Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#181 Share przemal_1989

przemal_1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 27 czerwiec 2007 - 18:21

Wie ktos ile kosztuje prasa Vicon'a i jak sie sprawuje

ostatnio miałem ich cennik więc kosztuje 58 tyś i to jest goła prasa a do niej opcja kosztuje w granicach 8 tyś zł netto
Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 21:32
  •  

#182 Share ursus1634

ursus1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 10 lipiec 2007 - 19:51

którą prasę zwijającą wybrać Co myślicie o prasie Deutz Fahr
................................
Mój I filmik
http://pl.youtube.co...h?v=pS0RE4CqVSw

#183 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 12 lipiec 2007 - 18:14

Co myślicie o prasie Deutz Fahr

Te df to są strasznie podobnie do vicona, choć nie do wszystkich wystarczy popatrzeć
http://www.deutz-fah...ererntetechnik/
http://www.agrofoto....t...i&img=19637

Sorry robertbara, że wykorzystałem twoje zdjęcie :(
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#184 Share karuś

karuś

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 12 lipiec 2007 - 18:59

którą prasę zwijającą wybrać Krone Vario Pack 1500 MC. W tym roku będę miał nią balotowane na siatke.

#185 Share szefu

szefu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 19 lipiec 2007 - 10:38

Moim zdaniem John Deere to najlepsza prasa.

Mam zamiar zakupić prasę FIATAGRI 5850 - zwijająca zmiennokomorowa. Prosze o jakieś informacje na temat tej prasy(zalety i wady).
Będę wdzięczny za każdą informację o prasach zmiennokomorowych.

#186 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 19 lipiec 2007 - 14:16

Te df to są strasznie podobnie do vicona, choć nie do wszystkich wystarczy popatrzeć
http://www.deutz-fah...ererntetechnik/
http://www.agrofoto....t...i&img=19637

Sorry robertbara, że wykorzystałem twoje zdjęcie :P

Nie ma sprawy Kolego :P Po prostu grupa Kvernelanda je produkuje dla Deutz-Fahra :P

http://www.agrofoto....t...i&img=22434

#187 Share karol86

karol86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 16:25

którą prasę zwijającą wybrać witam w zadnym wypadku nie kupujcie prasy mascar to chyba najgorszy zzłom, spalila mi sie w zeszlym tygodniu a wczoraj spalila sie dla goscia z sasiedniej wsi , mam jeszcze jednego znajomego ktory taka posiada i tez mu sie grzeje i polewa woda co kilka bel jak wiecie cos na temat tych pras to piszcie

#188 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 18:53

którą prasę zwijającą wybrać Twój mascar jest na łańcuchy???

znajomy miał Rollanda 44 na sznurek pracuje z JD5720 ale juz drugi rok nie może w słomie ujechać-bela się zatrzymuje.kupił teraz Rollanda 46 RC ciekawe czy Jasiek uciągnie ją w sianokoszonce....

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#189 Share karol86

karol86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 22:56

którą prasę zwijającą wybrać na łańcuchy ale jest jeden wałek co wyrszuca bele

#190 Share michal16

michal16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 06 sierpień 2007 - 22:25

którą prasę zwijającą wybrać hej koledzy nie mam hodowli ale mam 125 ha i chciałbym prasowac słome i sprzedawac robiłem tak ale musiałem najmowac prase.. jaka prase wybrac ktora szybko zwijała bo o czas mnie najbardziej chodzi.. prasa do 20 tys w porywach do 25..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 06 sierpień 2007 - 22:33

którą prasę zwijającą wybrać Żeby szybko owijała bele to musi mieć obwiązywacz siatką, jeśli ma być tylko do słomy to pasowa lub łańcuchowa.

Ale jeśli zależy Ci na naprawdę na dużej wydajności to najlepsza by była prasa wielkogabarytowa/wielkobalotowa :rolleyes:

#192 Share zetor7745

zetor7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 461 postów

Napisany 07 sierpień 2007 - 05:30

którą prasę zwijającą wybrać wie ktos ile kosztuje claas roland 255 roto cut??

