gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

gumis45    1

Mam ogromna prosbe jesli ktos zna sie na prasach to niech wypowie sie cos na ich temat.Mam zamiar kupic uzywana prase Class Rolant 44 tak 120 x 120 do 20 tys. zl i chyba najlepiej walcowa.Jesli jestem w bledzie to niech ktos napisze ktore prasy sa lepsze moze lancuchowa pasowa czy walcowa i jakiej firmy zachodniej czy polskiej ale polaska chyba odpada.


Niezawodność Jest Naszą Siłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumis45    1

Padła decyzja kupujemy Class Rolant 44 walcowa


Niezawodność Jest Naszą Siłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol I    1

Ja wole zdecydowanie na łancuchy bo lepiej zbija belke sasiad miał Classa na wałki tylko ze belki był te wieksze chyba 120x160 nie jestem pewien to do trasportu był problem bo bele były wieksze i sie jaja z nich robiły bo nie były dobrze zbite. Ja mam Warfame Z-543 na łancuchy i zbija belke jak trzeba mi słoma jest potrzebna głónie do ogrzewania wiec chodzi oto zeby belka była zbita bo wtedy lepiej sie pali no i przewieść i ustawić w stogu jest łatwiej, a według mnie najlepsza firma w robieniu pras jest Krone i tylko na łancuchy.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
godles5    1

żadną prasą łańcuchową nie ubijesz beli jak walcową i do tego z zamkami,a nie na blokadę na olej.Sipma w prasie dołożyła z przodu 3 wałki +zamki mechaniczne i podaje ,że zgniot beli powiększył się o 20%...Z tego co podaje Karol 1 przypuszczam,że problem był z rozdzielaczem w prasie i po prostu klapa się otwierała co nie zapewniało właściwego zgnitu-sam to przerabiałem w prasie Krone na łańcuchy :(.Moja rada w zależności od zasobności w kasę polecam prasę Welgera na walce używaną lub nową Metalfachu(też na walce notabena ściągnięty Welger).Prasa Clasa też jest ok,ale ...jeśli masz zamiar ją wozić zielonkę przygotuj się na szybką awarię (pęknięcie osi na tylnym wale koszt nowej ok.3600zł)przynajmniej u kilku kolegów to się przytrafiło(duże walce,jest ich mało i duży nacisk zielonki,a dodatkowo oś nie jest ciągła ,tylko na walcu są dwie -małe).Zwróć też uwagę na szerokość podbieracza(czym szerszy tym lepiej).Jeśli z kasą słabo pomyśl o Sipmie łańcuchowej (czerwonej)u nas jest ich kilka i radzą sobie całkiem dobrze,a jeśli nie masz dużo roboty polecam jeszcze prasę Carraro(nowa nazywa się Mascar-rozprowadza je Samasz) jest lekka w robocie i cena używanej ok.12-17 tyś.zł.Jak więc widzisz wybór jest duży...tylko coś znaleźć dobrego :)Jeśli będziesz miał jakieś pytania chętnie Ci odpowiem .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

Ja mam sipme z-279/1 łańcuchową z zamkami i jestem zadowolony. Jak prasa dogniata zależy od tego jak jest zgrabione siano a i słoma też nie może leżeć za wąsko na wałku.


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0
Ja mam sipme z-279/1 łańcuchową z zamkami i jestem zadowolony. Jak prasa dogniata zależy od tego jak jest zgrabione siano a i słoma też nie może leżeć za wąsko na wałku.

Zgazam się mam taką samą z 96 i żadnej powżnej awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
Ja wole zdecydowanie na łancuchy bo lepiej zbija belke sasiad miał Classa na wałki tylko ze belki był te wieksze chyba 120x160 nie jestem pewien to do trasportu  był problem bo bele były wieksze i sie jaja z nich robiły bo nie były dobrze zbite. Ja mam Warfame Z-543 na łancuchy i zbija belke jak trzeba mi słoma jest potrzebna głónie do ogrzewania wiec chodzi oto zeby belka była zbita bo wtedy lepiej sie pali no i przewieść i ustawić w stogu jest łatwiej, a według mnie najlepsza firma w robieniu pras jest Krone i tylko na łancuchy.

Ja ma rollanda 44 S i lepiej zbija jak sipmowska

 

Piszecie że sipmoskie są mało awaryjne a ile bel robicie nimi na rok ?????????

