Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#221 Share PongO

PongO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:1. Rolnictwo
    2. Muzyka (trance wszczegulnosci i pochodne)
    3.

Napisany 15 lipiec 2008 - 21:55

którą prasę zwijającą wybrać ja bym stawial na pasowke.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 07:55
  •  

#222 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 15 lipiec 2008 - 22:02

którą prasę zwijającą wybrać ja z polskich to polecam sipme z 569/1 bo tak jest to prasa walcowo lancuchowa czyli na da sie i do sianokiszonki i do slamy i siana ma szerszy podbierak 1,80 m jest to duzy komfort mozna do niej zalozyc adapter na siatke i nie ma co sie oszukiwac sipma jednak zostawia warfamei sokolke w tyle pod wzglemem wykonania, dzialania i trwalosci ale cos za cos jezeli ciagnik nie bedzie mial przynajmniej 70 km bedzie mail z sipma badzo ciezko sa na forum kolesie co ciagaja np 5211 lub 3512 lu c360 ale to nie jest efektywna do konica praca ... :) pozdro
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#223 Share valtran111

valtran111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 08:10

którą prasę zwijającą wybrać wez sipme lancuchowa z-569/1 sam mam taka albo fama 2

#224 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 16 lipiec 2008 - 08:15

którą prasę zwijającą wybrać weż warfame,jest na łańcuchach,np. c360 spokojnie poradzi

#225 Share Agronom16

Agronom16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co się kręci... :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Napisany 16 lipiec 2008 - 08:22

witam mam taki mały mini problem chce kupić prasę i sie zastanawiam bo niewiem co wybrać chodzi mi dokładniej oto czy pasowa czy łańcuchowa albo walcowa doradzcie mi musi robić słome siano i kiszkonke i musi chodzić z każdm ciągnikiem zarówno małej mocy jak i tymi większymi. Prosił bym o ucziwe odpowiedzi

Hej @AGRObumbula to napisz po prostu jakiej mocy ciągnik/ciągniki posiadasz bo tak to można w nieskończoność wymieniać prasy... :)

#226 Share valtran111

valtran111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 08:25

którą prasę zwijającą wybrać ja swja z-569/1 ciagam 4011,a po za tym moj wujek ma warfame co prawda jest lzejsza na ciagnik ale za 6 lat 2 razy robil podbieracz bo sie lamal a ja w swojej za tyle samo lat wymienilem lozysko,dadam ze moja i wujka tyle samo robia bel

#227 Share Mateusz16

Mateusz16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ

Napisany 16 lipiec 2008 - 08:46

którą prasę zwijającą wybrać Jeżeli z polskich to Sipma Farma II najlepiej z siatką!

#228 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 08:48

ja swja z-569/1 ciagam 4011,a po za tym moj wujek ma warfame co prawda jest lzejsza na ciagnik ale za 6 lat 2 razy robil podbieracz bo sie lamal a ja w swojej za tyle samo lat wymienilem lozysko,dadam ze moja i wujka tyle samo robia bel

nie wierze ze 4011 daje rade np w kiszonce i dobrze dobija ....

#229 Share nimar1999

nimar1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 09:28

którą prasę zwijającą wybrać kup pasową, C-330 nawet da rade np. rivierre casalis lub massey herguson polecam te prasy, a polskie prasy lepiej nie dotykać :) przy pasowych słome możesz prasować jak jest sucha a przy niektórych walcowych lub łańcuchowych trzeba prasować z rosą bo inaczej nie ujedziesz...

