Miałem kiedyś welgera (co prawda stało komorowego rp 12, ale zawsze :D) i miło go wspominam, dopracowana maszyna i bardzo dobra powłoka lakiernicza, jeśli Lely nic nie zmieniło to możesz brać w ciemno :D, A myślałeś na mchale? Też są dobre chociaż w tym budżecie może być ciężko znaleźć 

Edytowany przez Mateuszlampo, 03 sierpień 2016 - 21:00.

#2775 Share lks91

lks91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 03 sierpień 2016 - 21:34

Słyszałem, że mchale to niemal to samo co lely ale nie widziałem na żywo więc nie wiem

#2776 Share chmiel909

chmiel909

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 08 sierpień 2016 - 11:43

witam a z jaka prędkością prasujecie słomę tymi prasami zależny mi na tym aby kupić dobra i szybka z góry dziekuje

#2777 Share wojtektomaszewski

wojtektomaszewski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 12:34

Witam forumowiczów, chciałem znaleźć coś o prasie vicon /deutz fahr MP 122 z rotorem bez noży, czy zabezpieczenie hydrauliczne daje rade i czy można coś pogrzebać aby zrobić klape na jeden przewód a podbierak na drugi ponieważ mam tylko dwa wyjścia hydrauliczne w ciągniku (case 4230).

Czy hydraulika mocno obciąża ciągnik, a może ma jakiś zawór który blokuje ciśnienie? Wszelkie informacje pomocne ponieważ znalazłem ciekawy egzemplarz i zastanawiam się nad kupnem.

#2778 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2233 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 15:57

standardem chyba jest zawór na prasie co by nie obciążać hydrauliki traktora. A żeby obsługiwać 2 układy hydr jedną parą złączy to potrzebny zawór trójdrożny czy jak to tam się zwie ewentualnie coś na wzór trzeciej sekcji TURa z elektrozaworem

Edytowany przez lukbold, 09 sierpień 2016 - 15:58.

#2779 Share wojtektomaszewski

wojtektomaszewski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 19:18

Elektrozawór, OK, czyli coś można pokombinować. Taka sytuacja, właśnie dziś sprzedałem swoją RP 12, robie rocznie jakieś 150-200 belek, wszystkiego po trochu, myślałem o czymś zachodnim do 30 kPLN ale mam znajomego i oferuje mi nowego MF  Z562 R (walcowa) w cenie 35, na wyposażeniu szerokie kapcie, rampa, smarowanie, siatka, rotor czyli full poza nożami, których i tak bym nie chciał. Czy brać polską bruczkę czy szukać używki ??? Ze stawaniem beli w słomie wiem że się zdarza w MFach ale miałem doświadczenie z RP12 i wiem kiedy i jak belować słome.

Edytowany przez wojtektomaszewski, 09 sierpień 2016 - 19:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2780 Share lks91

lks91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 19:58

Elektrozawór, OK, czyli coś można pokombinować. Taka sytuacja, właśnie dziś sprzedałem swoją RP 12, robie rocznie jakieś 150-200 belek, wszystkiego po trochu, myślałem o czymś zachodnim do 30 kPLN ale mam znajomego i oferuje mi nowego MF  Z562 R (walcowa) w cenie 35, na wyposażeniu szerokie kapcie, rampa, smarowanie, siatka, rotor czyli full poza nożami, których i tak bym nie chciał. Czy brać polską bruczkę czy szukać używki ??? Ze stawaniem beli w słomie wiem że się zdarza w MFach ale miałem doświadczenie z RP12 i wiem kiedy i jak belować słome.

za 30 tys kupisz claasa varianta. Na polskie raczej nie zwracałbym uwagi