Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#2541 Share Milosz27

Milosz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika i hodowla.

Napisany 20 luty 2016 - 14:34

Pewnie będzie ciężko sąsiad miał jak zastępcza za swoja nieszczęsna 1.8c to 914 w sianokiszonce z nożami bardzo ciężko miała.

Przyjmę deszcz w każdej ilości... B) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 03:42
  •  

#2542 Share domino5654321

domino5654321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 21 luty 2016 - 08:02

którą prasę zwijającą wybrać To zmniejsze ilość noży .a w przyszłości będzie większy ciagnik

#2543 Share Grzo

Grzo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 luty 2016 - 12:12

To  mój pierwszy post na forum więc Witam Wszystkich!!!

Sporo czytałem na temat pras rolujących, i wstępny wybór padł na KR 130 lub 130s. Głównie z uwagi na dobre opinie o niezawodności, dostępności części, małym zapotrzebowaniu na moc w przypadku KR 130. 

Zastanawiam się teraz, którą wybrać .... mam  do dyspozycji MTZ 82 i C-360, będę robił około 350 bel sianokiszonki z traw (łąki torfowe) i koniczyny, 350 siana z łąk torfowych, i ok 12 ha słomy głównie jęczmień, pszenżyto, żyto. 

Cena KR 130 i 130s z siatką i szerokim podbieraczem, z tego co patrzyłem nie różni się wiele, często jest to kwestia 2-3 tys zł, a czasem nawet cena jest taka sama. Nie wiem czy  w 130s można podnieść rotor ( bo noże wiem że można wyciągnąć, czy tam podnieść) i pracować nią wtedy jako kr 130 np. C-360, robić sianokiszonkę a MTZ woził by wtedy bele na bazę do owijarki. Mówię o tej opcji ponieważ słyszałem że po rotorze zadawanie sianokiszonki bez wozu paszowego jest uciążliwe, osobiście nie mam doświadczenia z sianokiszonką w żadnej postaci, a tym bardziej z taką po rotorze. Docelowo będzie wóz paszowy ale  na pewno nie w tym roku. Z drugiej strony w razie potrzeby można by było zapiąć do niej MTZ-a i ciachać wszystko jak leci, nie wiem tylko jak by poradził sobie MTZ z nożami, a np. C-360 z samym rotorem bez noży.

Prosił bym o jakieś odpowiedzi ponieważ nie mam własnego doświadczenia, a nie chce jakichś głupstw popełnić na początku inwestycji. 

A co powiecie np. na taki egzemplarz, jeżeli chodzi o cenę itp......

Może bardziej opłaca się ciągnąć bezpośrednio z zagranicy??

Dzięki za rady!!

Edytowany przez Grzo, 21 luty 2016 - 12:15.

#2544 Share slawek74

slawek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 21 luty 2016 - 12:37

którą prasę zwijającą wybrać rotora niedasię wyłączyć noże owszem 360 to tylko można ją przeparkować

#2545 Share Skoczek1994

Skoczek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 21 luty 2016 - 13:03

którą prasę zwijającą wybrać Po rotorze bele, rozwija się znacznie lepiej niż bez. Materiał jest ładnie rozłożony nawet gdy, grabisz zwykłą polską zgrabiarką gwiadową. A tak w ogóle to rotor, nie jest takim obciążeniem jak się niektórym wydaje. Z załączonym nożami, to może i owszem. Sam Mtz ciagam Welgera rp 200, z rotorem i nożami. Co prawda jeszcze nie próbowałem pracy, z nożami ale z samym rotorem śmiga aż miło.

#2546 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 21 luty 2016 - 13:05

i co ma rotor do ręcznego zadawania? noże to i owszem... nie chciałoby mi się widłami sieki nosić

#2547 Share Skoczek1994

Skoczek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 21 luty 2016 - 13:23

którą prasę zwijającą wybrać @lukbold Właśnie gdy zadaje sianokiszonkę ręcznie, to rotor to mu ułatwi. Zdecydowanie łatwiej jest rozwijać taką belkę po prasie z rotorem niż bez, wiem z własnego doświadczenia.

#2548 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 21 luty 2016 - 13:29

być może... moja uwaga była do @Grzo bo ten coś pisał, że po rotorze ciężko się zadaje recznie

#2549 Share Grzo

Grzo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 luty 2016 - 14:55

To może mnie sąsiad wprowadził w błąd, powiedział że po rotorze właśnie miał siekę i "biegał jakby na jednym zębie nosił sianokiszonkę"...... 