#193 Share michal16

michal16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 07 sierpień 2007 - 21:51

którą prasę zwijającą wybrać ta prasa ma byc tylkop do słomy robił bym bale zetorem 11441

#194 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 08 sierpień 2007 - 07:38

którą prasę zwijającą wybrać co wy opowiadacie za bzdury przecież sipma jest zrobiona razem z omasem a nie to samo co krone :rolleyes:
Ursus & JD Rulezzzz

#195 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 11 sierpień 2007 - 21:54

którą prasę zwijającą wybrać Co myślicie o prasie Claas Rollant 250 RC i mam takie pytanie czy wie ktoś od kiedy montują w tych prasach MPS

#196 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 19 sierpień 2007 - 20:23

Moim zdaniem John Deere to najlepsza prasa.

jasne w gospodarstwie w ktorym pracuje zepsula sie 3 razy w czasie sezonu, zawsze to samo,lozysko i jakis walek zaczynal szaleci zrywalo jakis czujnik....
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#197 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 10:01

którą prasę zwijającą wybrać i jeszcze pare slow na temat JD582, prasa nie daje sobie rady z sianem-zapycha sie na nozu odcinajacym siatke, a dla jasnosci nadmienie ze prasa pracuje z ciagnikiem 6620 i 6230, oto bilans awari od mojego ostatniego wpisu; zgiety silownik, peknieta sprezyna, przeciety pas, delikatnie zgieta rama, prasa w roku robi okolo 1000 bel i ma 3 lata w zeszlym roku kilkarazy zerwany czujnik, walniete lozysko i ukrecony walek WOM, polska zwijaka nie wk@$#%a tak bardzo jak beznadziejna JD nie wszystko zloto co JD
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#198 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 11:03

którą prasę zwijającą wybrać Cieszy mnie że większość tutaj uważa Sipme za najlepszą prase... będzie mi ją łatwiej sprzedać :)

Jest to dobra prasa do niewielkich ilości słomy i siana, ma małe zapotrzebowanie mocy (54KM), jest stosunkowo tania i części są łatwo dostępne. To tyle zalet... Bo puścić tego szrota w sinokiszonke czy większe ilości słomy i siana to jest katorga. Podbieracz i podajnik jest idiotycznie zaprojektowany, zapycha sie z łatwościa i pół biedy jak da sie go odblokować od przodu bo jak nie to klapa w góre i cały balot w pi...u :) Pręty w łańcuchach zwijających są chyba z plasteliny, potrafią łatwo zmieniać kształt i zachodzi problem http://www.agrofoto....?showtopic=2629 , wtedy to Sipme pogięło tak fantazyjnie że do prostowania był podajnik sznurka, belka osłony łańcuchów, boczna sciana, drabinka nad podbieraczem i wszystkie pręty zwijające, jak dla mnie fenomen :) Łańcuchy napędowe wyciągaja się i potrafią pekać. Podajnik sznurka uruchamiany ręcznie powoduje bóle prawej ręki po całym dniu pracy. Jednym słowem kiepski projekt a materiały pożal sie Boże... mimo to nie jest to zły sprzęt jak ktoś nie ma wielkich wymagań. Sipma 279/1 czerwona :)

#199 Share Frost

Frost

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i Rolnictwo

Napisany 30 październik 2007 - 16:32

którą prasę zwijającą wybrać moim zdaniem sipma classic sam ją mam i nie narzekam. :D

Edytowany przez robertbara, 11 listopad 2007 - 15:41.
Błąd

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 04 listopad 2007 - 20:49

którą prasę zwijającą wybrać Większość uważa że Sipma jest najlepsza. Ja sam mam zieloną sipme i nie mówię ze jest najlepsza . Czerwone może i są dobre ale bez przesady . Na początku sipma spisywała się dobrze ale w tym roku to mnie wiele razy wkurzyła :angry:
Trzeba było wymienić łożyska i inne rzeczy . Na całe szczęście w marcu będzie miała 5 lat i pewnie się jej pozbędę i myślę nad zakupem prazy zmiennokomorowej na pasy Mascar Mustang 165 lub 165L. Dla mnie obecnie najlepsze to są:Claasy,Krone i Vicon.

Pozdro FarmerF10244c1
KPK - Ochrona