gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

bartus tylko dla tego że są tanie jako nowe... A kup nową pasówkę classa czy JD lub Vicona a zapewne cena pochłonie 3 sipmy nowe... No a belki z sipmy do belki z pasówki nie porównujmy.... pas wygrywa pod każdym względem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ale nie kazdego na taka stac ale jak ktos chce miec nowy sprzet nie za duza kase to sipma jest dla niego alternatywa :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

tylko jak sobie np kupie nowego klasa i vicona fakt ze bedzie drozsza o te 3 prasy sipmowskie ale i wytrzyma napewno wiecej niz te 3 prasy sipmowskie i dalej bedzie robiła ładne belki i leprze niz nowa sipma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

inna kasa inny sprzet :) ale tak po za tym kto ma np 20 ha to mu sie nie opyla kupowac nowego vicona ale jak ktos jezdzi duzo po uslugach to jak najbardziej B)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Sipma kosztuje coś około 50tyś , a nówka John deere kosztuje 96 tyś więc za jednego JD moge kupić dwie sipmy , i napewno dłużej pochodzi JD , niż po koleii byś używał dwie sipmy , a tego potwierdzeniem jest to ,że na dziesięcioletnich JD nie ma śladu po ich wieku i użytkowaniu , a sipme tego samego wieku , to od razu na żyletki bym wysłał , chociaż bym miał czym trawe skosić , bo tylko do tego się na da .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ale co wy najezdzacie tylko na sipme a sokolka lub warfama to jeszcze gorsze gowno i nic nie mowicie.... :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valtran111    1

bartus16 masz racje te warfamy czy sokólki to jeszcze gorsze a sipma sie dobrze trzyma ja osobiscie jaj mial bym kupywac to jeszcze raz sipme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    2

no właśnie juz mi to ktos gadał ze te zmienno komorowe są lepsze od tych stało komorowych, a w szczególności JD 550 ponoc niezawodna maszyna nie to co łańcuchowe. JA mam gospodarstwo wielko obszarowe w dodatku usługi to musze mieć prasę co chodzi z każdym ciągnikiem bo w sezonie brakuje mi ciągników i czasem zdaża się ze trzeba jechać tym co akurat stoi bezwzględu na moc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid6b1    0

ja polecam pasową bo każdy no prawie każdy ciągnik da z nią rade ale jak chodzi o łańcuchy to krone lekko chodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Wg mnie Sokółka nie jest złomem, na pewno jest mocniejsza od łańcuchowej Sipmy, oraz lepiej dobija belki z tym, że potrzebuje więcej mocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

bo jest walcowka i ona tylko "nadaje " sie do sianokiszonki ale w slomie lub sianie bedzie sie blokowac belka...


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

czytam i czytam te wasze wypowiedzi i mam mieszane uczucia, czy się śmiać czy płakać... :)

 

"kup pasówke, inny sipme bo mam" i ciesz sie że masz bo kto inny nie ma (prędzej to twoi rodzice mają).

 

A co do wyboru prasy pisanie typu "walcówka nie nadaje sie do siana i słomy" to tak jakby talerzówka nie nadaje sie do podorywki. Piszecie tak, bo gdzieś tam coś usłyszeliście, przeczytaliście i powtarzacie... A ja napisze co wiem z autopsji: walcówką można belować siano, słomę i sianokiszonkę. Nam jeszcze ani razu bela nie stanęła w komorze (sezon słomiany się jeszcze u nas nie zaczął, ale prasowaliśmy "na sucho" kilka bel i żadna belka nie stanęła) a siana było ok. 100 bel - żadna. Wniosek - nie w każdej walcówce bela staje w komorze więc nie uogólniajcie.

 

A co do wyboru prasy - my też szukaliśmy... Ja byłem nastawiony na pasówke (JD, NH VICON), zaś "góra" na cenę. W poszukiwaniach natrafiliśmy na KRONE 10-16 (full opcja) i cena nawet odpowiednia, ale stan techniczny :) Następnie była Galigani (już mieliśmy ją brać, choć łańcuchowa i bez siatki) Później FORT i w końcu WELGER. Podczas poszukiwań nauczyłem się, że nie należy się głównie skupiać czy łańcuchowa czy inna, tylko na jej stanie technicznym i wyposażeniu (jako nr.1 stawiam szeroki podbieracz). A czy sobie ciągnik poradzi, to poradzi, tylko dobry operator potrzebny. A na nową bym nie patrzył, bo ona tylko ładnie wygląda na placu. Wydajnością i jakością wykonania jest daleko w tyle za zachodem. Jedyną zaletą jest dostępność części i nic więcej.