#230 Share valtran111

valtran111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 09:30

którą prasę zwijającą wybrać dabija dobija tylko chmara dymu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn rolniczych, konie, bydło

Napisany 16 lipiec 2008 - 09:31

którą prasę zwijającą wybrać no fakt o najważniejszym zapomniałem żeby chodziła z ursusem c-360, z zetrorem 8145 i z MB track 1600 no to teraz może powiecie mi jaką wybrać czy pasową łańcuchową albo walcową co do pracy to raczej wolał bym używaną bo nowa mi sie nieopłaca kupować

#232 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 09:32

którą prasę zwijającą wybrać i to ci sie kalkuluje tylko ropy spalisz co nie miara a z roboty i tak h**...

a co do uzywek to chyba najlepej kupic jakos KRONE jak dla mnie sa to super zwijki :)

#233 Share daniel1986

daniel1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 09:46

którą prasę zwijającą wybrać Warfama będzie ok. Mam od 6 lat rocznie robie około 800 bel słomy i 600 sianokiszonki

#234 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 09:50

którą prasę zwijającą wybrać jak bys byl tak laskw nie pisz posta pod postem :) !!!!!!!!!!!!!!!

ale i tak z polskich produktów bym byl za sipma tylko walcowo -lancuchowa najlepiej by sie sprawdzila w sianokiszonce ,slomie i sianie...

#235 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 16 lipiec 2008 - 10:03

Warfama będzie ok. Mam od 6 lat rocznie robie około 800 bel słomy i 600 sianokiszonki

kolega nie chce kupywać nowej prasy tylko używke. Ja jak kupywałem prase to przyglądałem się krone kr125 podobno ma małe zapotrzebowanie mocy. A za używaną warfame wołaja od 25 do 30 tys. zł to juz lepsz była by krone kr130 z siatką

#236 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 11:12

którą prasę zwijającą wybrać Kupuj tylko i wyłącznie pasówkę!!!! Szeroki podbierak i siatka musi być ... Z pasówek polecam Vicona i John Deere ... Kup pasówkę a nie pożałujesz.. Bez porównania z walcówką czy łańcuchem tym bardziej z polską Sipmą B) zwinięte od samego początku a nie dziura w środku :) .... no i liczy się banalna obsługa i zmienność komory... możesz kręcić belki od 80cm do 1,8m .... w słomie i sianie C360 da radę gorzej w sianokiszonce optymalny będzie ten twój zetorek 8145 :)

#237 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 11:54

którą prasę zwijającą wybrać Kup pasówke , ja polecam bardzo JD 550 , jest to dobra prasa , a w słomie , to c-360 w jęczmionce dusiłem 4 szosową , i szła jak przecinak , a na sąsiednim polu facet też c-360 jechał z sipmą , to nie mógł za mną nadążyć , bo ja zgniot skręciłem na prawie ful , i z lepszego zboża było 20 bali z hektara ,a sąsiad z hektara miał 30 balików , na słabszym jęcznieniu . Powiem lepiej ja moją c-360 jechałem w sianokiszonce , to raczej nie była wspaniała robota , bo musiałem jechał 1 szosową , więć lepszy będzie zetor 8145 . Za dużo nie będę pisał , bo mam takie samo zdanie co luke16@ , i wszyscy użytkownicy pasówek , więc coś o tym świadczy , a nie wiem co wszyscy widzą w sipmie , przecie to nie prasa jest , niby te bele zwinie , ale ręke do środka wsadzisz , a takiego czegoś nie zrobisz w beli po zmiennokomorówce , bo to jest nie wykonalne .

#238 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 12:09

którą prasę zwijającą wybrać ja czegos tu nie rozumiem jezeli Sipmy sa beznadzieje to dla czego tyle ludzi ja posiada i jakos nikt nie narzeka no wytlumaczcie mi to ?????????????????????? :)

#239 Share nimar1999

nimar1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 13:45

którą prasę zwijającą wybrać bo nie mieli nigdy w życiu do czynienia z prasą pasową zmiennokomorową :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 13:45

którą prasę zwijającą wybrać bartus tylko dla tego że są tanie jako nowe... A kup nową pasówkę classa czy JD lub Vicona a zapewne cena pochłonie 3 sipmy nowe... No a belki z sipmy do belki z pasówki nie porównujmy.... pas wygrywa pod każdym względem