Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#201 Share BRAMA

BRAMA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 10 listopad 2007 - 23:00

@robertbara a Ty w swojej masz rotor z nożami???jak tak to używasz noży???

A do czego jest ten rotor?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 04:31
  •  

#202 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 11 listopad 2007 - 13:40

którą prasę zwijającą wybrać pewnie wiele razy było tłumaczone ... rotor to dodatkowy podajnik do komory prasowania, jest odpowiednio wyprofilowany tak, że masa rozkłada się na całej szerokości i powstają równiejsze bele.
all rights reserved

#203 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 18:05

którą prasę zwijającą wybrać jeśli chcesz mieć pożądnie zbite baliki to claas variant

#204 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 20:47

jeśli chcesz mieć pożądnie zbite baliki to claas variant

A zbije lepiej niż zmienno-komorowa Krone czy Vicon. Oj cienko to widzę, chyba Kolega nie widział naprawdę zbitych balotów ;)

#205 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 20:50

którą prasę zwijającą wybrać Wczoraj na YT obejzalem sobie filmiki z prasa Welger RP535 max.srednica balota 2m. Wedlug mnie prasa super ;) A co wy o niej powiecie??

Honda - The Power of Dreams :)

#206 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 21:28

pewnie wiele razy było tłumaczone ... rotor to dodatkowy podajnik do komory prasowania, jest odpowiednio wyprofilowany tak, że masa rozkłada się na całej szerokości i powstają równiejsze bele.

Dodatkowo masa może przechodzić przez noże w które zazwyczaj wyposażony jest rotor, długość cięcia reguluje sie ilością noży które można też całkiem wyjąć lub tylko opuścić (hydraulicznie). Prasa z rotorem jest mniej podatna na zapchanie niż z podajnikiem widłowym. Ogólnie same zalety tylko zapotrzebowanie mocy większe.

#207 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 21:34

którą prasę zwijającą wybrać @ Mirasek może sie orientujesz jakie jest zapotrzebowanie mocy jeśli chodzi o prasy z rotorem?Mam 914 i troche się obawiam czy da sobie rade. ;) Zaznacze jeszcze że mam zamiar kupić coś z używanych(być może krone).

#208 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 22:56

którą prasę zwijającą wybrać Słyszałem że do prasy z rotorem potrzeba minimum 80KM. Końcówke sezonu zdążyłem jeszcze popracować ciągnikiem 95KM z Viconem RF 130 (fotka zestawu w galerii) i powiem Ci że niebardzo wyobrażam sobie swojego 912 z tą prasą z zapiętymi nożami... bez noży oczywiście, choć lekko by nie miał. Pewnie są "lżejsze" prasy z rotorem od tego Vicona, ale jednak przydaje sie zapas mocy.

#209 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 16:47

którą prasę zwijającą wybrać No właśnie i tu jest to... ;) Tylko z drugiej strony mam zamiar w niedalekiej przyszłości zmienić swój traktor na coś mocniejszego i nowszego a nie bardzo mi się uśmiecha kupować sipme.

#210 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 17:29

którą prasę zwijającą wybrać Jeśli do kupna nowego ciągnika będziesz pracował bez noży na rotorze to myśle że przekulasz to 914, jeśli wałki będą równomiernie pograbione nie powinno być problemu. Zapas mocy przydaje sie gdy podbieracz poda dużo masy w rotor, za słaby ciągnik może mocno zchodzić z obrotów a takie częste przeciążanie silnika zdrowe nie jest.

Cały czas mówie o masie na sianokiszonke, siano i słoma powinne dużo lżej iść, choć nie wiem napewno bo tego jeszcze Viconem nie prasowałem. Jak będziesz szukał prasy to obowiązkowo musi być przy niej przekaźnik WOM ze sprzęgłem przeciążeniowym gdyby zapchało rotor, co jak twierdził znajomy jest niemożliwe i co uczyniłem na pierwszym wyjeździe na łąke, żadna tam filozofia ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 17:37

którą prasę zwijającą wybrać znajomu w tym roku jechał pierwszy zezon JD 5720 i Claasem 46 RC. mówił, że z rotorem ma co robić, ale jedzie wolniej i nie ma większego problemu. za prase dał 30 tyś i jest bardzo zadowolony.

jeden z użytkownikó AF ma Claasa 46RC i U914, pisał że przy dobijaniu potrafi zadusić ciągnik...

@mirasek a masz jakieś zabieczenia na nożach???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#212 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 18:13

którą prasę zwijającą wybrać o to chodzi że widziałem i nie lepiej zbitych bali niż po pasówce claasa

#213 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 18:20

@mirasek a masz jakieś zabieczenia na nożach???

Szczerze... nie wiem ;) Chyba nie, jeśli możesz to podaj przykład takiego zabezpieczenia, bo na przewodzie hydraulicznym od podnoszenia noży jest jakiś zawór, ale po co i dlaczego to nie mam pojęcia... Są też tam jakieś sprężyny...

A rotor zapchałem bez noży ;)

#214 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 18:36

którą prasę zwijającą wybrać W takim razie Mirasek potwierdziłes moje przypuszczenia, myśle że będę musiał sie jakoś przekulać moim traktorkiem tym bardziej że aż tak dużo tej kiszonki nie robie rocznie, więcej słomy. ;) Do tej pory kolega mi prasował sipmą bez noży i jakoś kiszonka była dobra. ;)
Tak przy okazji ta klaas 46 RC to jest zmiennokomorowa? ;)

#215 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 19:42

którą prasę zwijającą wybrać Ten Claas jest walcowy, zmiennokomorowa nazywa się Variant (chyba :) )

@mirasek u mnie w przyczepie samozbierającej każdy nóż ma osobne zabezpieczenie sprężynowe, chociaż i tak to nie działa, taka firma :) widziałem też zabezpieczenia hydrauliczne, przy każdym nożu wąż i siłownik ;) , u pras nigdy na to nie zwróciłem uwagi, nie wiem jak tam jest...

ogólnie jeżeli już niema zabezpieczenia to musi być koniecznie wałek WOM ze sprzęgłem przeciążeniowym, bo czasami kamień, ząb od grabiarki czy nawet gruba gałąź i sprzęgło w przekaźniku puści...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#216 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 19:54

którą prasę zwijającą wybrać Możliwe że są tam zabezpieczenia sprężynowe, przyjżałbym sie temu bardziej ale wstawiłem Vicona między Bizona i Sipme tak że tylko ręka wchodzi pomiędzy ;) więc obadam to dopiero na wiosne...

#217 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn rolniczych, konie, bydło

Napisany 15 lipiec 2008 - 20:42

którą prasę zwijającą wybrać witam mam taki mały mini problem chce kupić prasę i sie zastanawiam bo niewiem co wybrać chodzi mi dokładniej oto czy pasowa czy łańcuchowa albo walcowa doradzcie mi musi robić słome siano i kiszkonke i musi chodzić z każdm ciągnikiem zarówno małej mocy jak i tymi większymi. Prosił bym o ucziwe odpowiedzi

#218 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 15 lipiec 2008 - 20:50

którą prasę zwijającą wybrać hehe dziwnie napisales "ma tez chodzic z ciagnikiem malej mocy" to ty planujesz np sianokiszonke robic t-25 lub c-330 bo z tego co czytam to tak???
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#219 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 15 lipiec 2008 - 21:24

którą prasę zwijającą wybrać co oznacza ciągnik małej mocy ile dokładnie km i na ile ha jest ta prasa no i czy nowa czy nie
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 15 lipiec 2008 - 21:42

którą prasę zwijającą wybrać Taka do wszystkiego i do niczego to jest łańcuchowa Sipma :) Walcówki mają większe zapotrzebowanie mocy i w niektórych stają bele słomy. Pasowe nie wiem... Jaki najsłabszy ciągnik by z nią pracował?