 

 

Sory, że tak długo, ale myślę że pomogłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    2

nie no spoko Ty powiedziłes wszystko co trzeba było więc wydaje mi sie że postąpie tak jak TY ważny jest stan maszyny a nie paski czy łaścuchy co do tej wypowiedzi o tych nowych ze ładnie na placy wyglądają to dam ci szczreą racje tam tylko kolor ładnie wygląda, zdrugiej strony każdy z was ma prasę zwijającą i każdy bedzie chwalił swoja, wręcz nieda sobie nic powiedzieć na swoja maszynę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Kolego prasowano mi sianokiszonkę od sipmy przez classy po krone i mogłem kupić każdą jedna... miałem już brać krone kr130 ale po rozmowie z kolegą który miał kiedyś jd 550 powiedział że innej prasy jak pasowej nie chce na podwórku widzieć.... pas zapewnia zbicie od samego początku przezz co jest uniwersalny i słome możesz robić w południe a rolką już nie.... no i faktycznie baloty są super zbite i nie psują się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

Jak tak czytam te posty to wy chyba nie wierzycie w Polską Sipme! Dam wam przykład: U mnie w wiosce są PGR i mają 900 ha i wiecie jakie mają prasy? Mają 3 polskie sipmy!!!!!!! Tylko 3 na 900 ha?????I kto mi teraz powie że sipmy to wadliwy sprzęt? Oni tymi sipmami wyprzedzają niejdnego jd albo vicona. Ja sam posiadam 3 letnią Warfame i przez te 3 sezony wymieniłem 1 łożysko. Dalej uwazacie ze Polskie to nie dobre??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

zimny daj mi lepszy ciągnik i możemy się pościgać jd 550 vs sipma :):) i zobaczymy kto zrobi lepsze baloty :) Nie zależnie na czym :) Co do wyprzedzania to baaardzo bym wątpił :) Ja wczoraj jd 550 z 2ha trawy zrobiłem 16 balotów sianokiszonki sąsiad nie mógł w to uwierzyć :) A sipmą obok mnie na 1,5 ha zrobił balotów 28 a jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    2

zimny90 w tych zagranicznych to łożysko wysiada po 10 latach w tych polskich już po 3 latach. piszesz ze na PGRy mją trzy sigmy bo na takim areale by na łożyska i cześci nie narobili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Kolego zimny , chyba za gorąco ci było , i takie bzdury piszesz , ale nikt tobie tego nie wytłumaczy , aż w końcu sam nie zauwarzysz tego na własne oczy . A tak do większych areałów , to u nas na 4000 hektarów robili baloty Claas-em Variantem 280 Roto cut ( chyba ten model ) , i o mały włos się nie otarłem , o belowanie moją 550 z tym claasem , a oni na takim areale wiedzą co robią , a w okolicy jest z 15 sipm , i żadna do nich nie pojechała . Sory , ale później dokończe , bo żniwa tuż tuż , a ja w silosach 10 ton zboża , więc lece je oprużnić . Wieczorem dokończe . ^_^:):)

 

ED: Powiem równierz , że jak w oborze rozwijam balota po stałokomoróce , to wystarcza na jedne ścielenie , a jak rozwijam bele po zmiennokomorówce , to starcza nie raz na trzy ścielenia . Więc różnica jest rażąca , w ilości słomy w beli , a więc bela beli nie równa . Jak byś umiał liczyć , to byś sam brał pn. w usługe prase zmiennokomorową , i byś był bardziej zadowolony , niż po np. sipmie . Po twojej wiedzy widać , że w okolicy nie ma zmiennokomorówek . Jak cały czas ktoś nie dowierza , to prostym przykładem jest robertbara@ , który przez ładne pare lat zwijał bele sipmą , a teraz zwija Viconem zmiennokomorowym , więc on mógłby się podzielić swoim doświadczeniem w tej sprawie . Forum jest po to aby dzielić się swoimi doświadczeniami , a nie bujną wyobraźnią , i wprowadzać w błąd kolegów . :):)

 

Pozdro: endrju00711

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
ja czegos tu nie rozumiem jezeli Sipmy sa beznadzieje to dla czego tyle ludzi ja posiada i jakos nikt nie narzeka no wytlumaczcie mi to ?????????????????????? :)

Trzeba było przyjechać do mnie jak jeszcze miałem Sipme, posłuchałbyś jak ekspresyjnie wyrażałem niezadowolenie z pracy tą prasą :) Zapychanie podbieracza na porzadku dziennym (beznadziejny system podawania masy do komory), powyginane pręty i ogólna Heine-Medina (kiepski materiał), co chwila ścięte śruby zabezpieczające na wałku i podbieraczu (jakby nie można było zastosować sprzęgła przeciążeniowego), po całym dniu roboty prawa łapa bolała całą noc od ciągania sznurka do włączania owijania (minęły lata zanim opatentowali elektryczny podajnik i to w opcji), podawanie sznurka oczywiście tylko w wałku bo inaczej nie trafi tam gdzie trzeba i nawinie go np. w podbieracz. O dobrym dobicu bel nie wspomne...

 

Jak tak czytam te posty to wy chyba nie wierzycie w Polską Sipme! Dam wam przykład: U mnie w wiosce są PGR i mają 900 ha i wiecie jakie mają prasy? Mają 3 polskie sipmy!!!!!!! Tylko 3 na 900 ha?????I kto mi teraz powie że sipmy to wadliwy sprzęt? Oni tymi sipmami wyprzedzają niejdnego jd albo vicona. Ja sam posiadam 3 letnią Warfame i przez te 3 sezony wymieniłem 1 łożysko. Dalej uwazacie ze Polskie to nie dobre??

Taa, Sipma po trzech latach to też dobra była, gorzej po dziesięciu :) Już to kiedyś pisałem i sie powtórze, Sipma to dobra prasa do słomy czy siana przy współpracy z ciągnikiem 50-70KM. Chciałbym zobaczyć jak Sipma "wyprzedza" Vicona, nawet ta z rotorem, tylko niech obie będą po 15000 bel, a wałek ma tak z 2 metry szerokości, najlepiej sianokiszonki... Chyba że masz na myśli to że z Sipmy szybciej belki wypadają, to fakt, nawet stałokomorowym Viconem z tych samych łąk robie miejszą ilośc bel :)

 

Nie żebym był jakiś anty co do włoskiej myśli technicznej w polskim wykonaniu, bo ma swoje niezaprzeczalne zalety, jednak czasami wymagania co do sprzętu i/lub wygody obsługi rosną. A niektórym i Sipma wystarczy, mój znajomy rocznie liczy bele w tysiącach i prasuje zestawem MTZ + Z279 :) Ja nawet jednego tysiąca nie zbeluje ale uważam że to maszyna jest dla mnie a nie ja dla maszyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Kolego agrobombula@ a zastanawiałeś się nad siatką w prasie , bo jak nie chcesz siatki , to ci sprzedam mojego JD 550 , troche mi jej szkoda , ale trzeba iść z postempem , jest po remoncie ( Dwa łożyska , na wale napędzającym pasy , spinki itp. ) Chodzi bez zażutów , i bele wychodzą zajebiaszcze , nie to co po stałokomorówce .

 

Pozdro: endrju00711

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

No tak miałem Sipmę i wiem coś o tym sprzęcie. Tylko po pierwsze nie porównujcie maszyn polskich do zachodnich bo tu nikt mnie nie przekona :) Po drugie porównanie prasy stałokomorowej do zmiennokorowej to jakieś nieporozumienie. U mnie w gospodarstwie nie stanie już stałokomorowa prasa. Moja Viconka ma zrobione prawie 14 tys bel i łańcuchy są orygnalne.

 

Widzę mnóstwo zielonych Sipmowskich pras w okolicy jak szarpią tymi 100 konnymi ciągnikami i śmiech mnie bierze, wszystko się rwie.

 

Reszte prawdy napisał kolega @mirasek -Bóg zapłać. No comment :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

@robert mozesz to troche dziwne pytanie a mozesz nam powiedzic ile kredytu zaciagnoles na te super mega kozackie zachodnie maszyny :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj