Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#2281 Share Manius2707

Manius2707

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 19 październik 2015 - 10:06

a może ktoś powiedzieć jakie modele claasa są na zamki??

turion 23 a możesz powiedzieć coś więcej o tej prasie deutz fahr 3.20??? jesteś jej posiadaczem?? ona ma zamki na komorze? możesz coś więcej o niej powiedzieć??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 11:34
  •  

#2282 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 19 październik 2015 - 10:28

a coś TY sie uparł na te zamki na komorze... sprawny zamek hydrauliczny (zawór hamujący jakby ktoś chciał kupić w normalnym sklepie) wytrzymuje ze 300-350 atm a kto do tylu prasuje? Do tego sprawne siłowniki i wszystko gra. Nigdy prasy z zamkiem mechanicznym nie miałem ale w starym Clasie to sie nie boje że wpadnie mi buła trawy i coś rozerwie... zamek puści i tyle

Edytowany przez lukbold, 19 październik 2015 - 10:29.

#2283 Share Manius2707

Manius2707

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 19 październik 2015 - 11:03

no bo słyszałem opinie że to jest wygodne komputerowe sterowanie, pika jak jest dobity bal samo owija, dlatego pytam czy możesz mi coś wiecej  o tym deutz fahr 3.20 powiedzieć. Chodzi mi głównie też o to żeby bale były dobrze zbite, bo ta prasa co ją miałem arobale 1209 to różnie z tym było. Teraz kupiłem u chłopaczka 50 balotów 120x120 robił je 2 letnią sipmą na zamki i są te bale konkretnie zbite, dlatego troche chciał bym na te zamki. Teraz to mam mętlik w głowie i nie wiem za czym patrzyć ??????

#2284 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 19 październik 2015 - 11:12

no to chyba wiesz czy zamek Ci w aprobale trzyma czy tez nie.... może ta Twoje nie jest jakimś cudem techniki tak jak i mój rollant 44s ale ze sprawnym zamkiem sianokiszonka wychodzi elegancko. A zgarabiarke wirnikową masz? bo to podstawa przy starszych prasach żeby dobrze i równo przygotować pokos. Też bym Claasa wymienił na coś nowszego ale przy 200 balach rocznie średnio zaoszczędze a za pół darmo oddać claasa to bez sensu jak chodzi bezawaryjnie. Chyba że słomy chcesz dużo prasować no to faktycznie wymiana warta świeczki

Edytowany przez lukbold, 19 październik 2015 - 12:47.

#2285 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 19 październik 2015 - 12:07

którą prasę zwijającą wybrać Kolegów jeśli chodzi ci o zbicie to zastanowienia się nad zmiennokomorowa prasą

#2286 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 19 październik 2015 - 13:14

którą prasę zwijającą wybrać Mam model GP 2.30 już 4 lata i posiada zamki w komorze,(na pewno zamki w komorze są lepsze niż zabezpieczenie hydrauliczne) tak samo jak model 3.20(różni się tym że ma szeroki pozbierak i Rotor) a moja jest bez Rotora i szerokiego podbieraka.Ciągam ja case 845 i spokojnie daje rade i jeszcze jeden ważny aspekt odnośnie części to unia famarolke robiła swoje prasy na licencji deutza i dużo części można kupić u nich.prasa mała gabarytowo i prosta w obsłudze.

#2287 Share Manius2707

Manius2707

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 19 październik 2015 - 17:25

czyli ten deutz  3.20 ma zamki mechaniczne na klapie mam rozumieć tak??? a co do wymiany to chce wymienić bo nie kalkuluje mi się robić baloty 120x90 a teraz mam większy traktor i mogę robić 120x120 zaoszczędzę na folii sznurku czy tam siatce.

Powiem Ci turion że mnie przekonujesz powoli do tej prasy....

#2288 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 19 październik 2015 - 18:22

tak posiada zamki i nie ma problemu z otwieraniem klapy podczas belowania.Jeśli kupisz taka prasę to odezwij się to podeślę ci katalog części i instrukcję obsługi bo mam w wersji elektronicznej tylko że uni famarol ale to praktycznie to samo i bardzo pomocne przy obsłudze prasy.jak będziesz kupował to zwróć uwagę na zawiasy klapy czy są całe,stan podbieraka i czy łańcuchy oraz zębatki nie są mocno wyrobione a tak to bardzo fajna prasa.