 

Sipma zciągneła prasy właśnie z krona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

Ja ok.1200


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

robicie podobnie jak ja classem ale mój kumpel u siebie robi 1000 bel siana , 1000 sianokiszonki i 2500 słomy + usługi sipmą clasikiem z zetorem 7211 w żniwa jest wogle nie odczepiana od zetora tylko codziennie chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

prasa walcowa duzo lepiej i rowniej zibje belke, sam mam rolanta 44s i jestem zadowolony, chyba jedynym problemem uzywanych pras jest to ze dziubki na walcach nie sa juz ostre jak w nowej prasie i bardzo sucha sloma czasami potrafi stanac w prasie i nie da sie jej obrucic :/ no i zapewne pierwszego roku bedziesz mial do wymiany wszystkie lancuchy ale to normalne w prasach rolujacych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja teraz wymieniam łańcuchy kupiłem 10 m . walce mam ostre bo prasa mało wytłuczona jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

Jak prasa równo dobija to w dużej mierze zależy od podbieracza, musi być na tyle szeroki aby po bokach były ślimaki, które przenoszą mase na bok balota. Ale żaden nawet najszerszy podbieracz nic nie da jak niebędzie dobrze zgrabionego siana albo słoma nie będzie dosyć szeroko rozłożona po kombajnie. Przy grabieniu siana wałki z dwóch stron nie mogą być zgrabione w jeden tylko trzeba je dograbić w jeden obok drugiego, tak aby komora wypełniala się równo z jednej jak i z drugiej strony. Gdy jest wąski wałek trzeba jechać slalomem ale to nie jest to. (Oto krótka instrukcja dla tych co niewiedzą) :cool:


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumis45    1

panowie dzieki za wasze rady na pewno sie przydadza


Niezawodność Jest Naszą Siłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol I    1

No właśnie jak prasowaliśmy Warfamą pierwszego roku ponad 3000 belek i u jednego kolesia słoma była po Case to wałki powiginały się jak zapałki. Prasowanie tego typu prasom(łańcuchową) na bardzo wąskich wałkach np. po kambajne Case jest czymś okropnym.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumis45    1

kupilem prase Class Rolant 46 walcowa z centralnym smarowaniem owijanie siatka z 2001 roku w stanie idealnym


Niezawodność Jest Naszą Siłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

moja z 86r tez ma centralne smarowanie i owijanie siatka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Dzisiaj kierowca co mleko zabiera pytał mnie się jak ja słome prasuje bo myślał że lokomotywa jeździłą u mnie po polu z prasą a to ja śmigałem 360 :cool: z podkręconą dawką na pompie

 

Ile bierzecie za prasowanie od beli ze swoją siatką /sznurkiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1
Dzisiaj kierowca co mleko zabiera pytał mnie się jak ja słome prasuje bo myślał  że lokomotywa jeździłą u mnie po polu z prasą  a to ja śmigałem 360 :cool: z podkręconą dawką na pompie

 

Ile bierzecie za prasowanie od beli ze swoją siatką /sznurkiem  ?

A ile pali na motogodzinę ta Twoja 360 z podkręconą pompą??

 

Czy w 7 litrach na mtg się zmieści? Czy wzrosła wyraźnie moc ? :D

 

Wujek ma 360 i teraz sobie będzie ją modyfikował, to znaczy założy koła 16,9 -radialki i myśli o dociążeniu tyłu.

 

Jakby zwiększył też dawkę na pompie to by 360 chodził jak rakieta :D

 

Pozdrawiam.P


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

7 to mieści się pali mi koło 6 tylko ja mam inne wtryski

 

miałem z nimi zawsze problemy i pojechałem do pompiarza i mówie mu co za badziwie robisz a właściciel to mój kumpel z podstawówki razem do klasy chodziliśmy , powiedziałem zrób coź z tą pompą i wtryskami nie obchodzi mnie ale ma ciągnąć gość zrobił wtryski i popmpe po robocie przywiózł założyliśmy ustawiliśmy zapłon na słuch i śmiga spoko 2 lata i w te mrozy 360 paliła mi lepiej jak 3 letni MF 4270 a wcześniej były problemy z odpaleniem 360 wiem tylko że wtryski nie są oryginalne nie powiedział jakie ale spoko chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Witam.Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o prasie zwijającej Krone Vario Pack 1800,ponieważ mam zamiar taką kupić.Będe bardzo wdzięczny za wasze opinie.

 

Pozdro dla całego AF.


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj