Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#2501 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 03 luty 2016 - 23:59

którą prasę zwijającą wybrać Widziałem jak w tym roku niedaleko belował rollantem z wysówanymi 3 walcami żekomo bela ma być lepiej zbita ale przy belowaniu słomy odrazu po kombajnie to belki szału nie robiły takie flaki trochę :)
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 03:46
  •  

#2502 Share Milosz27

Milosz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika i hodowla.

Napisany 04 luty 2016 - 16:26

@simson2812 to powodem tego jest to ze masz pasówkę i mi też zawsze się wydaje że to takie flaki są:) A może i faktycznie są bo patrząc na stogi moje (bele po pasowej) a znajomego (po walcowej z rotorem) to jego przypominają bardziej kupę słomy pomieszanej z siatką pomimo że prasował 110km ciągnikiem także różnica jest bez porównania bo moje może z 5cm upadły ale dalej bele kształtne i całe. Ale każdy zna swoje potrzeby i musi wiedzieć co od prasy oczekuje.

Przyjmę deszcz w każdej ilości... B) 

#2503 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 04 luty 2016 - 17:28

to ciekawe że moje 3 letnie bele po antycznym rollandzie 44 jakoś rozmiaru nie zmieniły a tylko 70KM do niego zapinam... chyba że ten twój znajomek robi 60bel/h to ma efekty... ja robie 20-25 bo sznurkiem. Jedyny problem z kruszejącą słomą tak jak w tym roku w pszenicy miałem... istna masakra i cud że udało się to zwieść

#2504 Share P-i-o-t-r

P-i-o-t-r

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 04 luty 2016 - 17:38

A co powiecie o grenland rf 120L ? :)

#2505 Share domino5654321

domino5654321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 04 luty 2016 - 18:41

którą prasę zwijającą wybrać Zna ktoś cenę prasy pottinger impress? Albo Kuhn ibio ? I interesuje mnie unia famarol vd z rotorem i nożami

#2506 Share P-i-o-t-r

P-i-o-t-r

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 04 luty 2016 - 21:59

Jeśli dobrze pamiętam to pottinger 34 tyś a unia famarol od 24 tyś

#2507 Share domino5654321

domino5654321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 04 luty 2016 - 22:28

którą prasę zwijającą wybrać Z kąt takie ceny niskie ? Unia famarol koło 80 tyś ale pytam dokładniej bo chce kupić jedna z tych 3

#2508 Share ThePerkins

ThePerkins

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 04 luty 2016 - 22:46

którą prasę zwijającą wybrać z urzywek teraz to jakieś złoty za harmonię pieniędzy. pospawane, pogiete, pordzewiale

#2509 Share Bartek01

Bartek01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 04 luty 2016 - 23:28

@eliot

No to może ja nie umie zwijać, ale wszystko się kitłasiło, górą wyjeżdżało, jak owinełem siatką i wywaliłem belke to po chwili siatka pęknięta....a słoma że szypą by trzeba nabierać,mniejsza z tym każdy ma inne oczekiwania, sprzedałem sipmę, pora wypróbować prasę innej konstrukcji. Ale sipmie trzeba oddać że młotek, majzel, jakiś klucz i wymienisz wszystko bo konstrukcja żałośnie prosta.

Edytowany przez Bartek01, 04 luty 2016 - 23:31.

#2510 Share kuba5997

kuba5997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 05 luty 2016 - 17:00

Co sądzicie o unii famarol 1.8 C. Miał ktoś z nią styczność ? Strasznie jest mało modeli w internecie. Prasa łańcuchowa, wcześniejsza wersja 1.8v . Czy ktoś wie co jest przyczyną tak małej ilości wyprodukowania sztuk? Jakaś wada fabryczna która skłoniła producentów do skonstruowania nowego modelu czyli 1.8v. koszt takiej prasy około 30 tyś za 2010 rok a z pewnością lepiej wypadła by od sipmy/warfamy. Czy lepiej nie ryzykować i kupić np krone kr 130 ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2511 Share Milosz27

Milosz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 05 luty 2016 - 18:54

Co sądzicie o unii famarol 1.8 C. Miał ktoś z nią styczność ? Strasznie jest mało modeli w internecie. Prasa łańcuchowa, wcześniejsza wersja 1.8v . Czy ktoś wie co jest przyczyną tak małej ilości wyprodukowania sztuk? Jakaś wada fabryczna która skłoniła producentów do skonstruowania nowego modelu czyli 1.8v. koszt takiej prasy około 30 tyś za 2010 rok a z pewnością lepiej wypadła by od sipmy/warfamy. Czy lepiej nie ryzykować i kupić np krone kr 130 ?