#2289 Share BenQ

BenQ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 19 październik 2015 - 18:30

którą prasę zwijającą wybrać Witam :) powiem tak....Deutza możesz brać śmiało :) miałem kiedyś Deutza GP 2.30 ...zamki oczywiście mechaniczne ..GP 3.20 ma tak samo :) Zalety ? Ciągnik zadusi a klapy nie otworzy.Sąsiad kupił nową prasę sipme i w nowej potrafią zamki puścić a prasuje ursusem 4514. :) obecnie mam polska prasę metal fach ....zamki tak samo ..mechaniczne i wszystko jest ok :)

#2290 Share Manius2707

Manius2707

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 19 październik 2015 - 18:56

podziękował panowie od jutro zaczynam szukać tego deutza 3.20 bo chce ten rotor i szerszy podbierak.

Turion23 a co to oznacza zawiasy klapy czy są całe?? chodzi Ci to czy nie popękane i spawane ??? na co zwrócić uwagę głównie przy podbieraku??? jak się wyznać na zębatkach i łańcuchach bo nie jestem w tym orłem, i przede wszystkim jaki powinien być stan walcy żeby bal nie stawał w prasie????

Tu jest mój e-mail krzysiek27072@wp.pl jak byś mógł mi podesłać jakąś fotkę żebym miał punkt zaczepny? Nawet nie mam tu kogo w okolicy zabrać żeby mi coś przy kupnie doradził... 

i jeszcze jedno pytanie czy ten deutz 3.20 ma cofany rotor i nadaje się do słomy?

http://olx.pl/oferta...html#c53e642155

co powiecie na tą???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2291 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 19 październik 2015 - 19:29

którą prasę zwijającą wybrać Ta prasa jest niedaleko mnie :)
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#2292 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 19 październik 2015 - 19:35

co do zawiasów to tak bo potrafią pękać,co do walców to tutaj link do aukcji  http://olx.pl/oferta...html#b2e4b4163d  i widać że walce nie są gładkie tylko wypusty na całej swojej szerokości i raczej ciężko je od belowania zjeździć,jeśli chodzi o podbierak to wersja z rotorem i szerokim podbierakiem ma opcje cofania rotora,co do stanu podbieraka to wiadomo czy wszystkie zęby są i czy nie ma luzów na tych ramionach co do nich są poprzykręcane zęby podbieraka.Co do stanu zębów to po ich wyglądzie widać czy są zużyte czy nie(jak mają ostry już czubek to wiadomo że są do wymiany )Prasa jak najbardziej nadaje się do słomy i nie ma problemów ze stawaniem materiału w komorze dzięki właśnie budowie walców. Tą prasę co podałeś to nawet ciekawie wygląda i ma jeszcze szerokie ogumienie i to duży plus jest,widać że farba jest oryginalna na osłonach tylko trochę pordzewiały podbierak jest ale to trzeba na żywo zobaczyć.

#2293 Share Manius2707

Manius2707

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 19 październik 2015 - 21:17

którą prasę zwijającą wybrać Simson. Mógł byś skoczyć ją obejrzeć i napisać mi jakie to jest bo mam kawałek tam jechać a zawsze to inna jest opinia osoby trzeciej. Kupię to podwozie flache! Turion narazie dzięki odezwę się jak kupię i dam foty

#2294 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 19 październik 2015 - 21:21

mam do niego około 20 km jak znajde czas to podskoczę. 

http://olx.pl/oferta...html#971e12ff08 ta jest z mojej wsi

Edytowany przez simson2812, 19 październik 2015 - 22:01.

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#2295 Share ela3225

ela3225

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 20 październik 2015 - 07:08

ta pierwsza jest malowana

#2296 Share Manius2707

Manius2707

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 20 październik 2015 - 12:09

którą prasę zwijającą wybrać Po czym Ela twierdzisz że malowana

#2297 Share ela3225

ela3225

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 20 październik 2015 - 18:19

porównaj ze stanem podbieraka pozatym osłony boczne pogięte a lakier jak nowy

#2298 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 20 październik 2015 - 18:47

którą prasę zwijającą wybrać Wcale lakier na nowy nie wygląda i widać gdzieniegdzie że farba na osłonach odleciala a co do podbieraka to się nie dziwię że jest w takim stanie skoro prasa na pod chmurką stoi to i ruda go zżera.

#2299 Share Manius2707

Manius2707

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 23 październik 2015 - 21:00

którą prasę zwijającą wybrać Witam szukam intensywnie tej prasy deutz 3.20 już jedną obejrzałem ale szrot.

Z kolei jest sprawa tego typu ze trafia mi się prasa welger rp 235 2008 rok sprowadzona. Prasa w idealnym stanie i od pewnego gościa cena jak dla mnie 37 tyś a na żółć zaczynają się od ponad 40 tyś co poradzicie.? ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2300 Share soko74

soko74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 24 październik 2015 - 07:32

Jedna z lepszych pras. Jak stan techniczny dobry, to się nie zastanawiaj bo cena dobra.