Czyli C-360 nie da rady z KR 130s z samym rotorem .... ale pociągnie samo KR 130?.....

A może KR 8-16s do którego ciągnika by bardziej pasowała do C-360 czy MTZ 82? I czy w takiej cenie jest szansa na dobry sprzęt czy nie za bardzo?

http://olx.pl/oferta...html#95fafe0869

http://olx.pl/oferta...html#16e429f441

#2550 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 21 luty 2016 - 15:10

nie wiem czy znajomy ma czy nie ma rotora w KR 130 ale ciągnie 60tką i piekne belki słomy wychodzą... kwestia uzyskiwanej wydajności.... Jak masz budżet który pozwala na takie podstawowe wyposażenie jak rotor i noże to nie ma co się zastanwiać tylko to brać... noże kiedyś włączysz bo nawet mtz ich nie uciągnie jesli chce się jechać i pracować z jako taką wydajnościa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2551 Share Skoczek1994

Skoczek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 21 luty 2016 - 17:06

którą prasę zwijającą wybrać Jeśli chodzi o noże, to myślę że by sobie poradził oczywiście nie na wszystkich maksymalnie 6, z resztą przy ręcznym zadawaniu, więcej nie ma potrzeby. Ja sam, w tym roku załącze kilka i zobaczę jak to będzie szło. Na Youtube jest, filmik jak 75 konny zetor pracuje z Welgerem rp 200, z rotorem i 6 nożami. Wiadomo że wydajność nie będzie zbyt wysoka, ale coś za coś. Jeśli chodzi o C 360 to, raczej bym Ci radził sobie odpuścić, bo to nie jest najlepszy ciągnik do prasy, tym bardziej że masz Mtz.

Edytowany przez Skoczek1994, 21 luty 2016 - 17:09.

#2552 Share jasko1993

jasko1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 21 luty 2016 - 19:26

daj se spokój z c360 do rolki, ja w zetorku 7211 i claas rolland 46 ledwo mu sprzęgła nie wykończyłem w żniwa

#2553 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 21 luty 2016 - 19:40

zależy jak kto zbija bo jeden będzie robił jeden sezon i zajeździ ciągnik a drugi 3 lata i będzie ok

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#2554 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 21 luty 2016 - 19:47

siano czy słomę to można sobie zbijać słabiej żeby ciągnika nie zarżnąć ,ale sianokiszonka musi być jak najmocniej zbita

#2555 Share Grzo

Grzo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 luty 2016 - 19:51

Spoko, w takim razie będę sobie dopasowywał prasę pod ruska, kusi mnie strasznie ta KR 8-16s ale obawiam się czy taka prasa za 22k to nie jakiś bubel....co jest najważniejsze przy sprawdzaniu takiej prasy, w sumie to samo się tyczy KR 130 i KR 130s.

#2556 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 21 luty 2016 - 20:05

Zużycie zębatek, czy nie spawana, czy nie popękana, czy coś urwane nie jest.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#2557 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 21 luty 2016 - 20:05

kolego a jd 550 nie chcesz do ruska?

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#2558 Share Grzo

Grzo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 luty 2016 - 20:25

Wiem że dużo ludzi chwali jd550, ale ja jakoś mam uraz do pasowych bo kiedyś była taka u nas i lipa była, poza tym jak tu jeden kolega pisał ... ktoś trzyma na placu 3 lata pod chmurką .... pasy sparcieją ...... wiadomo jakie to koszty, nie za bardzo mnie to przekonuje. Poza tym znawcą pras nie jestem i wydaje mi się że łatwiej wybrać dobrą łańcuchową  niż pasową ... jeżeli się mylę to możecie mnie wyprowadzić z błędu.

#2559 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 21 luty 2016 - 20:38

ja z jd 550 śmigam jumzem a belki zadowalające. http://pokazywarka.pl/sic5yo/ tak wygląda moja oglądałem chyba 5 szt. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2560 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 21 luty 2016 - 21:04

Czytam ten temat i obserwuję ten temat od początku i chciałbym aby wypowiedział się ktoś kto posiada pasówkę jak sprawują się one przy dużych ilościach bel w tym duża przewaga sinokiszonki. Z racji tego że zastanawiam się nad zakupem prasy chciałbym znać opinie na ten temat. 

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)