Poszukaj kilka stron wstecz opisywalem 1.8c. Napewno bedziesz bardziej zadowolony z krone bo raz ze zachodnie a dwa napewno co chwile sie nie sypie.

#2512 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 05 luty 2016 - 21:37

tak  jak mówie sipma faster a co do kosntrukcji taka prosta???? to zrób to sam heee
​genisusz to prostota,a zachodnie ładnie to wygląda a jak w praktyce,wiele zależy od operatora, jak bedziesz dbał tak bedziesz miał ,nieraz słoma musi troche poleżeć żeby sie prasowała dobrze, jak bedzie wilgotna to sie zapycha,jak zbyt sucha sie nie dobija ,wiele zależy od operatora anie od marki.Co z tego ze zakupisz najdroższą jak bele bedą gorszej jakości niż gdybyś prasował najtanszą???Umiejetności się nie kupi niestety.....

#2513 Share kuba5997

kuba5997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 06 luty 2016 - 16:51

Czyli w famarolkę 1.8c nie opłaca się pchać kompletnie ? Wizualnie są ciekawe ale niestety chyba tylko wizualnie. to jest aż taki nie wypał ze strony unii? Przecież robili 1.8d w pokrewnych latach i cieszy się dobrą opinią.

#2514 Share Milosz27

Milosz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 06 luty 2016 - 18:29

Lepiej poszukaj coś z zachodu i masz pewność że będziesz zadowolony jak zakupisz w dobrym stanie. Tez rozmawiałem z użytkownikami starszych famarolek i sobie chwalą ale 1.8c to jakis niewypał.

#2515 Share ThePerkins

ThePerkins

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 07 luty 2016 - 13:08

Teraz znaleźć coś zachodniego w dobrym stanie to ... Powyrywane siłowniki od naciągania pasów, pospawane wszędzie , wszystko ze 2 lata nie uruchamiane i harmonia pieniędzy ...

#2516 Share Milosz27

Milosz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 07 luty 2016 - 18:19

Nie wiem jak ty ale przypuszczam że kolega złomu nie szuka. Wiadomo, że pierwszej lepszej się nie kupi bo to nie oto chodzi trochę trzeba pooglądać i na pewno znajdziesz. Twierdzisz że pospawane, zniszczone to chodź pokaż na mojej sprowadzonej z francji jakiś nieoryginalny spaw czy papudracką naprawę a swoje lata ma. No i części do niej od ręki a do tej famarolki sąsiad 2tyg. czekał za jakimś śmiesznym łożyskiem które kręciło się tylko w jedną stronę  bo nigdzie nie osiągalne.

#2517 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 07 luty 2016 - 18:27

Ostatnio oglądałem Varianta 280, jeszcze farba na podbieraczu i rotorze, prasa nie umyta, z wszystkimi książkami, osłonami, kompletna nie zniszczona prosto od bauera z Nemiec, 40tys chcieli. Jeden siłownik do uszczelnienia. Oglądałem jako pierwszy, orientacyjnie, druga osoba po mnie kupiła od ręki. I mam kupić nową Polską za ponad 60tys? Nie, to mnie nie przekonuje.

#2518 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 07 luty 2016 - 19:53

A co sądzicie o prasach Feraboli?

Nowe kosztują tyle samo co nowe polskie (55-60 tyś).

#2519 Share 1634U

1634U

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 08 luty 2016 - 16:23

A co myślicie o prasoowijarce Unia Master, warta zwrócenia uwagi? Posiada ktoś z was taki sprzęt ? Dziś dostałem na tą prasę ofertę od Jędrusia i cena wynosi 183 tyś. brutto w wersji walcowej(Master D), standardowe wyposażenie ;walcowo-łańcuchowa ok. 5 tyś taniej. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2520 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 09 luty 2016 - 00:55