Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#2681 Share krzysferguson

krzysferguson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 07:03

Patryk1222 i mateuszlampo dzięki wilelkie za pomoc w maju planuje nabyć coś jak kupie dodam fotki i podzielę się opinią :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 19:03
  •  

#2682 Share pawelpzo

pawelpzo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 11:00

Witam. 

Niedawno zakupiłem prasę rolującą John Deere 590 wiązanie na sznurek szerokość podbieraka 220cm. Jest to moja pierwsza prasa rolująca. Prosiłbym o podanie nastaw na panelu BaleMaster do robienia sianokiszonki. chodzi mi głownie o gęstość sznurka i gęstość ubijanego materiału. Jakie powinny być ustawione parametry na panelu, żeby belka była dobrze ubita i związana? i jeszcze prosiłbym o instrukcję do tej prasy na adres cielochpzo@wp.pl

Z góry dziękuje i Pozdrawiam. 

#2683 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1613 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 21:41

Jaką prasę pasówkę polecacie z nożami i rotorem oraz siatką? Ciągnik albo 145 km albo 220 także z mocą problemu nie ma, te jd 550,570,590 są bez noży?

#2684 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 09:01

którą prasę zwijającą wybrać Ostatnio oglądałem prasy Mc hale v660 chyba i jest to konkretny sprzęt. Nowa w naszych okolicach to wydatek 120 tys netto. Ja posiadam krone multi cut. Dobra maszyna nie mam z nią problemów.
Lukash06

#2685 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1613 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 11:04

To że mchale to konkretny sprzęt to ja wiem doskonale ale z używkami jest problem a nowej na razie kupować nie będę :_

#2686 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 15:48

którą prasę zwijającą wybrać Użytkuje krone ale rok (nowa) także z używanymi nie wiem jak jest ale rotor ma dobrą przepustowość. Jedyny minus to że głośno chodzi.
Lukash06

#2687 Share yage

yage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 20:59

Jaką polecacie stałokomorówkę do zbioru sianokiszonki i słomy. Znajomy ma stałokomrową Claasa i w nocy jeździł prasować słomę

#2688 Share Mateuszlampo

Mateuszlampo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 22:30

Jaką polecacie stałokomorówkę do zbioru sianokiszonki i słomy. Znajomy ma stałokomrową Claasa i w nocy jeździł prasować słomę

Zależy czego więcej robisz, słomy czy kiszonki

#2689 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 20 kwiecień 2016 - 05:41

Z tym prasowaniem w nocy to chyba troche przesada , mi też ktoś może powiedzieć ze mam starego rollanda 46 i prasuje nocami to mam wtedy na to czas bo w dzien kosze zborze .Baloty sie zatrzymują wtedy gdy sie prasuje lichutka słomę po małym kombajniku i w dodatku na nierównym polu gdzie nie da sie pogonić

#2690 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 07:01

którą prasę zwijającą wybrać Prasujac w nocy zbieramy slome wilgotną a po co komu taka? Jak jest nowa prasa to sie nie zatrzymuje i zależy oczywiście od tego ile ona wogole robiła w życiu.
Lukash06

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2691 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3735 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 20 kwiecień 2016 - 07:21

Niestety czy nowa czy stara jesli to walcówka to w południe nie poprasujesz chyba że odrazu za kombajnem albo zgniot na 50% :) Nawet w komorach mieszanych tyku krone 1250 potrafi belka stanac w suchej słomie w południe wiem z doswiadczenia bo mam tez taka komore w case i na maksa nie moge dobic jak jest super sucha i krutka słoma. Najlepsze belki wychodza wieczorem i w nocy jesli słoma sucha to i noca prasowana jest ok. Zależy jescze po jakim kombajnie i w jakich godzinach koszone. koszone w nocy  - słoma dłuższa lepiej sie prasuje a koszone w południe słoma połamana juz gorzej. Róznica jest kolosalna przynajmniej po moim kombajnie z separatorem pszenica koszona w południe to była sieczka u ubiegłym roku.

#2692 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 20 kwiecień 2016 - 08:54

którą prasę zwijającą wybrać U mnie koszone jd 1075 dobrze złożonym, bele zrobione w południe jd 550 to po rozwinięciu sznurka słoma jest tak zmielona że sama się rozpada :)
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#2693 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 kwiecień 2016 - 08:56

którą prasę zwijającą wybrać Bialy nie przesadzaj z tymi walcowkami. Ja w ubieglym roku prasowalem slome bez problemowo w poludnie a jaka temperatura byla to sam wiesz. Kluczowa role ma ksztalt walcy , czy sa jakies kanty lub plaskowniki na walcach. Prasuje mchale f550.

#2694 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1613 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 10:07

Skoro pracujesz mchale to zapewne masz ją w miarę nową, spróbuj poprasować walcówką która ma nabite 20,30 czy 40 tysięcy belek....

#2695 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 12:33

którą prasę zwijającą wybrać Dlatego mówię że jak walcowa to tylko nowa. Miałem na testach Mc hale ale mnie nie przekonała. Kupiłem krone i jak robiłem jęczmień w południe i po rotorze to musiałem owijac siatka 3,2 razy bo normalnie pękala jak wrzuciłem, wracam a ona przy mnie "buch"
Lukash06

#2696 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 kwiecień 2016 - 17:32

Skoro pracujesz mchale to zapewne masz ją w miarę nową, spróbuj poprasować walcówką która ma nabite 20,30 czy 40 tysięcy belek....

Patr  ja nie kwestionuje że w starych walcówkach staja belki, ale goły walec a walec na którym są płaskowniki przyspawane lub sa kanty to jest różnica. Nie wiem jak jest w walcowych innych niż mchale ale u mnie sa płaskowniki i kanty na walcach.  A koszone różnymi sprzętami bo słoma zbierana od ludzi. Narazie jest dobrze zobaczymy czy będzie inaczej z upływem czasu.

#2697 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1613 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 17:57

U mnie były i płaskowniki, belek nie tak dużo bo 22 tysiące i jak było mocno gorąco i słoma leżała dłużej niż 2 dni to już prasować się nie dało lub wychodziły belki o 20 cm większej średnicy bo nie dała rada prasa belki ścisnąć siatką

#2698 Share Skoczek1994

Skoczek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 18:58

Widzę panowie że nie macie za dużo pojęcia, o prasach walcowych skoro piszecie, że słomę można zwijać tylko nową prasą. Ja posiadam prasę walcową Welger rp 200 z 1998 roku. W ubiegłym roku belowałem głownie, w południe i ani jednej zatrzymanej w komorze beli, a belowałem prawie na maksa bo 4na5 możliwych ustawień na 5 robię tylko sianokiszonkę. Najważniejsze aby na walcach były wypustki wtedy, nie ma żadnych problemów, i to nie ma za bardzo znaczenia czy to nowa czy stara prasa, bo one się nie wytrą po kilku tys. bel. Co do większej średnicy bel, przerabiałem to u siebie i jest to spowodowane zbyt małą ilością podanej siatki gdy robiłem na niecałe 2 obroty bele też mi "puchły", przestawiłem na 2,5 i jest elegancko. 

#2699 Share slawek74

slawek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 20 kwiecień 2016 - 19:22

którą prasę zwijającą wybrać W tamtym roku jak krucha słoma się trafiła to i w pasówce wychodziły dwa rdzenie i sieczka . prasy sprowadzone z zachodu potrafią zrobić w 4 lata ponad 50 tysi bel widziałem taką .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2700 Share qwerty123

qwerty123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 20:16

Panowie co powiecie o CASE 344 F Dostałem ofertę za 108 tys. brutto : rotor ,15 noży